Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

snilko7
30. aug 2006

Ahoj lodia, my sme pre malého kupovali od Nestlé ryžovú a tá bola perfektná. A ešte mu veľmi chutnali kašičky od Hami. Tie mali rôzne príchute, takže sa dali obmieňať.

natana
30. aug 2006

no našej malej chutila len milupa a sunarka.
Neviem čo jej vadilo na ostatných (ale nevyhodila som ich, lebo mne chutili) 🙂

lodia
autor
31. aug 2006

snilko a natana,
dakujem za rady...pouzivali ste mliecne, ci nemliecne? kojim este a trosku sa obavam pripravy s materskym mliekom...skusim asi najprv tu ryzovu a potom napisem 🙂
nepoculi ste o kasickach HUMANA?vraj ich dostat iba v lekarnach a pripravuju sa aj s vodou a su bezmliecne, citala som v letaku o jablkovej..
ako vidim, treba skusit, cim viacej, aby som zistila, co jej chuti...no podjem ja experimetovat 😀

zvedavamt
31. aug 2006

pokial kojis a este si nepouzila umele mlieko,tak by si ani nemala davat mliecnu kasu.hlavne si daj pozor pokial mate v rodine alergiu.
do 7 mes sa doporucuje bezlepkova strava,takze len ryzovu kasu moze dovtedy. pozor na "mamkine rady! klasicka decka krupica je az od 1 roka!
ked si kupis instantnu ryzovu,su aj ochutene,tak nevidim problem ju rozmiesat v tvojom mliecku,ved sa uz potom nevari.
bezmliecne kase ma HIPP,Sunaraka a Himeltau-len pozor na med-od 12mes.
pokial sa pamatam,tak Humana ma len mliecne kase a ak sa kasa zaraba vodou,tak je v nej mlieko!(www.humana.de)
ak si neni ista,porad sa s pediatrom.

kattum
31. aug 2006

my sme zacali s kasou pred tyzdnom, tiez este kojim, ale nedokazem odstriekat take mnozstvo, aby bolo na kasu. Tak som kupila ryzovu kasu Nutrilon bez prichute, ktora sa miesa len s vodou. Malemu chuti, ziadna reakcia, tak pri nej zasotanem. Uz som mu do toho nastruhala i jablcko alebo hrusku, obcas dame cistu. Je to fajn. (No i tak este o hodinu kojim)

ervotoc
31. aug 2006

hm,ja som prave čitala že od pol roka,ked ešte kojiš a nemaš dosť mlieka na kašu,mozeš kludne aj mliečnu,hm ja kupim ale nemliečnu,bez ovocia,hm ta ryzova od nestle sa mi pozdava,pozrem aj na zlozenie tej osemzrnnej,čo je to zač,no a tiež chcem vyhladať humanu po lekarnach,tie vraj prešli najlepšie,tak som zvedava 😉 hm a este jeden druh od nestle ma zaujal,tiez to omrknem

zvedavamt
31. aug 2006

zje,bo este nemal sladke,xi vyuzijes ju aj neskvor.ja s nou zahustujem polievku.ryzova je aj sunarka,ak uz ma 7mes tak je aj sunarka ryz-kukuricna.
v tescu maju tu Himeltau,velke balenie,fajn cena.

elesa
31. aug 2006

Ja davam malej Lasanu keksikovu. Ryzove kase sa obavam dat, pretoze aj bez toho ma dost tuhu stolicu🙂

ervotoc
31. aug 2006

sunarka je este aj s morčacim masom a zeleninou,ale to ja by som si radsej masko a zeleninu tiez sama pridala,čerstve,podla chuti atd 😉

lodia
autor
31. aug 2006

dakujem za dobre tipy a rady...ryzova od Nestle sa robi iba s vodou?som vcera citala v drogerii, ze s mliekom..som z toho jelen ☹ ako zohrievate odstriekane mlieko? vo vodnom kupeli?mam fakt z toho chaos, ale hadam ked vyskusam, tak pridem na to 😲
asi skusim najprv tie z Humany, je mi sympaticke, ze nemaju tolko druhou a este ako firma existuju 😀

lodia
autor
6. sep 2006

ahojte..
vcera som dala prvykrat malej nemliecnu kasisku do Humany, jablkovu..celkom aj zjedla..samozrejme malicko, ale aspon cosi..tak dakujem za rady..budem pokracovat v skusani a obohacovani jej jedalnicka..inac mne vobec nechutila.. 😢

ervotoc
17. sep 2006

tak sunarka nam šmakovala viac ako nestle,ta mi pride viac umela-ryzova s bananmi,mliecna
vyskusam osemzrn dnes co mi povie na tuuu 🙂

sylvie
20. sep 2006

no mne kazala doktorka kupit nemliecnu kasu a pridat do nej vodu.. 😨 este kojim, tak neviem, ci to je kvoli tomu..

ervotoc
20. sep 2006

nam na začiatku tiez tak povedala,no a teraz ze pohoda mliecne kase,jogurty este nie

sylvie
20. sep 2006

aha, tak dik.. uz som myslela, ze je to nejaka blbost..

lodia
autor
20. sep 2006

cauko!

ako podavate instatne kase? lyzickou, alebo aj flasu? ja som skusala lyzickou, ale nebola som uspesna, flasou to islo raz lepsie...som zufala, odmieta mala prikrm a tak davam kazdy vecer kasu, no nepomaha..aj v tomto je vyberava..uz neviem co mam robit..neviem, ci som niekde neurobila chybu...ci co..? 😕

sylvie
25. sep 2006

ja podavam kasu zatial flasou, ale to len kvoli tomu, ze zatial ju robim taku riedku..
lodia, aku kasu malej davas ? mozno keby si skusila inu znacku.. ja davam od Nestle nemliecnu..
este na margo toho co som sa minule pytala, tak som sa docitala na letaciku Sunaru, ze pri nemliecnej kasi sa mozes sama rozhodnut co do nej pridas, ci dojcenskej mlieko, MM, hypoalergenne mlieko alebo vodu.. voda sa dava hlavne ked ide o deticky ohrozene alergiou.. ja teda davam zatial nemliecnu kasu s vodou a malemu to velmi chuti..

sylvie
25. sep 2006

este som sa chcela opytat, kedy davate detickam kasu ? ako dlho pred spanim ? ja maleho najprv nakojim a potom mu dam asi 150 ml riedkej kase a chvilu na to zaspi..

ena
25. sep 2006

my kase len lyzickou, robim tak hustu, aby sa dobre lyzickou jedla... a maly ak ma kasu, tak okolo tej siestej, pred kupanim a potom pred spanim ma mlieko, robim mu 180 ml a vypije kolko vypije.. ale kasu nedavam kazdy den, podla situacie, kedy mal olovrant, ci zjedol cez den vela , alebo sa s tym len babral....
Obcas do kase zamiesam aj napr. banan.

sylvie
25. sep 2006

ena, dakujem. ja som tu kasu zacala davat kvoli tomu, ze sa maly budil dost casto v noci a tak mi ju lekarka kazala davat pred spanim.. ale tiez som niekde citala ze sa ma davat aspon hodinu pred spanim..

dolinka
18. okt 2006

ahoj kasickarky,
ja prikrmujem maleho kasickami od 6. mes. najprv pobiede, vsetko vypluval.. v pohode sa da aj mliecne, lebo tam je to mlieko ine ako klasicek od kravy.. vobec sa nemusite bat, ak ste nedavali najprv umele mlieko z flase.. to je co za haluz? 😉 😀 na tom vobec nezalezi..
ide o to, aby to babenku chutilo..My sme sa po mnohych experimentoch ustalili na

ryzovej mliecnej od nestle,
hami viaczrnna mliecna,
sunarka jogurtova s lesnym ovocim / ta chuti kazdemu dietatu zarucene! /mne teda nie 😝
lasana krupicova s burbonskou vanilkou

lodia
autor
31. okt 2006

tak uz sme sa riadne s kasami rozbehli..celkom jej chutia, hlavne tie ryzove..kvalitativne sa mi zdaju najlepsie od Nutrilonu, a najchutnejsie od Nestle, ale tie sa zle pripravuju..treba ich riadne rozmixovat, i ked pisu ze len vidlickou..ale to sa neda..stale ich podavam flasou, neviem ci nerobim chybu, ale krasne pritom zaspi a aj sa napapa..potom pripadne dokojim...podla potreby...ako tie kase podavate?

marijana
31. okt 2006

My sme tiez papali kase kazdy vecer asi od 6mesiaca na noc,len od nutrilonu a potom ked bola starsia tak aj ine ale vzdy len mliecne/prida sa len voda/Tiez som davala z flaske,az do roka,potom mala povedala dost a uz nechcela.Tak sme zacali na noc davat mliecko,je to taka siesta pred spanim na dobru noc.

lodia
autor
31. okt 2006

a stacilo jej potom len to mliecko? ci este predtym vecerala?lebo moja byva velmi hladova a chce potom kojit viac krat cez noc..tak preto davam tie kase, aby nasytili 😕

zuz11
29. nov 2007

psyxooo • 1d • Dnes o 12:35
Kupila som mojmu 5 mesacnemu drobcovi Nestle kasu ryzovo-kukuricnu, prve dva dni mu strasne chutila, nestihala som ho krmit, na treti den mi zacal plakat po asi 5 lyzickach, a potom trochu vygrcol , musela som mu dat uz len mlieko, odmietol kasu. Mate tiez taketo problemy ?
Nekojim ho, papa Bebu 2, aj preto som kupila Nestle kasu, ta je robene z Beby.
Ktore kase mate odskusane a su dobre?
A ktore kase vasim drobcom nechutili?

konoupek • 1d • Dnes o 12:42
Tak naší malé nechutná zatím žádná co jsem jí dala krom obilné se švěstkami.A jak píšeš psyxooo první dny jí baštila bez problémů a teď mi jí poslední dva dny hned plive ven 😝 .Že by se jí už přejedla 😕 ?No zítra jedem na nákup,tak zkusím zase nějakou koupit a uvidíme,no snad se to zlepší.Jo jinak já taky nekojím,jedeme na sunaru.Takže v tom nejsi sama

sakura77
29. nov 2007

tak to mojmu chutia vsetky 😀 😀 😀 aj sme uz vyskusali asi vsetky druhy,akurat sunarka dobru noc sa mi zdala tazka,celu noc sa prehadzoval.ale zacinali sme s cistou ryzovou nemliecnou+beba2.a postupne,kukuricno ryzovou a az neskor tie psenicne a viaczrnne.ale asi najviac mu chutia sunarky-je ich aj dost velky vyber druhov.

nenka83
29. nov 2007

lodia ty uz mas velke babatko, co si doteraz davala na veceru ked si nedavala kase?

zevina
30. nov 2007

nenka83, mrkni na datum, to už jí holčička o rok povyrostla 😉 😅

ingrid78
1. dec 2007

Ahojte baby, na margo nemliecnyhc kasi sa chcem spytat, ci ich mate vsetky take riedke. Ja som chcela povodne davat kasu lyzickou lebo kojim, ale to sa neda, tak sme museli po prvykrat pouzit flasu. No nie som z toho velmi nadsena ☹ Ale chcem to vydrzat, lebo nechcem pouzit umele mlieko.
Tiez davame kasu o 18,00 potom kupeme a o 19,30 este kojim.
Inka nemliecne kase ma okrem Nestle a Humany jablckovej aj Hipp.
Ako podavate vy nemliecne kase z MM,za rady budem velmi vdacna 🙂

zevina
2. dec 2007

ingrid, tuhle kaši neznám, ale jinak náš malý byl a pořád je (15m) kojený, ale kaše jsem používala mléčné, s odstříkáváním potřebné dávky MM si to neumím dost dobře představit a dávat UM do bezmléčné kaše je zbytečně komplikované 😉 ale určitě ať mléčná, tak bezmléčná mají téměř stejnou přípravu, já osobně ani přesnou dávku prášku neměřím, sypu do doby, než je ideální konzistence (je fakt, že s řídkou to na lžičce nejde 😝 a krmení lahví určitě není ideální, to dělaly naše mámy, když nás přikrmovaly ve 2-3 měsících, ale sedmiměsíční dítě si obvykle s lžičkou už umí dobře poradit a krmení ho baví 🙂 ) když přidáš víc prášku, tak by přece kaše měla být hustší, ne? a pokud ne, tak zkus změnit značku 🙂