Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké príkrmy, keď bábo stále nadúva?

chikitka
9. okt 2012

caute maminky!
prosim vas, ako vyzerali vase zeleninove menu, ked krpcov naduvalo? uz som jak detektiv... neuspesny. maly ma 5 mesiacov, a aspon 2 dni z tyzdna ma zastavene vetry 😒 davam ho na brusko, grga, hra sa... zo zeleniny papal mkvu, cukinu, tekvicu, zemiak trocha zapekal, karelab naduval dost, teraz brokolica spravila sarapatu, ale tam som spravila chybu ze som dala aj stonky-nevedela som ze nafukuju... ☹ uz sa aj bojim pokracovat s dalsou zeleninou. inak pije cajiky: detsky s feniklom, rumancekom, medovkou a matou. potom mu robievam na kakanie cisty harmancekovy, alebo cisty rascovy. ale zo vsetkeho mam pocit ze po 2 dnoch je zle. davam sab simplex, ked uz je mrzuty a uplakany ze sa furt puci... a ked nedam nic z toho problem je tiez... uz neviem co s nim. inak je super vysmiate babo, bezproblemove, len toto ze kazdy tyzden dojde na pucenie. a najhorsie je, ze ked aj tlaci a puci, tak stahuje ritku, akoby to nechcel pustit. vtedy to plati aj pre kakanie, aj ked to nie je tuhe, ze by nevedel vytlacit. proste nahodi spatny chod a sucasne tlaci. chapete to??

renab
9. okt 2012

@chikitka mali sme podobné problémy ale ako sa neskôr ukázalo, na vine nebola zelenina, ale rascové a feniklové čaje 😒

chikitka
autor
9. okt 2012

@renab ja som uz nad tym rozmyslala, ale ked som mu nic nedavala, mal to stale. pomaly kazdy tyzden som rozhodnuta ze bude mat len vodu a troska harmanceka, na to kakanie. ale furt sa toho nevie zbavit... 😒 tak myslis ze mam uplne vylucit a dat len tu vodu? a sab simplex? a prikrmy stale tocit dokola ze mrkva cukina tekvica? ma porazi. lebo pekne papa. a kedy mam znova skusit tie naduvacie druhy?

ivka2903
9. okt 2012

@chikitka no ja si myslím, že aj ten samotný fenyklový čaj môže robiť zle.. ked fenykel nepomôže od vetrov, tak sa predpokladá, že môže mať aj opačný účinok a vtedy sa odporúča ho vynechať, nepodávať. My papáme už skoro všetko, dnes sme dali šošovicu (tú červenú, lúpanú - tá je v pohode..). Z kalerábu zdúva poriadne, pozor aj na karfiol.. ten len v menšom množstve zo začiatku odporúčam. My pijeme len čistú prevarenú vodu a keď chceme zmenu, tak len rhoibos (čaj). Ten je najlepší. Ak mi dáš mail, tak ti pošlem náš jedálniček..

chikitka
autor
9. okt 2012

@renab no,a minuly tyzden som prisla na novinku: ze netlaci len od zastavenych prdikov, ale aj od toho, ze sa snazi z lahu posadit a nejde to. tak vystieral ruky - zatate paste, a nervacil. teraz to ani neviem rozlisit, ci boli brusko, alebo chce sedet. ale puci sa aj ked sedi na mne.sam este nevie bez opory. a striedavo sa rehoce a place. samozrejme, zaspat velky problem, co inak neni a noci su tiez vesele.

chikitka
autor
9. okt 2012

@ivka2903 jasne som zvedava: cikitameister@gmail.com
a kolko ma tvoje babo?

renab
9. okt 2012

@chikitka no ja by som úplne skúsila vysadiť čaje a dávala len prevarenú vodu. zo začiatku len tú zeleninu, z ktorej nemá problémy a možno po týždni, dvoch by som do nej pridávala trochu aj tej ostatnej. vždy počkala deň, dva, čo to urobí. no chlapci sú v tomto špecifickí, treba len vydržať - masírovať bruško, cvičiť....

čo sa týka kakania, nám doktorka poradila jabĺčko, ale nie surové, ale upečené. dávali sme len dužinu bez šupky.

ivka2903
9. okt 2012

poslané.. moje bábo má už skoro 7 mesiacov, začali sme s príkrmami keď mal 5m3t.. Ten jedálniček, čo som ti poslala už máme za sebou...

chikitka
autor
9. okt 2012

@renab tak skusim, co ine ostava, a to som chcela buduci tyzden zaradit pomalicky masko... zeleninu ma uz 4. tyzden. ale bude to musiet pockat. v kazdom pripade velmi pekne dakujem za radu 😉

chikitka
autor
9. okt 2012

@ivka2903 dakujem idem na to 🙂

euka210
9. okt 2012

nedavaj to co naduva...najdes na nete. Zemiak ci cuketa nenaduvaju, mrkva moze zapekat. spenat ci petrzlen skusit

ivka2903
9. okt 2012

@chikitka stonky z brokolice, karfiolu neodporúčam aj preto, lebo je tam najviac dusičnanov..

verronicka
9. okt 2012

@ivka2903 posli prosim ta aj mne ten jedalnicek, moj ma 6mes. Zo zaciatku som mu kupovala tie prikrmy ale teraz mu tiez uz varim zeleninku (zatial len mrkvu a zemiak) len neviem aku mam este a ci uz mozem aj mäsko. dakujem 🙂 veronika.maxianova@gmail.com

verronicka
9. okt 2012

...maminky a davali ste 6mes. uz aj milacik napr. pribinacik alebo biely jogurt?

verronicka
9. okt 2012

@chikitka aj mojho maleho zacalo naduvat, ale to som mu davala kupovanezeleninove prikrmy, tak mu varim sama ale zatial toaj tak nepomohlo ☹ aj som mu vyvarila zrniecka rasce, anyzu a rasce...a nic ☹

ivka2903
9. okt 2012

@verronicka poslané
.. miláčik a pribináčik neodporúčam vôbec! Biely jogurt 3-10%ný, ale len oblízať lyžičky.. podávať len ako ochutnávku.. nie pravidelne papať..to je skoro ešte..kupované príkrmy som nikdy nedávala, vždy len domáce a hlavne bio ovocie zeleninu a mäso tiež..

mummy01
9. okt 2012

@chikitka ja by som vysadila vsetky tie caje co mu davas.Sab simplex mozes davat preventivne aj viackrat za den,nie az v tedy ked vznikne problem-vtedy je uz neskoro.Neviem ci ho dojcis ale ak nie tak problem moze robit aj UM.

chikitka
autor
9. okt 2012

@mummy01 maly je vyhradne na UM od jedneho mesiaca. praveze toto mlieko mu pomohlo vykakat sa, babylove, mal s tym strasne problemy dlho. asi to bude tymi cajmi.
to vazne? mozem mu davat sab simplex aj preventivne? ja som sa bala donho pchat lieciva, ked netreba. cize ho mozem pouzivat dlhodobo? ja som sa riadila letacikom a tam je tusim ze max. tri dni pouzivat a pauza... ale sice, teraz citam ze je tam ze aj dlhodobo... no, asi to tak urobim, ako radite. vysadim caje, nasadim len sab simplex, a prikrmy budem zatial len tie co nerobia sarapatu. snad sa konecne tychto fekal problemov zbavi, chudatko...
dakujem za rady baby!

mummy01
9. okt 2012

@chikitka mne hovorila dr.ze sa moze pouzivat dlhodobo lebo on sa nevstrebava do krvi.Ak si napr.odpozorujes ze ma najviac problem poobede tak mu daj uz pred obedom Sag simplex,treba ho davat skor ako nastane problem.No a hlavne fenikel naduva 😕

chikitka
autor
9. okt 2012

@mummy01 ja som mu fenikel prestala uplne davat, lebo som zistila, ze mu asi nerobi dobre, ale pred tyzdnom som mu kupila detsky caj a je tam, okrem ineho, aj fenikel... mozno je problem aj to, ze stale pije rascovy caj. asi to neni dobre kazdy den podavat... hladala som aj tu na MK, ci je vhodne podavat kazdy den jeden druh caju, alebo teda samotnu rascu, ale nenasla som. a co ten harmancek? to asi tiez neni najlepsie davat kazdy den, vsak? teraz ho tyzdne nemal. ale vzdy ked si myslim ze teraz uz odhalim zdroj problemu, zistim, ze existuje dalsi faktor ktory moze byt pricinou... takze ked som vysadila rascu a harmancek, problem trval, lebo zemiak... ide ma porazit. fakt som jak detektiv... byt mamou je tazsie nez som verila ze moze byt... 🙂
ok, takze teraz mu davam druhy den sab simplex, a potom mu budem davat len raz denne, keby daco 😉 na to kakanie mu snad postacia laktobacilky, co papa. on je taky zvlastny pripad, jemu na kakanie nic nezaberalo, ani biogaia, ani caje, ani masaze, pohyb, kupanie, tepla voda, ani specialne mlieko, laktobacilky sme si tiez uzili, ci zaberaju, ci nie... vlastne zacal celkom fajn kakat az s prikrmami a olej mu dost pomaha, ked tam dam. takze aj ked ho zemiak trocha zapchal, poradil si s tym, akurat ze mu pomozem gravitacne 😀 drzim ho na rukach akoby sedel na wcku 😀 ale zvladol aj take, co som myslela ze neda... a ked sa zbavil jedneho, zrazu je tu druhe... sialene!

mummy01
9. okt 2012

@chikitka ja osobne si myslim ze bylinky by babo pit nemalo.Dost o nich viem a teda dietatku do 3 rokov by som bylinky nedavala.Ak sa Ti zda ze ma problem s kakanim treba fakt probiotika ale efekt neuvidis hned,treba trosku trpezlivosti.Ak ma aj tvrdsiu stolicu tak jednoznacne slivkovu stavu,kup slivkovy dzus( myslim ze HIPP ma) a zried vodou,fakt velmi pomaha.A potom treba aj vydrzat,moje obe deti mali taketo problemy a ked zacali chodit a vela sa hybat vsetko sa same vyriesilo.Proste malym detom sa traviaci trakt a jeho fungovanie stale vyvija...
Inak si zacni zvykat...s prichodom dietatka nic ine nerobis iba nieco riesis... 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli