Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

9 mesačný syn nechce jesť lyžičkou

angi07
30. dec 2013

Ahoj, môj malý asi cca. 3 týždne odmieta príkrmy a pije len UM. Pred tým nebol problém. ! Môžem mu dať hoci čo, kašu, zeleninu, masko, ovocie...max .2-3 lyžičky a koniec. dokonca kašu už ani z flašky nechce , čo doteraz vypil na večeru aj 270 ml, teraz vypije max. 120 ml kašičky a potom ešte UM 150 ml... už máme 2 týždne 2 spodné zúbky horné dasná má troška opuchnuté . a UM nemá problém, ani s vodou , v pohode vypije len husté , kašovité nezje....máte skúsenosti?

linda20111
30. dec 2013

@angi07 ano mam, my sme sa tak trapili asi 3mesiace, v podstate jedol len chrumky, chlieb a pil mlieko. skusala som vsetko mozne, nechcel vobec ziadnu zeleninu, kasu, ovocie, detsku vyzivu.. tak som mu jedneho dna dala puding a to zjedol, taka som bola rada ze aspon nieco. niekedy este zjedol kusok mrkvy ale iba ked som mu dala velky kus tak sa s tym hral a malu cast odhryzol. potom som este skusila dat monte a termix, to tiez zjedol. toto obdobie preslo uplne same, nemalo to suvis so zubami aj ked som citala ze vacsinou to tak je, u nas tak nebolo, pretoze zuby mu vysli az tento mesiac. mozes skusit davat kusky varenej zeleniny, ked sa bude s tym hrat mozno nieco odhryzie alebo tiez dat chlieb a chruky aby aspon nieco zjedol.. uvidis casom to prejde same.. ja som sa pytala nasho doktora, hovoril ze skoro kazde dieta ma take obdobie ked nechce jest, v roznom veku.

angi07
autor
30. dec 2013

@linda20111 Ďakujem. ešte že UM pije .. aj dnes som chcela dať masko so zeleninou 2 lyžičky OK a potom obrovský plač, normálne až lapal po dychu až kým som mu nedala mliečko a to vypil raz-dva... tak dúfam, že všetko je OK, a snáď len zuby alebo to obdobie... 🙂

ajka79
30. dec 2013

@angi07 aj my sme to mali, tiez nechcel nic papkat ked mal cca 9 mes., pil len moje mliecko, uz som z toho bola zufala, ale tiez som skusala a zacal papat zemiaky (pyre), tak som bola rada, ze konecne nieco zje a nielen moje mlieko 🙂 a som sa cudovala, ze mu to stale chuti lebo to mal na obed aj na veceru 🙂)a potom zacal chrumkat chlebik a zrazu to preslo same ani neviem ako...tak sa neboj, urcite to prejde a este som zabudla moj maly papa lyzickou len polievku a jogurty, ostatne mu musim davat vidlickou, lebo inak mi to nezje (ako vidi nas, tak chce aj on 😀

milota164
30. dec 2013

my mavame tiez take obdobia aj ked bola mala aj teraz, vzdy to prejde a zacne zasa jest normalne, podla mna to netreba riesit kym nechudne a sprava sa normalne...

mimake
30. dec 2013

@angi07 ja som radila babe u nas v sukromke a pomohlo:,dat dietatu jednu lyzicku do ruky nech si " nabera" sam a druhou ho krm ty, popripade nech papa sam rukami a medzi tym ho krm. jedlo budes mat vsade ale bude ho to bavit a viac ti spapa.

mimake
30. dec 2013

@mimake ked nepomoze tak to neries kym pribera je to ok, mozno toho az tolko momentalne nepotrebuje 😉

frkanka
4. feb 2014

my mame 10m a preeesne ten isty problem myslela som si ze to bude zubkami ale uz nam vysli aj horne dva a furt protestuje a tiez pije len mlieko a chrumky a tiez som na prasky z neho uz

regina2002
2. aug 2014

Dobry den baby.Aj moj syn ma 9 mesiacov.Doteraz zjedol vsetko bez problemov a teraz nechce nic ani UM len velmi tazko mi to vypije.Neviete mi poradit ci existuje nieco aby mal chut Do jedla.Uz mi zacina aj chudnut....som ztoho hotova .Dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli