Aké kaše chutia vašim detičkám?

kubko
26. máj 2008

Zaujímali by ma vaše skusenosti s kašičkami. Aké najviac chutia vašim drobčekom, aké im nechutia, prípadné problémy s prípravou. Takže sem s vašimi skúsenostami.

emaso
27. máj 2008

bohuzial ziadne,obaja odmietali ☹

dika
27. máj 2008

nam zacala kasa chutit az od 10 mesiacov, zacali sme s ryzovou od Nestle a potom s obilnou od Nestle (osemzrnna obilna kasa). Miesam ich s mliekom (Nutrilon) a kedze nie su ochutene, davam jej do kase trochu ovocia.

susik77
27. máj 2008

ja davam malej kasu pred spanim, alo ako je vecer tak grogy, tak lyzickou papat nechce, davam jej redsiu z flase.potom jej umyjem zubky. myslite ze je to v pohode? kvoli comu sa vlastne nema davat z flase?kvoli zubkom, al. este necomu inemu?

pemar
27. máj 2008

my davame hipp - prvu kasu pre kojencov, nie je prisladzana, som ju kupila omylom, som myslela ze ju bude plut oblukom lebo predtym sme jedli kase nutrilon a tie su fest sladke, ale mala sa ide za nou zadrhnut 😀
hami odmieta, babylove sa chystam vyskusat

romca3
27. máj 2008

tak nám chutnají všechny do puntíku, ale nám chutná všechno , tak podle nás asi nelze usoudit, které jsou nejchutnější.
Zpočátku jsem kupovala hami nemléčnou rýžovou a jde kombinovat úplně se vším (koupené příkrmy, nebo se zeleninkou a masem a také z banánem a přesnídávkou), takže jedna kaše na mnoha způsobů.

biba12
27. máj 2008

Malemu chuti ryzova, piskotova a medova od Nutrillonu.

miriam25
27. máj 2008

romca, mas ty ale dobre dietatko, ktore poslusne a pekne vsetko spapa...

susik, ja davam malemu tiez vecer z flase, lebo keby som mu davala lyzickou, tak by mi spapal mozno tak polovicu... A mne doktor povedal, ze ked mu to chcem davat z flase, ze mu to mam len robit redsie, co je logicke a ked bude mat zubky, tak poctivo drhnut... Neviem, preco by sa nemali davat z flase, este som to nepocula.

Inak aby som dodrzala temu, nam najviac chuti vsetko, co obsahuje banan. A este obilna kasa od Milupy, ale neviem, co to dostat na Slovensku ci v Cechach.

chechta
27. máj 2008

Tak my máme rádi od Hippu na dobrou noc jablíčkovu, pak jsem zkoušeli nějaký Humany a i sunarku ty všexhn yjsou celkem ok - pak i od Hami jablíčková se skořicí - malýmu sice chutnala, ale je nechutně sladká - fuj - takže od Hami kupovat už nebudu

julca80
27. máj 2008

U nas boduju kase tety Nestle, momentalne sme na kasicke "Dobre zazivanie" 😉

dadis
28. máj 2008

U nas prave tie nestle vobec, my kupujeme Hipp, vobec nechutia sladko...a pri nich sme aj zostali, ine sme zatial neskusal

titulienka
28. máj 2008

nasa skusenost...mala doslova salie, rozhadzuje rukami a nohami a usmev od ucha k uchu... ak vidi len krabicu od kasicky....vyskusali sme rozne aby sme neostali len pri jednej....ale u nas sialenstvo vyvolavaju kasicky.....sunarka-dobre rano a sunarka dobru noc 😀

martina46
28. máj 2008

Johanda,
ten link, čo si hodila, to je zaujímavé. No iba ma to utvrdzuje v tom, že my sa tu zbytočne čachreme čo kedy dať jesť, lebo aj tak to bude o 5 rokov úplne naopak. My sme jedli všetko, veľmi skoro. Neboli skoro žiadne alergie, teraz sa dáva na všetko strašný pozor a hľa, každé dieťa niečo má. Som sa aj trošku rozčúlila. Ale toto je iná téma.

ria80
28. máj 2008

Tak my teda jíme hlavně Hipp,protože jsou bez cukru.S cukrem to malá ani nezná,tyhle jí moc chutnají,a nemusí si hned zvykat na sladké.To je můj názor.
A k tomu odkazu,ted jsem to četla a fakt mě to zaskočilo.Myslím,si ale,že každá matka vycití,co je pro její dítě dobré a co ne.Já mám celiakii,myslím si ,že je to tím,že mi mamka dávala krupičnou kaši a věci s lepkem hodně brzo,jak se v té době běžně dělalo.Michalce jsem začla lepek dávat v 10.měsících,a to ještě hodně pomalu,nehrozí,že bych jí dala k večeři mísu kaši s lepkem.A u dalšího dítěte to budu dělat zrovna tak,protože cítím,že je to tak dobré.Doktorka mi taky říkala,že ho mám zavést dřv,ale měla jsem pocit,že by to bylo špatně.Zatím nemá žádné problémy,ale sledovat ji musím ještě dlouho.
Informovala jsem se přímo v poradně pro celiaky,protože vím,že doktoři mají pokaždé jiný názor.
Myslím,že člověk by měl sledovat různá doporučení a něco si z nich vzít,ale nřídit se jimi slepě a radši dát na svůj zdravý rozum.
Lepek je velice těžko stravitelná potravina,a dát něco takovýho dítěti ve 4 .měsících 😲 jako první příkrm ,si nedovdu představit ty zdravotní potíže,který by hned následovaly.
Když jsem to četla,taky jsem se docela rozčílila,chudáci děti!!

anchsunamun
29. máj 2008

Před třemi roky jsme kupovaly jen kaše od Nutrilonu, byli jsme s nima moc spokojený, nedělaly hrudky a moc nám chutnaly.

miriamkac
29. máj 2008

My papame kasicky Sunarku a Hami...nam chutia vsetky. 😀
Co sa tyka toho odkazu, aj nase maminy nam strcili do ruky ako patmesacnym piskoty 😝
ria80 ja si myslim, ze by sa ti celiakia objavila aj neskor (ked uz raz organizmus ma problem so "spracovanim" lepku tak to je jedno v akom obdobi) ide len o to, ze male babo ma s tym podstatne vacsi problem ako dospely clovek. To je len moj nazor. Aj ked sa mi viac paci zacinat prikrmom zeleninou 😝

elucinka
29. máj 2008

U nás je v hitparádě kašiček na 1. místě Sunarka rýžová s čokoládovou příchutí a pomerančem - mizí v něm kosmickou rychlostí 🙂

sisstin
29. máj 2008

nám děsně chutná od Little Bee(Kaufland) mléčná kaše se sušenkami 😀

elucinka: ta čokoládová mě zaujala, ale malej se vyhazuje po citrusech 😖

milhaus
29. máj 2008

moja zje všetky ale najradšej ma od hami, nestlé jej vôbec nechuti

johanda
29. máj 2008

Mně přišel ten lepek ve 4. měsících taky dost ujetý, i když já sem baštila krupici od nějakého 3 měsíce prý mi táák chutnala a též jsem podle toho vypadala. Jinak - mám známou ve Francii a tam to prý vůbec neřeší, lepek nelepek, hlavně aby mimčo jedlo, nejlépe to, co dospělí 😨

katia7
29. máj 2008

nam chuti hipp, nestle aj sunarka, hami do neho nedostanem 😀 no a ten odkaz je dobry,akurat potvrdzuje moj nazor ze sa na nic nemozem spolahnut 😒 my papame lepok asi od ukonceneho siesteho mesiaca uz si ani nepamatam 😅 chlebicek mu chutil a chuti doteraz 😎

martik28
29. máj 2008

naše malá miluje Nestlé - sladké sny a tu kombinuju s Nestlé instatní krupičkou. Zkoušela jsem i jiné ale nic moc... 😒

jitka83
30. máj 2008

Ahoj, tak my jsem otesánci a tak sníme vše. Zkusila jsem i zeleninovou kaši od Sunarky a zblajzl jí taky. Kupuju mu Sunarku, Hipp, Hami a Nutrilon. Vše mu chutnalo. A to samé máme se skleničkama. Sní všechny. To už musí být, že nechá zbytek. Hold vděčnej strávník. Snad mu to vydrží. 😉

ivulinda
30. máj 2008

Naši malé taky zatím chutná,ale koupila jsem zatím kašičku od nestlé

brnda
30. máj 2008

Ahoj,to malej sní taky všechny možny kaše,meli jsme sunarku ,humanu.hami,nutrilon,akorát jediná kterou nejedl byla sunarka čokoladová s pomeranči,tak jsem ji dala znamej a jeji malej ji taky nejedl 😉

babula90
31. máj 2008

Chutí jej len HAMI- ryžová a SUNARKA dobré ráno-. na večeru 😀 😀 😀 😀

luci
31. máj 2008

nam chutia vsetky.....co som skusala....
ale najviac Nestle ryzova.... 🙂 a Hami s kukuricnymi lupienkami 🙂

babula90
31. máj 2008

nestlé ryžovou sme začínali, tá jej strašne chutila, ale hrčky sa robia. 😒

binki
31. máj 2008

malému chutná rýžová nemléčná Hami

fibus
31. máj 2008

ahojte mojmu malemu nechuti ani jedna ☹ , vysksali sme aj klasicku det. krupicu a tiez nic 😉

lyzenka
31. máj 2008

Hami sa mi zdaju strasne sladke, aj mlieko.

Nestle - robili sa hrcky.

Najlepsie co sa robili Sunarka, Babylove (tie mam teda zatial vyskusane)...a od nich vypije hociktoru. Ale nejak extra kazdy den mu kasu nedavam...sa mi to zda moc take huste prenho. Ved mu staci mliecko, ovocie, zeleninka+ mäsko, a teraz v tychto horucavach viac ovocia ako nejakej kase.