7 mesačný syn vypľúva zeleninku

jurko07
23. jan 2013

Nie synčeka prikrmujem skôr ale zo zeleninkou som začala až teraz všetko mi zatial prijal iba ta nešťastná zelenina. Neviem robím niekde chybu? ☹ Inak dakujem všetkým maminkám za reakcie a rady.... 🙂

noname26
23. jan 2013

@jurko07 no presne☹ nam odporucala lekarka zacat zeleninou, ktora ma nevyraznu chut - zemiak a karfiol a potom pridavat sladke a ovocie az ked je nauceny na rozne druhy zeleniny, lebo ovocie je sladke. ale ako radia, skus pridavat k tomu zemiaku ci mrkvicke a zvysovat podiel zeleninky, ktoru doteraz odmietal

lubiduch
23. jan 2013

@jurko07 mam velmi podobny problem. aj ked som zacinala zemiakom,mrkvou a pod nqkoniec sme presli aj k ovociu. zeleninu vyslovene nechce. robim to tak ze mu napr urobim telacie maso s cukinovo mrkvovym pyre. do druhej misky dam domacu vyzivku(jablko napr). no a najskor mu ponuknem sladke a postupne stale vacsi pomer toho co nechce az nakoniec par lyziciek aj toho co nechce spapa.
verim ze potrebuje tie chute okusit vela krat kym si zvykne. takto uz dokaze akceptoovat napr tu cukinu a avokado. drzim palce!

denisafono
23. jan 2013

@jurko07 ja som zacala vylucne zo zeleninou, ked uz zjedla vsetko mozne zo zeleniny prislo ovocicko tak asi po 1.5mesiaci, ale na zaciatku ked som varila zeleninu nejaku miesanu napr brokolicu+zemiak tak som dala 1/4 jablcka uz ku koncu do toho a tak som pomixovala. skus pridat jablcko varene, mozes do vsetkeho aspon mojej malej nic nebolo ani zapcha ani ju neprehnalo. 😀 teraz ma 7mesiacov a zje uplne vsetko, ked ju idem krmit tak natahuje rucky a hovori da-da-da.

jurko07
autor
24. jan 2013

jednoznačne vám dakujem za všetky rady a za vašú velkú pomoc... 🙂

jullinkka
24. jan 2013

@hamca suhlasim 🙂 a neskusala si datmmrkvu s jablckom? Je mozne ze jablko vytvara v zaludku kysle prostredie mozno preto nexce ze jabkna kyslost prebije jeho sladku chut 🙂 mrkva je dobry neutralizer popripade bananik