8 mesačný syn odmieta papať

mischellka47
21. máj 2013

Som maminou prvy krat. Maly ma skoro 8 mesiacov a protestuje mi papat prikrmy. Od 4. mesiaca sme zacali prikrmovat najprv zeleninku, masko, ovocie,... Teraz mame skoro 8 mesiacov a vyse mesiaca mi nechce jest obediky. Uz sa snazim i tak i tak. Niekedy spapa mozno 1x do tyzdna. Nechcem mu to tiskat na silu lebo to nema vyznam. Zubky este nemame. Mal niekto taky problem? Dakujem

zdenkaa1811
22. máj 2013

mischellka47 ospravedlnujem sa to bolo pre matafen.... prepac to nebolo tebe ,,,je mi to luto ak sa ta todotklo ...este raz prepac 🙂

siska53
22. máj 2013

@zdenkaa1811 nuz, ja som sa riadila a sa i riadim pokynmi lekarov, dokonca malej, hoci uz ma 13 mesiacov, stale vedome nesolim, ma to predsa v rozku a v syroch. A hoci je moje druhe dieta, do roka som dodrzala pokyny pediatricky ohladom stravovania. A kedze do 2 rokov sa vyvijaju oblicky, solit budem dovtedy malo. Mly ma 3 roky, jemu som doc2 rokov minimalne solila i korenila. A hoci som mu dlhsie mixovala a mixujem i dcere, je to i tym, ze moj deti mali neskorio zuby - prvy v 11. mesiacoch a mala dokonca az v roku, teraz ma dva zuby. A hoci vedeli papat i kusky, omnoho dlhsie im to trvalo ( trva) pokusat take kusky bez zubov. A aj ked malej uz teraz davame ochutnam uz i z nasho, urcite jej ndam este ochutnat parok, cokolady ci klobasy a z ostaneho len malinkaty kusok. Naco jej telicko zatazovat zbytocnostami, ktore nepotrebuje??? A do roka sa zaobisli i bez tvarohu ci vyrobkoch z nich( pribinacek a pod.) . O nic neprisli.
A co sa tyka toho, ze nechcu deticky jest, jsuhlasim, mozu byt zuby, ale som citala, ze deti si omnoho dlhsie zvykaju na novu chut, preto sa netreba nechat zlomit a skusat a skusat. Mala mi dlllho odmietala jablko ( ostatne povolene ovocie papala), tak som jej ho vzdy po nejakom case ponukla a cuduj sa svete, chytila sa- jej som nastruhala, sebe nakrajala. Pytala odo mna, dala som jej ochutnat, co jem a zrazu to slo a spapa i jablko.

inull5
22. máj 2013

@aliza nebudem sa na to pozerať!!! nechápeš? jasné že nedám 6 mesačnému dieťaťu zemiaky nakrájané na kocky, ale roztlačené vidličkou..čo ak dieťa napína celkovo z jedla? a nie z veľkých kúskov? chorá je dnešná doba, preto je toľko alergií a intolerancií kadečoho..pred rokmi ženy určite sledovali, že nesmie lepok do toľko mesiacov, bielko do roka, cukor do troch rokov a čo ja viem ešte. Deti jedli s rodičmi odjakživa keď ich mama odstavila. Si myslíš že sa varilo pre 10 mesačné dieťa zvlášť? Sorry, ja som síce na materskej ale na varenie zvlášť teda fakt nemám čas a ani chuť, kto by jedol jedlo bez soli či korenia? ani pes

zdenkaa1811
22. máj 2013

inull5 brokolicu nechce ... boli ju brusko potom a place .. a tak jej to radsej nedvam,,, varievam jej polievocky a masko plus zemiacik.... nieco popapka ale nie vela.. snazim sa jej to obmienat... spapka tolko asi kolko len chce.. len ja si myslim ze by mohla trosku viac .. ale kolk spapa tolko spapa ... hlavne ze aspon nieco zje 🙂

siska53
22. máj 2013

@inull5 vzdy sa da dokorenit a dosolit. Moja mama, a to bolo teda pred 38 rokmi!, mi tiez varila osobitne, lenze tiez som nechcela jest, po case , ked som bola vacsia, vzdy navarila jedlo neslane a nekorenene, potom si ho moji rodicia prichutili.. Nie ze by som viac jedla, ale aspon nemusela varit na dvakrat. A bolo to vyriesene.

zdenkaa1811
22. máj 2013

siska53 dakujem za radu 🙂 nasa zase jablcko chce a velmi 🙂 jasne ze ani ja male nesolim..len som to tak odelila ze slane a sladke 🙂 masko a zemiacky, zeleninku jej sekam na drobno .. a zatial papka .. mixovane mi este menej jedla akoked jej to teraz podvam takto nasekane .. neviem cim to je ...

inull5
22. máj 2013

@siska53 Ja som to tak zo začiatku robila, ale ako som písala vyššie moja dcéra jednoducho do takmer 16 mesiacov nejedla nič okrem mlieka..síce to ochutnala, ale to bolo asi tak všetko, a potom keď už papala ako tak, tak mi z toho nesoleného a nekoreneného nezjedla nič, ja netvrdím že jej solím a korením ako divá, ale trochu chuti to mať musí a väčšinou dochucujem svojim vlastnými bylinkami a chutí to každému.

inull5
22. máj 2013

@zdenkaa1811 pozri, ja som malej tiež nemixovala, mäsko nadrobno nakrájaj a zeleninku roztlač vidličkou

aliza
22. máj 2013

@inull5 no, dieta zrejme nenapina z jedla celkovo, kedze papa vyzivy a kase 😉. A co robili starsie generacie ma absolutne nezaujima, akurat len ako vystraha, co nerobit.....tie generacie su/boli velmi chore, maju vsetky civilizacne choroby, ake existuju, takze u mna tento argument neobstoji.
A to, ze ty nemas cas zdravo varit pre svoje dieta, to je tvoj problem. Mne na zdravi vlastnych deti zalezi lebo viem, ze to zdravie budu mat na cely zivot, takze fakt nevidim jediny dovod, preco by som mala experimetovat a pchat do nich piate cez deviate a verit, ze vsak to preziju a to staci....nie, nestaci len prezit, ale aj kvalitne zit a to sa s pokaslanym zdravim neda

inull5
22. máj 2013

@aliza Kto hovorí o pchaní dieťaťa piate cez deviate?? Nie nemám čas stráviť pri varení x času, pretože mám aj inú prácu nie iba varenie a rozmýšľanie čo moje dieťa nemôže a čo môže. Ja jej nedávam napr. žiadne párky ani šunky ani paštéty, dokonca ani kuracie mäso z obchodu, lebo sú umelé. To že mám svoju dopestovanú zeleninu, ovocie, svoje mäso, divinu, ktorá je pre deti mimoriadne zdravá, dochucujem okrem soli svojimi bylinkami. Takže mi tu nevypisuj že nevarím zdravo keď ani netušíš čo varím..lebo umelé mlieko a nutrilon kaše sú pre dieťa ok, že alebo kuracina z obchodu? ale hlavne že je nesolená, to je zdravé ako hovado, kura napchané rastovými hormónmi, alebo ovocie z tesca, super, hlavne že sa nesolí a necukrí...

zdenkaa1811
22. máj 2013

@inull5 ja taktiez... len my je smiesno z jednej veci 🙂 ako oni vedia aku vyzivku jaj jej davam 🙂 a riesia tu ci jej davam cukor do tela atd? ci nam na nasich detoch nebodaj nezalezi ?? lebo nejedia vsetkomozne zdrave ??

zdenkaa1811
22. máj 2013

@inull5 len jej daj ... 🙂))) mam taky pocit ze ona vie vsetko Mamicka ....

aliza
22. máj 2013

@inull5 vies co, nechajme to tak, nema to vyznam, fakt sa mi nechce tu dotahovat, aj tak je to mimo temy....

zdenkaa1811
22. máj 2013

@matafen .. akonic v zlom ale ty ako vies aku vyzivu jej davam?? co ak je domaca ?? to ta nenapadlo ??
a je to len a len moja vec kedy som ju zacala prkrmovat .. a autorka sa neriadi trendom .. co prave leti ..

inull5
22. máj 2013

@zdenkaa1811 no mám dosť..priznám sa ti, že výživky nepoznám, lebo so ich nekupovala.takže sa neviem vyjadriť.jasné, sme zlé matky lebo sa neriadime novinami z novodobých kníh..ja som len vyjadrila názor že som neriešila kedy môže dieťa lepok, kedy bielko..bola som rada že som v robote vypadla od paragrafov a nie aby som ešte aj doma študovala..viem že svojmu dieťaťu dávam zdravé veci, lebo to z čoho varím mám dopestované doma a viem z čoho. To že jej prisolím polievku? a čo soľ je aj v syroch či chrumkách či tyčinkách ktorými sa pchajú deti vkočíkoch

aliza
22. máj 2013

@zdenkaa1811 ja som si nevsimla, my sme na zakladke? ze len jej daj....ach jo, k tomu niet co dodat....nie nadarmo su SLovaci povazovani za jeden z najviac chorych narodov v Europe....niet divu.

inull5
22. máj 2013

@aliza len ti asi došli argumenty, lebo ako vravím nie som z tých čo pchajú deti párkami,šunkami, chrumkami či tyčinkami, tam nie je soľ? alebo mi cheš povedať, že tvoja dcéra ako pozerám 8 ročná, neje žiadne sladkosti, pije iba vodu, papá pekne zeleninku ako prílohu ku každému jedlu, varíš z potravín kúpených na farmách z dediny?

zdenkaa1811
22. máj 2013

@inull5 ved vyzivky sa daju urobit aj doma predsa nie 😉 kazdy den cerstve ovocicko .... ja zasa nemam doma taku moznost ako ty a zavidim.. kedysi sme maliaj my ale teraz sa uz nnikomu nechce starat o zvieratka a hlavne ten cas uz neni 😉

zdenkaa1811
22. máj 2013

aliza my nie .. ale ty asi ano 🙂...

lukelucky
22. máj 2013

Naša malá nejedla celý deviaty mesiac, iba sa kojila. Išli jej zúbky a vždy, keď ju bolia ďasienka tak nechce papať. Doktorka povedala, že pokým sa kojí, je to v pohode a má výživu akú potrebuje a prospieva. Treba skúšať, čo drobcovi chutí a to mu dať papať. Dávať do ruky čerstvú stravu ako je mrkva, jabĺčko a iné.. 😉

aliza
22. máj 2013

@inull5 no predstav si, ze moje deti piju iba vodu, jedia zeleninu k jedlu, sladkost maju jednu denne...nikto z nas neje parky, sunky, salamy a podobne somariny, ani tycinky ci chrumky....a nie, nemam moznost mat vlastne dopestovane a farmy su tiez len farmy, tiez tam nie je vsetko koser...aby prezili

aliza
22. máj 2013

@zdenkaa1811 ked myslis 😉

inull5
22. máj 2013

@zdenkaa1811 jasné, že sa dajú, moja mama tuším aj robila z marhúľ, ale moja dcéra to nepapala, takže som zabudla 🙂 vieš, čo? ja som sa minula povolaniu - zverolekárka, miesto toho sa stala zo mňa právnička..odišla som z roboty, mám pokoj, a pestujem a chovám si čo chcem. I keď zeleninu a ovocie mám u babky, ale zver mám blízo domu. Nikto by to na mňa nepovedal, že som s na toto dala, ale napĺňa ma to keď mám takto svoje veci. a niekto mi tu ide písať o tom ako ja nezdravo varím..alebo že nemám čas. no fakt ho nemám nazvyš, mám tu 15 árov zatrávnenenej zelene a kvetov, zver, dieťa..po odchode z práce nie som už typ ženy čo behá po obchodoch a sleduje najnovšie trendy pre deti, som rade ak nemusím do mesta

inull5
22. máj 2013

@aliza a akú vodu pijú? tú zdravú? z vodovodu? alebo ešte stále dojčenskú???zeleninu z tesca, billy, lidla, či iného reťazca? ak z vodovodu, čítala si o tom štúdiu? ako nie je vhodná na každodenné pitie?

inull5
22. máj 2013

@aliza a keď sa môžem opýtať, čo jete? to musíte mať pestrý jedálniček..

aliza
22. máj 2013

vodu pijeme filtrovanu a zeleninu nekupujem v tescu, nezijem na sk.... a ze co jeme? vsetko ostatne.... 😉, konkretne zelenina (spenat, brokolica, cukina, karfiol a pod), ryby, strukoviny, cestoviny, hydina, jahnacina...bravcove, ani hovadzie nejeme, nechuti nam.

inull5
22. máj 2013

@aliza Tak ti teda vzdávame hold, že si jedna z tých predpisových mamičiek, ktoré doma nesolia, nekorenia, jedia plané mäso aj zeleninu bez chuti, že si dokázala viesť svoje deti k pitiu vody a tvoja 8 ročná dcéra nepozná salám ani klobásu. to je super, len aby to nedopadlo tak, že keď bude staršia si vyhahradí všetko čo si je ty nedala ochutnať

jonas17
22. máj 2013

@mischellka47 je tu téma o prvých príkrmoch, tak skú do nej kuknúť 😉
dojčené dieťa má byť aj do roka nadalej dojčené na požiadanie, príkrmy sú len PRIKRMY, nie hlavné jedlo. hlavné jedlo je materské mlieko. treba dieťaťu ponúkať najprv zeleninu, po troch dnoch novú. ked sa naučí papať zeleninu, až potom ovocie.na sladké sa lepšie zvyká, preto ked sa naučí na sladké ovocie, nechce už zeleninu, ktorá je dôležitejšia ako ovocie. s mäsom a múkou by som sa vôbec neponáhľala, ešte sa toho v živote naje dosť a je otázne, ako je to zdravé 😉 .
Mali by sme deti naučiť na prirodzenú chuť stravy, zeleniny, ovocia. Ani dospelí nepotrebujú dochucovanie, je to len výmysel potravinárskeho priemyslu, zabiť prirodzené chute vegetami a glutamanom. je až choré, ako niektoré deti, ktoré k nám prídu na návštevu, nezjedia maliny či jahody bez cukru.
moja dcéra už tri roky mala, stále je dojčená, sladkosti má len vtedy, ked upečiem domáci koláč, či palacinky. sladím javorový, agáve, medom a trstinovým cukrom. polovicu, ako sa píše v recepte. len cudzím je to málo sladké.
moje dieťa zje aj brokolicu, aj cesnak, aj rukolu, šaláty, proste všetku zeleninu, lebo ju pozná, je naučená. na prechádzku si berieme mrkvu a uhorky. nepotrebuje sladké. tiež veľa nejedla, ked sme začali s príkrmami, ale to je normálne, ved sa to musí dieťa naučiť. ved poznalo dovtedy len mlieko.
a ešte poznámka k tomu, ako sme všetko jedli a tu sme...no, dakujem tejto dobe, že máme taký dostatok informácií, že nemusíme počúvať len názor jednej pediatričky a vieme si vybrať. ja mám deti tri. tie prvé dve doplatili na to, že som bola hlúpa a krmila ich zaradom všetkým. jeden má cukrovku a určite k tomu prispelo aj zlé stravovanie, preto som pri dcére veľmi opatrná. a dakujem všetkým, ktorí študujú ohľadom stravy a s pokorou si vypočujem ich rady, nevyskakujem a nehrám sa na múdru, ked o tom nič neviem.moja dcéra je zdravé dieťa, nepije kravské mlieko, neje biely cukor, nepozná kinderčokoládu ani lentilky a o nič nie je ochudobnená. 😉

aliza
22. máj 2013

@inull5 ale ja som nepisala, ze nesolim a nekorenim, bavili sme sa o babatkach a prikrmoch a tam som nesolila minimalne prvy rok. Nie som vobec predpisova, ale nebudem robit deti zavislymi na jedlach, ktore nie su pre ne zdrave. Jasne, ze ochutnali aj salam, na Slovensku...ale nepotrebujeme ho k zivotu a nie je zdravy, ked uz sme pri tom a to moja 8 rocna chape. Sportuje, takze chape, ze zivotosprava je dolezita....Poznaju aj dzusy, ale nevypiju, vypytaju radsej vodu lebo dzus im smad neuhasi...deti su velmi mudre 😎. Ja im nic nezakazujem, to si zle pochopila, ja ich len ucim mat zodpovenost k vlastnemu zdraviu...vsetko je to o navykoch a tie navyky im budujeme my, rodicia.

lubi
22. máj 2013

@mischellka47 moj maly bude mat rok a stale nechce jest. uz si z toho velku hlavu nerobim. volame ho ovocnicek, lebo ovocie miluje. zeleninu zje sem tam a maso vobec . skusam stale ale nechce. uz ani cez den velmi nekojim aby vyhladol a stale nechce. ved ono mu pride chut ked bude vecsi. skusam aj kupovane jedla a tiez nemaju uspech, takze treba byt iba trpezlivy.