9 mesačný nechce príkrmy

veronika4495
10. júl 2021

Ahojt syn bude mať 9 mesiacov a s prikrmami je to horor. Dosť že má alergie na cuketu, banány, kaleráb a vaječný bielok ale on fakt nič nechce jeduje sa pri Tom. Mám pocit že predtým asi pred mesiacom jedol lepšie ako teraz aj keď je fakt že ešte nemá zub a dosť ho trápia zuby ale neviem či to je len tým. Napríklad dala som jogurt a to sú jedy tak som skúsila aj ochutený aj tak jeduje sa vypluva vyráža mi to z rúk keď len lyžičku vidí...ovocie to isté jediné čo jedol boli také Nestlé kaše banánová čo sme vyradili keď zistili alergiu má slivkový marhuľový jedaval ju a teraz ani to...dosť že neviem čo mu vlastne dať on ani nič nechce len mlieko. Ale teda priberá dobre...

jaskolka
10. júl 2021

Pri zuboch deti môžu prestať dobre papať, je to obdobie,môj bol vtedy len na mlieku, doslova mi visel na prsníku, keďže je stále kojeny. Maximálne dve lyžičky jogurtu, jedna lyžička výživy. Odmietal aj to, čo predtým bola lahôdka, nechcel ani chrumky, či keksik. Boli to zuby, naraz 4 vyšli. Teraz hlavne vodu mu ponúkaj, to prejde 🙂

daniela1911
10. júl 2021

@veronika4495 netráp sa, mne dcéra začala “niečo” jesť až v 15mes. A doteraz to je slabý jedák.. stále lubi mliecko pred spanim.
Nechutil jej žiadny prikrm, z kase alebo krémovej polievky ju napína doteraz. Jedine hrýzť. Keď už mala zuby okolo roka, zjedla aspoň ovocie na kocky.
Pokiaľ ma dobrú váhu a prospieva, že nebýva nejaký unavený a pod. Určite mu nič nechýba a zatiaľ to nerieš. Len ponúkať. Aj keď ja viem, aké to je….. 😩😀

veronika4495
autor
10. júl 2021

No je to taký nezvyk oproti staršiemu ten jedol vkuse čosi 😁 skúsila som mu dať takú tú kukuričnú chrumku staršiemu to dobre robilo na zuby ale ani to nechce...no neviem nebýva asi viac unavený spáva síce trikrát denne ale príde mi to normálne dúfam 😁

daniela1911
10. júl 2021

@veronika4495 úplne normálne 🙂 to by si si všimla..
Ja mám síce 21mes, ale momentálne jej dávam probiotiká, poradil mi to lekár, že možno dostane chuť papať. Môžeš skúsiť, ale či to pomôže, ešte zatiaľ neviem… ale príde mi to ako lepšia voľba oproti tým sirupom na podporu chute do jedla.

veronika4495
autor
11. júl 2021

@daniela1911 ďakujem no včera sme boli na pohotovosti všimla som si pľuzgiere na podnebí ale nemyslím že to tam mal dlhšie...vraj asi kvasinkova infekcia má sirup ale príde mi dosť spavy

daniela1911
11. júl 2021

@veronika4495 tak to preto nepapal, ak má nejaký “aft” v puse. Ponúkaj mu mliečko aspoň a take tekuté… Skóre uzdravenie prajem 🍀

wawna
27. júl 2021

skus aspon ovocne kaše do ruky. Alebo ani tie nechce?