• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké mliečko do ryžovej kaše?

18. mája 2009 
Malému dávam na večer ryžovú kašičku. Odsajem si mlieko a uvarím z neho ryžovú kašu, alebo do mlieka len pridám instantnú kašu. Posledné dni sa mi už nedarí odsať si dosť mlieka a preto som mu skúsila dať nutrilon mliečnu kašu. Takže mu večer urobím kašu do dvoch fľašiek. Do jednej dám svoje materské mliečko a do druhej nutrilom. Lenže ten môj beťár vypije len jednu fľašku a to tú ktorú mu dám ako prvú. Je mu jedno ktorú, druhú už odmieta vypiť. Nechcem ho chovať s umelým mliekom ale môjho mám už málo. Rozmýšľala som, že či by som nemohla zmiešať obe kaše do jednej fľašky. Poradíte mi niekto?
16. máj 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja viem tak, ze prikrmy sa nemaju davat z flasky, ale lyzickou. A preco mu robis dve flase, ked vypije len jednu? Ja som to akosi nepochopila, v com tkvie problem... :confounded:
16. máj 2009 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Kašu mu dávam večer a vtedy už je unavený a lyžičkou toho veľa nezje, preto mu dávam kašu do fľaše. Predtým som si odsala 200 ml a urobila z neho kašu. Teraz si odsajem len 100 ml a to je mu málo. Tak som mu ešte dorobila 100 ml kaše nutrilon. Tú však už nechcel a potom sa v noci budil, že je hladný. Ďalší večer som mu ako prvú kašu dala nutrilon, tú vypil a potom som mu dala kašu z materského mlieka a tú už nechcel. Možno mu vadí zmena chutí alebo čo. Asi som to napísala nezrozumiteľne, ale drahý chlap ma tu stále s niečím otravuje.
16. máj 2009 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kala a ty varis MM? to by sa predsa malo len pridavat a nie varit :sweat_smile:
ja by som to riesila asi odsavanim pocas dna to urcite zozbieras 200 ml a potom ohriat na izb. teplotu a z toho kasu urobit :wink:
16. máj 2009 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
MM nevarím, len zohrejem, zle som to napísal. Skúšala som si aj odsavať počas dňa, ale drobec papá každé tri hodiny a po príkrme si vytiahne všetko mliečko, tak nemám čo odsať. Odsajem si len večerné mlieko.
16. máj 2009 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, uz rozumiem - su dve flase, a v kazdej trosku, keby si ich zliala dokopy, bolo by akurat. Ja neviem, s UM nemam ziadnu skusenost, ale myslim ze by sa to mohlo pomiesat, nie? Nenapada ma, preco by sa to nesmelo.
16. máj 2009 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no system MM predsa funguje ako dopyt a ponuka, cim viac mliecka vytiahne tym viac sa robi, tj cim viac budes odsavat tym viac sa bude tvorit, staci ak po kazdom kojeni budes odsavat 2-3 dni a tvorba mliecka sa zvysi :wink: tym padom by si mala potom odsat viac :wink: - (to bol len napad ako zvysit tvorbu) :grinning:
16. máj 2009 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Odsavanie mi trva pol hodiny a odsajem si 50 ml. Asi nemám na to nervy, alebo som neobetavá mama :confused: , alebo mám zlú odsávačku :slight_smile:.
16. máj 2009 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kala, nic si z toho nerob, mne cca. po dvoch mesiacoch, ked sa ustalila tvorba mlieka, nedalo odsat prakticky nic. To je o niecom inom, nez o obetavosti. Mala si vedela vycucat vzdy, odsavackou mi to neslo. Navyse tvoje babo uz ma skoro 7 mesiacov, a pises ze inak cely den kojis, tak myslim ze to je v pohode, aj tak bude stale viac prikrmov. Pripadne mu skus dat iba uvarenu ryzu vo vode rozmixovanu + do toho tolko MM, kolko odsajes - teda takto by som to robila ja. :wink: A UM tym padom nemusis riesit vobec. Mlieka ma dost zrejme aj bez neho.
16. máj 2009 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Este som chcela, ze moja papala aj len rozmixovanu ryzu (riedka ryzova kasa, cize ryza uvarena vo vode bez soli), a chutilo jej to. Dnes mala na veceru ryzu s bananom - bez mlieka. Da sa aj tak. :wink: Ved inak cely den ma mlieko, tak to neva, ked raz nema - teda ak to zje.
16. máj 2009 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Zajtra mu skúsim dať ryžovú kašu uvarenú vo vode a pridám mu tam aspoň toľko mlieka ako sa mi podarí odsať. Nechcem mu ešte dávať umelé mlieko, kým nemusím.
16. máj 2009 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potom zreferuj! :wink:
16. máj 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kala, presne tak, uvar ryzu vo vode az do uplneho zhustnutia a potom len rozmixuj s materskym mlieckom a bude toho akurat :slight_smile: ...ja som to tak robila, ked som nestihala odsat dost mlliecka na vecernu kasu..ja len odsavam, no mala vypije aj 800ml denne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
16. máj 2009 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Vcera som malemu dala uvarenu ryzu vo vode s materskym mlieckom. Zjedom skoro 200 ml :slight_smile:. Vnoci spal zle, od polnoci sa budil :unamused: a vykrikoval z postielky. O stvrtej som to vzdala. Uvidim ako to bude tuto noc.
18. máj 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kala ono je to normalny jav musi viac travit a preto sa mu zle spi ma velmi plne brusko, preto ja malej kase nedavam noc lebo potom mam caka peklo, ryz. alebo inu kasu dostane na olovrant a vecer uz ma len mliecko je lahsie na zaludok :wink:
18. máj 2009 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja davam pol na pol vodu a mlieko aby maly zle v noci nespal...alebo volim kasu bezmliecnu
18. máj 2009 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok