Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

8 mesačná dcérka nechce prehĺtať popučené jedlo

villanella
17. okt 2012

....lepšie povedane ona ho ako tak spapa ale skoro sa mi zadrhla a neviem ako to urobiť aby sa naučila prehlatať aj vačšie kusky....

lutia
17. okt 2012

@villanella takyto problem mam aj ja so synom, niekedy spapa pekne vacsie kusky ale niekedy to vsetko vypluva....a myslim si ze nasou chybou bolo asik to ze som mu ako malemu nedavala papanicko do rucky (roztek, chlebik, detske chrumky) a tym padom nevie kusat a pouzivat zubky...tak teraz mu maksie veci davam castejsie odkusovat aby vedel na co mame zubky....a to mame uz 15m ale rada si precitam rady kt tu budu napisane a ak som v omyle tak sa poucim

abbie
17. okt 2012

este jej mixuj, ved je este mala! na vacsie kusky ma este cas take 2-3 mesiace urcite

eeffka
17. okt 2012

@villanella pomaly a opatrne, nasa ma 8m a krmim ju s ryzou, popucene zemiaky, maso nadrobnucko natrhane aby sa nezadusila ak by jej zabehlo, zub nema ziadny, nema si cim pozut 🙂 a mne pomaha prezuvat pri malej naprazdno, ona opakuje a nehlta to vcelku 🙂

eeffka
17. okt 2012

@abbie mixovat 8m??? co si, ja davam dcere popucene vidlickou od 6,5m aby sa mi nenaucila len na kase.a krasne je, len ked som leniva najma maso natrhat nadrobnucko tak ju obcas zatiahne, ale ryzu, tarhonu a male fliacky zje uz v pohode

abbie
17. okt 2012

a co je na tom? ja som nepotrebovala sa ponahlat, aby sa mi decko drhlo!!!

martinano
17. okt 2012

@villanella u nas bolo to iste, nevedela to prehltnut len sa dusila potom, to nema zmysel ma cas nauci sa to, teraz mame 11mesa3tyzdne a uz vie kusat a prehltat

martina_mg
17. okt 2012

Súhlasím, načo sa ponáhľať, mne sa dieťa 2 krát trochu dusilo a povedala som si že to nestojí za ten stres. Ved ono sa kusať a prehltať raz naučí, či skôr alebo neskôr ale naučí. Teraz máme 11,5 mesiaca a stále mu dám aj pomixované a aj popučené.

miriem
17. okt 2012

Suhlasim s @abbie ak nezvlada prehltat kusky, treba mixovat, kazde dieta mavlastne tempo. Moj syn ma skoro 10mes a len nedavno zacal prehltat vacsie kusky (nie nakrajane, ale popucene vidlickou). Nakrajane kusky stale nevie spracovat, lebo len nedavno mu vysli zuby aj hore. Dovtedy to napinalo na zvracanie. Teraz sa to svojim tempom pekne naucil a nema z jedenia stres ani on ani ja. Nie je sa kam ponahlat. Hlavne ak si do 6mes len vylucne dojcila a prikrmovat zacala az po ukoncenom 6mes. Daj jej svoj cas 😉

hradnapani
17. okt 2012

suhlasim s tym, ze naco sa ponahlat. Preco ucit dieta zlym navykom, ze jedlo ma len prehltnut. Je vela chorob sposobenych prave tym, ze nevieme poriadne jest, ze nedostatocne prezuvame, ale iba hltame... takze nas tak asi naucili nase mamy.
Tiez neuznavam extremy, ale zase 8 mesacne dieta ma este cas... Pre mna nie je hrdinske, ak bezzube dieta spucuje biely rozok 😉

renata5
17. okt 2012

@eeffka mas cudny nazor mixovat cosi v 8m??je to uplne normalne moj syn ma 14m a este pred mesiacom mi nezjedol nic popucene iba mixovane a teraz krasne papka vsetko detom treba dat cas nie na silu to ze tvoje dieta od 6,5m papa popucene neznamena ze druha maminka je zla preto lebo mixuje netreba sa za nic hambit vsetky deti sa naucia aj hryzkat aj vsetko papat

bubula_007
17. okt 2012

Pridávam sa, teda súhlasím. Netreba sa ponáhľať, aj keď niektorí tvrdia, že ak má toľko, či toľko mesiacov, musí vedieť toto a tamto. Figu!! Môj syn má 10 mesiacov a mäsko mu pekne rozmixujem aj s prílohou. A keď ja napr. raňajkujem, tak mu dávam do pusy kúsky chleba, skoro až omrvinky. Veď sa oni naučia aj prehĺtať. Skúsiť môžeš napr. príkrm "cestoviny s morč. mäsom" tam sú cestoviny úplne tak domäkka uvarené, že sa skoro samé rozpadávajú v ústach. 😉

chovancova27
17. okt 2012

@villanella Mne malý začal papať popučené jedlo ked mal vyše roka, asi tak 15 mesiacov ... všetko som mixovala a neriešila som to vôbec... šak má kopeeeeec času ešte🙂 naučí sa, neboj🙂

meddy
17. okt 2012

Ani moja malá nechcela, stále jej občas mixujem, určite sa naučia, treba im dať čas 🙂

vonicka
17. okt 2012

Tiez nerozumiem tomu, ked si niekde precitam, ze nemixovat, iba popucit. Coje na tom, ze by som mojmu dietatu jedlo mixovala aj do roka? Mam kamosku, ktora povedala, ze hned zacala malej len pucit, nikdy nemixovala, aby si nezvykla. No a ja sa pytam nezvykla na co???? Ved ide o to, aby sa JEDLO, nie aby sa jedlo len mixovane alebo len rozpucene. To si snad niekto mysli, ze ked dieta bude napr. do roka jest len mixovane, tak bude ziadam vsetko rozmixovat aj v 20. rokoch? Mne pridu taketo obavy uplne neopodstatnene. Mojmu malemu mixujem, ma 8m a vobec ma to netrapi. z jablka si vie odrhyznut sam, aj z banana, aj z rohlika, tak preco by som mu nemohla dat obed pomixovany? Ale a sa nahodou stane to, ze mi dojde domov zo skoly 17-rocny syn a ja mu na stol polozim cestoviny a on mi povie "mama a preco si mi to nerozmixovala?", tak sa sem vratim a sklonim hlavu pred mojou chybou 🙂

eeffka
17. okt 2012

@renata5 skus citat moje prispevky dokladne , urcite tam najdes ze ...pomaly a opatrne..., to ze tvoj syn je popucene vidlickou v 14m tebe pride normalne, mne nie ale nekomentujem, otazka nebola "davat 8m dietatu popucene" ale "ako naucit prehltat"

@vonicka no napr ja neucim dieta na mixovane len pucene, lebo mix ma presnidavky aj kasu, a v roku idem do prace(ak chce mat niekto mudre komentare, rada mu poslem svoj ucet v banke kam mi moze platit hypo) a uz vidim ako budu mojmu extra mixovat.
a zazila som deti co rocne nemohli ist na dovolenku lebo oni nejedia este normalne veci a ako mu to tam ona bude pripravovat... nuz ludia sme vselijaki.

vonicka
17. okt 2012

@eeffka - ved o to ide, sme rozdielni a take su aj nase deti. Kebyze mi lepsie je nerozmixovane, tak mu dam aj nerozmixovane. Ja som len vyjadrila svoj "udiv" nad tym, ze niekedy sa rozmixovanou stravou strasi, ako keby neviem o co islo. Tvoj dovod uplne beriem a je logicky. Vela stastia v praci. Kiez by sme nemuseli ist pracovat tak rychlo a mohli si uzit deticky troku dlhsie.

cillikat
17. okt 2012

ved je este dost malinka, kludne jej mixuj, neboj ona sa neskor nauci aj vycsie kusky, postupne..... moj syncek mal v tom case uz 8 zubov a nechcel popucene, len mixovane a konecne niekedy po 10.tom mesiaci zacal aj popucene.... a teraz uz v pohode, normalne nakrajane masko a tak (ma 14 mes.), kazde dieta je ine, mojej sestry deti papali hned popucene od toho 6.mesiaca..... ja by som stale mixovala, kym nebude pripraveny na vacsie kusky, daj jej cas 🙂 drzim palce 😀

gubcikova
17. okt 2012

syn bude mať 9mes a kedže ešte nemal zuby dávam mixnuté.raz som skúsila dať kúsky a vyplúval to a drhol sa.ale minule som skúsila polievku kde bola mrkvička pekne mäkučká a pekne pokúsal-teda podasnoval 😀

renata5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia2008
17. okt 2012

moja emmka zacala jest nemixovane od cca 15m

vevinaaa
17. okt 2012

Aj nasa mala mala mixovanu stravu este aj po roku, podla mna je to normalne co som ju mala nutit a znechutit jej jedlo? ja som nebola pohodlna, ked to neslo tak, slo to inak, a okolo 15 mesiacov sa naucila papat aj vecsie kusky az sa naucila jest aj kusy 🙂 a myslim ze som spravila dobre 🙂 Kazde dietatko je ine, niektorym to ide skor niektorym neskor. Netreba dietatko ale do toho nutit, treba postupne pridavat po malych kuskoch vecsie do mixovaneho, tak si dieta lahsie zvyka a ide mu to lepsie 🙂

eeffka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darksky
2. nov 2012

Treba si lepsie prestudovat, preco treba detom jedlo skoro pucit a nie do dvoch rokov mixovat..Ide o roztahovanie krku popucenym jedlom..lekarka mi osobne radila co najskor pucit.
Ale kazdy nech si robi po svojom ;)

zuzimia
2. nov 2012

Kludne pomixovat....a co ked sa nauci jest kusky o par mesiacov neskor? Nic nezmeska a urite jej nebude treba mixovat do puberty 🙂

silviatko
2. nov 2012

Náš má 14m.a ešte mu mixujem,keďže len teraz nám začali rásť zubky.všetko príde časom, nebudem mu nútiť,veď sa naučí.🙂

bluff
3. nov 2012

Ja len dufam, ze mam dobre poroztahovany krk. Musim zisit od nasich, dokedy mi jedlo mixovali. 😕 😀

dedenini
1. dec 2012

mam podobny problem... moja mala ma 7 a pol mesiaca a tiez mi odmieta nejake tie hrudky v jedle... len kasicky... a v poslednej dobe uz vymysla aj na to... to co volakedy spapkala hned , dnes uz nechce... niekedy jej robim aj 3 jedielka, kym jej zachuti a spapka aspon trocha... ale aj s mlieckom uz spekuluje.. vraj to je tym ze jej pojdu zubky... a tak ju nenutim... bo ked som jej raz kupila vyzivku zeleninovu co bolo od 7 mesiacov , kde bolo vselico s hrudkami..som ju asi hodinu krmila a s kazdej druhej lyzicku ju natiahlo.. taaakze asi mame cas nato este

zuzikkaa
6. jan 2013

moj malý má 9mes a zatim si potrpí iba na mixované 😅 😅 ešte donedávna sme mali problém jesť hocijaké ovocie či jogurt,,on chcel iba zeleninu- z tej zje všetko!!
No keď skúsim rozpučený banán či do tej pomixovanej zeleniny pár kúskov iba roztlačených tak sa jeduje a drhne sa,,o nejakom rožku či striedke chleba nemôže byť ani reč 😀 😀

@darksky to je ako čo,rozťahovanie krku??? o tom som nejak ešte nepočula...

machovalucka
6. jan 2013

ja som velmi dlho mixovala a ž do roka 😀

darksky
11. jan 2013

@zuzikkaa noo, vidim, ze si este o vela veciach nepocula....ked nevies naucit 9mesacne dieta na jedlo s kuskami 🙂) precitaj si aj nieco ine ako len tu modreho kona a budes mudrejsia.dietatu zacinas precvicovat zuvacie svaly

Tu začni písať odpoveď...

Odošli