Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

9,5 mesačná odmieta papať a piť po chorobe

syrik
1. feb 2013

Ahojte, moja 9 a pol mesačná dcérka bola teraz chorá, mala antibiotiká, sirupček od kašla, no keďže to dieťa dobrovoľne nespapá, museli sme jej to dať nasilu...Problém je v tom, že už lieky nemá, ale je stále upišťaná, bojí sa aj spapať mlieko, leby si myslí, že v ňom čosi je..pokiaľ sa nenapije sama, keď je v kľude, od nás absolútne nič nechce....celé noci nespí, my už s mužom padáme na nos...kŕmiť ju môžem akurát, keď napoly spí...Prosím, poraďte...

alena0305
1. feb 2013

@syrik Na lieky treba vyhradiť jednu lyžičku a tú potom nepoužívať na kŕmenie - lebo dieťa si pamätá a má to spojené s tými liekmi. Skús dať novú lyžičku inej farby alebo aj novú fľašu. Skús jej dať aspoň také čo nemusí lyžičkou alebo fľašou - pečivo, banán, dusenú mrkvu - kúsky vidličkou , detské keksíky

syrik
autor
1. feb 2013

@alena0305 Ona to nedostávala ani na lyžičke, ale na takej špecialnej striekačke...Nerozumiem tomu...a keď sa aj chytí na mlieko, v polovici papania začne usedavo plakať...kokos, to fakt vyzera, ako keby ju týrame, alebo čo...ona sa schúli do klbka a plače a plače...

alena0305
1. feb 2013

@syrik Musíte byť trpezlivý. Antibiotiká aj sirupy zaťažujú žalúdok - možno jej je ťažko a bolí ju bruško. Ak si jej nedávala probiotiká pri antibiotikách - tak nasaď teraz. A môžeš aj kvapky babycalm - to je na bruško od narodenia. Prípadne ešte skontrolovať hrdlo (zápal) a ďasná (či nemá afty) alebo to môžu byť aj zúbky.

0106majka
25. mar 2013

Aj moj syncek je po chorobe ale este davae sirupcek a tiez nechce papat. Jeden den papa pekne a na druhy den kinimum. Caj a ani vodu do neho ndostanem. z presnidavky mi,spapa tak stvrtku najviac polku. Snazim sa mu davat menej a castejsie. nviem ci to moze byt tym ze bol aj v emocnic alebo co. Aletam som sa praveze cudovala ze mi jedol viac ako doma. aebo ze by to bolo aj prostredim. niesme doma ale u mijih rodicov a takto dlho se tu este nboli.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli