9 ročná dcérka nechce jesť mäso, maslo, syry, salámu

lucka273
25. sep 2015

Ahojte ani neviem či a ako nazvať to čo potrebujem vyriešiť.Dcerka 9r mi nechce jesť mäso, maslo, syry ,salámu veľmi mám zje teda ak niečo ľúbi je až do prasknutia...napríklad na raňajky maslo, salám, syr vôbec- obed mäso vôbec maximálne prsíčka aj to málo kedy ryžu , zemiaky ,knedľu,cestovinu aj ked suché ale bez mäsa.ja som už zúfala u dr sme boli brala jej krv , moc robila celiakiu -výsledky sú ok ...nechápem ..aj ked po dobrom skúšame nie nechce ! po zlom to tiež nejde už som sa jej vyhrozila aj nemocnicou a stále nič! už som s nej na nervy...máte s takým niečím skúsenosť? dakujem za každú radu

mijo53
25. sep 2015

netráp sa, nech je čo jej chutí, ak ma dobré výsledky. Saláma, nie je zdravá, červené mäso tiež nemusí, ak má dobré výsledky. Moja dcéra do dospelosti nejedla paradajky, ponúkala som jej za jednu paradajku 100 korún, aj tak nechcela a teraz je toľko paradajok, že sa všetci doma, vrátane nej čudujeme, ako sa jej zmenili chute.

natalym
25. sep 2015

Nech je čo jej chutí, ak je zdravá, nerieš, chute sa zvyknú meniť. Skús ponúknuť, však vidí vás, možno neskôr skúsi.

bonaqa2013
25. sep 2015

maminka, ak nemá dieťa žiadne zdr. problémy, nie je moc vychudnutá tak to zatiaľ nerieš. Za chvíľu príde do puberty a slečna spapá aj to čo nikdy predtým..... 😀 😀 😀 😀

puklica13
25. sep 2015

Ak ma dobre vysledky tak nenut, aj ja mam doma takeho prirodzeneho vegetariana, ktory si prilohu vymeni s bratom za maso...vdaka nemu som objavila tolko receptov z fazule a sosovice a tolko druhov zeleniny a ovocia ze az...hlavne nebud zufala, preto sa svet nezruti ked nezje maso, volakedy ludia tolko masa nejedli , ziadne sunky, salamky kazdy den, navarilosa fazulova kasa s krupami a islo sa drevo rubat do lesa ...😉

evelynm
25. sep 2015

salama a maslo su veci, ktore jej urcite nebudu chybat. Ak zje trochu kuraciny, je to ok. Jedava ovocie a zeleninu? Ak ano, tak vitaminy a vlakninu dostava, to je dobre.

janinah
25. sep 2015

nie je ona dvojča môjho syna? má 10 r. a to isté a nevezme do úst ani žiadne ovocie,zeleninu,z jogurtov jediny druh,skúšali sme kadečo a nič......vyšetrenia robené všetky možné,lebo bruško ho pobolieva a zistené len menej železa,inak nič.....neriešim,netuším ako,všetky pokusy vyhladovať,sľubovať,strašiť nemocnicou zlyhali.....dávam čo chce,ale každý víkend rezne ma už dosť prestávajú baviť 😉

helenanovakova
25. sep 2015

tebe by sa páčilo, keby ťa nútil niekto jesť niečo, čo ti nechutí? otca jeho rodičia od malička nútili jesť všetko, jedával s varechou pri tanieri a výsledok? tráviace ťažkosti celý život. nechápem prečo ju nútiš jesť jedlá, ktoré jej nechutia. pokiaľ vo všeobecnosti neodmieta stravu, tak by som to neriešila. možno po čase príde na chuť aj tomu, čo jej teraz neberie

jankapo
25. sep 2015

velmi dobre chapem zufalstvo...mne syn 2 roky odmietal maso, cerstvu zeleninu nula bodov, ovocie iba jablko, ked som ale uvarila nieco co mal rad, tak porcia dospelacka...ked nebol najedeny, nervacil....ak mi niekto trvdil, ze neriesit....no ako? lebo podla mna cestovina, knedla, ryza, zemiaky, buchty, to uz len aku ma vyzivovu hodnotu? ziadnu...cela rodina sme sa prisposobovali jeho jedalnicku prakticky, ak som nechcela varit 2 druhy jedal...pre neho a pre nas...hrozne mi z toho bolo....mala som obdobia nervacenia totalneho az po rezignaciu...ale ako pisu, nic mi to nepomohlo...postupne sam zacal jest...teraz uz mi aspon varene zje tak, ze som spokojna, nie vsetko, ale vyber je o 75per. lepsi...len surova zelenina a ovocie nic.... ☹ ale snad do puberty dame vsetko....drzim palce, poradit neviem, len prejavit pochopenie.... 😔

domak2
25. sep 2015

@lucka273 tak popozeraj nejake vegan recepty a je po probleme, zas nie je dobre ak bude jest len knedle s kasou. Mozno jej to v buducnosti zas zachuti a ak nie tak sa tiez nic nedeje.

siska53
25. sep 2015

@lucka273 Ja som bola podobna,jedine,ze ja som maslo a syry jedla. Ale maso..velky boj. Nasi ma nutili a vysledok bol,ze som si v 15.r.vyargumentovala,preco maso nie a mala som pokoj. Vsetci otravovali az,ked som bola tehu a v prvych mesiacoch dojcenia,potom zas
dali pokoj.

Ak lubi strukoviny, brokolicu, mak a tak o vapnik by malo byt postarane. Na mlieko ci nie je alergicka,to sa inak vola,nie celiakia.
Je aj tofu,sojive maso..
Prilohy su tiez rozne-quinoy,amarant,pohanka..tie tiez vselico obsahuju..

A na zelezo-pseno,cvikla,sudene marhule,kokos... Trstinova melasa...

Ozaj,ryby lubi? Tie jedine som mala rada. Ja som teda pescotarianka.

lucka273
autor
26. sep 2015

@mijo53
@natalym
@bonaqa2013
@puklica13
@evelynm
@janinah

@helenanovakova
@jankapo
@domak2
@siska53 dakujem dievčatá 🙂 u dr mala výsledky dobré len povedala že na to že má 9r má len 25kg že vraj je to málo...my s tým mäsom bojujeme od samého malinka nechcela vôbec mäsko ale grilované krídla tak tie aj za kýbel ale zas kožu s nich nechce 😒 . mlieko pije myslím že pomerne dosť ale to tiež len ako granko . strukoviny? tak fazuľu a šošovicu papa 🙂 zelenina? u nej hrach(čerstvý)uhorku čerstvú aj mrkvu viac asi nič...strašne je prieberčivá ☹ mňa to trápi pretože dvaja mladší zjedia fakt všetko . ale dakujem za radu budem sa snažiť ju nenútiť a dúfam že hladná nebude...len je to na nervy ked všetci členovia rodiny zjedia všetko a ona vždy odmieta čosi s jedla...no ako vidím naozaj len pevne nervy... 😀 len som sa bála že je to nejaká choroba alebo čo...

slimstar
26. sep 2015

Aj som bola taká, syry a mliečné výrobky som nejedla do svojich 20 tich rokov. V dospelosti som sa to naučila jesť vďaka partnerovi, ale teraz mi to znova nechutí a vôbec to nejem. Ja by som to neriešila, keď jej to budete nútiť duplom sa toho ani nedoktne. Jednoducho jej to nechutí a preto to neje. 😉 Napriek tomu, že som tieto výrobky nekomzumovala tak som zdravá.

bonaqa2013
26. sep 2015

@lucka273 na 9 rokov má aj dosť málo kg. pozri si Percentilové grafy detí. sk
no ale aspoň netrpí obezitou - čo tiež nie je výhra. moja dcéra má tiež 9 rokov, 148cm a 37 kg. Má spolužiačky 2 čo majú cez 60 kg. A to je ešte horšie....

lucka273
autor
26. sep 2015

@slimstar viem že nútením nedosiahnem nič lenže ona je taká že ani neskúsi ..keby si vzala kúsok skúsi a zistí teda že nechutí mi to ,tak fajn, lenže vôbec ani štipku nedá do úst...a toto je najväčší problém ...pozrie sa na jedlo a povie toto neľúbim...ale myslím keby skúsi nevravím že všetko ale určite viac by zjedla ...no čo narobím ...ja len dúfam že raz zistí aká bola "šiši" že čo všetko je dobré a nejedla to ešte nikdy...a čo sa týka mäsa to aspoň niekedy dávno skúsila a aspoň vie teda že ho nechce jest...jedine prsička (aj to na broskynkách) len a krídla kuracie pečené alebo grilovane (bez kože)

lucka273
autor
26. sep 2015

@bonaqa2013 no ona má 9r a 140cm a 25kg 😒 je chudunká ..preto sa trápim ...ale zas po jednej stránke ani ja nemám bohvie ako veľa kg na môj vek,výšku,a odrodeních detí 😀 no ale zjem myslím že extra dosť...ale kašlať na mňa ..mne ide o to aby jej váha bola akurátna a hlavne nech skúsi zjesť j iné jedlá nie len to isté dookola...

janinah
26. sep 2015

@lucka273 ja som to riešila aj so sestrenicou psychologičkou,pomáha,ak sa stretne rodina spolu pri stole aspon pri večeri,zakázať jedenie pri tv či pc,dieťa musí kukať do taniera pri stole a uvedomiť si,že teraz papám....uplne "nenápadne" dať k obľúbenému jedlu kúsok neoblubeného a nemusí to pasovať napr. k pareným buchtám priložiť kúsok melonu /u nás to neprešlo,to aj tie buchty odmietol,no ale skúsili sme/....a hlavne,nech dieťa nevidí,že pre rodiča je toto problém,brať to tak- nezješ dnes,ok,možno to zješ zajtra

zutyka
26. sep 2015

ako keby som čítala o tej mojej. Tiež má 9 r a má len pár jedál ktoré obľubuje - palacinky, vysmážaný kurací rezeň a slaninu s cibuľou 😀 ostatné do nej veľmi ťažko dostanem. Hríby , tvaroh, paradajky to ju priam napína, tak to radšej neriešim. Tiež som jej všeličo sľubovala, hrozila nemocnicou a nič. Ona dokonca aj málo pije, ale nič nepomáha. Chudá nie je, chodí na tanečnú, tak tam tú slaninu vyskáče 😀

maslenka47
26. sep 2015

@lucka273 z masa ti ale nepriberie. Daj jej jest to, na co ma chut. Deti potrebuju ine zlozenie stravy, ako dospely. Pokial zrovna nie je v obdobi rastu, tak jej zrejme bielokoviny naozaj nie je treba v takom mnozstve, ako by si si ty rada predstavovala.

Co sa tyka neochutnania, tak s nou uzavri dohodu - vzdy aspon ochutna, ak neprejavi zaujem ty nebudes viac nutit. Ale musis to dodrziavat aj ty, naozaj po ochutnani viac nenutit.

Tiez je mozne, ze jej to maso, maslo atd naozaj nechuti. Ja napriklad maslo natrete na chleba nejem doteraz. Nie ze mi to nechuti, mne to vyslovene na tom chlebe vadi.

@jankapo myslis sa, sacharidy (cestoviny, ryza, knedle, zemiaky) maju praveze vysoku vyzivnu hodnotu. Hotova energeticka bomba. A dieta, ktore cely den lieta jak sarkan jednoducho tu rychlu energiu potrebuje.

alaguema
26. sep 2015

@lucka273 ja v tom nevidím žiadny problém. Nič z toho, čo si vymenovala, nie je také dôležité a saláma?By som povedala, že má dieťa rozum, ak ju nechce 🙂 Ak papá zeleninu a ovocie, plus ryžu a trochu mäsa, tak je to úplne v poriadku.

lucka273
autor
26. sep 2015

@janinah my všetcia zásadne jedávame v kuchyni zastolom..ked sme doma všetci na večeru jeme spolu deti aj rodičia..ked je niekto hladný pomimo samozreje je sám ta židná televízia nič... 😉 a dať jedlo oblubene s neoblubenim ?vyberie len to co chce zvysok ide do koša...skusala som rozne omacky s masom a maso ..letelo do kosa...maslo zamaskovala na vianocke dzemom a predsa ho tam nasla 😀 tak takýtosposob vôbec nepomaha ale dakujem 🙂 kazdopadne za radu

lucka273
autor
26. sep 2015

@alaguema viem ze salama nieje dolezita ale trapi ma to kedze ani pomazanky ,maslo proste nič na rozok ,chlebik nedostanem... a do skoly na svačinu čo??stále croissant, a nejake sladké rozky ...a kukuricny trojuholnik..nieje to bohvie čo...pre toto sa trapim ..čo do skoly

siska53
26. sep 2015

@lucka273 hlavne na to neupozornuj,nech to nie je predmetom debaty. Nechce,nechce.
Moji teda nie su priebercivi,ale mamy ne hcel brokolicu v podobe ruziciek. Prestala som mu ju davat a nakladala len nam. A raz si vypytal a odvtedy ju jedava. To iste mala s jablkom.

lucka273
autor
26. sep 2015

@zutyka tak sme na tom podobne len nas slaninu nieeeee a cibulu?joooj to ked nahodou zbada v polievke, ryži alebo hocikde tak nechcem... 😲 tvaroh?to nieje ani nás kamarát... 😅 aspon viem ze nieje sama...dakujem

lucka273
autor
26. sep 2015

@siska53 vieš ked jej aj nedám napr. mäso a nám hej MUSIM to až tak napísať pozerá ti do huby čo to máš...a ked sa opýtaš dám ti chceš? povie NIE...ale na jej pohľade vidíš že by aj chcela ale radšej povie nie...

natalym
26. sep 2015

@lucka273 Však povedala nie, tak aký problém? A čo keď jej naložíš na tanierik to čo máte vy?

kacena4
26. sep 2015

@lucka273 ahojko moj synator tiez zje lenpar jedal preto sme aj obedy v skole vyriesili tak ze si ich nosi domov a doma zje len to co lubi /prilohu/ sem tam suche maso /kuracie/ a polievku VYNIMICNE inak vsetko necha a ostava nam na veceru ☹ on vy vyzil len na suchych prilohach a rozkoch. zvykli sme si, ale napr. je to jeden zo znakou autizmu. moj ma aspergerov syndrom (lahka forma autizmu) neviem ake ine prejavy ma alebo nema tvoja dcera ci je to len o jedle a vyberani 😀 😉 ale netrap sa prezije aj na tom co jej chudi moj napr. nedal v zivote do ust kravske mlieko a zije ani syr z mlieckych vyrobkov min. 😅

ada510
26. sep 2015

No tieto veci sa daju bez problemov nahradit ale ako citam tak skor je asi len vyberava a este sama nevie co jej chuti bola som taka ista a som tu cpali ma rybim olejom poslali na 6 tyzdnov na liecenie aby som pribrala nemam pocit ze to pomohlo zo strachu som potom jedla viac zas pribrala moc to zas schudnut a furt dookola doktorka vymyslala...no takze jej to nahradte racej inym a je...

jankapo
26. sep 2015

@maslenka47 😀 ale ja hnusna egoisticka matka tuto energeticku bombu nechcem, aj ked lietam jak dva sarkany, predsa len moj metabolizmus uz nestiha...chcem maso alebo rybku so zeleninkou grilovanou,chapes, a 2 obedy varit, no to sa mi nechce.... 😅 a vymyslat aby vsetkym zalahodilo, na nervy, mne ked mama dala pod nos, som jedla, ani som nepipla...ale to je jedno....vsetko prejde, uz sa tesim jak mu bude zena varit

tetapetra
26. sep 2015

@lucka273 moja sesternica nikdy poriadne nejedla syry o mase nehovorim. Funguje 31 rokov 😉 . Jednoducho nechuti jej

nikuska744
26. sep 2015

@lucka273 neboj, keď bude maturovať, už zje aj rezeň 🙂