Aké množstvo materského mlieka má význam pre dieťa?

lusmel
8. máj 2012

ahojte, mam 7 mesacnu dcerku , mliecko jej musim odsavat lebo odmieta sama pit , mliecka je uz malicko ale snazim sa davat jej aj to malo co mam . Preto sa chcem spytat ci to ma vobec niaky vyznam pre nu ak denne vypije okolo 150 ml mojho mlieka denne alebo je to uz zbytocne ? dakujem za odpovede

evka4
8. máj 2012

@lusmel kazda kvapka materskeho mlieka sa pre babatko pocita. ak ta neobtazuje, ze jej ho odsavas, tak jej ho davaj aj nadalej, ak je to pre teba uz neunosne, tak s pokojnym svedomim skonci. najdolezitejsi je prvy polrok zivota dietata, pocas ktoreho tvoje dietatko materske mlieko pilo, cize dostalo ten najlepsi zaklad, aky si mu mohla ponuknut 🙂
ja som tiez mliecko pre dcerku odsavala, vydrzala som 6.5 mesiaca, cize viem pochopit, co vsetko to obnasa 🙂

tea333
8. máj 2012

@lusmel ak sa ti da, odsavaj dalej, fakt sa pocita kazde materske mlieko 😉

jabadaba
8. máj 2012

jasne, aj ta jedna davka denne je dobra pre dietatko. Nevadi, ze okrem tejto MM davky nasledne podas uz len UM. Tes sa aspon z tej trosky, teda pokial Ta uz odsavanie nejako neotravuje. 😉

anjelicek26
8. máj 2012

Nad tym sa zamyslam aj ja, Max sa uz rok koji len rano, inak je na UM, je to 80-100ml (skusala som odsat). Ci to ma nejaky vyznam mimo tulkania rano, fakt neviem, asi mu to uz zrusim 😖

lusmel
autor
9. máj 2012

dakujem za odpovede , mne to neprekaza naopak som rada ked vidim ze odsajem aspon to malicko a kedze to ma vyznam budem pokracovat pokial sa bude dat 🙂