9 mesačné bábätko nechce papať mäso ani zeleninu

lenka0906
30. aug 2012

Ahojte mamičky, môžete mi prosím poradiť, čo robiť?
Môj malý má 9 mesiacov a odmieta papať mäsové príkrmy a zeleninu (okrem mrkvy / karotky). Aj keď sa mi podarí, aby spapal aspoň pol lyžičky, ihneď to vygrcká alebo vyplľuje. Zovre pevne pusu a neotvorí pokiaľ mu neponúkne ovocnú príkrm. Iné ako ovocné ani nechce. Skúšala som mu to mäsko aj rozmixovať z troškou vody, ale ani tak to nechcel.

namarie
8. nov 2012

@moon1979 toho sa báť nemusíš, c sladkosti a ovocie sú trochu rozdiel a staršej sa budem snažiť to jedlo priblížiť, urobím z toho obrázok a podobne, ale takáto malá tomu nerozumie, len vie, že z tej zeleninovej kaše ju napína (to aj mňa ) a z ovocnej nie...

simca06022011
8. nov 2012

@danniellitta ale ved to nemusi byt vzdy 🙂)) Ale je to najjednoduchsie riesenie... 🙂

zuzujka
23. aug 2013

Ahojte mamičky.mam 9 mesačneho synčeka a nechce papat tuhu stravu ani žiadne kaše!stale si vynucuje moj prsnik.som rada že ho možem kojit ale doktorka mi odporučila ze by už mal papat aj mesko nie len biele ale aj cervene.postupne od pol roka sme zacali skusat tie prikrmi prve bolo jablcko ako mi v 4mesiaci kazala doktorka ale ja som ho nedavala iba okostoval.potom sme skusili mrkvičku tu sme chvilku po par lyžičkach papali ale potom sa ozvali prve dolne zubky mal sopliky dost silne bez horučky a stym prestal nic som doneho nevedela dostat skusala som aj ovocne vyživy a nic.ked sa mu prerezali zubky zachutil mu jogurt co som jedla ja.tak teraz mi jeden denne spapa a dost.len prso.spapal aj pozuvane kuracie masko aj mu chutilo ale to len raz.ja nejem bravcove ani hovadzie maso.neviem preco nemozem to ani citit.a malemu to chcem zacat skusat davat ale neviem v akej forme to mam varit pretoze som neni dobra kucharka .a trapi ma aby maly nebol chudokrvny pretoze doktorka povedala ze mozem donho davat vitaminy ked nebude papa maso nebudu sa mu vstrbavat do tela.povedala mi ze mu treba spestrit jedalnicek a stale mu nieco ponukat.ja sa snazim ako viem kupovali sme tie prikrmi vsetky mozne druhy teda aj zeleninove aj masove.ale pusu mi nechce otvorit a uhyba s tvaričkou do stran.aj lyžičky sme poskušali nerezove aj plastove žiadne uspechy.myslim ze doma uvarene je pre neho asi zdravsie len sa vždy všetko vyhadzuje lebo ja to nezjem a moj partner je doma len suchu stravu.moze to byt od tych zubkov lebo sa mu tlačia asi všetky naraz mam taky pocit.prosim ak niektora z vas ma podobny pripad aby mi napisala neaku radu alebo ked len utesila ze to casom pride samo a treba len vydrzat.pokial vydu mu tie zubky.dakujem

angelinag
2. sep 2013

Náš malý tiež odmieta zeleninu a mäsko. Začala som s ňou v 6. mesiaci. Postupne si zvykol, jedával aspoň mrkvičku, mäso, cukynu, zemiak. Neskôr som pridala ovocné desiate a na večeru kaše. S tým nemá problém. Len so zeleninou a mäsom sekol a nemôžem to do neho dostať.

tatalin
22. dec 2013

ľudkovia som zúfalá... každý inak vraví a malý vybitý si vybrá :D ja nie som zaťatá tabuľková ale mám aj strach ale uznávam skôr to že alergie sú kvôli vytesňovaniu potravín.. ale potrebujem radu... mám mu dávať ráno na obed a večer jogurty ovocie a pečivko? máme 9 mes a keď chytí do ruky zemiak ho strasie a pustí ho.. ale niekedy stlačí zeleninu len tak.. jak mám zistiť na čo má chuť? ráno mu dávam sunár ale to len ako rituál pozobudení a večer na zaspatie...

romanknopp
22. dec 2013

ahojte, náš malý má 15 mesiacov a je nejedák od malička, ešte je kojený. Ja som si tiež zúfala na začiatku, lebo kamarátkin rovnako starý chlapček papal aj papá všetko, ale ten náš nie. Nakoniec som to urobila tak, že som začala variť také jedlo ako pre nás, bez soli a naložila som si na tanier. Malý prišiel pozrieť čo to mám, tak som mu ponúkla a spapal. A tak to robíme doteraz. Nezje veľa, pár lyžičiek, ale aspoň niečo. Našťastie má rád mäso a prílohy, tak mu robím k tomu pšeno, ryžu alebo cestoviny, aby to mal pestré. Momentálne odmieta úplne jogurty, ktoré mal predtým rád, takže na raňajky robíme kaše, ale nie tie ochutené, ale kupujem šesťzrnnú, alebo pšenovú alebo ryžovú a zmiešam s výživou, lebo inak ovocie nechce, sem tam hrozno alebo hryz jablka....doktorka vravela, že je trochu na hrane s váhou, ale keď prospieva nemám stresovať, že on sa raz rozpapá, tak čakám keby tá chvíľa nastane 🙂

stacinka69
2. apr 2014

Nasa mala mi spapa niekedy 3 lyzicky niekedy aj 3 tyzdne do nej nenatlacim zeleninu.Ba dokonca niekedy nechce ani ovociea o kasi ani nehovorim.tu nnechce vobec ani krupicu.Ona chce len to co mi mame.Ale okrem cestovin jej nedam nic co mi konzumujeme.Bojim sa ☹.Boli aj jogurty ze mi spapala teraz uz len par lyzic a polievky co robim kazdy den lebo ich milujem tak nezjedla mi ani jednu od narodenia ☹☹☹☹.A to ma 8m.Som zufala.Robim si vsetko doma co sa tyka stravy.Ked jej dam Hami to mi zje ale nekupujem to lebo nedostane tolko zeleniny co jej ja uvarim 😠 JA.Dr hovorila ze je to zubkami.Pokial pribera je to v poho.

lilus27
4. aug 2014

Ahoj, moja mala ma 8 mesiacov. Zacali sme so zeleninkou, potom masko a nakoniec ovocie. papala vsetko,ale potom ako som jej zacala davat ovocie,tak zeleninku a masko uz vobec nechce. Este mi spapa pohankovu kasicku,inac stale iba ovocie. nepapa mi ani mrkvicku ani ziadnu taku sladsiu zeleninku :( tak ja len stale skusam a som rada,ked spapa aspon 2 lyzicky hoci akej zeleninky. ale myslim si,ze ju to prejde a zasa zacne pekne papat len musim staaaaaaaale skusat 🙂 zatial to neberem ako vazny problem.

babynkinamama
24. sep 2023

@lenka0906 Ahoj ja som dala akurat dcere telaciu vyzivu plus zelenina celu zjedla ale o 15min cele vygrcala.Takze jej nesadla.Ked jej davam kuraciu alebo hovadziu bravcovu ziadny problem.