8 mesačné choré dieťa odmieta mlieko aj tekutiny

bubinkaz
26. feb 2013

Mam osemmesacnu dcerku, ktora je chora a odmieta mi pit mliecko aj tekutiny (cajik, vodu). Je dost zahlienena a tazsie sa jej dycha, hlavne rano. Spravidla mi vypila denne styri porcie mliecka po 196 ml a k tomu caj alebo vodu cca 100 ml. Teraz z mliecka vypije sotva polovicu a ostatne odmieta. Plienky su uz druhy den velmi slabo pocikane aj ked moc nie je nejaky tmavsi a stale ma slzicky. Ustocka ma suche, dokonca sa jej uz aj spravila prasklinka na pere. Ako ju donutit pit viac a pouzit uz rehydratacny roztok? Ake mate skusenosti? Kedy uz treba ist k lekarke a dat infuziu aby nedoslo k najhorsiemu? Snazim sa jej davat tekutiny lyzickou, ale aj to nie vzdy funguje, tuhu stravu zje pekne, este aj poctivo otvara usta.

bubinkaz
autor
26. feb 2013

este by som rada dodala ze teplotu mala na zaciatku choroby zvysenu, teraz uz nema teplotu.

janka9898
26. feb 2013

takjejskus davat redsie polievocku a skusat popripade radsej zajst k dr kebyo pretrvavalo aby ste nemuseliist donemocky☹
drzim palce
@bubinkaz

kveta
26. feb 2013

@bubinkaz Ked ma studene koncatiny, bledu studenu pokozku. Na Vasom mieste by som ale sla do nemocnice okamzite. Dehydratacia je velmi vazna vec... U nas stacili dve hnackpve plienky a aj ked pil, bol uz hospitalizovany ako dehydrovany..

veronika89
26. feb 2013

moj maly mal 4 mesiace ked sme boli na infuziach koli dehydratacii, tiez bol chorucky a nechcel pit, skus jej pozriet fontanelku on ju mal uplne prepadnutu, vraveli ze to koli tomu... asi by som zasla k dr. alebo pouzila ten roztok...

ekinkala
26. feb 2013

@bubinkaz ahoj to je dost nebezpecne ak dieta odmieta tekutinky mne ked bol mali mensi a bol chory a nechcel pit vodu alebo neochuteny cajik tak som mu ho prisladila aby som donho dostala nejake tekutiny alebo nejaky dzusik jej skus dat broskynovy ten je taky sladicky a u doktorky si bola?kolko to uz trva?

prasiatko30
26. feb 2013

@bubinkaz pokial sa ti to zda malo treba ist za doktorkou u tak maleho dietata je riziko deshydratacie dost velke a je to pre tie deti nebezpecne.

bubinkaz
autor
26. feb 2013

@ekinkala trva to asi dva tri dni, medzicasom som si tiez spomenula na dzusik s cajom, tusim som to aj niekde citala ze dat choremu dietatu namiesto mliecka. Tak som hned rano skusila a zda sa ze to zabera. Uz vypila 350 ml a spapala mi ranajky, obed aj veceru, mala dve pocikane plienky, co teda zatial nie je vela, ale budem pokracovat aj dalej a zajtra uvidime. Ak nie pojdeme k doktorke. Uz sme u nej boli minuly tyzden, no nebolo to este take kriticke s tym pitim vtedy.

ekinkala
26. feb 2013

@bubinkaz to som rada davaj jej co najviac pit co len chce tekutinky su zaklad a skus aj pomarance nech si ho cucka tam je dost stavicky a zaroven vytaminou vela sleduj to do zajtra a uvidis ci ti vypije dost ak nie chod snou zajtra k doktorke ale ak bude a zacne pit a bude jej lepsie tak nemusis ist zbytocne by vas dali do nemocnice a len by vas vystresovali ale ak bude treba tak racej chod

bubinkaz
autor
27. feb 2013

@veronika89 rada by som sa spytala ako presne pozriet fontanelu. Dnes som si uvedomila pri kupani ze ma trosku prepadlinku nad celom, asi 2 cm priemer. Predtym to nemala. Ale vcera mi uz zacala pit stavicku zmiesanu s cajikom a dnes to iste, aj ked plienky su len spoly pocikane, je to lepsie ako predtym. Tiez by som sa rada poradila kolko dat naraz vypit tekutiny a ako casto. Dakujem.

petkovamama
27. feb 2013

@bubinkaz ahoj.presne tento isty problem sme maly aj my.maly mal vtedy 7 mesiacov ochorel skoncily sme zo zapchatym nosom a hlienamy na atibiotikach.davali sme tekutiny vsetkymi moznymi sposobmi.skus aj s pohara,lyzickou hociako len nech si cucne.davaj a nukaj stale kazdu chvilku.a mlieko?nas ho prestal pit uplne,to bol najvacsi problem,7 mesacne dieta a co mu dat.tak sme papali len lyzickou aj v noci,bolo to hrozne.trvalo nam to asi 4 mesiace kym sme sa k mlieku vratili,po cely cas som mu ho stale ponukala ale vsetko sa vylievalo.ked mal rok tak sme kupily uple obycajny sunar a na ten sa chytil,taraz uz je vsetko v poriadku.drzim palce.

veronika89
28. feb 2013

tak ked ju ma prepadnutu, tak si to vsimnes on mal asi tak ako ty pises prepadlinu nad celom 2cm priemer tak 0,3-0,5cm dovnutra.