9 mesačné bábo nechce detskú výživu a ani mlieko

ewa111222333
1. mar 2013

Mam 9mesacneho syna a 4 mesiace som kojila no potom som stratila mlieko , presla som an vizivu vyskusala som asi vsetky znazky nakoniec som mala hami to mu chtilo, ale asi 2 mesiace do zadu mi prestal pit . Skusala som aj normalne mlieko ale ani to nechce .... snazila som sa mu ho aj osladit skusala som ranko aj ine prichute ale nic ... a zacal chudnut .... sice papa kasicky a aj joogurti ale poslednych par dni uz ani nechce jogurtr,.... co mam robat ????

hradnapani
1. mar 2013

@ewa111222333 u lekara si bola? co povedal?

ewa111222333
autor
1. mar 2013

no bola som jej t hovorila no najskor ze ho mam nejako nutit ze mu mam nejako ochutit to mlieko ale ked som to skusala a neslo tak mi povedala ze mu mam davat mliecne viropky..... aj som davala ale sa mi zdat ze ze uz nachce ani jogurty

zivika
1. mar 2013

@ewa111222333 no to mi je za doktorku, ze treba nutit 😖 to je je akoze jedno, preco to dieta nechce? 🙄 pokial dietatu mlieko nesposobuje nejake traviace problemy, tak ho nezacne len tak z nicoho nic odmietat...takze ti odporucim bud na doktorku zatlacit, alebo ju rovno zmenit a nechat malemu porobit vysetrenia, ci nemoze mat alergiu, alebo nejaky iny problem s travenim mlieka...nas maly sice sem tam odmietal mlieko,, ale bolo to kratkodobe, bud ked mal nejaku virozu, alebo ked mu isli zubky...ak to trva uz dva mesiace, tak tieto moznosti by somm vylucila...

rebecca2006
1. mar 2013

ani moja dcérka nechce žiadne mlieko po odstavení.- aj keď - má už 13 mesiacov, takže máme pár mesiacov k dobru. V zásade terba vylúčiť, či nemá intoleranciu kravksého mlieka. Ak nie, tak potom jednokducho mlieko odmieta- robí to veľa detičiek čo boli dojčené- nesúhlasím s náyorom, že MUSÍ byť na odmietanie dôvod. Celkovo si myslím, že výyam mlieka v detskej výžive sa preceňuje- aj keď , určite je synček ešte maličký a preto by som najprv vylúčila medicínkse príčiny. Lekárky sa zastávať nechcem, ale asi tým nútením myslela to, že ho máš skúsiť na formulu "privyknúť"& mne sa to síce s dcérkou nepodarilo, ale so synčekom áno- a asi by mi tu nejaká matka mohla vytknúť, že som ho nútila- doslova som mu dávala UM striekačkou, až ho po pár dňoch akceptoval.... Ale dcérka nevypije nič čo pripomína mlieko ani skoro 3T od odstavenia. Tiež som skúsila všetky UM? kravské, kakao, bielu kávu, acidko biele i ochutené....Pediater mi povedal že ak sa nechytí, tak dávať dostatok mliečnych gýrobkov. Jogurtz ona tiež moc nemusí, tak skúšam, mením kaše, dávam cereálie s mliekom, dnes ráno bielu kávu s rožkom, varím mliečne polievky, prívarky omáčky, dostáva tvaroh... ja viem, mám to ľahie, lebo mala už rok a veľa roho môže, čo vz ešte nie, ale skús trpeylivo obehnúť obchody, čo bz mu asi mohlo y mliečnzch vecí chutiť- možno to bude syr, možno nejaký pudinček....UM skús dať s časovým odstupom, skús zmeniť fľašu... ale pre istoktu by som royhodne vylúčila tú intoleranciu KM, či náhodou sznček nemá na odmietanie dôvod.... plus sa snaž aby mal inak dobrú pestrú stravu...

hradnapani
1. mar 2013

@ewa111222333 uhm, nutit malemu dietatu... to je na najlepsej ceste mu to sprotivit. Ziadaj sa na alergologiu alebo gastro... dva mesiace odmietania u takeho maleho dietata je dost a zvlast, ked uz chudne.
okrem tej nechuti nepozorujes este nejake prejavy? hnacky, zapchy, nejake vyrazky, zahlieneny nos, stazene dychanie, caste vetry, nafuknute brusko a podobne...

ewa111222333
autor
1. mar 2013

Dakujem vam ..... lebo ja ho nutit nechcem a on sa ani neda vzdy si trosku odpije ale ked skusi viac tak zacne vipluvat a plakat .... Asi budeme musiet ist stim nieco robyt . Viac ma trapi to ze mi shudol pol kila za mesiac od vtedy ako prestal pit to mlieko .... uz mu aj kvoli tomu brala krv keby nieco. ☹ ja som len chcela ze a ma niekto skusenost aby ma upokojil ze sa to akosi zlepsi a ze to nieje zle..... 😒 ale velmi pekne dakujem 🙂

hradnapani
1. mar 2013

@ewa111222333 neboj 🙂 ak sa vylucia zdravotne priciny, tak to nebude ani prve, ani posledne dieta, co odmieta mlieko 🙂 tak musi potom viac papat tych prikrmov,ale zase nie privela

ewa111222333
autor
1. mar 2013

@hradnapani nie praveze ..... prettim pil stale vipil toho mlieka vela vkuse musel papat ... Teraz sa mu to snazim vynahradit inak aby som ho nakrmila... ale nevem stale sa mi zda ze je to malo ..... ved on prettim vipil aj 2 flase za noc a pital aj viac .... neveim .... sa bojim kvoli tomu chudnutiu

ewa111222333
autor
1. mar 2013

@rebecca2006 dakujem ... som rada ... lebo ja uz som skusala skoro vsetko sa bojim ze sa to bued stupnovat to odmietanie toho mlieka lebo najskor ked som kojila potom ho uz akosi nechcel tak som zacala davat vizivu to mu chutilo a po 3 mesiacoch prestal aj to pit tak som davala jogurtia a mliecne viropky mliecne polievky a tak a kasicky .... ale poslednych par dni mi uz ani jogurt nechce ked mu ho dam da si 2 lizice a uz to vipluva ale ked mu dam nieco ine tak to papa ... prettim mu ani jeden nestacil spapal aj 2 ... ak mi zachvilu prestane jest aj tie kasicky tak neveim .... uz mu davam vselico mozno aj to co by este nemal len aby sa poriadne napapal ...

ekinkala
1. mar 2013

@ewa111222333 ahoj skus mliecko nutrilon nesttle a s tou vyzivou si nerob starosti mne maly nikdy nezjedol pomixovane kasove ovocie a vobec nie vizivu skus mu davat banan a len lyzickou vyskrabavat a davat mu ho a ani kase na noc a krupicove to mi vobec nejedol tak mu davaj masko zemiaciky polievocky ,

luciannka83
1. mar 2013

Skús mu kúpiť biely jogurt, rozrieď ho prevarenou vodou 1:1, daj do fľaše a skús mu to dať vypiť. Ja som malému tak dávala aktíviu sladkú bielu, keď sme formuly nemohli. Tá bola chuťovo najlepšia, lebo bola troška sladká. Podľa mňa mu nič nie je, len mu to mliečko nechutí. Alebo mu ho skús robiť najprv redšie, aby necítil tak intenzívne chuť a postupne mu ho pripravuj podľa návodu.
A ešte ma napadá: ovsený alebo ryžový nápoj/mlieko. Je troška nasladlé. Podľa mňa sa dosť podobá chuťovo na MM. Len pozor, veľa ryzového nápoja zapeká. Dá sa kúpiť v obchode s racio stravou. Je v sušenej, ale aj tekutej forme. Existuje aj kokosové, pohánkové a ešte neviem jaké,...
Alebo, v mliečnej banke sa dá kúpiť aj MM. Stojí cca 10eur/liter.

luciannka83
1. mar 2013

@ekinkala ewa asi myslela detskú výživu nie pomixované jedlo ale pokračovacie dojčenecké mlieko. Aspoň ja som to tak pochopila.

ekinkala
1. mar 2013

@luciannka83 noo ved mne to je jasne len pisala ze jej schudol tak ked jej nechce papat vizivy nech mu dava take papanie som myslela ja som presne pochopila co pisala ale ty si nepochopila mna a radila som nech dava iba banan a nie vizivu

luciannka83
1. mar 2013

@ekinkala hej, som to zle pochopila, lebo som to čítala len zbežne. Hej s tým iným papaním máš pravdu!

aliza
1. mar 2013

@luciannka83
@ekinkala podla vsetkeho tou vyzivou myslela umele mlieko. citujem: ' lebo najskor ked som kojila potom ho uz akosi nechcel tak som zacala davat vizivu to mu chutilo a po 3 mesiacoch prestal aj to pit..' .... aspon ja som to tak pochopila.

rrrr
1. mar 2013

Aj môj malý odmietal mlieko od 5. mesiaca. Vyskúšala som všetko, jednoducho ho vypľúval, ani za svet ho nechcel, v žiadnej príchuti, druhu..Tak sme začali prikrmovať polievkami, zeleninou, ryžou, maskom. Z mlieka som varila pudingy, mal veľmi rád miláčika, termix... Nemal absolútne žiadne problémy s tým, že nepil mlieko. Prospieval,
dokonca je väčší ako jeho rovesníci, je zdravý.

aurelkan
1. mar 2013

Ahoj, nas syn lubi Ryzove mlieko Provamel, kupujem ho v obchode so zdravom vyzivou. Nepije ho liter za den lebo to by bolo neunosne ale vzhladom na to ze je vyzivne tak stacia aj 2-3 deci. Je mierne sladke (nie sladene, je to chut tej ryze Basmati) takze ho ma velmi rad. Skladujem ho v chladnicke aj 4 dni a prihrejem len to co ide vecer papat, je to celkom v poho.

ewa111222333
autor
2. mar 2013

@ekinkala ja uz som praveze skusala asi kazde mlieko ... aj nutrilon no stoho ho zapekalo ,, aj bebu ta mu vobec nesadla aj hami to mal rad stim nebol problem ale nevem ..... no ved mu davam vkuse za nim beham aby nieco papal ...lebo neobsedi ani na chvilu teraz uz ani pri jedle .... sa naucil viliest zo sedacky tak uz je zle.... :(

ewa111222333
autor
2. mar 2013

@aurelkan tak to som rada ... milacik a take som uz skusala akosi ho to rychlo preslo .... neviem asi uz musim vyvarat sale nove a nove veci

aurelkan
2. mar 2013

Provamel ma aj vyhodu ze sa moze ako jedine "mlieko" pit aj pri (resp najma pri) hnackach a vseliakych crevnych chripkach, nevyhoda ze vo velkych mnozstvach moze dieta zapekat (= lebo ryza).
Inak dnes sme boli s malym v cajovni a ponukli mu cajik Roibos (jemny cajik plny mineralov, zdravy a mozu aj babatka), priliali trochu tepleho mlieka, stipku vanilky a trosku medu. Velmi mu to chutilo. Vzhladom na to ze tam je med tak mu to nebudem davat v noci ale na uspavanie pocas dna to skusim 🙂