8 mesačný syn odmieta papať

mischellka47
21. máj 2013

Som maminou prvy krat. Maly ma skoro 8 mesiacov a protestuje mi papat prikrmy. Od 4. mesiaca sme zacali prikrmovat najprv zeleninku, masko, ovocie,... Teraz mame skoro 8 mesiacov a vyse mesiaca mi nechce jest obediky. Uz sa snazim i tak i tak. Niekedy spapa mozno 1x do tyzdna. Nechcem mu to tiskat na silu lebo to nema vyznam. Zubky este nemame. Mal niekto taky problem? Dakujem

jonas17
22. máj 2013

@inull5 z tvojho príspevku cítiť výsmech...fakt by si mala byť pokornejšia...to, že niektoré deti nepiju figo colu, je smiešne? ved kde dnes pozrieš do akéhokoľvek časopisu pri mamičky, či je to hoc aj bulvár ( Zdravie, Šarm, Plus 7...) všade sa na nás valia články o tom, aký sme chorý národ, čo všetko ladujeme do seba...ved len ked si spomeniem na súťaž o varení v telke, všade samé rady, ako zdravo sa stravovať.tak sa vážne čudujem, že ty sa čuduješ, že dieťa pije len vodu 😕 aj moja pije len vodu, dokonca aj celá naša rodina pije len vodu z vodovodu a nevidím na tom nič smiešne..a že sú mäsové výrobky nezdravé? a že to bude dieťa chcieť? tak preto mu to treba dávať od polroka? tak potom mu dávajme aj za štamperlík slivovice, aby sa potom neskôr z detí nestali alkáči, ved nech si už teraz zvykajú...určite , pokiaľ je v mojich silách, budem krmiť dieťa len tým, čo je zdravé. a verím, že mojou výchovou aj vo vyššom veku sa prikloní k zdravej strave...

aliza
22. máj 2013

@jonas17 presne tak, pekne si to napisala 😉. To, ze malicke deti su zdrave este neznemena, ze zdravymi budu aj o niekolko rokov... a radsej budem za 'mudru', ''knizkovu' a neviem aku, ale aspon viem, ze som urobila vsetko pre to, aby mali co najlepsi zaklad do zivota....my sme cela rodina a cele generacie ekzemove a bolo mi povedane, ze moje deti to caka tiez ....a hla, ani jedno nema ekzem, prave kvoli tomu, ze som o strave vela studovala a neexperimentovala s prikrmami...alergenom som sa vyhybala....
a mimochodom, najoblubenejsie jedlo mojich deti je spenat a neochutena, naparena brokolica....a pritom poznaju aj sladke. V jednoduchosti je dokonalost 😉.

inull5
23. máj 2013

@jonas17 ako tu sú fakt mamičky nechápavé a nečítajú poriadne? kto tu písal o figo kole??? ja netvrdím že voda je nezdravá, ale v niektorých oblastiach určite nie tá z vodovodu, a je potrebné ju aj trošku pre pitím upraviť, existujú aj čaje z byliniek..mne tu išla písať aliza že ja som nezodpovedná, keď nemá predstavu o mojom jedálničku. Za to že sa neriadim novinkami a vyjadrila som svoj názor.. a ty vieš čo ja varím a ž čoho, keď si taká múdra? za to že ja som neriešila kedy dať lepok alebo bielok, to už automaticky neviem čo je pre zdravie dieťaťa dobré?? moja dcéra v ústach umelé kaše ani výživy ani mlieko nemala, ani párky a podobné veci. Za to že jej prisolím a inak dochutím polievku som ako nezodpovedná matka k zdraviu svojho dieťaťa?že jej dávam a dávala som jej od 16 mesiacov naše jedlo? lebo ste sa už MÚDRE dovtipili že táto ženská určite varí z polotovarov a inak umelých vecí, jediné dochucovadlá sú soľ a čierne korenie, že moje dieťa je vysmážané rezne, to ste si mysleli? vieš, niektoré matky majú aj inú prácu a nie len študovať, variť a pod.. vieš vôbec že napr. celiakiu neovplyvníš tým že dieťaťu nedáš do 7 mesiacov lepok???alebo ak do roka nedostane kravské mlieko do roka, tak po roku sa stane zázrak a intoleranciu laktózy mať nebude? ako som napísala vyššie moje dieťa je dojčené, všetko čo varím je z domácich vlastných potravín a zeleniny, kde nie je ani náznak postreku či chémie, alebo zver chovaná na rastových hormónoch, mám vajcia bez cholesterolu, vodu filtrujem, tak mi tu láskavo nepíšte že som nezodpovedná matka k zdraviu dieťaťa!!

zdenkaa1811
23. máj 2013

inull5 zbytocne to tu budeme riesit 🙂 kazdy zije inac a kazdy ma iny nazor na stravu ... my dve asi zijeme zastaralo 😉 ...

aliza
23. máj 2013

@inull5 pozri, z pisaneho textu sa lahko veci poprekrucaju, dovymyslaju, nepochopia sa spravne....a to sa stalo asi medzi tebou a mnou. Mna na tvojom pirspevku vytocila ta veta o tom, ze nemas cas ani chut varit zvlast pre dieta....ale neobjasnili sme si, o ake stare dieta ide....ja som myslela, ze hovoris o babatkach do 1 roka, nakolko tema bola o tom...a preto som reagovala, ako som reagovala...ale som si znovu precitala tvoj prispevok a zrejme si myslela deti vo veku tvojej dcery, ze? a to je sakra velky rozdiel 😉. Ja tiez synovi nevarim zvlast, od toho roku a pol jedol aj nase jedla....aj s troskou soli, aj s koreninami... takze sa ospravedlnujem, ak som na teba ostro vybehla.
Ale s tymi alergenmi nesuhlasim....ako som pisala, sama som alergik a vyhybaniu sa alergenom sme alergii predisli....ja ako babo som bola od 3 mesiacov na obycajnom kravskom mlieku, z umeleho som prudom zvracala....a ja mam najhorsi ekzem z rodiny...cize vidim tam spojitost. Dcera nepila kravske mlieko skoro 2 roky, kedze je dievca a u nas je ekzem najma po zenskej linii....a dnes nema problem s mliekom, nema ziadne alergie.
U nas na Sk sa s alergiami roztrhlo vrece a pritom vacsina prikrmuje uz od 4 mesiacov ( ja obe deti az od 6 mesiacov a to maly bol na UM), piskoty su snad v kazdej domacnosti na dennom poriadku, taktiez nie je ziadna rarita jogurtik, pribinak, tvaroh, muka a pod....o nespravnom zavadzani prikrmov som sa presvedcila hlavne tu na konovi...plus najviac alergickych deti je medzi dojcenymi....takze ja osobne vidim velku spojitost medzi prikrmami a zdravymi deti...ak by si zazila zivot s alergiou alebo mala dieta s cukrovkou, so syndromom podrazdeneho creva (u deti najviac sposobene cukrom), pisala by si inak....takze ano, ja si ten cas na studium najdem lebo ide o zdravie mojich deti a sama dobre viem, ake peklo je zit s nejakou chorobou.

inull5
23. máj 2013

Možno sme sa fakt nepochopili, ok. Nie, naozaj nemám čas vyvárať pre dieťa samostatne bohužiaľ, pretože nebývam v paneláku, ale v dome s pomerne veľkou rozlohou a hospodárstvom a to si vyžaduje dosť času, takže ráno v prvom rade varím, raňajkujeme, ideme kŕmiť zver, niečo si vyžaduje záhrada, stromy, kríky...asi tak. Ako som písala, moje dieťa bolo do takmer 16 mesiacov len na materskom mlieku, lebo bohužiaľ nič nejedla, a to som vtedy robila zeleniny na pare a kadečo, ale nerobila som to iba pre ňu, ale aj pre nás, lebo ako vravím musím navariť rýchlo..proste to nejedla a ja som bola dosť zúfalá, tak som jej skúšala dávať aj rožky, aj krupicovú kašu, aj maslo, nie však párky, šunky, pribináčiky, lebo to nekupujem ani teraz. Nechcem vyzerať že šetrím na jedle, ale napr. pribináčika, aj jogurt urobím doma a viem z čoho. asi takto. Narážala som na to, že naše babky nakŕmili deti tým čo bolo, či už slanina, klobása. Áno, moja dcéra tiež zje klobásu, no tú čo urobíme doma a viem čo v tom je. U nás sa alergie nevyskytujú, preto som sa nebála skúsiť jej dávať rožok, no prvý pokusný príkrm u nás prišiel až na začiatku 9 mesiaca!!!a odolávala až do 16 🙂 Ja som pochopila že ty si jedna z tých mamičiek, ktoré ja stretávam, a tie nepustia ani deti do piesku, lebo sa zašpinia, nesmú prísť do kontaktu so zvieratami...nesolia, ale pritom 6 mesačné dieťa má kočík plný kukuričných chrumiek, tyčiniek a sladkých capri sonne džusíkov. Tej mamičke som poradila skúsiť dávať papať nie piate cez deviate, ale napr. roztalčenú uvarenú brokolicu s jogurtom bielym, prípadne tam doliať materské mlieko, určite som tým nemyslela šišky, palacinky, rezne, polievky zahustené múkou a pod. Jasné že ak máš alergiu, tak je to v tom iné, no ona nespomínala nič také. a áno keby som mala také dieťa tak by som študovať musela, no riadim sa zdravým sedliackym rozumom. áno a koľko je tu mamičiek, ktoré odmietajú dojčiť,alebo odstavia dieťa v 6 mesiacoch aby im náhodou nezvädli kozy, pchajú deti nutrilon kašami len aby spali, kupujú hotové jedlá a nápoje, v kočíku dieťa žužle chrumky a je nafúknuté ako balón že sa ani usmiať nevie, myslím že to je viac nezodpovedné. môj názor je taký že dieťa do 1 roka má byť prevažne na materskom mlieku a dva razy za deň dostane zeleninový či mäsový príkrm doma uvarený a že tá štipka soli či byliniek mu nežaškodí. myslím tým 1 gram soli na 1 deň pre tak malé dieťa. Ja tiež nevarím neviem ako slano, a keď niekto chce, môže si to dochutiť na tanieri

zuzkag2
23. máj 2013

@aliza
@gaby21
@matafen
baby, pokial je babo na UM, papa mesiac zeleninu, potom zeleninku a masko, pridaju sa obilniny ( kase ) a potom sa ma pridat ovocie...mne to vychadza na 6ty mesiac. ste sa trosku pustili do tej zdenky, ja som tam nikde necitala, ze mala papa sladku kasu, vyziva moze byt aj domaca, cisto ovocna.

@zdenkaa1811
moj maly ma 7 mesiacov, cerstvo, na konci 6.mesiaca sme zaviedli po troskach ovocie ( obcas dostal do sietky kusok jablcka aj skor ). spociatku papal zeleninku uplne dobre, ked sa pridalo masko, slo to dole vodou. kase mu robim iba obcas, ciste obilninove, ovsenne, ryzove,pohankove, cicerove...lepok mozes zavadzat aj inou cestou. a k ovociu. ked som teraz zacala davat malemu ovocne vyzivky, tak mam aj ja dojem, ze tie spapal spociatku s vacsou chutou...ale je to asi tym, ze je to nove, takto to bolo aj s tou zeleninou, vyskakoval zo stolicky za lyzickou, ocakavam ze sa to stane aj s ovocim. teda, zacina ten jeho zaujem uz klesat.
netrap sa preto, ak sa bojis, ze davas malej vela "sladkeho", tak kasicku mozes zmiesat aj s mrkvou ( mimochodom, mrkva ma tiez vysoky obsah cukru ), ovocie ale isto nevyraduj, ved ide leto, teraz bude vela moznosti.

aliza
23. máj 2013

@zuzkag2 no, asi si necitala poriadne 😉, mala jej uz papa slane! aj sladke.... a papa aj kase...a ako pisala, jej dieta napina z normalneho jedla, ale z kase a vyziv, cize zo sladkeho, ako pisala, nie, to malej chuti, zelenina a maso jej nechuti.... ak dieta neje normalnu stravu, tak ani ta ovocna vyziva nema co na jedalnicku robit...jej dieta nie je naucene na prikrmy a to je problem, ktory ona zial nevidi.
a inak, aj moj syn bol na UM a zacala som az okolo 6 mesiaca, tu v UK to tak odporucaju prave kvoli nedozretemu traviacemu systemu a oblickam, aj kvoli alergiam.

zuzkag2
23. máj 2013

@aliza myslim, ze som citala dobre, ale osobne si myslim, ze ovocna vyziva a kasa ma uplne inu konzistenciu, ako ma zeleninovy prikrm s masom. takze problem nevidim v sladkosti, ale v konzistencii. tiez si nemyslim, ze pokial dieta nepapa zeleninu, nie je vhodne zavadzat ovocie. ovocie je velmi potrebny zdroj vitaminov, potrebny pre zdravy vyvoj, a ako inak dodat dietatu vitaminy, ked nie ovocim, ak nie je velky papkac zeleniny?. a tak isto kase. obilniny su tiez velmi potrebne. ked si moje dieta nezvykne na chut nejake zeleniny, to znamena, ze neponuknem dalsiu? alebo zle chapem co pises?
na zacatie prikrmovania je pediatrami odporucany minimalny vek u deti krmenych UM, 4. mesiac. a dalej su tam rozne ine kriteria, ako to, ci dietatu nutricne UM staci na rast, to znamena, ci z UM mlieka prospieva, jeho vahovy prirastok, ci nie je permanentne hladne, to znamena, ak dieta pije UM viac ako 8 krat denne.
ja osobne som nepocula o tom, ze traviaci trakt 6 mesacneho babatka nie je prisposobeny na travenie ovocia.
ja osobne som zacala s prikrmovanim na konci 5. mesiaca, kedze malemu stacilo UM nutricne, aj na vahovy prirastok. a tiez nie je velky papkac. zeleninoveho prikrmu s masom zje maximalne 40ml, aj to musi mat svoj den. a naprik tomu mu davam aj ovocie, aj obilniny.
a vazne, co je sladke napriklad na ryzovej, alebo ovsennej kasi, nemyslim, kupovanej, ale doma spravenej?

aliza
23. máj 2013

@zuzkag2 to, ze si nieco nepocula neznamena, ze to tak nemoze byt 😉. Ja to nemam z vlastnej hlavy, ani z pocutia......ale tak nevadi, hlavne, ze my sme prezili, preziju aj nase deti, ze?....len zial, z generacie na generaciu sme coraz viac chori...
A ja som nikde nepisala, ze ovocie nie je dolezite, pisala som, ze najprv nech sa dieta nauci na normalne jedlo, ako je zeleninovy prikrm (cize zemiak plus mrkva, brokolica, cukina, karfiol a pod.) a ked sa pekne rozpapa, moze zacat papat aj ovocie. A co to znamena, ze dieta nie je velky papkac zeleniny? to akoze co mu budes cely zivot davat? ovocie a kase? salamy a parky? ved zelenina nie je len taky vymysel... tak, ako obhajujes dolezitost ovocia, tak isto by si mala obhajovat aj zeleninu....jasne, ze ovocie je chutnejsie lebo je sladke, ale to neznamena, ze zeleninu nebudem dietatu davat...na zeleninu treba dieta naucit lebo ak mu das na vyber, jasne, ze da prednost sladsiemu ovociu a potom uz zeleninu zacne odmietat. Ja nesuhlasim s tym, ze nejake dieta nie je proste zeleninovy typ.... ked tu citam tie nazory, tak uz to chapem...proste my Slovaci celkovo nemame vztah k zelenine a nemame trpezlivost ju zavadzat u nasich deti...dat sladke je jednoduchsie, pohodlnejsie....tej zeleniny je predsa kopec druhov, neverim, ze dieta nechce ziaden....to je potom chyba len u rodica.
A k tym kasiam, ja som pisala o sladkych instantnych a krupicnych...proti ryzovej, kukuricnej a pod. nemam absolutne nic, pokial ju niekto nedochuti somarinami 😀

aliza
23. máj 2013

@zuzkag2 ja som tiez ako dieta zeleninu neznasala....ani do ust som nedala a preco? lebo sa prirkmovalo presne tak, ako tu niektore mamicky pisali....davalo sa, co dietatku chutilo, cize pudingy, nastruhane piskoty, detske vyzivy, krupicne kase a podobne skvosty. No sa teda necudujem, ze som sa zeleniny ani nedotkla. Ja mam deti 2, kazde je uplne ine, maju ine chute, su ine typy, co sa jedla tyka, ale prirkmy som zavadzala rovnako a predstav si, ani jeden nemal nikdy problemy s jedenin zeleniny, akejkolvek! a to jedno dieta dojcene a duhe na UM, jedno je chlapec a druhe dievca....fakt myslis, ze nahoda?
A stale sa tu zabuda na jedno, ze sa bavime o prikrmoch, nie o plnohodnotnom nahradeni mliecnej stravy. Cize ak 7 mesacne dieta papa len par lyziciek zeleninoveho prikrmu, je to stale v norme. Lenze u nas matky hned panikaria, ze asi to dieta zomrie od hladu a preto mu davaju jest cokolvek, len aby jedlo. A potom vyhlasia, ze dietatu zelenina proste nechuti, ze nie je zeleninovy typ a hotovo.

bbarboraa
23. máj 2013

@mischellka47 nedavas vela sladkeho caju? energiu zoberie odtial a jest nepotrebuje....

zuzkag2
24. máj 2013

@aliza no ja osobne som obrovsky odporca toho, davat detom sladkosti, pokial nespapaju zeleninu, masko...mame 6 rocneho chlapca ( nie je moj syn, ale priatelov, v striedavej starostlivosti ), nechce vobec niec papat, len by cokoladu do seba ladoval, sirupovu vodu, sladke jogurty...ja mavam z toho neskutocne nervy, ale nic z tym nespravim. fakt sme radi, ze aspon ten jogurt, alebo jablko zje, ked cely den vsetko odmieta ( nie doslova, ale najradsej by bol len na cokolade, zeleninu nezje absolutne ziadnu, nepomahaju prosby, hrozby, sedenie nad tanierom, zabava, proste nic. ) a ked to vidim, snazim sa mojmu synovi davat co najviac zeleninky, ucit ho na nu, varit mu pestro, veselo mu to podavat,aby si zvykol...ale pokial mi prestane priberat, a vidim, ze zje aspon banan, co mu ho nemam dat? ved tu zeleninu s maskom skusam kazducky den, radsej mu doobedu nedam ziadne ovocie, len mliecko, aby nemal s cim na obed porovnavat, ze ved dnes mal uz sladke ovocie, tak uz "slanu"zeleninku nebude. Ja by som ti pozicala na obed mojho syna, ci by si do neho dostala viac zeleninky ako ja...uz mu varil mm, ja, svokra, moja mama...kazdy varime inak, a nic...10 lyziciek, a staci...
k tej zelenine u slovakov, to mas pravdu, ale neplati to u vsetkych. moja svokra napriklad denne zje tolko zeleniny, ze by jej bolo za igelitku. ja milujem zeleninu, nie samozrejme kazdu, ale jem ju denne. moja mama detto. mozno chlapi su u nas v rodine ini, masovy.

aliza
24. máj 2013

@zuzkag2 moj syn dlho malo papal, teda malo na slovenske pomery. Rano mliecko, potom az obed, aj to bez polievky, neskor ovocie a na veceru mlieko....nepriberal sice vela, ale ani nechudol...mu to stacilo....on ani v noci nepil mlieko...podla mna 10 lyziciek je dost 😉. Ja by som sa na tvojom mieste netrapila, tvoj je este velmi malinky, este sa na prikrmy len ucite...cize vytrvaj v tej zeleninke a to jedno ovocie denne by nemalo byt problem.
A inak, aj dcera mala take obdobie okolo tych 6 rokov, ze zacala vymyslat s jedlom....ja som najprv ustupovala a varila len to, co chcela, ale neskor uz nechcela ani to....tak som to zrusila, navarila som podla seba a bud jedla alebo nie, ine nedostala...ziadna sladkost, ani nahrada...sladke sme doma vobec nemali a po case pochopila a zacala zase normalne jest. Ona je tiez masovy typ, ale spapa aj zeleninku. Tu v UK je aj dost velka osveta okolo toho, detom sa vstepuje, ze musia jest aspon 5 porcii zeleniny a ovocia denne, vysvetluje sa im dolezitost a pod., cize doma to uz nie je taky problem....a maly je zase zeleninovo cestovinovy typ, ten maso velmi nemusi...

mischellka47
autor
24. máj 2013

@bbarboraa on mi len vodicku pije

nufficek
25. máj 2013

@mischellka47 ahoj, masa mala teraz 9 mes a riesime presne to co vy ☹ uz som zufala. Spapa 1 max 2 lyzicky a vybavene... uz neviem co s nou ☹

mischellka47
autor
25. máj 2013

@nufficek my uz takto dva mesiace. Ani len ciste zemiaciky. Ale skusam kazdy den, posledne dva dni spapal. Nebud zufala kolko spapa tolko spapa dokrm mlieckom. Ja som sa dva mesiace trapila, ale baby tu poradili, ze to je normalne, si to len obdobia. skusaj kazdy den. Ja sa s malym aj pol hodiny hram. 🙂

azbestica
25. máj 2013

aj nasa takto nechcela jest vyrazne sa to zlepsilo ked som zacala solit potom zacala jest take porcie ze som sa bala aby jej zle nebolo z takeho mnozstva
@mischellka47

nufficek
25. máj 2013

@mischellka47 no prave som docitala celu diskusiu... jednu vec som robila asi zle, mmala pije cajik namiesto vodicky aj ked uuplne riedeny 1:3 ale aj tak je to nasladle. Od zajtra zacinam iba vodu. A dnes som zistilz zaujimavu vec, ked pomixujem a krmim lyzickou tak lyzicku ani vidiet nevhce, je pravda ide jej zub akurat tieto dni, ale dala som jej banan rukou popuceny na kusocky tak zbastila. Zajtra ked skusim dat tak mrkvu ked to dnes s babanom slo. Uvifime. Niektore deti ze maju radsej kusocky ako mixovanu stravu. Tak papkaniu zdar 🙂

mischellka47
autor
27. máj 2013

@nufficek Zaujimava bola diskusia vsak 🙂 Mne maly pil feniklovy cajik len par zrniecok som zaliala, lebo tie kupne su sladene. Mne nechcel 3 mesiace pit ani tekutiny to bola sou, zazrak on chcel z pohara tak teraz takto pije. S tym papanim ved skusaj kazdy den mne len zo zeleninou spekuluje. Ale uz to neriesim kolko spapa tolko spapa. My ked sme boli deti taketo neexistovalo 🙂 Banan ja len roztlacam vidlickou na male kusocky, lebo mixovany je taky ble 🙂 Tak nech sa dari

ee1
28. máj 2013

Ahojte kocky, tiez sa chcem pridat do diskusie a ocenim vase rady. Moja dcerka ma 10 mesiacov je plne dojcena. Od 6. mesiaca som zacala so zeleninovymi prikrmami a obilnymi nemliecnymi kasami. Asi dva tyzdne mi pekne papala, bola som velmi stastna. Zrazu z nicoho nic, alebo lepsie, neviem identifikovat preco, mi zacala odmietat lyzicku. uplne. len som sa priblizila k puse, otocila sa prec. Doktorka mi odporucila , aby som na 2 tyzdne prestala, nech zabudne. tak som aj spravila, potom opat 2 dni otvorila trosku pusinku a zase nic. Odvtedy je to ako na kolotoci, niekedy neotvori vobec, niekedy pootvori trosku. Niektore dni zje trosku ovocia, ale len z ruky si cucka pomaranc trosku, jablcko. V 10. mesiaci som skusila biely jogurt a bola som prekvapena ze to kysle jej chuti. otvorila mi asi 5krat pusu ale len ako macicka to olizla. aj tak som bola stastna. Idu jej zubky, ale kedze to nase nepapanie trva v podstate od zaciatku uz nejake 4 mesiace, nemozem to zvalovat len na zuby. Skusali ju krmit uz aj ini ludia, domace aj kupovane jedlo, kase mliecne nemliecne, ale nic. Som z toho velmi smutna a naozaj neviem dokedy je to este v norme. Nemam nastudovane toho vela o stravovani a mam obavu ze jej budu chybat nejake potrebne mineraly a vitaminy. Stale ju dojcim, moje mliecko neodmieta nikdy. Posledny mesiac uz pribrala len 100g ale tak uz je velmi pohybliva. Vazi necelych 8kg teraz. DAKUJEM vam za radu!!!

svenka
28. máj 2013

@ee1 ahoj, moji chlapci kym boli dojceni, tiez mi takmer nic nezjedli... akonahle som prestala dojcit, riadne sa rozpapali 🙂 ja si preto myslim, ze tvoja nie je hladna, preto ti toho vela nezje, evidentne jej staci tvoje mliecko... takze len ponukaj jedlo, ale nenut nasilu... ja si myslim, ze vahu ma ok na 10 mesiacov... 😉
a opatrne s pomarancom, na ten mate este chvilku cas... radsej jej davaj nase ovocie...
tak vela chuti do papania 🙂

ee1
28. máj 2013

dakujem svenka za odpoved. problem je ze som planovala dojcit co najdlhsie. bojim sa prestat dojcit kedze neviem ci to naozaj pomoze .. a davat jej UM ked mozme dojcit?
rozmyslam ze jej skusim dat UM na noc, aby aspon vedela pit ked by bolo treba. ucim ju uz mesiac na vodicku, najskor z pohara s naustkom, ale ten len ohryzala, teraz s klasickou flaskou /ale aj do nej hryzie hlava nehlava/.

kikiamia
8. mar 2019

Ja mam to iste len v ruzovom. Mala ma 8 mesiacov a posledny tyzden mi odmieta jest vsetko aj ked nebola velky papac teraz je to katastrofa viem ako sa citis tiez sa s tym trapime ale nenutime ju to by nemalo vyznam