Aké mliečko do ryžovej kaše?

kala713
16. máj 2009

Malému dávam na večer ryžovú kašičku. Odsajem si mlieko a uvarím z neho ryžovú kašu, alebo do mlieka len pridám instantnú kašu. Posledné dni sa mi už nedarí odsať si dosť mlieka a preto som mu skúsila dať nutrilon mliečnu kašu. Takže mu večer urobím kašu do dvoch fľašiek. Do jednej dám svoje materské mliečko a do druhej nutrilom. Lenže ten môj beťár vypije len jednu fľašku a to tú ktorú mu dám ako prvú. Je mu jedno ktorú, druhú už odmieta vypiť. Nechcem ho chovať s umelým mliekom ale môjho mám už málo. Rozmýšľala som, že či by som nemohla zmiešať obe kaše do jednej fľašky. Poradíte mi niekto?

zitaje
16. máj 2009

Ja viem tak, ze prikrmy sa nemaju davat z flasky, ale lyzickou. A preco mu robis dve flase, ked vypije len jednu? Ja som to akosi nepochopila, v com tkvie problem... 😖

kala713
autor
16. máj 2009

Kašu mu dávam večer a vtedy už je unavený a lyžičkou toho veľa nezje, preto mu dávam kašu do fľaše. Predtým som si odsala 200 ml a urobila z neho kašu. Teraz si odsajem len 100 ml a to je mu málo. Tak som mu ešte dorobila 100 ml kaše nutrilon. Tú však už nechcel a potom sa v noci budil, že je hladný. Ďalší večer som mu ako prvú kašu dala nutrilon, tú vypil a potom som mu dala kašu z materského mlieka a tú už nechcel. Možno mu vadí zmena chutí alebo čo. Asi som to napísala nezrozumiteľne, ale drahý chlap ma tu stále s niečím otravuje.

saska.t
16. máj 2009

kala a ty varis MM? to by sa predsa malo len pridavat a nie varit 😅
ja by som to riesila asi odsavanim pocas dna to urcite zozbieras 200 ml a potom ohriat na izb. teplotu a z toho kasu urobit 😉

kala713
autor
16. máj 2009

MM nevarím, len zohrejem, zle som to napísal. Skúšala som si aj odsavať počas dňa, ale drobec papá každé tri hodiny a po príkrme si vytiahne všetko mliečko, tak nemám čo odsať. Odsajem si len večerné mlieko.

zitaje
16. máj 2009

Aha, uz rozumiem - su dve flase, a v kazdej trosku, keby si ich zliala dokopy, bolo by akurat. Ja neviem, s UM nemam ziadnu skusenost, ale myslim ze by sa to mohlo pomiesat, nie? Nenapada ma, preco by sa to nesmelo.

saska.t
16. máj 2009

no system MM predsa funguje ako dopyt a ponuka, cim viac mliecka vytiahne tym viac sa robi, tj cim viac budes odsavat tym viac sa bude tvorit, staci ak po kazdom kojeni budes odsavat 2-3 dni a tvorba mliecka sa zvysi 😉 tym padom by si mala potom odsat viac 😉 - (to bol len napad ako zvysit tvorbu) 😀

kala713
autor
16. máj 2009

Odsavanie mi trva pol hodiny a odsajem si 50 ml. Asi nemám na to nervy, alebo som neobetavá mama 😕 , alebo mám zlú odsávačku 🙂.

zitaje
16. máj 2009

Kala, nic si z toho nerob, mne cca. po dvoch mesiacoch, ked sa ustalila tvorba mlieka, nedalo odsat prakticky nic. To je o niecom inom, nez o obetavosti. Mala si vedela vycucat vzdy, odsavackou mi to neslo. Navyse tvoje babo uz ma skoro 7 mesiacov, a pises ze inak cely den kojis, tak myslim ze to je v pohode, aj tak bude stale viac prikrmov. Pripadne mu skus dat iba uvarenu ryzu vo vode rozmixovanu + do toho tolko MM, kolko odsajes - teda takto by som to robila ja. 😉 A UM tym padom nemusis riesit vobec. Mlieka ma dost zrejme aj bez neho.

zitaje
16. máj 2009

Este som chcela, ze moja papala aj len rozmixovanu ryzu (riedka ryzova kasa, cize ryza uvarena vo vode bez soli), a chutilo jej to. Dnes mala na veceru ryzu s bananom - bez mlieka. Da sa aj tak. 😉 Ved inak cely den ma mlieko, tak to neva, ked raz nema - teda ak to zje.

kala713
autor
16. máj 2009

Zajtra mu skúsim dať ryžovú kašu uvarenú vo vode a pridám mu tam aspoň toľko mlieka ako sa mi podarí odsať. Nechcem mu ešte dávať umelé mlieko, kým nemusím.

zitaje
16. máj 2009

Potom zreferuj! 😉

lucia31
16. máj 2009

kala, presne tak, uvar ryzu vo vode az do uplneho zhustnutia a potom len rozmixuj s materskym mlieckom a bude toho akurat 🙂 ...ja som to tak robila, ked som nestihala odsat dost mlliecka na vecernu kasu..ja len odsavam, no mala vypije aj 800ml denne 😝 🙂

kala713
autor
18. máj 2009

Vcera som malemu dala uvarenu ryzu vo vode s materskym mlieckom. Zjedom skoro 200 ml 🙂. Vnoci spal zle, od polnoci sa budil 😒 a vykrikoval z postielky. O stvrtej som to vzdala. Uvidim ako to bude tuto noc.

saska.t
18. máj 2009

kala ono je to normalny jav musi viac travit a preto sa mu zle spi ma velmi plne brusko, preto ja malej kase nedavam noc lebo potom mam caka peklo, ryz. alebo inu kasu dostane na olovrant a vecer uz ma len mliecko je lahsie na zaludok 😉

stvura
18. máj 2009

no ja davam pol na pol vodu a mlieko aby maly zle v noci nespal...alebo volim kasu bezmliecnu

julinka29
18. dec 2019
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

tiež by ma zaujimalo, budeme cestovat a mlieko brat nebudem. No doteraz sme ju zarabali len s mleikom, tak neviem

anulienkalenka
19. dec 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

ja robím nočnú kašicku sunar. sk/kasicky-na-dobru-noc, a vždy s vodou, nie je problém 🙂 chutí úplne normálne

julinka29
20. dec 2019
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

dakujem 🙂 tak to asi aj tak urobím 🙂