8 mesačná dcérka odmieta príkrmy. Čo mám robiť?

mimka027
12. apr 2021

Ahojte maminky, poraďte mi lebo som v koncoch, aj keď neviem, či niečo na tú moju vymyselnicku bude platiť...začala som ju prikrmovat keď mala 4 mesiace lebo som ju dokrmovala UM, a vlastne v tomto veku už bola len na UM...začiatky boli celkom ok, nebolo to ukážkové ale sem tam niečo spapala...postupne si celkom na príkrmy zvykla aj keď som ju musela stále niečím zabávať aby vôbec otvorila pusinku...no teraz keď ju už len do stoličky posadím začína byť nervózna a ústa neotvorí ani za nič... A dnes som to už vzdala lebo ja nie som ten typ pokojnej mamičky...celkom ma to vytáča keď uvarím a aj tak to skončí v koši...nechce ani ovocie ani kasicky proste nič co je na lyzicke...ako sa mam z týmto vysporiadať? To bude stále iba mlieko papať? Ako by ste to riešili? Vďaka za každú radu 😉

hailey1
12. apr 2021

@mimka027 😂mozno drasticke, ale vynechala by som dalsie krmenie a na dalsie si da, lebo bude hladna. Na mojho to zabralo. Vymyslal, plul. Zlaty moj, nevarim ja, aby som splachovala. Vynechala som mlieko, dostal jest to iste za 7 hodin - zjedol vsetko ✌🏼

marpel
12. apr 2021

@mimka027 ak jej vadí lyžička, skúsila by som kapsicky. Dajú sa kúpiť prázdne, ktoré si sama naplnis. Možno by to mohlo zabrať. 🤷🏻‍♀️

rmm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada0902
12. apr 2021

Niektoré deti proste odmietajú niekedy môže človek skusat barz co a nedajú si ja viem o com píšem môj bol od začiatku len kojeny a prikrmy boli katastrofa mohla som sa akokoľvek snažiť a nedal si ani neochutnal časom sa to zlepšilo tak len skúšať v tomto rada asik není niektoré deti bezproblemou zjedia tie mamy môžu byť ozaj šťastné že aké to je jednoduché

lulka321
12. apr 2021

@mimka027 ja s mojou dcérou bojujem doteraz s tým rozdielom, že už má 18 mesiacov. Moja malá jej ale na MM niekedy spapá všetko, niekedy nič. Najhoršie to je, keď sa jej snaží prerezať zúbok, to viem, že nič iné ako mlieko do nej nedostanem 🤦 v našich začiatkoch, keď moc vymýšľala, som ju zobrala zo stoličky a posadila som si ju na kolená a v pohode zjedla, ovocné presnidavky mi nechce jesť doteraz a áno žiadne kaše. Z presnidavok zje jediné mäsové. Ovocie moc nemusí, ale zase zeleninu a jogurty v pohode. 😃 Pri nej som sa veru kade čoho naskúšala a navyhadzovala 🤦😃

xjakubikovak
12. apr 2021

@mimka027 zbytočne to prežívaš podľa mňa, no tak si dajte na chvíľku pauzu s prikrmami. Určite nebude doživotne na mlieku, veď ma len 8 mesiacov.

zuvelyn
12. apr 2021

Môjmu vadila lyžička, zobrala som nasu polievkovú dospelacku a bolo po probléme. Alebo mal.obdobir krdy jedol jen suchý rozok a chlieb resp len to co si sam zobral do ruky. Skús jek dat kúsky na tanier nech sa s tym hra či nezje.

katkami123
12. apr 2021

Pri mojej zabralo, keď som jej to take rozmixované dala do fľaše. Z lyzice to nechcela a z fľaše mi to scucla celé. V cumlík som nožnicami urobila väčšiu dierku a prikrmy boli vždy všetky zjedene.

henka123123
12. apr 2021

Presne tak ako hailey1 by som to riesila

sonicka19983
12. apr 2021

Určite vynechať mlieko, ponúkať vodičku a to navarene ponúknuť zase o pár hodín....hlad je najlepší pán...vymýšľa asi lebo má plné bruško...platilo na dcérku, platí aj na syna...sem tam do rúčky rohlicek chlebík nech je hrdá že papka sama...

dzinka777
12. apr 2021

@marpel u nas presne toto pomohlo

mimka027
autor
12. apr 2021

Žienky, veď ja jej dávam aj kúsky aj rohlíček, chlebík, ale zo všetkého ju napne a dusi sa...akoby si s tým nevedela rady...aj hustejšie prikrmy napr s cestovinou ci ryžou ale bez šance...napne ju a skončila som...

jvasenka
12. apr 2021

@mimka027 ked ju napina nemoze tam byt nejaky zdravotny problem? A ked urobis riedsie spapa?

mimka027
autor
12. apr 2021

@jvasenka nemá žiadny problém, redšie spapala až doteraz...ako nie žeby ich papala ukážkovo to nie, ale ako tak spapala... Ale teraz už nič... Ústa neotvorí nech jej dám aj to, čo jej celkom chutilo... Nič...len sa krúti vrti a je nervózna...možno je to tým že jej idú zúbky ale čo ja viem...predné jedničky jej ešte nevyšli, zatiaľ má 5 zúbkov...snáď to nebude trvať večne 😁 zúbky idú tak pomaly...prvorodeny papal všetko ukážkovo, sem tam sa stalo ze niečo nedojedol...

jvasenka
12. apr 2021

@mimka027 noo moja nechcela papat ked sli zubky..tak som 1 jedlo preskocila druhe urobila bud jej oblubene alebo kasovite (ma uz 17m) prip jej nejaky cas pred jedlom daj masticku na zubky a uvidis ci nepomoze

biba95
12. apr 2021

@mimka027 úplne rovnako som na tom s malým. Len ma 10 mesiacov. Nechce nič, všetko vyhadzujem. Ale keď mňa vidí jesť keksíky, chleba, čokoľvek, ide sa za tým zabiť. A keď zistí že je to niečo, čo by som dala aj jemu, tak dovidenia, nemá viac záujem.

laura1607
12. apr 2021

@mimka027 ja som sa tiež dosť trápila s týmto 🙈 najhoršie bolo keď išli horné jednotky má 9mesiacov momentálne a papa ukážkovo 👌 ale asi len dva týždne 🙈😂 u nás absolútne nezaberalo vynechať mliečko vtedy len plakala a plakala ... Sem tam si dala z kapsicky po leziacky pri rozprávke keď už nechcela ani tak tak som prikrm dala no veľkého taniera, nášho , zobrala klasickú čajovú lyžičku a robila som sa že jej dám len ochutnať akože to je moje všetko mi kvázi zjedla až tak pýtala 😂🙈 ale tiež len redšie keď je to príliš husté nechce neviem ako ju nato raz naučím

mimka027
autor
13. apr 2021

@laura1607
@biba95 presne ako u nás...napadlo mi, že odmieta príkrmy aj kvôli pre ňu nepríjemnej udalosti...z vajíčka dosť grcala až sa dusila...celý deň z toho bola vystrašená...možno ju to poznačilo a dáva si pozor...asi jej dám na chvíľku pauzu od príkrmov nech na to zabudne...uvidíme či to bolo tým alebo je to len obdobie zúbkov... A možno oboje...

katkami123
13. apr 2021

@mimka027
Skús tu fľašu, do nej riedke a dieru do cumla, ja som tak aj polievočku dávala a všetko vždy pekne scucla.

91erika94
15. apr 2021

@xjakubikovak toto si hovorim aj ja..nebude stale na mlieku aj ked ma o par dni rok tak stale UM vyhrava 🙈