Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

jitrulka
16. feb 2009

Ahojte holky... koupila jsem ted malé kaši od Hami na dobrou noc a koukala jsem že ve 100g je 40g čistýho cukru. Nechci nějak plašit ale není to moc? Máte zkušenost se složením jiných značek? Díky

addaa
16. feb 2009

Tulinočka díky, ja som asi tiež toho názoru čo ty, že s krupicou by sa malo čakať. My papáme striedmo, raz hippy, raz hami, babylove, kúpim tie ktoré sú práve v akcii.

katarinagk
17. feb 2009

Ahojte, chcem sa opytat, kedy ste zacali s kasickami? Kojim, aj dokrmujem nutrilonom, su sice kasicky od 4 mesiacov, ale nie je to este skoro? Dakujem velmi pekne

jitrulka
7. mar 2009

Holky... mám takový hloupý dotaz, 14 dní dávám navečer kaši, ale malá spí hůř. Jak poznám, jestli ji po ní nebolí bříško?ted ji davam krupicovou od sunarky ale lepší to není. Může se dávát večer něco jiného místo kaše?

avanka
8. mar 2009

Jitrulka, krupicova s medom od Sunarky obsahuje lepok, takze ja by som ju nechala, ked bude Verunka aspon o mesiac starsia....moze ju i boliet brusko..
Skus dat napr. zeleninovy prikrm alebo bezlepkovu kasu

lena27
8. mar 2009

zkus koupit rýžovou s kukuřicí, je výborná

avanka
9. mar 2009

My mame najradsej Sunarku 🙂 bananovu na dobru noc

martina46
9. mar 2009

ahojte. nemate nejaku skusenost s kasou france lait? konkretne, ci nie je prilis sladka.

saska.t
10. mar 2009

aj my ficime na bananovej sunarke a mooooc nam chuti 😀 a este od hipp babykeks na dobru noc ale uz je sladsia tak si ju doprajeme malo aj ked tam je napisane ze neobsahuje krist. cukor 😔

alishia
22. mar 2009

ahoj,

chci se zeptat, jestli do mlecne kase jeste pridavate mliko? ja zatim malemu delala z UM a ryzove kase. ale nevim jestli se to dava i do obyc. kase. Ja potrebuju do te kase to UM dat, abych naplnila denni davku mleka🙂

marky29
26. mar 2009

Ahoj,

alishia: my kupujeme taky převážně sunarku vyzkoušela jsem několik značek a řekla bych že je nejlepší sunarka a hami,výborně se rozpouští a malý tedy chutnají,vyzkoušela jsem už různý druhy (jogurtová s jahodami,rýžová s kukuřicí,rýžová,banánová ,od hami obilno mléčná s jablky,nám chutnají všechny s lepkem jsem ještě nedávala zkusím až od 8 měsíce.Zkusila jsem i od nestle a ty se teda rozpuští hrozně a ani moc pěkně nevoní i když malý chutnaly,ze začátku jsem je kupovala nemléčné a připravila jsem si mlíko které malé dávám a udělala následně kaši,teď už dávám mléčné a připravuji je jenom s vodou.

suziad
28. mar 2009

ahoj potrebujem poradit, malej som kupila mliecnu prvu kasu HAMI, je kojena ale aj dokrmovana mlieckom Hami. Ma 5,5m. Dava sa prvy krat kasa iba 1-2 lyziky ale mozem jej dat aj viac naras. DIIIK

mukky
28. mar 2009

Ja instantne kase nekupujem a ani kupovat nebudem,take umeliny...vyrobcovia zarabaju krasne,radsej si ich varim sama,,,kukuricnu,ovocnu,ryzovu...ja nejedavam instantne veci,preco by mal jest moj maly?Ale to je len moj nazor....a co ja viem,je to aj dost drahe,nie ze by clovek chcel na dietatku setrit,ale podla mna je to umele a dietatko sa vie pekne zdravo napapat aj bez tohto

ikke
13. máj 2009

ncora • Dnes o 15:31
ahojte mame 5mes a uz skoro mesiac papkame kasu..Ryzova nutrilon bola super a teraz jeme ryzovu od nestle ale jej priprava ma privadza do zurivosti kedze sa robi do mlieka a vzdy sa mi v nej vytvoria hrudky. Poradte ake kase su fajn a pripravuju sa z vodou. Dakujem

moni83 • 2d • Dnes o 16:22
Ahoj ncora mi sme používali od nutrilonu a tie sa fakt lahko zarábajú a nerobia sa tam hrudky . Vyskúšala som aj od nestlé ale stými som nebola spokojná a aj chutovo sa mi zdali také zvláštne. Nutrilon má aj viac prichutí od ukončeného 4. mesiaca vyskúšaj aj tie.

amatula • 2d • Dnes o 16:33
ahoj
mi papame Nutrilon a Hami..tie su najlepsie...podla mna...do roka len mliecne, tie co sa zarabaju do vody!je to jednoduchcsie..teraz po roku uz aj nemliecne

zitaje • 2d • Dnes o 16:36
My robime klasiku - vo vode uvarene zrno. Napr. ryza, alebo pseno, pohanka atd, plus k tomu ovocie, spociatku cele rozmixovane, teraz uz nie. Ked zacala papat jogurt, tak som pridala jogurt. Kupovane len vynimocne, tie su desne sladke! A to detom do roka by sa vobec nemalo ani solit ani prisladzovat. Aj ked davam instantnu, tak takto: uvarene zrno zalejem horucou vodou a do tej riedkej kase zamiesam trochu tej instantnej. Umelin sa naje za zivota este dost.

miaa19 • Dnes o 16:50
Tak my papáme kaše z DM drogerie a su úžasnééé,maličký toľko spapá,že musím stále kupovať,napr. banánová alebo s keksíkmi a sú fakt dobré a nie veľmi sladké,stoja pár kórún a dlho vydržia alebo ešte nemliečnu malému kupujem a rozrabam so sójovym mliečkom-Sunarka s cereáliami

ingra73 • 4d • Dnes o 17:31
ja mam dobre skusenosti s kasickami Nutrilon, Sunarka a tie babylove z DM- keksikova bola snad jedina, ktora starsiemu synovi chutila najdlhsie....

usnicka • Dnes o 17:37
My davame Hami a Nutrilon mliecne, zdaju sa mi najlepsie.

pastuska • 1d • Dnes o 17:45
Môj je alergický na mlieko, ale ja od začiatku dávam pšenovú a pohánkovú s ovocím alebo bez 🙂

anarida • 1d • Dnes o 18:06
Ahojte kedy môžem začať dávať kaše a aké su najlepšie?

stvura • 1d • Dnes o 18:27
Ja som tiez spokojna s Alnaturou z DM a Sunarkou...
s kasami opatrne...asi by som anarida zacala neskor {ja som zacala od ukonceneho osmeho mesiaca} i ked sa pise ze ukoncenym 6mesiacom u kojeneho dietatka.

mirela • Dnes o 19:17
ja davam od Hipp tu prvu probioticku vhodnu od 4. mesiaca - ryzovo-obilninovu

endrixa • 1d • Dnes o 21:41
ahoj. my papame len Hippky a sme s nimi velmi spokojne...su mliecne, ale pridava sa len voda...takze priprava je uplne jednoducha. najviac nam chuti jablkova s ovsenymi vlockami. skusali sme aj babylove a nestle, ale nechutili nam.

keiko • 1d, 39tt • Dnes o 21:48
Určite sunarka, tie sú perfektné, lahko sa zarábajú---

m.a.r.t.i.n.a
5. jún 2009

JEDNOZNAČNE SUNARKY ! Perfektne sa rozmiešavajú /len nesmiete do vriacej vody, treba nechať vychladnúť/ a chutia super.... tie papám aj ja. 😉

cessy
5. jún 2009

ja som doteraz varila doma kasicky, ale vcera sme skusili prvy krat instantnu krabicovu Sunarku. malemu chutila, takze obcas mu aj takuto spravim

tanka777
13. jún 2009

moj maly ma 7 mesiacov a chutia mu vsetky kase okrem ryzovej :D, tu chcel len ked som do nej zamiesala vyzivu . nedavam mu ich kazdy den , aby to mal pestrejsie a niekedy ma kasu aj na ranajky.
Som si vsimla v predchadzajucich prispevkoch, ze malo deti do roka spi celu noc. Ja patrim ku stastnym mamickam. Moj syncek spi celu noc, tj 12 hodin v noci uz od 2 mesiacov :D. Je na UM, od 6 tyzdnov. Teraz uz papa 5krat zaden, a mliecko pije ku ranajkam a po vecery pred spanim, to mame taky ritual, ze je cas hajat.

mikulka
14. jún 2009

Já myslím, že kojené děti málokdo spí celou noc, i když papají kaše... Nebo je tu ěnkterá šťastná maminka? 😉
Myslíte, holky, že po roce se to změní?

bereninka
14. jún 2009

Máte prosím zkušenost se sunarkou ovesnou a ovesnou s jablky?

sisstin
14. jún 2009

mikulka: malej kojenej nikdy nebyl..a ještě nikdy nespal celou noc..a asi dlouho nebude 😉 😅

jinak já teda Sunarkám zrovna moc neholduju...mně teda právě dělají hrudky děsný 😕

markytkaaa
17. jún 2009

U nás se nejvíc baští Sunarky 🙂
Konkrétně Jogurtová s jahodami a Jogurtová s lesním ovocem 🙂
Ostatní malýho moc nenadchli, buď šavloval, nebo to prskal ... v létě až budeme "mimo civilizaci" mu asi budu dělat řidší krupicovou kaši do UM 🙂

sulky
30. júl 2009

Mukky, mozes poradit ako robis domace kase? Tiez nerada davam instantne.
Dakujem 🙂

zuzycka
19. aug 2009

Ahoj,moze mi niekto pomoct??Mam hrozny problem s krmenim malej...Uz ma 1é mesiacov a asi 3mesiace sa snazim jej vecer pred spinkanimdat kasicku lebo stale kojim a uz nemamaz tak vela mlieka a kazdu hodinu sa v noci budi a chce papat..Lenze ona mi nechce vobec flasku a aj ked jej davam kasicku hustejsiu s lyzickou tak mi to vypluva a strasne place az pokial jej nedam prsnik...Skusali sme Hippky rozne asi 5prichuti,potom3nutrilony a aj sunarku a uz vazne neviem co snou lebo potom to vsetko akurat tak zahadzujeme a mala sa stale v noci budi...Prosim mal niekto takyto problem amoze mi poradit??Dakujem... ☹ ☹ ☹

atrami
19. aug 2009

zuzycka,
mne to robil prostredný. Nejedol kaše- nikdy. Jednoducho som to neriešila. Večera niečo iné- znova obed, alebo chlebík s maslom.

ja patrím medzi výnimky. Najmladší prespí celú noc od narodenia. Za to starší húkali do 2 rokov.

zoubek
20. aug 2009

zuzycka: vím, že by se to nemělo kvůli zoubkům, dudlíku a tak , ale zkoušela jsi tu kaši udělat řidší do flašky? Určitě by to zabralo. Má sestra to tak vyřešila 🙂

bezaz
27. aug 2009

zuzy a davala si malej pred tym UM? lebo mliecne kase su vsetky s nim.. niektore deti maju s tym problem..
my davame len nemliecne, mala je stale kojena
a kasa sa ma davat aspon 1,5 hodku pred spanim, lebo je tazka na zaludok pre take male mimi 😉

levik82
29. aug 2009

ahojte, mam otazku. maleho stale kojim. zacali sme s kasami - nemliecnymi. hladam take ktore sa ale zarabaju vodou a nie MM kedze neodstriekam. ale take kde by bolo napisane ze zarabat vodou som nasla akurat jednu - sunarku ovocnu. ostatne vsade pisu ze zarobit s MM. chcem sa teda opytat ci je mozne nemliecne zarobit vsetky AJ s vodou a nie len s MM. dakujem 😉

bezaz
30. aug 2009

levik ja zarabam vsetky nemliecne s vodou.. resp najprv som minula zamrazene MM a teraz robim len s vodou 😉

levik82
31. aug 2009

bezaz dakujem 😉 niektore baby hovoria ze co ak by som s tym drobcovi mohla uskodit ak sa to tam vylucne neuvadza ze sa da vodou. a ake kupujes? ktore vam chutia? daj tip. mne maly velmi papat nechce. je taky zavislacik na MM a uz vazne neviem co este vymysliet tak skusam...

bezaz
31. aug 2009

a co by mu akoze na tom malo uskodit??? 😲 😲 😲
ja kupujem babylove v dm psenovu a nejaku 3zrnnu, v rakusku tie ja naturlich spaldovu, mali sme aj nestle ryzovu.. malej chutia vsetky 😉