Acidko. Môžem ho dávať 9-mesačnému dieťaťu?

anavila
27. aug 2008

ahojte...mam 7mesacne dievcatko, a prave rozmyslam, ze ked uz moze jogurty, ci jej nemozem dat vypit acidko. obsahuje zivu probio kulturu...co vy na to???

silvia.s
27. aug 2008

anavila.
nedavaj dieťatu acidko i ked obsahuje kulturu lebo dieťa nema až take obranne latky. môže sa ti vyhádzať s toho kysleho a ani tie ochutene niesu vhodne pre take male deti. radšej jej daj pro bio jogurty.

sirinka
27. aug 2008

anavila mliecne vyrobky od desiateho mesiaca u nekojenych od deviateho....patri medzi ne aj acidko

anavila
autor
27. aug 2008

ale aky je rozxdiel medzi pro bio jogurtom a acidkom... ja jej davam activiu kazdy den a je v pohode...tiez je kysla, ved kyslomliecne vyrobky som citala, ze uz od 6 mesiaca.... vsade hovoria a pisu nieco ine.... som z toho mimo

zuzu13
27. aug 2008

ja som dávala acidko od 8 mes. /k zemiakom ...išla sa upučiť, tak jej to chutilo a aj chutí 🙂/

sylvie
27. aug 2008

ahojte, mne dr. povedala, ze kyslomliecne vyrobky, kam patria aj jogurty, acidko a kysla somtana mozem zacat davat od 10.mes.. maly bol kojeny..
problem je v sladkom mlieku a slahacke.. lebo tie neprechadzaju tym procesom spracovania ako u kyslomliecnych vyrobkoch a tym vraj nedochadza k stiepeniu bielkoviny kravskeho mlieka..

maly ma acidko doteraz velmi rad a pije ho takmer kazdy den.. podla mna, je velmi zdrave..

gangulienka
27. aug 2008

ja som bola teraz na poradni a tiez som sa pytala na jogurty a acidko a povedala ze az ked bude mat 10. mesiacov, zatial nech nedavam 😉

adetka
27. aug 2008

ja som dvala jogurty az od 10 mesiaca... a acidko az od roka... radsej som bola opatrna...

tannawe
27. aug 2008

Ahoj, co lekar to nazor. Me doktorka doporucila davat acidofilni mleko az od roku...malemu ale tak strasne chutnalo a chutna dodnes, ze jsme ji neposlechli a zacali jsme trochu driv, kolem 9.mesice bastil acidko s uhorkou jak divy... 😀 takze pokud chces byt svedomita tak bych pockala, pokud mimi jevi zajem a nedela mu to problemy tak asi vi proc ma chut zrovna na acidko... 😉 😉

zucha
27. aug 2008

to kde pisu, ze kyslomliecne vyrobky od 6. mesiaca? 😲 Ved v tu dobu sa len zacina s prikrmom. 😅 No co ja viem, jogurty az od 10. mesiaca. Mam v plane sa toho aj drzat. A napoje podla mna az od toho roka

anavila
autor
28. aug 2008

no mam taku knizku o matke a dietati a tam to pisu, alebo aj knizka - mojich prvych 12mesiacov. A na internete som to tiez citala, pisala to jedna doktorka..ja malej davam jogurty, kazdy den a velmi jej chutia a nevidim ziaden problem....co sa moze stat, ked to zasnem skor davat???? mala je spokojna a nic ju neboli

sirinka
28. aug 2008

moze mat neskor íntoleranciu laktozy, moze mat rozne alergie a poruchy travenia...
to su veci, ktore sa nemusia prejavit hned, ale ked prilis skoro zatazime traviaci trakt a organizmus vecami, s ktorymi si este moc nevie poradit, moze sa to prejavit neskor roznymi tazkostami a zdravotnymi problemami...

babulik22
28. aug 2008

ahojte,anavila: acidko by som nedavala,ale doktorka mi povedala tym,ze malu nekojim od siedmeho mesiaca moze jogurtiky.malej az teraz ked ma 9mesiacov konecne zacali chutit.davam tiez activiu.doteraz som jej semtam dala dracika.uz jej ho ani nahodou nedam az po roku.ale vela mamiciek pise,ze dobra je holandia,tak vyskusame 😉
a sirinka: o tej intolerancii sa dost pise v casopisoch,ze sa to moze neskor prejavit roznymi tazkostami.preto som skoncila s dracikmy a krupicu jej nerobim z kravskeho mlieka.

katarina1207
12. sep 2009

Ja som ešte mojmu 1,5 ročnému dietatu nedala acidko, ale momentálne ho mám kúpené a rozmýšlam, že ho dám do denného jedálnička malej, no nie prehnane, dúfam, že jej tým neublížim. Ked som bola tehotná, tak mi pomáhalo proti žáhe, jogurty má každý den, bez toho sme neni, lebo nám strašne chutia, ale acidko sa mi zdá ešte zdravšie. Práveže to nie je až také sladké, ako pribináčikovia, z toho dokážu asi deti dost priberat, takže ráno vstaneme s acidkom

zoeno.1
13. sep 2009

mala pije acidko/kysle mlieko kazde rano ku chlebiku asi od 10 mesiaca,velmi jej chuti. 🙂 samozrejme bez prichute 😉
katarina1207 kolko jogurtov ti spapa za den? to len tak by ma zaujmalo 🙂 nasa spapa jeden a popravde ani neviem ci sa moze aj viac,alebo nie 😅