Aké potraviny môžem pridať do jedálnička 6 mesačnému?

zelenydudlik
22. aug 2015

Mame 6m+2t. a sme na UM. Mame za sebou na obed - brokolicu,karfiol,spenat,tekvicu,cuketu,petrzlen,mrkvu,zemiak a kuracie maso. Co uz mozem pridat? Na olovrant papame jablcko,mrkvu a hrusky,ake ine ovocie mozem pridat? A moze uz aj vyzivy?

lilimoni
22. aug 2015

Moze aj broskynu alebo marhulu, vyzuvu som robila domacu aj telacie maso mozete papat a aj hovadzie 🙂

evitka83
22. aug 2015

Kalerab, moze zacat zuzlat rohliky a mozes ochucovat pazitkou, petrzlenovou vnatou, trochu bazalkou. Z ovocia banan

tajka1986
22. aug 2015

S bananom opatrne,moze aj hrasok ale malinko. Moze zduvat. Ryza,por,kukurica,slivky,marhule,broskyne,vlastne okrem citrusoveho ovocia vsetko. Jasom sem tam primiesala aj kiwi k bananu ale tusim az od 9mesiaca. Kralicie masko tiez moze,aj vajecny zltok raz tyzdnne namiesto maska...rozne kase,ryzove,mliecne su s roznymi prichutami,staci si vybrat. Alebo mozes aj varit doma ovsene atd s ovocim. Uz ako 7mes.na Vianoce som jej udusila kusok ryby so zemiakmi(samozrejme velky pozor na kosti),ale neskutocne chutilo 😀

seahorse27
22. aug 2015

Skusajte nove druhy masa - kralicie, telacie, morcacie. Zo zeleniny, ako baby spominali kalerab, hrasok , sladky zemiak, z ovocia marhulu, broskynu, banan, slivku. Jasne, ze moze aj vyzivy, len treba citat zlozenie, aby neboli pridane take druhy ovocia alebo zeleniny, ktore este nemoze - casto to vidim vo vyzivach, ze od 4. mesiaca a tam vtrepane jahody, maliny, paradajky a co ja viem co este....v tych ovocných tiez treba davat pozor na cukor.

ukulela
22. aug 2015

z ovocia banan (nasho nezapieklo ani raz - a to zacinal s ovocim len banany a jablka, nic ine nebolo). vyborne je avokado, skusila by som broskynu/nektarinku. ale opatrne. vyzivy mozes - ja som mala ale domace, nesladene.
maso zarad aj telacie, ak masmoznost, tak aj kralika. zeleninu: hrasok, bataty, zelenu fazulku, mangold (ako spenat). jasom po mesiaci prikrmov dala uz aj cervenu sosovicu, zltok.
a pomaly pridavaj lepok - moze rozok, chleba zuzlatkedy-tedy nejaky detsky keks. ja som sla podla tejto tabulky (moj bol kojeny tak som zacinala od 6 mesiaca az prikrmovat)
http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat...