Aké a koľko sladkosti dávate deťom?

lady511
22. júl 2014

Ahojte chcela by som sa opýtat kolko a ake sladkosti dávate svojim detičkám? dakujem 😉

zuzulik280
22. júl 2014

brumik , kinder čoko, kinder vajce a klasicke napolitanky, obcas lizatko, hroznovy cukor . PEZ .A tie drahsie cukriky NIMM soft . su v nich aj vitaminy....ale sladkosti mu limitujem. Na pitie cappy dzus ten co je s medom. A ovocne 100 perc dzuse Vyhybam sa farbivam ako košelina, briliantna modra, zakazdym čitam zlozenie. Ale na druhej strane si uvedomujem, ze ked uz budem v praci a nebudem vkuse s malym babky mu daju asi vsetko:C

skoricaxx
22. júl 2014

ahoj
no nakoľko mame babky a najstarši chodí aj do škôlky sladkostiam sa nevyhneme..............
no keď sme doma a chcú sladkosť tak si dajú jeden cukrik alebo par lentiliek, jedno kinderko na polku.......a to majú k nim volný prístup ale vzdy sa opýtajú ci si môžu dať tak raz denne

V škôlke je to horsie najlepsie ako detom zavrieť usta je napchať ich sladkostami, slubit sladkosti ked budú ticho, dobrý , zjedia....

a k mikulášu a velkej noci dostávajme tolko sladkostí až hrôza vždy to pred týmto dátumom doma likvidujem stare, ja v obchode sladkosti takmer nekupujem sem tam horalky keď ideme na túru...

snopkulka
22. júl 2014

eliminujeme čo najviac, resp. toľko, čo to dá 😀 ale ak už, tak uprednosťňujem hroznový cukor, lízatká z prírod. produktov ako med, škorica a pod., občas kinder-čokoládu. Synátor miluje gumové cukríky, sem-tam teda dovolíme aj nimm 2 soft 😉

jana_eyre
22. júl 2014

davam mu za den jeden keksik /plnene bebedobrerano alebo podobne keksiky/ , vacsinou doobeda.. obcas dostane lizatko z hroznoveho cukru, alebo par gumovych cukrikov.. inak papa rano sladky jogurt, vecer obcas krupicnu kasu..

nechcem ho v sladkostiach nejak moc obmedzovat aby nemal pocit zakazaneho ovocia, ale zas na druhej strane mu ich selektujem, pretoze ked sa opytam, co by si dal papat, vzdy odpovie "keke" keksik..

ak je mikulas, alebo nejaky iny sviatok pri ktorom dostane sladke, dovolim zjest viac aj viackrat za den.. ale ako pise skoricaxx, na tie sviatky dostavame strasnu kopu sladkosti a nikto neakceptuje ze ich nechceme - pretoze na to doplacam vzdy ja, kedze som zavislak.. riesim to tak, ze ich davam manzelovym kolegom, ti to vyzeru.. :D

uvidime kam to bude smerovat, dufam ze nebude po mne, ja sa snazim krotit..

zahradka76
22. júl 2014

"dobra otazka", skoda, ze si ju nedala ako diskusiu... 🙂 ja sa u oboch mojich deti snazim od zaciatku, ako zacali jest, aby mali dostatok zeleniny, ovocia, vlakniny, masa, ryb, mliecnych vyrobkov. Sladkosti su u nas na poslednom mieste. V ramci sladkych chuti, radsej upeciem nejaky dobry kolacik. Nie je nic krajsie, ako vidiet ziarit tie ocka, ked vidia, ze som nieco upiekla. Hlavne viem, co do tych kolacov davam. Nie som ale extramak, ze nedam svojim detom nic sladke z obchodu, ale je to minimum, mozno tak brumik, alebo keksik, kustik kvalitnej cokolady, ale cukriky, lizatka, to vobec.

sonicka777
22. júl 2014

Ja mám dve deti a vždy raz za deň dostanú nejakú malú sladkosť,napr. Bebe kekse,alebo nejaký keksík,kinder vajco sem-tam,hroznový cukor a lízatka,to majú asi najradšej,ale často pečiem,čiže ešte aj nejaký ten koláčik... 🙂 no a na druhej strane,aj keď ja im sladkosti zakážem,stále majú babky,ktoré im ich dajú... 😒

anjelicek178
22. júl 2014

Ahoj,brumik,kinder,lentilky,gumene cukriky...su dobre na klby,cukriky Pez

lejlla
22. júl 2014

horalky,kinder,sem-tam gumove cukriky,be-be keksiky a naviac zo vsetkeho ma syncek rad vesny a toho kinder hrosika.
sladkosti nemam schovane,lebo vzdy sa musi opytat ci moze...

donna11
22. júl 2014

..tak mam sice este maleho syna, ale zatail dostava len psenove, spadove, karobove piskoty, kase sladim ryzovym sirupom a neskor budem samozreme viac vypekat kolace a cukrovinky, roznym keksom, napolitankam, brumikom a cokoladam sa budem nazit co najviac vyhnut, este sa ich v zivote vela naje a hlavne brumik obsahuje tolko chemie, az to pekne nie je- ved mne samej to nechuti..navyse obsahuju same ecka a kopec cukru a nic dobre to dietatu neda, mozno energiu, kt sa velice rychlo strati..

sarinka2012
22. júl 2014

Tak ja budem za najhoršiu mamu ale napišem pravdu 🙂 Dcerku nelimitujem,vie kde mame sladkosti a moze si sama zobrat a mozno aj z toho dovodu ju to velmi nelaka 😀 Nie je to zakazane 🙂 Niekedy si aj tyzden nespomenie ,ale zase ked si prosi dve sladkosti za den a už mala riadne jedlo a ovocie tak nepoviem nie,samozrejme mame dohodu ze sa sladke neje pred obedom ani inym hlavnym jedlom,na nakupoch si vzdy moze vybrat jednu vec a vacsinou je to kinderko,ale cokoladku spapam povacsine ja 🙂 ona miluje hlavne tie hračky a zmrzlinu,tu neodmietne nikdy ani v zime 🙂 Ale je pravda ze ked ideme von alebo na vylety radsej hodim do tasky banan,alebo krabicku s nakrajanim jablčkom ako keksíky ,ale to čiste z pragmatickych dovodou,nedrví sa to,netopi ,chuti jej to aj to zasyti a nie je z toho cela zababrana 😉

ada510
22. júl 2014

Moj syn má rok nedávno som išla ukamenovat lebo babky tetky ho v 9 mesiacoch kŕmili arasidovymi chrumkami ale teraz mu občas dám aj ja take kvalitné je to lepie ako cipsy tie nejedavame ani my zo sladkosti Bebe brumik suché Bebe keksy piskotky detské raz ochutnal kinder vajce no racej má mäso ako táto :D ked urobím kolacik to ľúbi najviac takže viac nepotrebuje...no ale bohvie ako to bude škôlke ...🙂

elian
22. júl 2014

Inak tiež súhlasím v tej škôlke je to hrozné ☹ ....... Je výnimočný deň, keď ideme zo škôlky bez sladkosťi ..... Stále má niekto narodeniny, meniny, taká besiedka, také vystúpenie, Mikuláš, vianoce, veľká noc a furt dačo ...... Alebo len tak k obedu ☹

katpetdo
22. júl 2014

ZIADNE. pre neho je najvacsia sladkost ovocie alebo ryzove/spaldove a ine 'polystyrenove' chleby. Obcas peciem, ale sladim medom, agave a aj to minimalne. sladke u nas doma velmi nejde na odbit a ked nejake sladkosti dostane, posuniem dalej.
som ta hnusna extremna matka, ale je mi to jedno. Tych umelin sa naje v zivote este dost a naco pestovat '' zavislost'' na cukre od detstva.
ja som od malicka jedla vela sladkosti a tak mam v zuboch uz tisice eur, tak chcem svoje dieta viest inak.

@elian o skolke ani nehovorim, uz teraz sa toho desim, maly nastupuje na jesen. u nas dokonca ziadaju nosit 2x rocne sirup (odmietam), lebo naco by im dali cistu vodu, ked im mozu kazit zuby sladkou zbrndou.

luciferkax
22. júl 2014

Ak moje deti (6 a 3 roky) zjedia pekne raňajky, obed, večeru, a medzitým nejaké to ovocie, tak nelimitujem.obvykle majú jednu, dve sladkosti.. občas nejaký cukrík... v škôlke im sladkosti nedávajú, ak má niekto narodeniny, dajú do skrinky a deti si berú domov, ja, babka, dedo, im cestou zo škôlky obvykle kúpim nejakú sladkosť...
a aké? obvykle horalka, čokoláda, lentilky... 🙂 kým jedia to svoje jedlo normálne, neriešim.. až vidím, že chuť do jedla je menšia, obmedzím :D

nenullienka
22. júl 2014

Ja dávam synovi ak sa pekne napapá čo si pýta. Ale on má najradšej lízatko. Čokoládu a čokoládové tyčinky mi nechce vôbec, cukríky sme - tam. Teraz v lete zmrzlinu, ale to vždy ideme spolu a dostane jeden kopček. Má stašne rád domáce koláče. Do ktorých viem čo som dala. Niekedy celý deň nemá sladkosť a ani si nespomenie. Aj čo na veľkú noc vykúpal to používam ako polevu, rozpustím to s kvalitnejšou aspoň 75% čokoládou.

mawka
22. júl 2014

suhlasim so @sarinka2012 asi sa tu maloktora prizname, ako to naozaj. je. bebe keksy, brumik, to su riadne sracky. radsej dam detom horalku nez to. milulasske figurky davame s mamkou do kolacov 😀 a okrem toho, ked nenakupim domov sladke, deti nepytaju. ked doma je, to len chodia a vyzieraju. navyse ja si tiez rada doprajem nejaku dobrotu, nebudem detom zakazovat nieco, co robim sama. kazdy den sladke nemaju urcite, skolka no comment, aj ked o to by neslo, ze dostavaju vela sladkosti, lenze v akej kvalite. same umeliny.
ked mozem, vzdy si z DE doveziem lacnejsie a vo vyssej kvalite. NIMM 2 asi lubi kazde dieta, gumaci su tam dost lacni, z keksov citronove manner 😅 deti dost lubia aj musli tycinky. radsej kupim menej casto, ale kvalitnejsie. tiez si nekupujem milka cokoladu ale radsej drahsiu a kvalitnejsiu. sak nekupujem to kazdy den. maly ulieta na horalkach a mile a tofiku z lidla. mala je este kinderkova, ale tak ona zje vsetko aj z bezneho jedla. inak nedavam im sladke uz po obede. potom su ako z divych vajec. ale to su aj po ovoci, takze ja by som nejak velmi neprecenovala cukor v ovoci. cukor ako cukor. a po bananoch su neskrotitelni. inak este lubia aj susene ovocie.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
22. júl 2014

No do nastupu do skolky nevedela, co su sladkosti..ale s nastupom do skolky ich "spoznala " a kedze v skolke dostavaju od uciteliek sladkosti, tak sa naucila na sladke min.1x denne - pokial normalne zje stravu( je zelenino zrut)- neriesim...
A kupujem cokolady s pravym kakaom, hroznove cukriky,lentilky, ochutene ryzove chlebiky a maslove susienky

cobhan
22. júl 2014

nasej cokolada nechuti (max. lentilky), lizatka tiez nechce, takze viac menej ovocie, kolace/ zakusky/ keksy len domacej vyroby a to peciem tak raz, max. 2x za mesiac a jedine co u nas ide su gumove alebo zele cukriky, to ma tak 1-2 denne, ked si vypyta. Ked nepyta, tak nic 🙂

sovica
22. júl 2014

Obe moje deti začali so sladkosťami naozaj až keď sa nedalo už pred nimi nič "zatajiť" 🙂 , čo bolo cca od 2 rokov. Sladkosť dostanú ale len vtedy, keď zjedia obed a večeru. Ak nechajú na tanieri viac ako polovicu, tak žiadne sledkosti. Minimalizujeme. Vybrať si síce môžu, ale vždy sa najprv opýtajú a prídu mi ukázať, či to a koľko si vybrali môžu zjesť. A to je syn školák a dcérka škôlkárka. Proste sú tak naučení. Ani na um by im nezišlo, aby si zo skrine vzali kedykoľvek nejakú sladkosť. Najviac u nás idú Nimm2 - gumené cukríky (momentálne kyslá varianta), hroznový cukor, trochu čokoládky - skôr im chutí horká, ale ani mliečnou nepohrdnú, občas nejaký keks, piškóty a lízatká Chupa Chups - tie milujú, iné im nechutia, teraz v lete Kinder Pinguin alebo zmrzlina (ak však majú zmrzlinu, inú sladkosť už nemôžu). Sladené nápoje u nás veľmi nejdú. Ak, tak raz - dvakrát za týždeň 100% džús. Od malička sú naučení na čistú vodu.

babulka82
22. júl 2014

no tak ja napišem PRAVDU ano davam svojim detom sladkosti aj brumikov aj pribinačkov ,sem tam aj cukriky 😀 😀 😀 a nemusite ma poučat viem že je to nezdrave ako xy inych ZDRAVYCH potravin

jamelia
22. júl 2014

Tak ja tiez davam aj sladke 🙂 samozrejme, ze musia papat aj normalne jedla, aj zeleninu, ale sladkosti vyberam - zo zasady nekupujem take, kde su farbiva, napr. karminy v roksovych lizatkach, cukrikoch, ale toto farbivo je aj v jahodovom pribinakovi, jahodovych jogurtoch a aj zavaranych jahodach v konzerve - dokonca si tam vyrobcovia dovolia uviest, ze toto farbivo je nevhodne pre deti, lebo sposobuje hyperaktivitu a ma este vela neziaducich ucinkov na ludsky organizumus. Takze asi tak. Davam, ale s co najmensim mnozstvom ecok. Jedia cokoladu, medvediky a pod. Teraz v lete neohrdnu ani dobrym sladkym melonom 🙂 Co sa tyka vody - sladke nepijeme, od mala su nauceni tiez na cistu vodu, pripadne caj s trochou cukru rano.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vinifred
22. júl 2014

..podľa nálady,chuti a zásluh.. 😀 aj 3 dni nič,potom dva dni po keksíku,čokoládky,podľa toho,čo je doma a niekedy aj nič.. 😀 je to rôzne,nerobím z toho vedu,snažíme sa dosť hýbať,všade chodíme pešo,umývame zuby min.2x za deň,takže my používame zdravý sedliacky rozum..
Zbožňujem rodičov,ktorých deti nechodia do Mekáču,ktoré im nedajú lízatko ani cukríky a keď si myslia,že ich nikto nevidímtak im doprajú všetko a zo všetkého..😀

katusap
22. júl 2014

ja malej sladkosti nedavam, radsej ma ovocie a chrumky, jedine sladke co dostava su doma robene kolace

saska112
22. júl 2014

najradsej by som im nedavala ziadne ale ked to vidia u inych pytaju a tazko sa im to vysvetluje....takze snazim sa to co najviac obmedzovat a radsej im nakrajam ovocie...a ked uz moj syn zacne "zobronit" tak mu dam napr. jednu lentilku alebo snehurku a je spokojny...urcite nie cely balik a pod.
dcera je uz vacsia tej som to vysvetlila a pochopila len tazko sa jej odolava ked vsade naokolo decka chloncu kofolu a ine sajrajdy.... 😒
klamlive reklamy na brumik, mliecny rez a ine hnusy radsej vypinam ...vtlkam im do hlavy ze je to umele a ked uz sladke tak doma vyrobene, upecene a sladene napr. trochou trstinoveho cukru...
a co sa tyka napojov tak cista voda, vytlaceny dzus z pomarancov....
v skolke to je no coment...za odmenu cukriky a caj..sladeny...mamicky su ticho (aj ja) a museli by sa vsetky proti tomu spojit lebo ked sa neda jednemu dietatu bude mat pocit ze je o tu "dobrotu" ukratene...ach jaj...asi treba zaviest nejaku ligu proti niceniu zdravia, postave a zubov nasich deti 😝

angelika4
22. júl 2014

.......ja mám úúúplne iný ,,problém,,.....(ak sa to dá vôbec nazvať problémom....). Môj malinký bude mať 5 rokov, ale sladkosti nechce papať žiadne!! neexistuje aby ochutnal čokoládu, keksíky, nič.....a keď mu niekto chce dať čokoládu tak aj povie: ,,také hlúposti papá len maminka....,, ....🙂
Teraz vyzerám ako krkavčia matka keď ideme von z obchodu: ja tlačím do seba čokoládovú tyčinku a malý suchý rožok......
(čo si môžu o mne pomyslieť keď nás vidia nechcem ani vedieť....!!!!)

Ale keby papal sladkosti tak by som mu určite dala : ale samozrejme nie na miesto raňajok, a nie pred obedom! Prevážila by som to s ovocím. A vynechala obľúbené gumené cukríky (aspoň tie sfalšované a lacné -samé farbivo) určite!! 🙂

mokon
22. júl 2014

Moja má 8 a tiež žiadne sladkosti neje, dokonca ani žiadne koláče, maximálne domáce perníčky. Sladkosť podľa mňa max 1x denne, výnimočne viac. Dbať na kvalitu.

simca06022011
22. júl 2014

ked bola mala tak nic , teraz v pohode - dostane, kupime... nieco sladke za den ma. Nezabije ju to , urcite nie ako super nezdrave polystyrenove chleby co sa hraju na super zdrave, velka cast mamiciek nerozozna od hnedeho cukru trstinovy a podobne 🙂)) a niekedy si cele dni nespomenie na sladkosti... inokedy si da zmrzlinu. Okrem toho som s nou nikdy nemala problemy s jedenim ovocia/zeleniny/obyc.jedla a tak neriesim... ked tak krupicove a ovsene kase u nas idu so sirupmi ( davam ich na vrch na ozdobu a aj to osladia) nesladim to extra nicim ... aj med aj neviem aky cukor je vzdy cukor, ked ho dostanu deti inde tak to netreba vobec prehanat ( viem napr ze radsej si da tu zmrzlinu ako presladenu kasu). Sladene napoje nepijeme, ale dzusy, domaci sirup bylinkovy alebo ovocny mame. Davam pozor aby mi mala nejedla keksiky za 20 centov a cokoladky za 50... a citam zlozenia. A skolku sme tiez vyriesili... staci tam doniest "lepsie" sladkosti... mne sa osvedcili bio lizatka z ovocnej stavy, pripadne tie male cokoladky z lidla a kazdu chvilu tam rodicia vlacia ovocie a ucitelka im ho aj dava k desiate olovrantu a aj medzitym ak su hladny daco dostanu. Aky robia caj ma netrapi vobec, ved nesedia na zadku cely den, cukru sa tam nedava pol kila a aj tak to vybehaju.
A mimochodom iba strava nikoho nespasi ( kolko uzasnych vyskumov chybuje, zrazu je tuk potrebny a potrebny je aj cukor samozrejme, len to uz nemozu tolko veci zmenit zo dna na den,uplne by to zrutilo zivoty ludi co stale chcu byt "in" so stravovanim. Treba sa hybat, chodit do prirody... ( nie len z okna auta) a hned sa bude mat kde ten cukor spalit a aj telo liecit 🙂)

jamabe
23. júl 2014

My sladkosťami podplácame 🙂 Keď spapá obed, večeru, dostane jednu(!) lentilku. Alebo taký malý kúsok kinderčokoládky. Dobošky typu horalky jej nedávam, ale keď vidí nás jesť, odhryznúť jej trošku dám. Čo už, máme to radi 😉 Lízatko mala jedno v živote, ale to jej dala teta v reštike. Čaj pije nesladený, vodu len čistú - sirupy jej nechutia. Ale ráno pije granko (robím jej také slabšie). Keď upečiem, dostane koláčik, ale má rada len čokoládovú polevu a čistú piškótu, bez plnky. Jogurty pre ňu kupujem len Hollandia bio - biele aj ovocné.
Nie som za extrémy v žiadnej forme. Deti, ktoré doma nedostávajú žiadne sladkosti, sa potom idú zabiť, keď sa dostanú k nejakému zdroju. Keď majú pravidelne nejakú drobnú sladkosť, nie je im to potom také vzácne...