9 mesačný synček málo papá

vasjar
1. mar 2022

Ahojte. Synček ma 9 mesiacov a veľmi málo papa prikrmov. Vraj by mal už 3x denne jest kašicky a také... Avšak on sa zobudí, nič iné ako um nechce, dávam mu aj výživy a to zje max 3 lyžičky. Na obed co-to spapa (mäsko so zeleninou) ale tiež nie veľa. A také ovsené kaše vôbec nechce.
Je to v jeho veku normálne? Bude jesť aj častejšie?

pribinak
1. mar 2022

@vasjar tak mu neponukaj kase, nie všetkým deťom to chuti. Ponukaj ovocie, daj mu jogurt s pomrvenou piskotkou, ponukni mu do ruky rohlik. Na večeru miesto kase, mize mat to čo na obed.

Mlieko po zobudeni je dobrá voľba. Tiež by som nechcela na raňajky výživu.

vasjar
autor
1. mar 2022

@pribinak a jogurty už môže?

diamond007
1. mar 2022

@vasjar nerieš čo vravia...každé babo má iný režim, do roka je to úplne prirodzené, stačí aj len pár lyžičiek

pribinak
1. mar 2022

@vasjar áno, kvalitný biely jogurt, smotanový. A pomrv mu do toho 2-3 piskoty, ale pozri take pre malé deti, napr v dmke

amelia89
1. mar 2022

@pribinak
@vasjar jogurt od 9-10m skusit uz moze ale 3x po lyzicke zacni- je to predsa len kravska bielkovina a treba skusit. A k tej piskote- za mna osobne vobec v 9m netreba ale nechcem hystercit 🙂 takze kazdopadne ked mu to chces dat tak az potom ak ma zavedene vajicko - ma?

pribinak
1. mar 2022

@amelia89 babo je na UM, čiže s kravskou bielkovinou je už zoznámeny

nikpa
1. mar 2022

@vasjar a čo mu ešte okrem toho čo si napísala ponukas? Lebo kľudne môže už aj chlebik, maslo, Lučinu, biely jogurt, čistý cottage cheese, mozarelu, kaše všelijaké- pšenova, ryžova, špaldová, prosna, krupicna. Nemusíš kúpit tie detské miešané s kadecim, kúp si čisté kaše a primiesaj mu tam ovocie, zeleninu, jogurt, čokoľvek čo už moze. Ten jedálniček by už mal byť pestrejší...

vasjar
autor
1. mar 2022

@nikpa tak papa banán, zmixovanu zeleninu a mäsko. Aké čisté kaše mate na mysli? A teda môže on už aj jogurty?

vasjar
autor
1. mar 2022

@amelia89 áno, ale zatiaľ iba zltko

pracujucazienka
1. mar 2022

Normálne uvaris pohánku a spravíš z toho kasu,uvaris ryžu a z toho mu spravíš kasu,ak nebude chutiť pridas ovocie(jablko,hruška,banán čokoľvek čo máš zavedené)Mne si mala dlho zvykala na obyčajný biely jogurt nevedela tomu prísť na chuť ale potom videla aj brata jesť takze rýchlo zmenila názor 😉.Jogurt môže ale čistý kvalitný hollandia a pod.

enoula
1. mar 2022

Je to normálne, niektore deti sa pomaly rozbiehaju s jedenim.. mozno to chce len inu formu, do rucky dat nech si zuzle cosi... Alebo vystihnut vacsi hlad rano/doobeda. Skus len obycajnu ryzovu kasu doma uvarit,z ryze a vody, to je taka nijaka chut, mozno ma problem s vyraznejsimi chutami. Alebo ciste vlocky/pseno s vodou uvarit a mixnut na kasu. Alebo pridat do nej banan alebo mrkvu, to co uz pozna a zje. Na travenie su najlahsie jednoduche chute, nekombinovane.. niekto začína s kozim alebo ovcim cistym jogurtom a niekto s kravskym. Pomaly mozte uz skusat, nech spoznava ine chute
Ja by som piskoty vynechala aj vseobecne kupovane sladke, ale samozrejme kazdy robi ako najlepšie vie..
Ak si na fb, vela inspiracii ma napr Recepty od Katriony, ale uz asi kadekde najdes vela toho

nikpa
1. mar 2022

@vasjar ja som už v tomto veku dávala obom deťom biely jogurt, kľudne daj, nič čo by uškodilo v ňom nie je. A kaše napr. Nominal, majú ich v lekárňach, v DM, v Lidl... Alebo aj takéto v DM, rôzne obilninove a aj mliečne aj nemliecne sú. A z ovocia tiez už dávaj všetky naše druhy ktoré tu dopestujeme, plus avokádo je veľmi zdravé.

janka_266
1. mar 2022

@vasjar keď nechce mixované, skúšali ste dať do ruky chlieb, banan, batat, mrkvu? Môj napríklad mixované nechcel vobec, kase vzal na milosť až niekedy pred 1. Rokom, aj to len ovocné 😃

vasjar
autor
2. mar 2022

@enoula piškóty nedávam, aj keď mu furt niekto donesie. Snažím sa este cukor nedavat. Poznám tu skupinu 😉

vasjar
autor
2. mar 2022

@nikpa super, dakujem