8-mesačné dieťa odmieta umelé mlieko

david294
27. okt 2022

Ahojte nas chlapec bude mat uz skoro 9 mesiacov a posledny tyzden nam odmieta samotne umele mlieko, uz sme vyskusali dat aj ine umele mlieko a aj to odmieta. Caj cez den vypije aj ovocny prikrm aj masovo zeleninovy cez den spapa s tym problem nie je, dokonca na vecer aj kasu z mlieka , len mlieko samotne je problem. Viete nejako poradit dakujem

mogaa
27. okt 2022

@david294 pokiaľ je dostatok inej stravy, tak UM nepotrebuje....takže ak má račej tuhú stravu, treba dávať tú....

syslik81
27. okt 2022

nepotrebuje uz ziadne um ... staci mu dat mliecne vyrobky-jogurty syrz etc a vela ovocia a zeleniny

jaroe
27. okt 2022

@david294 nepotrebuje. Moja v 8 mesiacoch odmietla moje mlieko a tým definitívne mlieko u nej skončilo. Teda samozrejme jogurty, acidko, syry jedla, ale mlieko už nie. Načo aj.

kacena4
27. okt 2022

moj od tusim 7m bol bez mlieka nahradzala som to v prikrmoch bez problemov

david294
autor
27. okt 2022

a cím ste nahradzali mlieko? kašami?

mimka2019
27. okt 2022

@david294 moja od narodenia odmietala mlieko...bola kŕmena v nemocnici hadičkou...doma fľašu aj prso odmietala...trvalo jej aj 2 hodiny pokiaľ vypila cca 50ml mlieka...ale aj z toho mála priberala tak to lekári neriešili...od 4 mesiacov som ju dokŕmovala...mlieko mi nepila cca od 5 mesiace...nahradili sme to kašičkami...zeleninou...banánom...a postupne inými príkrmami...dnes ma 4r. a je zdravá a šťastná 😊

marrilyn
27. okt 2022

@david294 mne prvorodený tiez tak odmietal vecerne mlieko, uz neviem presne kolko mal mesiacov. Tak vzdy namiesto neho dostal biely jogurt. Ale u neho to bolo docasne, trvalo to tak 2 tyzdne. Zhruba raz za 2 dni som mu to mliecko ponukla a po tych 2 tyzdnoch sa k nemu vratil.

85miska
27. okt 2022

@david294 môj syn nepije mlieko od 8 mesiaca. Doktorka len povedala zaviesť mliečne výrobky a zvýšiť vitamín D.