Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

andreafa
2. feb 2008

moja mala neznasa kase, a pravdupoviem, ked som to ochutnala skoro som sa aj pozvracala. cista umelina. ja som to s kasami teda vzdala. my si dame pred vecerou (co je u nas 180ml nutrilonu) bielu activiu alebo grahamovy rohlik s maslom. to jej smakuje.
vraj su perfektne kase Milupy, len tu ich nie je dostat..

vocko3
2. feb 2008

ahojte ake mate skusenosti s nestle osemzrnnou? od akeho veku ste ju davali?

dominica
2. feb 2008

my dávame Nestle osemzrnnú, je super, malému neskutočne chutí a začala som ju dávať asi keď mal niečo cez 8. mes., lebo dovtedy som o nej nevedela, ale aj som dovtedy nedávala lepok

vocko3
2. feb 2008

a ktore su s lepkom? my sme zatial jedli len ryzovu a nestle sinlac, ale z tej mi bolo zle uz len ked som ju robila. strasne mi to smrdelo.

dominica
2. feb 2008

s lepkom sú všetky obilniny, jediné čo nemá lepok, je tuším ryža a kukurica

dominica
2. feb 2008

lepok je aj v piškótach, v múke - čiže aj v chlebe, rožkoch atď.

vocko3
2. feb 2008

no zbohom, ja som jej dnes dala trosku tej kase. a minule ked nechcela papat ovocie, tak som jej do neho pridala par detskych susienok. a tie su asi tiez bezlepkove. no snad som jej nijako neuskodila. uz budem mudrejsia. a poradte ktore nemliecne bezlepkove kase su dobre.

dominica
2. feb 2008

a aké sušienky si jej dala? Lebo nie všetky sú bezlepkové, Sunarka sú z lepkom, Hero bez lepku, ale neboj, aj ja som dala malému piškótu, keď nechcel ovocie, ale nechcel ani tú a nič mu nie je.
Ja som dávala nemliečne Hami jablkovú a banánovú, ale tie zas obsahujú cukor, ale perfektná kaša je Humana jablková, neobsahuje cukor ani lepok, majú ju v DM drogerie, stojí tuším do 100,- Sk, ale nevydrží dlho. Je jej v krabicí málo a do kaše aby zhustla treba dať veľa.

zuz11
2. feb 2008

zuzana1981 • 1d • Dnes o 19:08
ktoru by som mala davat ked este stale kojim ? dakujem

pietra • 1d • Dnes o 19:21
do nemliecnej sa pridava mlieko, mliecna sa zaraba s vodou. Takze ak si odstriekas dostatok mlieka, mozes nemliecnu, ak nazvys mliecko nemas, tak mliecnu

lusil2005 • 1d • Dnes o 19:32
ja som si odsavat vobec nevedela, ale vyriesila som to tak ze pocas dna som si naodstrekovala na vecernu kasicku. cize podla mna urcite nemliecna s materskym mlieckom. zasyti, a ma vyzivu materskeho mlieka 😎

danu • 1d • Dnes o 19:59
ak kojis tak urcite nemliecna zaried ju so svojim mlieckom 😉

bystricanka • 1d • Dnes o 20:12
zuzana ja by som ti tiež radila tak ako baby najprv s tou nemliečnou. Ja už malému dávam mliečnu kašu aj keď ho stále kojím, ale už nemám dosť mlieka, aby som si odsala. A už sa z neho ani veľmi nenasýti. 😒

kosicanka1 • 1d • Dnes o 20:32
ja za den odstriekam aspon 100 ml MM a na vecer zarobim Nestle nemliecnu ryzovu kasu

dominica • 1d • Dnes o 20:37
určite nemliečnu zarobenú s tvojim MM. Ja už keď som nemala svoje, zarábala som nemliečnu s vodou, lebo dr. mi neodporúčala mliečne pokiaľ kojím. Že by som tým UM v kaši mýlila imunitný systém dieťaťa. A chutila aj nemliečna s vodou 😉

kosicanka1 • 1d • Dnes o 20:40
dominika, mas pravdu, ja ked nahodou neodstriekam mliecko, tak zarobim bio kukuricnu kasu s vodou, do toho trosku jablcka a malicka sa za tym ide roztrhat. ta kukuricna kasa je v zlozeni iba bio kukurica bez nicoho.

ena • 2d • Dnes o 21:05
No, u nas nemliecnu s vodou mozme po zarobeni a ochutnani jednej lyzicky bud zjest sami alebo rovno vyhodit.. takze u nas len mliecne. A to uz je potom jedno aka znacka, aka prichut.

vocko3
4. feb 2008

dominica, dala som jej tie od hami safari, ale uz som ich radsej zjedla ja, skusim jej kupit tu hami ryzovu alebo humanu jablckovu, ked ju tak chvalite. 🙂

vandas
29. feb 2008

kocky, objavili ste nejaku nemliecnu kasu, kt. je bez sacharozy? pchaju ju vsade!keby dali aspom fruktozu...

androna
1. mar 2008

vandas v dm drogerii su od alnatury spaldova a jahlova,a myslim hami a nestle su bez pridavaneho cukru.sunarka ma pridavany.

vandas
1. mar 2008

vdaka Androna.zbehnem do dm. od alnatury veci kupujem, ale kase som este nevidela. pozriem lepsie🙂a zo spaldovej sa budem uplne tesit🙂

aponchie
3. mar 2008

male chutnala moc od Nestle ta ryzova v sacku za par penez je absolutne bez chuti(teda aspon pro me)jinak milovala Milupu Hipp na dobrou noc a jeste od Hippu ve sklenicce God Nacht v hnede sklenicce je to kasicka je suprova ale moc draha 😝 ted uz ve trech letech obcas basti z DM drogerie ty jejich znacky za 34kc jsou skvele a chutne obvzlast ma rada vanilku a keksy jen to mame asi na dvakrat tu krabici 😀

janina77
5. mar 2008

Davate detickam mliecnu kasu od Hami - viaczrnnu?
Ja som ju vcera kupila, vecer som urobila, maly ju zmlatil ako puk, ale trosicku nechal, tak som standardne dopila 😉 a zdala sa mi nejaka sladka. Potom zacnem studovat zlozenie, a riadne je tam napisene, ze CUKOR!!! No, dobre som neodpadla. Hlavne ze na krabici napisane ze od 6 mesiacov! Taka som bola zlostna! A malemu to zjevne chutilo 😔

shela
5. mar 2008

janina77...ja nedavam vobec mliecne kase...my kupujeme Nestle kase co sa robia s vodou(jablkova, kukuricna, bananovo-krupicna)...mliecne zacneme davat az po roku kvoli alergiam 😉 Sice nemame ziadnu ale v rodine mam dost alergikov tak na co riskovat

junovka
5. mar 2008

shela, ved mliecne kase sa robia z vodou 🙂 😉 My papame od Nutrilonu a vsetke robim s vodou.

janina, ked sa dobre pozrez na zlozenie skoro kazdej kase, tak vsade je trocha cukru. 😉 Zialbohu ☹

zade
8. mar 2008

Ja si mliecko dokazem odstriekat aj na vecernu kasicku. No nenapadlo ma, ze nemozem davat kasu riedenu vodou nakolko je malicka dojcena. Skor vidim problem v zlozeniach. Teda mam na mysli, ze kasicky obsahuju med, cucoriedky, kukuricne lupienky a podobne veci na zlakanie kupujuceho. Nakolko ich obcas kupujem v lekrni pripadam si tam ako nespokojny zakaznik, ktoremu ziadna kasicka nevyhovuje, ale co uz.
Aj my mame najradsej Nestle.

talitha
8. mar 2008

my papmae nutrilon, zatial len ryzovu kasu... len sa mi casto stane, ze nie je z neho hladka kasa, ale ma hrudky. nemate s tym podobnu skusenost? lepsie sa mi videlo, ked som zarabala mlieko nutrilon zvlast a potom pridala detsku instantnu ryzovu krupicu Nestle.

alami
8. mar 2008

talitha - ja keď som robila synovi nutrilon ryžovú, dve som vyliala, až tretia sa mi podarila bez hrčí. Som myslela, že ja už nezvládnem ani jednu kašu zamiešať ☹
Teraz robím tiež krupičku Nestlé do mliečka a nie je problém.

veverca
3. apr 2008

Ja stále kojím a kašičky dávam od 7,5mesiaca, mliečne, zarábané vodou- tolko mlieka by som neodstriekala. Hami sme mali marhuľovú a malinovú, ale nepáčili sa mi. zarobím hustú kašu a po chvíli je z toho taká brečka riedka. Teraz papká Sunarky a veľmi jej chutia, nestačím na lyžičku naberať. A hlavne nezmenia konzistenciu.

mon25
4. apr 2008

ahojte kocky, mam kupene 3 kase od Nestle - Zdrave zazivanie (na hnacku, zapchu a sladky spanok ) maju sa zarabat s MM alebo UM, ja sice kojim ale mlieko neodstriekam, kasu odoporucaju zarabat s BEBOU. Mozem ju event. zarobit aj s HIPP UM ?

vocko3
8. apr 2008

ja davam kasu lyzickou, ale dosypem tam tolko toho prasku aby nebola moc riedka, lebo podla navodu by to bolo moc riedke, takze si to upravujem podla seba. ja uz by som aj chcela prejst na mliecne, sice este kojim ale nemam dost na pripravu kase a zda sa mi ze tieto su take ochudobnene ked su s vodou.

lyzenka
8. apr 2008

mne dr povedala, ze ked mam napriklad humanu mlieko....mozem davat akekolvek kasicky aj od inych vyrobcov...

arietiska
9. apr 2008

Takže úplně v pohodě můžu malému připravit nemléčnou kaši s Nutrilonem jo? Kaše s vodou ho nezasytila a MM neodstříkám. A příště koupit rovnou mléčnou kaši a je, že?

vocko3
11. apr 2008

ja som sa rozhodla, ze dopapame tu kasu co mame a kupim jej mliecnu aj ked este kojim. myslim ze ju viac zasyti a je uz dost velka aby mohla mliecnu, aj tak uz budem kojit len dake dva mesiace a potom ju chcem odstavit. a kedze chceme uz vyskusat aj jogurty, tak doktorka povedala, ze mozme potom aj mliecnu kasu ak zacneme s jogurtom. potom je to uz jedno.

marinka
11. apr 2008

My jsme právě začaly se Sinlac kašičkou od Nestlé, je z rýže a karobové mouky, takže bezlepková a hypoalergenní a je výborná, malé hrozně moc chutná a sní na večer celou dávku. Připravuje se do vody..

marinka
11. apr 2008

mon, kašičku Zdravé zažívání můžeš připravit s jakýmkoli UM. Měli jsme tu proti průjmu a malé jsem ji dala 2x a průjem byl pryč 🙂 Já jsem ji ale připravovala s MM. Myslím ale, že se dá klidně připravit i s vodou, akorát nebude tak sladká..

petraluk
11. apr 2008

Vocko já to vidim u nás zrovna tak. V sobotu zkoušíme poprvé jogurt a pak najedu na mléčný kaše. Mám tu ještě v zásobě 1 a půl krabice, tak je dodělam a zkusíme ty. Je jich o hodně větší výběr, tak to aspoň bude mít Luky pestřejší 🙂

vocko3
11. apr 2008

petraluk, a aku kasu sa chystas kupit? ja uvazujem ze nutrilon ryzovu mliecnu. alebo mozno tu piskotovu mnam 🙂
ale zaujimalo by ma, ze ked po roku prestanem kojit, ci uz mozem prejst rovno na normalne (samozrejme kvalitne plnotucne) mlieko alebo na tu pokracovaciu susenu formulu?