Aká je táto jedálenská stolička?

suz2
29. apr 2013

Ahojte, chceli by sme malému kúpiť stoličku - najviac sa nám páči táto http://www.svetkocikov.sk/nabytok-postielky-sto.... Máte s ňou nejaké skúsenosti? alebo odporučte nejakú inú dobrú stoličku. ďakujem

sissi4
30. apr 2013

Ahojte, tiez prave riesim stolicku a neviem sa presne rozhodnu medzi tymito dvoma http://www.maderna.sk/katalog/product/17149/ a http://www.perinbaba.sk/detska-jedalenska-stoli...
Co je podla Vas praktickejsie a realne lepsie vyuzitelne? Dakujem krasne za Vase nazory 🙂
@mimik79 ahoj; citala som, ze si sa stretla s prvou stolickou. Myslis, ze je na nej pratelny potah? Zaujimal by ma tiez Tvoj nazor na stolicky. 🙂

mimik79
1. máj 2013

@sissi4 papoo ma urcite latkovy potah, ktory sa da zvliect a oprat

mimik79
1. máj 2013

@sissi4 my sme kupili nedavno CHicco Polly 2v1, maly ma 5 mesiacov, este sam nesedi a tato sa da dobre napolohovat dost do lahu asi najviac spomedzi vsetkych znaciek takze ho tam pekne nakrmim.

ocko78
1. máj 2013

ahoj,, je super, aj my ju mame , ked bola mala kustik starsia rozlozili sme ju a teraz ju uz pouziva druhe dietatko..dobre riesenie za nie prehnanu cenu...kupila by som ju znova 🙂

zuzkat1
1. máj 2013

@suz2 my mame velmi podobnu...urcite by som nechcela 5bodove pasy...je to zbytocne,nepohodlne aj tak tam dieta nenechas same... My ju mame doteraz -mala ma 3roky a pouzivame ju ako stolik a stolicku... Urcite by som zas taku kupila.take tie umelohmotne opachy nestabilne neprichadzaju do uvahy...

radusiq
1. máj 2013

Takuto sme kupili pre 5mes. drobca a zas ju predavame. Ma tam prilis vela miesta, smyka sa v nej, alebo sa zavesi na bok a pozera na zem a s lyzicou nemam sancu. Pre starsie by bola velmi fajn, skladna, prakticka, dobre vyzerajuca, ale na zaciatok treba dobru vytvarovanu sedacku s popruhami a vacsi pultik.

krenkova
1. máj 2013

@suz2 Ahoj, z našej skúsenosti aj manžel majú v reštaurácii presne túto stoličku a preto som rada, že som ju nekúpila domov pre našu malú, presne ako píše radusiq. Šmýka sa v nej, pultík neprisunieš a to nechci vedieť, aká je ťažká, ked sme u muža v reštike, mám čo robiť, aby som ju niekde presunula 😒 a malé dieťa má v nej veeeľkú šancu si ublížiť, vypadnúť ap. Toľko naša skúsenosť 😉

s.i.m.k.a1
1. máj 2013

Baby ved tie pulty nemaju len jednu polohu, da sa to dat blizsie aj dalej na srobik. A ja neviem, aku ma tvoj mm @krenkova ale ta nasa je lahucka, bez problem ju jednou rukou posuniem z kuchyne do obyvacky a pod. - a to mam k tomu po ceste aj schod...

sissi4
1. máj 2013

@mimik79 dakujem, snad sa uz rozhodnem 🙂

evening_star
1. máj 2013

Kočky čaute, ak sa rozhodujete pre jedálenskú stoličku, tak si pozrite výsledky nemeckých testov: http://www.test.de/Kinderhochstuehle-Mitwachsen...
http://www.testberichte.de/testsieger/level3_ba...
Napríklad tá chicco polly magic čo tu niekto spomínal skončila až so známkou 4, ako jedna z najmenej bezpečných. Ak chcete drevenú, tak celkom dobre prihliadnuc na výkon/cena skončila hauck alpha - rastie spolu s dieťatkom, je super, ale nie je celkom vhodná pre úplne malé detičky, čo ešte poriadne nesedia. Úplne naj naj, čo je na trhu je Peg Perego Prima Pappa Diner. Táto stolička vyhráva každý rok v bezpečnosti, účelnosti, a vôbec. Je trochu drahšia, ale oplatí sa, a kto nemá ako ja na novú, dá sa kúpiť aj v bazári.

evening_star
1. máj 2013

A ešte voľačo - vôbec sa neodporúčajú kupovať také drevené stoličky ako je tá v úvodnom príspevku - ktoré sa dajú rozložiť na stoličku a stolík, lebo sú nebezpečné a labilné. Ak takú ale chcete silou mocou, tak sú stolička, čo ešte vyšli celkom dobre v testoch, myslím že značka jané to bola, už si nepamätám, treba prečítať. Ale určite sa neodporúčajú všelijaké tie 3v1 a rozkladateľné...

sjuz
1. máj 2013

My mame tuto, kupovali sme ju ked sa narodila starsia a doteraz jej nic nie je. Starsia ju vyuzivala skoro do 3 rokov. Ma novorodenecku vlozku a da sa dat aj doleza (ked este babo nesedi) - to sme ale moc nevyuzili. a da sa aj davat vysie a nizsie, cize ked som bola tehotna (uz hned ako mala 2 a 1/4 roka) mala ju najnizsie a sadala/zliezala sama...

s.i.m.k.a1
2. máj 2013

@evening_star nehovorim, ze nedbam na bezpecnost svojho dietata, ale ty si pri svojom neni ked sedi v tej stolicke? Ako si moze ublizit dieta ked pri nom sedi rodic? Nepoviem, ze by sme sa bavili o bezpecnosti lehatka, hojdacky a pod. , ale ked moje dieta sedi v stolicke, sedim pri nom a nic nieje bezpecnejsie ako matka ;)

evening_star
2. máj 2013

@s.i.m.k.a1 na to, aby vyskočil, stačí sekunda... Ja ho mám napríklad v stoličke pri mne, keď umývam riady, a stačí, keby som sa na sekundu nepozrela, a je dole. Ale keď ty stoličku využívaš jedine a výlučne tých pár minút z dňa, kedy dieťa papá, tak je to ok...

evening_star
2. máj 2013

@s.i.m.k.a1 A potom ani neviem, z akého dôvodu sa nemecké testovacie spoločnosti zaoberajú niečím takým, ako je bezpečnosť jedálenskej stoličky, keď ako ty vravíš, najbezpečnejší je dozor matky 😉

s.i.m.k.a1
2. máj 2013

Hej hej, u nas sa v nej iba papa, na ostatne cinnosti mam hojdacku, alebo vajicko... aj ked ani v tej hojdacke mi uz nechce byt 🙂 najradsej je cez den na zemi alebo u mna na rukach 😀 cize u nas sedenie ani v stolicke nehrozi, to su place potom 😀

s.i.m.k.a1
2. máj 2013

@evening_star ak sa spolahnes viac na bezpecnost stolicky ako na svoju... ale to je kazdeho vec, ja sa nejdem hadat ani presadzovat nasilu svoj nazor, iba som sa vyjadrila. Nevedela som, ze si dieta nechavas v stolicke aj pocas inej doby ako krmenia, ja mam na to ine veci a s nikym som este nepreberala kde ma a nema deti, takze sorry 😉

matozazzo
2. máj 2013

@zivika My sme vzdy mali detsku stolicku pri velkom stole a snazime sa co najviac jest spolu, ako rodina, potom sme pultik odobrali a stolicka ide pekne zasunut az ku stolu 🙂 Alebo bolo obdobie, ze sme ju znizili a sama si do nej vosla, nemusela som ju dvihat, dala som pultik a jedla ako pri malom stole... vsetko je vec vkusu a nazoru 😉

evening_star
2. máj 2013

@s.i.m.k.a1 Ani ja sa nehádam 🙂 Ale spoľahnúť sa len na môj dozor mi príde podobné ako napríklad kúpiť najlacnejšiu autosedačku - však ja sa spolieham na seba, ja šoférujem bezpečne. Nikdy nevieš, čo sa môže na ceste stať, a tak to beriem aj so stoličkou na kŕmenie. Aj ja mám lehátko, ale to je dosť nízko, a keď varím alebo umývam riady malý ma chce vidieť, a v prípade, že ho nechám na zemi, to je nebezpečné, lebo sa mi motá okolo sporáka, kde na neho môže niečo vyprsknúť, takže ja ho občas v tej vysokej stoličke nechám, nech má rozhľad 🙂 Ale ja rešpektujem tvoj názor, každý nech sa zariadi, ako mu vyhovuje, len som chcela pomôcť mamičkám v rozhodovaní a odporučiť im výsledky nemeckých testov, to je všetko 🙂

s.i.m.k.a1
2. máj 2013

@evening_star Ved to je jasne, na to je tu tato stranka aby sme si poradili, ak dieta nechavas v stolicke aj po inu dobu ako pri jedle tak je lepsie mat naozaj bezpecnu. 😉

zivika
2. máj 2013

@matozazzo presne ako pises, vec vkusu a nazoru 🙂 a ved ja netvrdim, ze velke stolicky su zle, alebo nevhodne, alebo ze sa v nich dieta nenauci jest pri stole, ved pri prvom som mala tiez taku a specialny problem som s nou nemala 🙂 ale ked som spatne rozmyslala, ci bola nevyhnutna, jendoducho som dospela k tomu, ze mala pripevnitelna stolicka tuto velku bez problemov nahradi a co je pre mna dolezite, usetri miesto a je prenosna...

matozazzo
2. máj 2013

@zivika Jasne, preto pisem vec vkusu a nazoru a skusenosti.. mam len jednu stolicku, mala ju prva dcerka, potom druha, nechavam si ju, niekedy si do nej este mladsia vlezie, inak s nami papa pekne pri stole 🙂 Nezaberala mi miesto, bola prakticka, prenosna, lahko udrziavatelna, mala ju pozicanu aj kamaratka 🙂 Tym, ze sme cestovali, hladala som nieco prakticke, co najlepsie uskladnitelne 😀

florkolka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska07
2. máj 2013

@suz2 Ahojky, my sme mali pri našom malom plastovú stoličku Fabula - polohovateľná, obrázková, pekná a u starkovcov stoličku Ikea - tú klasickú. Bola som s nimi obidvomi spokojná, ale veľmi, veľmi uvažujem nad tým, že pri druhom bábätku si domov kúpime takúto. Dôvod? Veľmi jednoduchý - tie plastové stoličky majú všetky nohy "naširoko" a potom stále zavadzajú a zle sa okolo nich upratuje. Tu je šírka stoličky rovnaká ako hore, tak aj dole a zdá sa mi preto "spratnejšia" a praktickejšia. Je jasné, že nie je polohovacia, ale je pravda, že my sme polohovanie využívali možno max. 1 mesiac a dá sa to podľa mňa určite prežiť aj bez toho. Určite by som išla bez problémov do takéhoto typu stoličky - možno nie je z tých štýlovo najmodernejších, ale zdá sa mi z istých hľadísk praktickejšia. 🙂

grundia
2. máj 2013

@evening_star No ale co som pozerala tie vysledky,tak najlepšie skoncila od Stoke,trip trap a este jedna skoncila pred Per perego prima diner.

evening_star
2. máj 2013

@grundia Áno, z tých drevených je víťazom stokke, hauck alpha som písala ako alternatívu k stokke, lebo tá má myslím najlepší pomer kvalita-cena, tiež mala veľmi dobré hodnotenie. Ale samozrejme, kto chce naj, tak stokke je naj. A peg perego je najlepsia z pomedzi plastovych stoliciek, celkovo asi horsia ako stokke podla hodnotenia, ale ako som uz pisala, tie drevene rastuce s detickami nie su vhodne pre take 6-7 mesačné deti, ktoré ešte nevedia sedieť poriadne, lebo sa tam dosť kĺžu. takže ak plánujete stoličku na kŕmenie už od prvých príkrmov v 6. mesiaci (respektíve v piatom, ak by bolo na UM), tak by som odporučila plastovú stoličku, a tam je naj ta pp prima pappa. Stokke je super, ale tu by som videla skor na vyuzitie v neskorsom veku.

evening_star
2. máj 2013

@evening_star Alebo tie drevene rastuce, ale aj s celym prislusenstvom - su ktomu vacsinou rozne vankuse a podusky, vystlania pre mensie deti, ale to sa predrazi este viac.

evening_star
2. máj 2013

@grundia v tej tabulke je stokke v kategorii Mitwachsende Hochstühle, pp zase Kinderhochstühle.

lenka_da
2. máj 2013

@s.i.m.k.a1 simka, na to, aby sa dieta postavilo v stolicke staci sekunda. Neverila by si, co dokazala moja dcera urobit za moment, ked som sa zohla po spadnutu vidlicku pod stolom a otocila som sa zobrat z pribornika cistu vidlicku. A teraz, ked mame dve deti, mozem sa aj roztrhnut, aj tak na ne nedam na 100 percent pozor. Ale zavisi od povahy deti, su zivsie aj pokojnejsie, jasnacka...

julinkazel
5. dec 2015

Baby my sme boli max spokojny s tou nasou vid foto. Kupili sme ju ako druhu v poradi tak sme z nej u vyrasti. Teraz je na predajnza 50 eur. Pouzivana 4 mesiace este v zaruke rok a pol. Top stav ako nova