Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

lucie777
14. máj 2010

Carcu, jj, dáváme kaše večer, pak se ještě docpe kozou a spinká.. 🙂 Chutnají, dneska si jí dala flaškou, jinak lžičkou, ale to byl úspěch, protože jinak flašku nesnáší.. 😀 Jinak má ale ještě pořád mlíčko..

marketa137
15. máj 2010

Ahoj, Car ještě ne 😀 , jen potřebuju rady. Viki je nechtěl nikdy takže co se týká kašiček tak nic moc neznam 😀

Luci a jaký dáváš, já dneska koupila rýžovou krupičku od Nestlé tak snad to půjd epak dobře protřepat. Stejně mu chci dát do lahve asi jen 2 lžíce kaše. Tomík spí dobře takže ho nemusim moc nacpávat 😉 . Počítam že začnem tak za měsíc, ale bude ještě malinkej tak radši lahev 😉

lucie777
15. máj 2010

Market, máme rýžovou od Hami a pak snad všechny druhy od Babylove, Nestlé první kašička hrozně hrudkovala, ale to byla mléčná kaše. Dyť není nutný mu hned od 4 měsíců dávat kaše, jestli mu stačí mlíčko.. 🙂 Z lahve se hlavně tolik nezprasí.. 😀

marketa137
15. máj 2010

babylove chci vyzkoušet, viki právě kaše nechtěl nikdy 😒 tak uvidíme te´d co bude. Doktorka říkala že až přijdeme ve 4 měsících na další očkování tak už začnem. Já koupila tu rýžovou krupičku v sáčku a ta je prý ok tak uvidíme, musíme vyzkoušet. Koupila jsem i u Rossmana banánovou, te´d je zase budou mít v akci ale nechci dělat moc velký zásoby. radši dam lahev, protože je večer docela protivnej a unavenej tak radši zkusime lahev 😉

sambucca
11. jún 2010

holky bacha, tohle dneska nasla na netu http://www.novinky.cz/ekonomika/203013-detska-k...

rainee
3. júl 2010

ja som zatial dala mliecne kase nutrilon /kedze papame nutrilon mliecko/, babylove a hami /ta zatial najviac smakovala/. pride mi praktickejsia ako nemliecna kym mame len 8 mes. ale zarabam to zatial do flase /tak 3 PL na 150 ml vody/.

berika
5. júl 2010

Moja dcérka má už 2 roky, ale od 6 mesiacov do cca 16 mesiacov doslova milovala mliečne kaše. Ako som prestala v 10 mesiacoch dojčiť potom mi už mlieko nevypila žiadne, varené jedlo jej nič nehovorilo, takže sme zjedli vela kašičiek. najviac jej však chutil Nutrilon. Ten sa aj mne zdal najkvalitnejší zo všetkých. Ak keď bol o niečo drahší a o niečo menej gramov ako ostatné, ale tuším viac vody to do seba nasalo, čiže mi z toho vyšlo viac porcií ako z ostatných. hami kaše sa leksli ako keby v nich bola nejaká umelina, to som radšej potom ani nekupovala, ale výborná bola tiež Sunarka. My sme vyskúšali snáď všetky značky, Milupa (z Maďarska) to bol hnus, to mi malá hneď vyvracala, ochutnala som a ja by som tiež nezjedla.

k.jolanka
12. júl 2010

Ahoj holky, mému malému je 6 měsíců a doktorka nám řekla že mám dávat příkrm zeleninu a kaši, ale tady na koníku mi holky radili, abych začala jen jedním příkrmem a to zeleninou..dáváme již týden a malý baští dobře, dostali jsme se na půlku skleničky, tak jsem si řekla, že bych mu začala večer dávat i kaši, myslíte, že to není brzo ten druhý příkrm? koupila jsem sunarku nemléčnou rýžovou, protože jsem alergik...jenže neodtříkám 150ml mlíčka, to se mi bohužel nedaří, píšou tam že můžu dát i kojeneckou vodu...máte nějaká zkušenost s tou vodou, zasytí to miminko i bez mlíčka? díky 🙂

k.jolanka
12. júl 2010

a holky, s kolika lžičkami jste začínali u první kaše?

pia22
13. júl 2010

@k.jolanka my papame rozne kase a vsetky zarabam len s vodou, alebo nimi zahustujem zeleninu, ovocie😉 Kasicku uz pokojne daj, ja som malemu na zaciatku davala tak 10 lyziciek a o par dni, ked nebola ziadna alergicka reakcia som to uz nepocitala.

k.jolanka
13. júl 2010

pia22, díky za odpověď, dala jsem včera 5 lžiček, dneska dám 10 a pak jak píšeš, už to taky nebudu počítat, malému moc chutnalo🙂

k.jolanka
13. júl 2010

pia22: když jsi pak dávala celou porci kaše, už jsi malého nedokrmovala mlíčkem,nebo si stále žádal? stačila mu na večer jen kaše?

pia22
13. júl 2010

@k.jolanka my papame prikrmy uz 3 mes. 2x denne a mlieko pijeme stale kazde 3 hod. 1200ml denne a to spapa dost😉

pia22
13. júl 2010

@k.jolanka a kasu nepapame vecer, ale rano, vecer z nej maly tazko spinkal

sunea
13. júl 2010

@k.jolanka ani u nas nie je kasa na programe vecer z rovnakeho dovodu, ale rano. Nas papkac pije mlieko (UM) za kazdym jedlom (napr. 150 g kase a 60 ml mlieka). Zo zaciatku papal tak okolo 50 g kase (kasu som ale zaviedla tusim az od 7 ci 8 mesiacov).

k.jolanka
14. júl 2010

holky a jak se u vašich chlapečků projevilo to těžké spaní, od kdy po snězení kaše? malej se mi dřív budil každé 2hodiny, dostal prso a spal dál..no a od té doby co má kaši tak vždycky kolem třetí ráno se probudí a je neklidný a pláče, neusne sám, tak ho musim uspat v náručí...ale do těch tří a pak i do rána spinká dobře, říkala jsem si jestli mu neni těžko po té kaši, ale zase jí jedl v sedm a zdá se mi to dlouhá doba, co myslíte?

pia22
14. júl 2010

@k.jolanka my mame dost velke problemy zo spinkanim a vtedy to bolo este horsie, maly mrncal, prehadzoval sa. Kasu som davala tak okolo 18.00. Inak, co sa tyka kase pred spinkanim, ma to vyznam iba ak ma dietatko problem s nocnym zasytenim a zlepsi to jeho spanok, inak nie. A ake davas kase?

k.jolanka
14. júl 2010

@pia22 my právě taky...malý je hladovec i přes den, krmím co hodinu, hodinu a půl, max. 2hodiny a to už je děsně nervozní...a v noci vstává každé 2 hodiny a buď saje dýl, nebo si jen sosne a spí, tak nám doktrka doporučila tu kaši, koupila jsem nemléčnou rýžovou od sunarky, protože já jsem alergik, tak bez mléka a docela mu jede. vy papáte jakou? Tak jsem byla celkem nadšená, že se v noci probudil jen dvakrát, třeba je to náhoda, uvidíme🙂 právě jsem si myslela, jestli ho netíží ta kaše, že nemůže sám zabrat a tobě se takto vrtěl po celou noc? asi to bylo na něj vážně těžký, tak to má ráno lepší🙂

pia22
14. júl 2010

@k.jolanka ryzova kasa je dost dietna a lahko stravitelna, ale skus na par dni vynechat, co to spravi. Len aby ta v noci nespapal😉 Maly ma neznasanlivost MB, takze mame vsetky kase bezmliecne a kedze som chcela kvalitne bez pridanych gebuzin a cukru, tak pouzivame ryzovu-Hami, psenovu, 4-zrnnu a pre setrne zavedenie lepku ovsenu-vsetky zn. Alnatura z DM drogerie. Su skvele, davam ich same, kombinujem s ovocim, zel., alebo nimi zahustujem.

bamulka
18. júl 2010

ahojte maminky 🙂
potrebovala by som poradiť... možno sa to tu už rozoberalo, ale nemám veľa času čítať späť príspevky... s dcérkou sme začali papkať prvú zeleninku, čo je OK a zatiaľ jej našťastie nevadí a pekne papká... ale potrebujem pomôcť či poradiť ohľadne večerného papkania... totiž začala sa mi znovu budiť na papkanie aj každé tri hodiny v noci, čo doteraz prespala pekne 6 aj 8 hodín vkuse, rozmýšľam teda že jej začnem dávať nejaké hustejšie alebo výdatnejšie mliečko (umelé) večer, ale kašu ešte by som nerada... alebo čo by ste doporučili? neviem, či by kaša ešte nebola pre ňu skoro a nebolo jej z nej ťažko, potrebujem ju proste len viac zasýtiť, aby som ju kŕmila max. 2x v noci a potom až ráno... čo by ste mi poradili? niečo ako Sunar alebo Nutrilon? alebo sú aj "jemnejšie" kaše?
ďakujem za odopovede 🙂

pia22
19. júl 2010

@bamulka skus nemliecnu ryzovu kasu, ta je najlahsia a setrna k traveniu, prip. skus dat ovocnu alebo zeleninovu davku aj vecer.

lucie777
21. júl 2010

@bamulka Já dávám večer kaše od 4 měsíců a nebyl žádný problém, Nutrilon kaše jsou plné cukru, jak říká pia, nemléčné jsou lepší, namícháš je s UM, na co je zvyklá. Nebo dělá třeba Hami mlíčko na noc, co by mělo víc zasytit, ale kaši bych se nebránila, můžeš jí dávat i flaškou.. 🙂

janka1224
31. júl 2010

ahojte,

prosím vás o radu. Mám 4 mesačné dievčatko chcela by som jej dávať na noc kašičku aby prespala trošku dlhšie. Kojila som ju 1 mesiac a aj dávala nutrilon HA.
Teraz je na trhu kaša nutrilon nemliečna od 4 mesiaca, ale na obale je zobrazené že sa pridáva s mliekom nutrilon 2. My však papáme nutrilon 1 HA, tak teraz neviem či tu kašu môžem zmiešať z mliečkom nutrilon 1 HA?
No som z toho jeleň, keď kaša je od 4. mesiaca ale nutrilon 2 HA je od šiesteho. Neviete mi prosim poradiť?

zuziq
3. aug 2010

@janka1224 ak pijete nutrilon HA mali by ste aj kasu pouzivat nutrilo HA - od 4. mesiacov sa predava ryzova kasa nutrilon HA. My ju tiez papame. Ak das malej kasu ktora nie je HA, zbytocne potom budes davat HA Nutrilon mliecko

pampalini
6. aug 2010

Ahoj, taky dáváme kašičky ale jakou značku vůbec neřeším. Kdybych kupovala ty připravené, tak se za ty roky, co to budeme jíst asi nedoplatíme. Koupila jsem sunar, ve zdravé výživě krupičku (mají rýžové, kukuřičné, špaldové, pohankové... i směsové) a také instantní. Cenově to vyjde na polovic a příprava také netrvá o moc délo ( 3 min?) Fantazii se meze nekladou. Jednou dám banán, pak piškoty, přesnídávku, jiné ovoce.....atd. Kupovat ty instantní připravené je podle mě akorát další ze způsobů, jak z nás dostat zbytečně peníze. 😠 A nemusíme jíst týden jednu příchuť 😀

katherine27
6. aug 2010

Ahojte maminy ,
potrebovala by som vysvetliť akú kašu by som mala použiť u synčeka.
Má ukončený 4.mesiac a je na UM - konkrétne Nutrilon 1.Myslela som, že príkrm začneme až po 5.mesiaci, nechcem mu zaťažovať žalúdok, pokiaľ nie je treba.
Ale za cca 1 týždeň sa zvýšila spotreba mliečka zo 700 na 900 ml, už nevydrží 3 hod.odstup, ledva 2,5, v noci sa mi začal budievať 2X, doteraz prespal celú noc, kuká na nás keď jeme a naťahuje sa a pod...myslím, že ešte cca týždeň a asi začnem s príkrmom, t.j. hľadám všetky info.
Okrem toho nás na konci augusta/ - vtedy bude mať ukončený 5.mesiac /čaká očkovanie, takže neviem či by to bolo vhodné v tom období začať aj s príkrmom, očkovanie sme mali posunuté, cvičíme Vojtovku.
Môže my niekto vysvetliť akú kašu by som mala použiť keď je na UM? moc tomu nerozumiem.Viem, že by mala byť bez lepku.
Alebo začať so zeleninkou? napr. na obed a až o niekoľko dní kaša? a ešte 1 otázka - v 1 deň je možné iba príkrm alebo kaša, ano? nie oboje naraz, napr. obed mrkva + mlieko a večera kaša.
Ďakujem za vaše odpovede, rady.

danielaviki
9. aug 2010

Ahojte dievcata, neviete ci je dostat na SR nizkobielkovinove kase MILUPA? A chcem Vas poprosit, ci mi viete napisat, aky obsah bielkovin maju klasicke nemliecne kase, ktore mate doma a davate svojim detom, nech nemusim stat hodinu v obchode a studovat kazdy obal.Maly ma nizkobielkovinovu dietu, tak musim nasjt s najnizsim obsahom bielkovin. Dakujem velmi pekne.

exupery
9. aug 2010

ja teda mozem doporucit kase hami,nestle uz nikdy viac,strasne zle sa zarabali-ostavali hrudky,a hami su aj celkom chutne,najma jahodova,ale tu v SR tazko dostat...

exupery
9. aug 2010

@katherine27 ked papa nutrilon,tak by som kupila mliecnu od nutrilonu,nejaku ryzovu a do toho skus ovocie alebo mrkvu,alebo akukolvek nemliecnu a zmiesat s um mlieckom...mi sme zacali s kasami,potom zelenina,po mesiaci ovocie...teraz mame na desiatu ovocie,na obed prikrm pred kupanim kasu a pred spanim cucneme mliecko...

exupery
9. aug 2010

@bamulka kludne daj,ak kojis bezmliecnu so svojim mliekom,ak ste na umelom tak daj od toho vyrobcu ,od ktoreho mas mlieko,mi sme na bebe a davam hami kase,chutia nam....a budime sa rano okolotretej az.