Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

7 mesačný syn vypľúva zeleninku

jurko07
23. jan 2013

Nie synčeka prikrmujem skôr ale zo zeleninkou som začala až teraz všetko mi zatial prijal iba ta nešťastná zelenina. Neviem robím niekde chybu? ☹ Inak dakujem všetkým maminkám za reakcie a rady.... 🙂

lea641981
23. jan 2013

co uz maly papa ine ako zeleninku ked ma len 7 mesiacov??ja to uz vobec nechapem 😝

moon1979
23. jan 2013

@jurko07
a čím si začala, keď papa "iné" ako píšeš len zeleninu nie ... píšeš, že skúšaš prikrmovať, tak predpokladám, že si mala začať práve zeleninou nie tým "iným"

olifcek
23. jan 2013

co vsetko uz jedol?????

jurko07
autor
23. jan 2013

Napriklad zemiačkové pire, vyživy aj polievočky ale iba z mrkvy inú zeleninu nechce dokonca mi spapá aj kuraciemäsko mleté.... Aj jablčko pomaličky všetko čo mu ponuknem iba tu ostatnú zeleninku nechce okrem mrkvy. Už som skušala brokolicu karfiol bez uspechu...

lea641981
23. jan 2013

uz som sa zlakla ze som divna 😀 cim si zacala?ovocim?ci kasami?ci masom? 😲

lea641981
23. jan 2013

@jurko07 sak to je zelenina 😲 ved to je pekne 🙂 ked ma rad zemiak tak daj zemiak a menej tej druhej zeleninky a je to 😀 tu ktoru nechce maskuj zemiakom alebo mrkvou 😅

jurko07
autor
23. jan 2013

začala som štavami,ale potom vyživami z ovocia ja neviem možno to bola chyba a zvykol si na sladké.

moon1979
23. jan 2013

@jurko07 tak mu rob kombináciu s mrkvou ... mrkva - zemiak, mrkva - brokolica, .... proste nech má základ mrkvu keď ju má rád ... a potom uvidíš ... ale ovocie až na záver, na mäsko má tiež ešte čas ...

moon1979
23. jan 2013

@jurko07 jasné, že si zvykol na sladké, nič horšie ako začať výživami ovocnými ... tak veľa trpezlivosti želám

jurko07
autor
23. jan 2013

no ja som skusila kuracie mäsko ,ale iba trošku mrkkvičku lúbi. a ovocie som skušala iba jablčko

lea641981
23. jan 2013

@jurko07 ani neviem co ti napisat 😀

liz_lemon
23. jan 2013

@jurko07 ved jablko je dost sladke, preto asi nechce inu zeleninu ako mrkvu, lebo ta je tiez sladka
pripadne skus batat, to je zemiak, ale ma taku sladsiu chut, alebo kalerab, aj ten je celkom sladky, ked je vareny
a to potom treba miesat s inou zeleninou, ako ti radili baby

jurko07
autor
23. jan 2013

radšej ani nič- iba jedno spravila som chybu začala som sladkým a teraz mi nezostáva ani iné ako sa modliť aby sa naučil zeleninku. no čo prvé bábo prvá chyba.... 😒

jurko07
autor
23. jan 2013

baby dakujem za rady- pomoc.... 🙂

liz_lemon
23. jan 2013

@jurko07 neber to prosim v zlom, ale kde si dosla na to, ze mas zacat ovocim? lebo ja som sa vsade (knihy, brozury, rodina, okolie) dozvedela, ze mam zacat zeleninou

lea641981
23. jan 2013

@liz_lemon sak to aj mna by zaujimalo 😲 to bude volaka haluzarka poriadna 😀

jurko07
autor
23. jan 2013

no vidíš -spravila som hluposť a teraz to tak vyzerá.... 😒

lea641981
23. jan 2013

@jurko07 ty si z TO?normalne ze dajme stretko 😀

chloe001
23. jan 2013

@jurko07 skus aj tekvicku oranzovu, ta je sladucka, nasa za za nou ide zblaznit, a aj ten batat je fajn sladky. Skus s tym pokombinovat mrkvicku a este pastrnak je sladucky, aj to nasej chutilo. Ja som napr este brokolicu a karfiol ani nedavala, tie su take aromaticke (aspon podla mna)..drzim palce, neboj, bude papat aj inu zeleninku. A napr. cukina je taka relativne bez chuti, to mozes s mrkvou povarit. a ten pastrnak, ked uvaris s mrkvou a zemiakom, nebude tam ani citit. 🙂

elledriver
23. jan 2013

co tu z nej robite krkavciu mater? a sa tu posklebujete ako nejake vseznale. ved maly ma skoro 7 m, to znamena, ze mozno uz 2 mesiace prikrmuje. co je divne na tom, ze mu skusila dat uz jablko a mrkvu? pripadne aj to masko?

neboj, zvykne si na zeleninku. treba skusat ponukat, ale nenutit. casom sa pekne rozpapa

jurko07
autor
23. jan 2013

ešte raz vdaka za rady- ano som z topolčian... 🙂

jurko07
autor
23. jan 2013

Dakujem ved ano aj mne to tu pripadá ako by som mala byť najhoršia mamina od niektorých z vás- prepáčte ale ktorá z vas je sama slobodná mamina bez skusenosti a zo zdravotnými problémamy nie vlastnou chybou.? A nato všetko to zvládam aspoň tak ako vládzem. Všetko mi papá aj kuracie mäsko-myslím že na kuracine není nič zlé ved som počula že sa dáva aj telacina morčacina no ja začínam kuracinou...

moon1979
23. jan 2013

@jurko07 ano, masko biele môže akékolvek, ale až po určitom mesiaci, lebo trávenie nemá ešte na to prispôsobené, preto sa začína zeleninou, ked papa všetku zeleninu, tak pridáš biele mäsko a až keď papa zeleninu a mäso tak dáš ovocie ...

jurko07
autor
23. jan 2013

Ved nedávam moc ,každý deň malinký kusoček 2-3 kusky malého mäska. Zeleninku : mrkvu a skúšam dalej ja to nevzdávam ved vitáminy su základ.

simca06022011
23. jan 2013

dieta moze masko uz aj po 10 dni ak pekne zvlada zeleninove prikrmy a postupne po kuskoch zvysovat mnozstvo🙂) neviem sice ci zacinala s prikrmomv v 4-5-6 mesiaci, ale uz v 7 mom moze mat na obed riadnu kombinaciu zeleniny...

@jurko07 neboj, zacni mu robit kombinacie.. nebude chciet daj mu mlieko...a skus o chvilu.. zase nedaj si skakat po hlave lebo sa z toho nevykrutis... ako radili baby telkvica, cuketa (tieto dve isla moja mala uuuplne zhltnut) a do toho som jej neskor varila aj masko. Zeleninu davaj vsetku v kombinaciach, brokolica a karfiol- tu ti zie napr v kombinacii so zemiakom a mrkvou, ked to riadne popucis... ked nemas vela casu urobi si male mrazene porcie maska do mrazaku (ja som varila viac a dala som si to do nadobiek - zeleninove pyre v lete z cersveho, alebo aj ovocie letne.. neskor sme sa tesili co to tam mam🙂) a ked ides varit, tak ti odporucam iba to vsetko dat naraz podusit do vody, alebo na buchtovy parak do hrnca naparit a potom pomixkovat... ked pridavas nove jednlo, tak daj kusok do toho co uz ma rad a vies ze nie je alergicky 🙂 a vela trpezlivosti.. a urcite mu nedavaj kadejake pokupene ovocne vyzivy aspon kym nezacne vsetko papat, lebo to je cukor totalny...
ovocie som ja pridavala az s dalsim jedlom.. cize ak davas iba obed, ovocie nedavaj vobec... a ked budete mat olovrant-desiatu tak jedno ovocne a jedno bude neskor mliecne po 10 mesiaci (jogurty atd..)

jurko07
autor
23. jan 2013

Dakujem za všetky radi a idem kupať malinkého ... Všetkým prajem ešte pekný deň... 🙂

chloe001
23. jan 2013

Ako pise simca, aj ja som zaviedla ovocicko ako desiatu, nedavam na obedik. Papame uz mesiac a pol, masko dam asi teraz cez vikend. Ale tak ja idem celkovo pomaly. Papa uz aj ryzu, ovsene vlocky do zeleninky zamiesavam. Do kasicky zeleninovej vzdy davam trosku oleja olivoveho. Ja som zacinala zemiak, mrkva, zemiak-mrkva, zemiak-cukina, a kombinacie, potom tekvica, zemiak-tekvica, batat, pastrnak, ryza, ovsene vlocky a kkombinacie vsetkeho co uz papala. A potom na desiatu jablcko, jablcko s bananom, jablcko s hruskou. Teraz mam v plane to masko. A potom asi brokolicku atd. 🙂 tak postupne.. A je to na kazdom,mama vidi a vie najlepsie, co dietatko potrebuje, lebo kazde je ine. 🙂

ivani
23. jan 2013

urcite nikde nerobis chybu. ja som mojmu krpcovi davala zeleninu mesiac a az potom som zaviedla ovocie. trvalo mu az 6 tyzdnov kym mi prestal zeleninu vypluvat !!! a to mi lekarka povedala ze to bude trvat cca 2-3 tyzdne. najviac mu chutil sladky zemiak a tekvica. ani teraz mi este nespapa 150 g vzdy a to uz papa zeleninovo - masovy prikrm skoro treti mesiac. nestrachuj sa. len treba vytrvat 🙂

jullinkka
23. jan 2013

@jurko07 moj nazor nespravila si chybu nase mami tiez zacinali ovocim 🙂 nevadi ze si zvykol na sladke aj materske mliecko je sladke ved po nom nemozes chciet aby zo sladkeho mlieka presiel na hnusny bez chuti zemiak 🙂 kludne mu do jablcka alebo mrkvicky v malych davkach pridavaj chutovo podobnu zeleninku urcite nie brokolicu dat perzlenten je sladky,🙂zeler, kalerab bataty zemiaky a postupne pridavaj chotovo inuzleeniny, ja nechapem preco v zaciatkoch prikrmov davsju hned karfiol ci brokolicu ktore naduvaju a su chutovo dost pre dieta odpudzujuce🙂

hamca
23. jan 2013

@jurko07 urcite sa nevzdavaj a skusaj co mu zachuti. u nas jednoznacne vyhrava mrkva a cuketa a tak kazdy den ma jedno z toho ako zaklad a ku tomu miesam inu zeleninu.
Inak my sme zacali teraz davat na desiatu ovocie a my mame s tymto problem. Mala sa nad jablckom okuna, ale zopar lyziciek vzdy spapa a to mi zatial staci, ved nie je sa kam ponahlad 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli