9 mesačná dcéra odmieta mliečne výrobky

majusska202
2. dec 2019

Dobrý deň, mám 9 mesačnú dcéru. Snažím sa ju naučiť na fľašu lebo kojenie je masaker v noci. Preto jej skúšam dávať všelijaké kaše plus umelé aj normálne mlieko. Zistila som ze mala mi odmieta všetko mliečne nezje jogurt puding proste nič. Vedeli by ste mi nejako pomôcť ako ste to riešili?

bobula46
2. dec 2019

@majusska202 9 mesačná nemusí veľa mliečneho. Skúšala si len biely alebo aj nejaký iný?
A prečo ju teda neodstavíš len od nočného kojenia? Ja som synovi postupne uberala dojčenie v noci, maximálne keď bol chorý že som trošku čaju dala. A cez deň keď budeš dojčiť tak iné mliečne nepotrebuje. Môj syn nikdy umelé nevypil, mohla som sa aj na hlavu postaviť. Teraz má rok a pol a jediné mlieko u neho je krabicové 1,5% a aj to len keď urobím krupicovú kašu. Jogurty papá Zvolenský alebo hollandia. Ak jej nechutí obyčajný biely tak jej tam nastrúhaj jabĺčko, popúč banán alebo primiešaj lyžicu detskej výživy 🙂

majusska202
autor
2. dec 2019

@bobula46 skúšala som biely aj biely s lekvárom. Ja sa ju snažím odstaviť od nočného len len neviem ako lebo kým jej v noci nedám prsník tak hrozne zúri čaj aj vodu mi odmieta. V noci sme boli 18krat hore 😧

bobula46
2. dec 2019

@majusska202 skús tam dať napríklad ten banán 🙂 veď to stačí keď spapá po pár lyžičkách. Alebo jej budeš robiť krémové polievky, dáš tam šľahačkovú smotanu a mliečne spapá, môj už niekedy po roku také začínal papať 🙂 niektoré deti po dojčení dlho nezjedia nič mliečne, nemusíš sa báť, stačí keď jej upraviš stravu tak, aby mala potrebné vitamíny 🙂
Cumlík má? Ako sa ukľudní okrem prsníka? Skôr ako každé tri hodiny by som nedala, časom pretahovat dlhšie časy, po štyroch hodinách, neskôr po piatich až sa dopracujete bez všetkého. Môj malý tiež ešte občas v noci vstane ale dám cumlík, položím naspäť do postieľky a nechám ho tak. Veď toto si otrok, určite s tým treba niečo robiť.

majusska202
autor
2. dec 2019

@bobula46 cumlík ma ale tak zatne ústa že jej ho neviem dat. A ja by som ju aj trosku nechala po plakať ale to zobudí staršieho a to je zas kapitola sama o sebe v spánku

bobula46
2. dec 2019

@majusska202 no to ti verím, ja som síce snažila ukľudniť ale keď chvíľu šomral/mrnkal som nechala. Ale tak urcite niečo skúsiť lebo toľkokrát vstávať v noci, to je o hubu.

majusska202
autor
2. dec 2019

@bobula46 tak ja k nej nestanem hneď. Snažím sa jej dávať každé dve hodiny, lenže niekedy sa to nedá. Keď sa zobudí skôr ponúkam fľašu a cumel kým nezačne zurit niekedy počas zurenia zaspí niekedy nie

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz