Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ak nemáme domácu zeleninu

zdenkalv
28. dec 2014

Ahojte mamicky, dneska som sa stretla s nazorom, ze aj nemam domacu zeleninu ze mam radsej davat dietatu "vyzivu" lebo ze to je sledovane a tie obchodne su plne dusicnanov ze to neni dobre davat detom.....ale tak ani v skolke nebudu davat len bio zeleninu som povedala.aky je nato vas nazor? tie vyzivove su strasne drahe, nehovorim ze to nedame, to vyskusame urcite aby mal rozne chute, ale krmit ho len tym.....

alexandra1104
28. dec 2014

@zdenkalv Ahoj ak mas odkial dostat domacu zeleninu je to pre dieta najlepsie ale nie kazdy ma tu moznost a myslimz e sa vobec nic nastane ked das kupanu umyjes a uvarit a prikrmi je tiez humus ja by to decku nedala

michaelkanr
28. dec 2014

Ved su rozne moznosti, vyskusaj napr debnickovanie, to je asi najjednoduchsie🙂

cannella
28. dec 2014

S tymto tvrdenim som sa stretla uz aj ja, ale na vacsine kupovanych prikrmov som nevidela oznacenie bio, takze rozdiel v tom ja osobne nevidim. Myslim, ze toto tvrdenie je dost komercne a pochadza od vyrobcov a predajcov umelych vyziv. Samozrejme je treba pozerat, aku zeleninu kupujeme, pretoze su rozdiely napr aj v tom ako Cin, PL a pod.

nice202
28. dec 2014

ja davam z obchodu...

zdenkalv
autor
28. dec 2014

ja mam domacu zeleninu, ale napr. domacu mrkvu mi vobec nechce, je daka horka ako keby.ale ked som mu dala vcera kupovanu, ta bola fajin sladka....a vsetko spapal. 😉

@cannella hippko je bio...mam zopar kuskov co sme dostali na mikulasa 🙂

cackaa
28. dec 2014

Tiež som kupovala z obchodu, ale kukala som odkiaľ to je. Niektoré ovocie, keď nebola sezóna (napr. broskyne, marhule, hrušky) som dala radšej zavárané, lebo to bolo zberané v sezóne a nie je to zberané nezrelé niekde xx km od nás. V DM-ku zase kupujem rajčiny v konzerve, pretlak a kečup ALNATURA - sú výborné. Zeleninu ako karfiol, brokolicu, hrášok, fazuľové struky, som kupovala mrazené zn.BONDUELLE. Niečo som si aj ja namrazila, keď bola sezóna, takže som to kombinovala...jahody, čučoriedky, tekvicu....

sense
28. dec 2014

Kupovala som zeleninu v obchode inak mala mi to nieco z pohara pod nazvom detska vyziva ani jest nechcela ked som to raz kupila na cestu a popravde sa jej ani necudujem,chutili to vselujako a skocilo to v kosi

zdenkalv
autor
28. dec 2014

@sense ja som minule chcela vyskusat ze mrkvove pyre...a zlozenie: 69% jablko a zvysok bola mrkva...a nechcel to tiez vobec jest.....

kiki68
28. dec 2014

rozdiel ziadny, plus tie vyzivy mi pridu vacsi bordel, neviem co do toho 100% islo predtym a nejako to musi drzat co najdlhsie pokope. Cize radsej zelenina z obchodu. Okrem toho sa da bio zelenina kupit,ci objednat celu bednicku toho. Takze by som to tak tragicky nevidela. U nas sa daju objednat bednicky,kde donesu plnu 5kg bednu roznej bio zeleniny a ovocia. Cena je ok.

moni244
28. dec 2014

ja som davala mrazenu, kupovane len na cestu a ked som nezohnala mrazenu, kupila som cerstvu z obchodu, nemam pristup k domacim produktom

sabina1975
28. dec 2014

no ja neviem ale y oblohy tiey neprsi BIO dazd

siska53
28. dec 2014

@zdenkalv ja som to nejak neriesila..hotove som kupovala len pre zmenu take,ktore som nevedela zabezpecit-jahnacie,kralicie a pod. Striedala som to s mrazenou a beznou zeleninou,ked sa dalo,kupila na trhu. Ja si radsej robim sama,malo to aj nesolene a nekorenene pre mna lepsiu chut ako to kupovane. Tak preto. Aj detom to moje viac chutilo ako kupovane.

bubbles
28. dec 2014

no, tiez som bola za vlastnorucne pripravene prikrmy, aka by som to bola mater, keby som nespravila svojmu to najlepsie jedlo? mala ma 4 mesiace, zaciname s prikrmami, takze som sa rozpravala s lekarkou z nasej rodiny.. a teda prikrmy su jednoznacne lepsia volba, ja tiez kupujem tie s oznacenim Bio, plus pozeram, aby tam bol co najväcsi podiel zeleniny - flasticka vyjde od 1,25 po 2-eurove, ale tie uz su s hovädzim mäsom.. da sa 24 hodin skladovat a mala mi spapa raz denne fakt len tu polovicku sklenicky, takze ani euro na den.. no nech to nie je 100% bio, ale vzdy to bude menejkrat striekane ako tie obrovske mrkviska, ktore si zase kupujeme do polievky.. a teraz, kym je malicka, tych zopar prikrmikov kupime.. potom pravdaze - aj sezona bude, bude moznost dopestovat si alebo kupit domacu.. dalsia vec je aj priprava toho jedla - nie cas, ale stroje - biomrkvicku posekas mixerom, v ktorom pripravujes kadeco, aj surove maso.. si si ista, ze kazda bakteria je zlikvidovana? proste ja tych par prikrmov kupim, chutnala som ich, su fajn 🙂 takze za mna - sklenicky.. a prosim nenavazat sa do mna, je to moj nazor, nemusite to robit podla mna, ja len co som zistila.. dikes a pekny den 🙂

zabina27
28. dec 2014

ja davam, co mame od svokra domacu zeleninu, mam v mraznicke, ale davam aj kupovane, malemu to chuti, kupujem mu take, co doma nespravim, ako niekto spominal - s jahnacim, treskou, hovadzim a podobne, kupovane mu dam bud doma obcas pre zmenu, alebo ked niekam ideme. tiez aj ovocne, u nas napr. tento rok neboli skoro vobec jablka, tak co je lepsie, ci mu kupim striekane ovocie a este sa s tym budem doma babrat, alebo mu dam vyzivu... co mam par tych fakt domacich jablk, tak kombinujem trochu s inym ovocim, ale teraz v zime to nie je bohvie co, takze ak ma mat pestrejsiu stravu, tak kupim "sklicko" 🙂 a este je to dobre aj na pripad, ze nenavarim podla jeho gusta, uz sa parkrat stalo, ze vobec mi nechcel, co som nachystala (niekedy sa mu ani necudujem, niektore kombinacie vyzeraju ako by to uz niekto zjedol 🙂 ) - potom som bola rada, ze mam hotovu vyzivu. a ved v obchode citam zlozenie, sice tam stravim hadam hodinu, ale v dm sa da vybrat, tak nekupim nieco plne ecok a solene sladene. a nakupujem viac naraz, ked je nejaka zlava

juliana30
29. dec 2014

@zdenkalv ja kupujem tiež prikrmy z Dm,ale objednávam si aj zo svetbedniciek.sk domácu zeleninu a ovocie,lebo tiež nemáme domáce a som veeeelmi spokojná.V obchodných reťazcoch uz nenakupujem.

skibaby
29. dec 2014

Booooze, babyyy 🙂

siska53
29. dec 2014

@bubbles surove maso v mixeri??? Tak to u nas nehrozi. Aj na krajanie masa mam specialnu dosku a noz. A to moje cistenie..tak to som ja veelmi opatrna,snazim sa aby aj ten noz a doska boli dost ocistene vsetko umyvam este aj kelimky a flase z obchodu..

rebeka7501
29. dec 2014

ako musia byť zavárané príkrmy z obchodu "zdravé" ak majú záruku min. 1 rok ?
no neviem, neviem.
a bio ? odrb ako vytiahnúť z ľudí viac peňaní za ten istý tovar ak nie horší.
ale keď všade tvdia ako sú bio výrobky zdravé....... proti gustu.......

meluela
29. dec 2014

@zdenkalv kupuj sezonne veci, prioritne slovenskeho povodu (najdu sa aj v supermarkete), v sezone na trhu/bednicky, farmicka.sk, znami so zahradou, v zime sa da zohnat v rakusku mrazena bio zelenina za dobru cenu plus si mozes v lete namrazit nejake vlastne zasoby.
problem je aj s mäsom, treba dobre hladat, ak supermarket tak je tiez lepsie v rakusku, tu sa da pracnejsie zohnat dobre maso tiez, ale treba vela hladat a nieco stoji
Flasticiek by som sa nebala na cesty, dovolenky a tak, urcite by som to nedavala ako primarnu stravu, i ked ja som bola nutena to istu dobu davat, kedze mi dieta zacalo vsetko odmietat a jedine co mi bolo zrazu ochotne jest boli prave hotove prikrmy. Dlho sme sa ucili papat aj nieco ine.
Su strasne drahe, tiez odporucam rakusko - hippky tam stoja o 1e na flasticku menej a obsahuju viac mäsa nez tie co predavaju u nas !!!
Davala som aj Hami, tie by som uz nedala, ked som si neskor zistila resp. nezistila odkial vlastne beru suroviny - nikde sa to nedocitate. Na hippkach sa docitate ze z krajin EU/mimo EU - cize odkialkolvek, tam to musia aspon takto napisat kedze su bio a bio pokrmy maju povinny tento udaj i ked o nicom nehovori. To bio snad je aspon malou garanciou ze by to malo splnat nejake kriteria. Aj ked o bio certifikacii si tiez myslim svoje.
Flasticky maju nizsi obsah zivin kvoli zavareniu, niekde som citala ze aj o polovicu menej nez ten isty pokrm doma cerstvo uvareny. Cize ked niekde citas ze su lepsie nez doma uvarene, neverila by som tomu. Neuskodia sice nejako velmi, ale urcite nie su lepsie.

nenabaja
29. dec 2014

Ja si myslim, ze aj hotove vyzivy maju cosi do seba, i ked moj ich jest vobec nechce. Mali by byt vyrabane zo surovin, v ktorych je menej pesticidov nez v bezne kupovanej zelenine a ovoci, najma ak je z dovozu. Nemam problem tomu uverit a na obmenu podla mna uplne v pohode. Ak chces tip, my sme si tento rok urobili domacu vyzivu z jablk a hrusiek do zasoby. Dala som tam sice trochu cukru, ale inak home made. Inak v zahrade tiez trochu postrekujeme, lebo by sme nevypestovali ani f 🙂

nenabaja
29. dec 2014

@rebeka7501 Ved aj domace zavaraniny zo zahradky ti vydrzia rok, aj viac, preto sa konzervuju, nie? Nie vsetko zdrave sa musi pokazit do troch dni. Ale s "bio" nazorom suhlasim, uz som mala tu cest vidiet pestovanie rajcin predavanych ako bio 😖

rebeka7501
29. dec 2014

@nenabaja a už si niekedy čítala s čím to konzervujú ? Ak by to robili "po domácky" tak by bola cena asi trošku iná.

tana2278
29. dec 2014

Ked si mam vybrat, ci uvarim prvy prikrm z mrkvy z Tesca, ktora ma aspom 30 cm na dlzku a Hipp-kou oznacenou BIO, urcite si vyberiem HIPP- ku. O masku ani nehovorim.
A k BIO dazdu a podobne, aspom to ostatne je BIO okrem toho dazda a asi rolnika. Ak aj BIO zelenina, nie je uplne BIO, ale urcite je lepsia ako ta nebio. Priznam sa ale, ze tiez chodim na BIO do Rakuska, mam v to vacsiu doveru.

nenabaja
29. dec 2014

@rebeka7501 Samozrejme, treba si precitat zlozenie. Ja len vravim, ze nie vsetko s dlhou dobou trvanlivosti musi byt apriori fuj, ako to vyznelo z tvojho prispevku.

monca1982
29. dec 2014

@sabina1975 BIO znamená, že pri pestovaní neboli použité agresívne pesticídy. Neviem, čo to má spoločné s dažďom. ;)

A čo sa týka trhovej zeleniny alebo debničkového predaja, tiež vám nikto nezaručí, ako bola zelenina dopestovaná. Čo si človek nedopestuje doma na záhrade, to je nedôveryhodné. 🙂

Ale ja to až tak neprežívam. Dávam domácu zeleninu a keď nemám, tak mrazenú v zimných mesiacoch. Predsa len, bola zbieraná v čase svojho prirodzeného dozrievania. V lete, resp. v sezóne, dávam aj z obchodu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli