8 ročný nemá chuť na jedlo. Čo mám robiť?

dadika13
23. sep 2006

Zdravim mamicky .
Moj starsi syncek Jakubko ma teraz 8 rokov a 18 kg.Chodi do druhej triedy.
Chcela by som od vas radu ako by som ho donutila bezproblemov jedavat.
Vzdy ked ma ist papat, tak pride k stolu a povie
" Maminka ja toto nelubim " alebo
" Zasa toto?" alebo
" Nemusim polovicu?" alebo
" Ja som neni hladny!"..........................atd
Ani sa mi nechce spominat na tie jeho reci okolo stravy.
Stale by jedol len gulky s mlieckom. To je jeho odpoved , ked sa ho pytam co mu urobim papat.Proste neviem co s nim mam robit.Naje sa az vtedy, ked mu dam nejakeho zaracha . Napr. na sladkosti, alebo nieco ine.Skusala som aj taku radu ze ho mam nechat tak, ze on ked bude hladny , tak si vypyta sam.Vraj ho nemam nutit.To som uz skusala a cely den nejedol.Je to mozne aby 8 rocny chlapec vazil iba 18 kg? A to nevravim o tom ze stale beha po vonku. Tak v pohybe , ze by ho mal malo to byt nemoze.

macca5
20. mar 2009

AJ ja patrím k maminám ,ktoým dieťa nechce jesť.St .Syn bol celkom v pohode, dal si vysvetliť prečo musí jesť.Ml. syn je strašne tvrdohlavý.V oblube má pár jedál a tie mu varím dookola šulance, halušky, peč.zemiaky,placky,ryžu,rizoto.Obaja chlapci su fenylketonurici ,nemôžu jesť maso., jedia iba zeleninu. St. syn s tým problém nemá, no ml.nezje nič okrem papriky,uhorky, z ovocia iba jablko a doma robené šťavy.Oni maju svoje špeciálne mliečko.Ml. bude mať tri roky-váži 13,5 a meria 92.St .syn má 16r.a 173cm,58kg.

dioliana1
20. mar 2009

macca ten malý je vacsi ako moj Malý a to už bude mať 4 roky, a najradšej ma všetko čokoladové 😀 😀

macca5
20. mar 2009

prepáč,myslela som si ,že tam máš preklep. Zdá sa mi to dosť málo.Čo na to vraví doktorka?Máš to hádam ťažšie ako my.Ja pri tejto diete rátam príjem bielkovin a občas aj kcal.Aby správne rástol potrabuje 2,5gbielkovín na kg,kcal asi okolo 1300 na den.Z bielk. problém nemám,doplnam špec. mliekom, ale kcal je problém,na doplnenie som používala maltodextrín,zvýšila som príjem tukov a cukrov.Na podporu chuti dávam pikovit. 😉

alon111
20. mar 2009

myslis mna alebo diolianu?
ked mna tak doktorka mu kazde tri mesiace berie krv a ak mu nieco chyba tak nam to predpise.stale mi predpise peritol aby mal chut do jedla ale akosi mu to nepomaha a tak sa trapime dalej.raz za tri dni mi zje chlieb alebo polievku a ovocie ma tiez rad tak mu este davam martankov aby mal nejake vitaminy ale inac marna snaha . 😒

macca5
20. mar 2009

Asi som to trochu domotala. 😅 Tá otázka patrila vari obom.Alon viem že robiš všetko čo je v tvojich silach,aj u nás je to tak,že niekedy zje viac a niekedy menej,vela závisi aj toho ako mu trávi, kedy kakal apod.Poradiť Ti niečo nové bude asi ťažšké,isto si už vyskušala vela trikov.Poprajem Ti pevne nervy,snád sa to časom zmení.Možnože v puberte budete mať opačný problém. 😒 .

escape09
12. okt 2010

zdravim Vas mamicky moja mala Vanesska ma 4 a pol mesiaca a je velmi slaby papac je kazde 4 az 5 hodin a zvladne iba 120ml mliecka niekedy aj 150ml mliecka davam jej aj kasicky tie moze ale vyzivu nechce ani mrkvu velmi pri tom place je to neskutocny plac az sa pri tom dusi je mi z toho tazko 😢 momentalne vazi 6360g vie mi niekto poradit co mam robit?

nelinka79
13. okt 2010

ahojte tak u nas je to podobne s jedenim ako u vas. pred par tyzdnami nam na gastre nasadili bezlaktozovu dietu a k tomu bezzvyskovu co zmanema ziadne ovocie, zelenina vlaknina. Malej musim aj jogurt cedit aby ho vobec zjedla a aj to sa trapime cca pol hodiny aby aspon cosi zjedla. niekedy ked pozrie na jedenie uz ju natahuje na vracanie a to este ani nevie co to bude. takze sa trapime ako sa da.
escape09- skus prestat s prikrmami tak na tyzden a potom skusit znova po lyzicke. nasa tiez strasne plakala a tak sme to skusali takto /poradili mi to baby na konikovi/ a na treti krat sa to podarilo. proste ked bol plac tak som to este odlozila lebo nebola nato pripravena. kaja tiez pila len tak trochu mlieka ale zas som jej ho ponukala kazdy 2,5-3 hodiny. teda my sme boli na umelom. ozaj a skus jej dat inu zeleninku. nasa mrkvu moc nemusela a spenat sa jej pozdava dodnes a tym sme aj zacinali pri dalsich pokusoch. a nechcela papat ani struhane jablko z toho ju trase doteraz. dufam ze som ti trosku pomohla. a vahu ma v pohode nasa bola na tom tak az okolo pol roka.

tinafigo
6. feb 2018

@dadika13
dobry den , dnes patram po nejakych radach ohladom jedenie, resp. nejedenia... 🙂
je to uz par rokov spat 🙂 , tak by ma zaujimalo ako sa ma vas syn Jakubko a ako papa, kedy sa rozjedol , viem ze uz je to dvadsiatnik, len by ma zaujimalo ako ste to zvladli. dakujem tina

katka1981
6. feb 2018

@dadika13, a je zdravy? Nie je chudokrvny, nema celiakiu, HIT alebo nejaku intoleranciu?

tinafigo
6. feb 2018

dobry den, co sa mojho syna tyka, tak ma znizenu funkciu stitnej zlazy a hit - ku ma zevraj na hranici. Vysvetlili mi to tak ze aj ma aj nema ... nema ziadne problemy ked nieco zje, jedine rajciny aj to nie vsetky druhy... moj syn nieje uplny nepapacik, ale bojujeme a ked mu aj zacne chutit, hrozne tazko pribera... ma 8 rokov , 5 mesiacov 134cm a 22,8 kg ....