7 mesačné dieťa pije len sladený čaj

andrea2722
8. aug 2014

Ahojte mam 7 mesacnu dcerku. Je na UM a od narodenia ju ucim na cistu vodicku. Prikrmy davame od 4 mesiaca. No len moja mala odmieta cistu vodu, vypije par lyziciek ak 5 tak som rada. Inak vsetko vypluva. Ked ma prikrm potrebuje viac tekutin. Skusala som vsetko, inu flaku, aj tu so sosacikom ale aj tak nic. Raz som jej dala cajik sackovy osladeny glukopurom a vypila mi na obed celu flasku. Viem, ze ma budete asi odsudzovat, ze ucim malu na sladke ale ked sa trapite 7 mesiacov a odmieta tak som podlahla. Mate nietkto tiez takyto problem? Prosim chcem pre nu to najlepsie. Co mam robit ked ona fakt odmieta vodu, aj caj ked nie je to osladene. Vie si dieta casom odvyknut od sladkeho. Dakuejm za rady a vase skusenosti, ak niektora mate tiez taketo.

demeterka
8. aug 2014

@andrea2722 radsej pit sladeny caj ako vôbec nic, v lete treba tekutiny a urcite na to neumre ked dostane sladke. urcite nepapa od rana do vecera cokoladky, takze nejaky cajik jej neublizi. cistite si zubky ak nejake mate a casom objavi aj ine chute, treba skusat 🙂

lucy125
8. aug 2014

Ahoj,moj maly nebol kojeny a bol od narodenia na UM.Narodil sa koncom mája a teda Dr.povedala,že potrebuje tekutiny.Tiež som začala čistou vodou (nepoznal sladke ani cukor) ale vobec čistu vodu nechcel,tak Dr aby som dávala granulovane čajiky Hipp,Sunárek a tie krásne vypil.Odvtedy pije čajiky,teraz už sačkove osladene medom,alebo steviovým cukrom (nevytvára zubny kaz) a dávam mu citronik do toho,dalej 100% džusiky,odštavene ovocie,a aj sirupove vody (nie moc sladke) takže mi takto od narodenia a maly je spokojný,zdravy,má skoro 27.mes. 99cm a 15kg a nemá ani pokazene zubky.

simca06022011
8. aug 2014

@andrea2722 tak ju netlac vodou, mne to mala tiez nechcela... skus roibos, ten caj je sam o sebe sladky a mozu ho aj deti, cize nemusis sladit, davala som malej aj riedene ovocne stavy, alebo caj hotovy (granulovy som nerobila, radsje sackovy a osladila napr. trstinovym cukrom alebo kedze sme mali malo zeleza tak aj melasou) alebo jej to oslad trosku a odoberaj cukru aby si na ten caj zvykla. Nerobila by som z toho dramu, len davaj pozor aby ti neprestala jest ine chute, ak jej to sladke bude tak chutit 🙂)) Mne mala vodu cistu nikdy nepila a teraz cca 3-4 mesiace pije iba vodu... a dokonca sa ani nepamatam, ze by som ju v 7 mesiacoch nejak extra nalievala vodou... dala som jej sem-tam, von sme brali flasu, dostala polievku, mlieko... ;)

daniela1983
8. aug 2014

maly bol na UM a vodu nechcel ani ked mal prikrmy plul ju. tak som ho nechala tak. ponukala som mu vodu ale ked nechcel ziadnym sladenym cajom som sa ho nepokusala prehovorit. no a teraz ked ma 11 mesiacov tak uz sa napije riadne vody. skratka som presvedcena ze zdrave dieta od smadu dobrovolne neumrie. nechcel, nechcel, asi nepotreboval a teraz potrebuje tak pije aj vodu

veriiii
8. aug 2014

@andrea2722 ak je uz na prikrmoch,veru potrebuje aj ine tekutiny ako mliecko..nevadi,ze nechce ponukaj dookola,skusla si flasku so slamkou, alebo so sosacikom?,deti take nove veci vedia velmi zaujat..a mozno je vadi,ze z klasickej flasticky nejde sladke mliecko..na sladene by som nezvykala,asi ani na stavy.nejedna mamicka na MK pisaal,ze uz je skolaci nevedia pit vodu,lebo do malicka boli na sladkom cajiku a stavach...ja si mysslim,ze ke vysmadne, vypije aj vodu...

pragmaticka
8. aug 2014

mojej tiez velmi dlho trvalo kym mi zacala pit vodicku..stale som skusala a skusala, uz som zo zufalstva kupila aj ovocne caje pre deti (bez sladidla), no nejako som vytrvala ale islo to fakt velmi pomaly..par glgov za den. to som ju ale este kojila, tak som si hovorila ze sak aj mliecko ma od smadu...noo a teraz mi uz krasne stiahne cca 200-300ml cistej vody za den. Ak si jej uz dala ten cajik, tak uz asi tazko radit..skus proste stale ponukat...A ak si uz teda zvykla na sladku chut, tak ten sladeny caj zamen radsej za cerstvu stavu..(mrkvovu, jablkovu atd) a zried s vodou min. 1/1

monhla
8. aug 2014

Skús postupne znižovať "sladosť" čaju. Ani moja staršia nechcela piť a tak sme skúsili okolo 8-9 meisca granulované čajíky a trochu to pomohlo. No a postupne som čajíka dávala menej a menej až si zvykla aj na čistú vodu. Teraz má 4 roky a čistú vodičku má radšej ako malinovky či vodu so sirupom.
Pitný režim je dôležitý a čistá voda je najvhodnejšia, tak to nevzdávaj.

aristka
8. aug 2014

nerieš ,už aj čaje pre deti obsahujú sladidlo ,pozor na nočné pitie sladkého ,treba postupne, jemne cvič umývanie zúbkov ,bez pasty aj tak to bude skôr len hra ...potrebuje to čas ,mne všetky deti začali piť vodu až pomaly ako 3 ročné a ťuk ťuk zúbky mame zdravé ,takže skúšaj ,ale nie nasilu ....

nicolle21
8. aug 2014

my sme tiez od narodenia na UM a od zavedenia prikrmov som sa ho snazila naucit na vodu, neuspesne, pil mi len granulovane caje hipp, sunarek a pod. asi dva mesiace dozadu som mu skusila zacat davat aj len cistu vodu, pije uplne v pohode, caje som postupne obmedzila na rano a teraz uz pije vodu cely den.. ono to pride podla mna aj u vas 🙂
a co sa tyka hrnceka, u nas urobil zazrak ten "zazracny" avent 😀 ma aj s makkym naustkom, teraz prechadzame na tvrdy naustok a mame uz aj so slamkou, osvedcili sa (nie som na znacky, ale v tomto nam fakt avent sadol) a ako taktika sa osvedcilo pohodenie poharika medzi hracky 😀 tym, ze netecie s nim mohol dorabat co chcel, obcas som bola pri nom a nasmerovala spravnu cast do pusy, obcas potiahol, postupne mu doslo, ze odtial sa pije 🙂
teraz vie pit uz aj z tej rajec flase so sosakom, zo slamky, z flasky, ked mu pomaly davam a z pohara (ten drzim ja samozrejme), dotesi sa, ze mu davam aj daco ine a potom je takyyy hrdy na seba, ked ho vychvalim 😀

emyk
8. aug 2014

@andrea2722 Mali sme ten istý problém, myslím, ze to bolo v 6 mesiaci? nie som si teraz istá, tiež odmietala vodu a vypila len granulovany čaj od hipp ktorý obsahuje aj cukor, no poviem ti malej organizmus tu trochu cukru nezvladol- kvasinky mala nielenže na perách a celom podnebi ale zakvasene malá celé bruško,zababrala som jej tymi cajmi celý organizmus....tak mi treba, po kadejakych vysetreniach a po ultrazvuku bruska som čaje vyhodila a dala len vodu, jasné ze mala strajkovala ale keďže je a vzdy bola veľmi aktívna piť potrebovala.A pijeme uz leb vodu 😉 Ale na raňajky proste cajik musí mať no dávam jej od sunarky.Takze odporúčam neustupit a vodu vždy podávať.

upam
11. sep 2014

@andrea2722 mne mala doteraz ochotne pila ovocny hipp sackovy bez cukru aj spikovy ale uz ich neviem zohnat, z toho co teraz hipp robi ako ovocny sa vyhadzala, podla mna zle zlozenie, ibistek maliny atd. Tak jej robim feniklovy a do toho trocha jablkoveho dzusu len na chut, skus mozno pomoze.