Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

levik82
1. sep 2009

neviem, ja len pisem co som pocula a co mi bolo povedane 😉 preto sa pytam a chcem vediet nazor, aj ked moj je podobny ako tvoj 😉 ale kedze nemliecne nam nejdu tak dnes chcem skusit mliecnu pre zmenu. ked mne nechce nic papat maly okrem MM ☹ ☹ ☹

blandik
2. sep 2009

určitě není problém udělat nemléčnou kaši jen s vodou - dítku to nijak neuškodí. Jestli dáš mléčnou kaši - pak mu bude asi více chutnat, jelikož bude chuťově lepší - náš malý si taky nemohl chvilku zvyknout na kaši s vodou (dělávála jsem ji předtím s UM, ale toho nemůže tolik pít, jelikož UM zahleňuje a tak jsem mu začala ty kaše dělat více s vodou a jen troškou mléka). Ale dělám mu to, že mu dám kaši nebo cornflaky s ovocem nebo mrkví a jen s vodou a to mi v pohodě sní.

bezaz
2. sep 2009

blandik presne tak robim, kasu s vodou a potom bud nakrajam alebo nastruham ovocie, priadne ak mi nezje celu ovocnu vyzivku tak ten zvysok supnem do toho 😉

jajka78
9. sep 2009

ahojte, rada by som vedela ci mozem po roku ked kojim rano,vecer, a raz v noci, uz nemam tolko mlieka, zaradit akukolvek kombinaciu kasi. Cize chcem vyskusat ktora by mu sadla, doteraz som len kojila, kase som nedavala iba nemliecne s vodou sem tam. Napr. teraz mam mliecnu od nutrilonu, rozmyslam nad sunarkou a striedat ich.
a k tomu este otazka, ci musi pit, ak by zacal, aj UM rovnakej znacky ako kasa...

tytyta
9. sep 2009

ahojky.Tak my papáme kaši večer od ukončenýho 5. měsíce.Jinak jsem plně kojila do 6. měsíce a kojim stále plus tedy příkrmy.Jíme mléčné kaše všech různých druhů- hlavně tedy Hami,Hipp,ale měli jsme i Nestle i Nutrilon.A myslim že jedno jaké dáváš UM,nehleděla bych na to jestli je to stejná značka 😉
Kaše se vůbec neboj,natož když už je malýmu rok 🙂 Se dokonce divim,že jste to vydrželi tak dlouho bez kaše 🙂

levik82
9. sep 2009

ja som najnovsie pocula ze dat kojenym detom mliecnu kasu je ista schodna cesta ako ich naucit postupne a pomaly aj na ine mliecko ako MM 😉 celkom logicke sa mi to zda 🙂

jajka78
10. sep 2009

my sme vydrzali, nechybalo mu to,mala som vela mlieka a stacilo mu.
vcera som mu dala asi 3x kasu a o polnoci sa mi zobudil so strasnym placom ☹ , nedal sa poriadne utisit prdel a asi ho bolelo brusko. tak teraz neviem ci z tej kase. davam mu teraz nutrilon obilno-mliecnu jablcnu, chuti mu. dam ako pisu, 140 ml vody a 4lyzice, je taka redsia tak pridam este pol jablcka.
hodinu pred kojenim ju papal.teraz spava dost zle,mozno je to zo zubov, neviem ci toma suvis s kasou.
inak, kolko vam vydrzi krabica kase?

tytyta
10. sep 2009

Tak já to podle návodu nedělám,naliji si 150 ml vody a sypu kaši až se mi ta konzistence líbí,dělám spíš hustší.

A jak psala levik tak u nás to neplatí.Jíme kaši od ukončeného pátého měsíce a tento týden jsem jí zkusila poprvé dát UM a jen co jí přišla kapička na jazyk už to plivala.By mě zajímalo co bude pít až přestanu kojit,budem muset asi vyzkoušet jiný druh UM (vařila jsem jí bramborovou kaši s UM,jinak bych jí to nezkoušela dávat)

A jajka je možný že ho z toho bolelo bříško,bych zkusila postupně zvyšovat množství a né mu hned dát plnou dávku.Když byl doteď zvyklý večer jen na MM.

A jak dlouho mi vydrží krabice? Já poprvadě ani nevim,střídám jí 2až 3 druhy,aby neměla dva dny za sebou stejnou,ale jestli to může být týden,možná i dýl.

smajlik
11. dec 2009

holky dáváte vždy těch 150 ml vody nebo i víc? Malá pořád otvírá pusinku :D

saska.t
12. dec 2009

viac som nedavala, je to dost tazoba na zaludok a hlavne na noc, ale nic sa nestane ked das viac samozrejme 😉

xixi7
25. dec 2009

Ahojte kocky, uz som taka napalena z tych kasi ze az. Najprv som vyhodila do kosa Psenovu kasu z DM drogerie, totalne ztuchnuta a pritom spotrebovat v roku 2010, potom spokojnost s Oseva Natura ryzovou a psenovou, lenze sa minula (bola kupena na Orave) a tu v BA tu znacku neviem najst. Potom mi kupili v bio obchode v Auparku ryzovu bio a spaldovu bio znacky country life, tak ryzova je zas ztuchnuta. Esteze ta spaldova je chutna a ok. Mam sto chuti ist im tie otvorene balenia reklamovat. Kto ma vsak tolko casu aby chodil potraviny reklamovat.

danu
11. jan 2010

haasa • 1d • Dnes o 12:57
Ahojte, chcela by som sa opytat ako ste riesili zavadzanie 3 nemliecneho prikrmu po zeleninke a ovoci pre dojcene babo?? Vsade pisu ze na vecer nemliecnu kasicku s materskym mliekom ak ma mamicka dostatok mliecka ale co ak nema dostatok mlieka na takuto kasu? Davali ste aj nejaku mliecnu napr. od Nutrilonu?

piskutek5 • 2d • Dnes o 13:04
Ahojky ja uz moc mleka nemam tak kojim jen v noci kdyz se vzbudi. Malej davam kasi ale rozdelava se s vodou 🙂 Ale chci skusit nakou kasi od Nutrilonu.

haasa • 1d • Dnes o 13:10
aha takze jej davas tie mliecne kase co sa robia s vodou, alebo nemliecnu co by sa mala robit s mlieckom ale ty jej to urobis s vodou?

luthien.k • 1d • Dnes o 13:14
My dáváme na noc nemléčnou rýžovou kaši, kterou rozdělám v UM - v Nutrilonu. Je jí možné udělat s vodou, s plnou dávkou mléka nebo napůl s vodou a napůl s mlékem... Myslím, že je to lepší, když je takhle na výběr, než kupovat mléčnou kaši přímo. Navíc se dá udělat s takovým mlékem, které miminku sedí.

atrami • 3d • Dnes o 13:21
haasa,
sú kaše, ktoré už mlieko obsahujú- pridáš len vodu. Je drahšia asi 3,5 eura
Potom sú kaše, ktoré zarábaš s mliekom. Ak máš dosť mliečka, daj tú. Ak nie a nemáte v rodine alergie daj tú druhú. Inak sa porad s lekárkou.

haasa • 1d • Dnes o 13:22
a aku kasicku mate? hami, nestle...? a dakujem 🙂

luthien.k • 1d • Dnes o 13:28
haasa, my měli Hami a teď máme Hipp, nevidím v nich rozdíl (jestli se ptáš mě 😉

piskutek5 • 2d • Dnes o 13:28
haasa je to naka bio-obilnomlecna kase s bananem.A je od babytime. 🙂

shaula • 2d • Dnes o 13:56
Haasa - v podstatě máš 3 varianty:
- nemléčná kaše s MM - to bych viděla jako optimální, ale jestli nemáš dost mléka, tak:
- nemléčná kaše s UM
- mléčná kaše.
Nemléčnou kaši bych s vodou nezadělávala, dítě tak zbytečně připravíš o mléčnou dávku a ta je v tomhle věku ještě hoooodně důležitá.
Našim nejvíc chutnaly kaše Hami a Sunarka.

dadis • 2d • Dnes o 14:03
smiem sa spytat? Ja mam MM dostatok, ale v podstate akurat. Ako ste si odsavali mliecko k tej kasi? Jeden krat za den? Alebo po kazdom dojceni ste si skusili trosku odsat a vecer ste z toho zarobili kasu? Saska je uz sice moje 2. dieta, ale s pripravou kase z MM nemam skusenosti. Matko priberal dobre, kase som mu zaradila az po 8.mesiaci, skoro v 9.tom, kedy sa mu priberanie zastavilo, zacala som mliecnou, lebo uz dost vela papal ineho a mliecka som uz nemala tolko. Ale Saska je iny pripad, ta mi uz asi mesiac pribera malicko, aj ked mliecka citim, ze mam dost a papa dost casto a s chutou. Tento tyzden zacnem s mrkvickou, ale uz by som ju potrebovala aj trosku "vykrmit". Ma sotva 6,5kg, co mala v podstate aj pred mesiacom ☹ .

dadis • 2d • Dnes o 14:06
Inak pri malom som raz skusila kupit nemliecnu ryzovu Nestle - bol to hnus, presladene, divne, ked som to uchutnala, normalne ma naplo. Neskor sme kupovali HIPP mliecne, tie mi chutili, aj malemu. Je nejaka nemliecna podobna chuti HIPP (taka nepresladena, neskaramelizovana)? (myslim, ze pred 2 rokmi HIPP nemliecne nemal)

luthien.k • 1d • Dnes o 14:18
Hipp má dobrou nemléčnou rýžovou (Bio) - není přislazená, jemná, dobrá. Já ty přislazované vůbec nekupuju. Omylem jsem koupila nějakou od Hami s banány a sladké to je příšerně, to bych dítěti nedala ani náhodou. Vůbec nechápu, proč tam přidávají cukr 😠
Já MM neodsaju, takže dělám s UM, takže s odsáváním neporadím...

dadis • 2d • Dnes o 14:22
dik luthien, skusim si ju hned v lekarni vypytat. S tym odsavanim si to asi budem musiet vyskusat. Kupim kasu, precitam kolko ml treba na zarobenie a skusim si vecer odsat - ak tolko mat nebudem, skusim si po troske cely den odsavat a uvidim, co mi bude viac vyhovovat. Otrava to bude kazdopadne 😒 , ale co clovek nespravi pre svoje bubulko, ze?

luthien.k • 1d • Dnes o 14:24
dasis, je to tato:
http://www.promimino.cz/nemlecne-kase/hipp-ryzo...
Držím palce s odsáváním 😉

dadis • 2d • Dnes o 14:37
waw, este je aj lacna, viem ze je to v Kč, ale tie mliecne co si pamatam stali okolo stovky Sk. dik

dadis
16. jan 2010

chem iba k tomu dodat, ze malej uz davam tu HiPP ryzovu nemliecnu asi stvrty den a je to super...neznamena to, ze by prespala noc, coho som sa vlastne obavala, pretoze ju potrebujem trosku vykrmit, budi sa este zo 4krat za noc. Zaroven som zacala davat aj mrkvicku, tak dufam, ze pekne priberie. Inak s tym odsavanim, na prvy krat sa mi podarilo odsat s velkym usilim a z oboch prsnikov asi 20ml 😖 , to bolo vecer a rano som to doplnila do 50ml, druhy den sa mi podarilo vecer asi 40ml a rano som to doplnila do 70ml, dalsi den rano a vecer do 90ml a dnes vecer som odsala 90ml z jedneho prsnika uplne v pohode a za chvilku, rano uz ani odsavat nemusim, pretoze jej zatial kasicka z tych 90ml staci. Tak drzte palce, nech sa prehupneme cez tych 6,5kg 😀

lea132
27. jan 2010

Ahojte, kupila som bezmliecnu ryzovu - kukuricnu kasu Sunarka, samozrejme som si nevsimla, ze je tam pridany cukor...Su nejake okrem Nestle, kde ten cukor nie je? 🙄

maryy
4. mar 2010

ahojte, pred nedavnom sme zacali papat lyzickou - zo zaciatku to vyzeralo slubne, malej chutil aj bananik, aj jablcko, aj vyzivky... ale teraz ich nechce, skusala som to aj kombinovat, ale nic... jedine, co papa lyzickou su tieto kasicky. davam jej tie, do ktorych sa pridava voda a velmi jej chutia. ale mam aj jednu "nestle", do ktorej sa pridava mliecko. chcem sa opytat, moze sa pridat aj obycajne mlieko, alebo len materske? lebo mala je dost buchtulka aj tak, nechcem ju velmi "prekrmovat" - a davat jej napr. nutrilon spolu este s nejakou kasickou - to mi pride trosku nezmyselne, to jej radsej potom dam len ten nutrilon, od ktoreho je syta dostatocne. prosim, poradte... dakujem

maryy
4. mar 2010

a este som zabudla, od kedy mozu deticky papat nieco, co obsahuje lepok? (napr. piskotky) dik

laydy
8. mar 2010

Ahojky chcem sa poradit. Moja malicka ma 6 mesiacov, ale uz ju nekojim. Pije mi Nutrilon Hypoalergenny. Chcem jej davat kase na noc ale neviem aku mam dat ked mi pije hypoalergenne mlieko. Poradte mi niekto. Akou mam zacat

fisulenka
15. mar 2010

Ahoj,pokud chceš zachovat stejnou značku mléka,tak kup kaši nemléčnou a udělej ji s mlékem té značky,kterou pijete.My jsme byly kojené,začala jsem dávat nemléčnou kaši s mateřským mlékem,pak jsem koupila normální mléčnou bezlepkovou kaši od 4.měsíce a nebyl žádný problém.Tak to máme doteď,postupně začneme zavádět i lepek.
Myslíl,že ta nemléčná s mlíčkem,na které jste zvyklé,bude ideální začátek 🙂

hela2107
20. apr 2010

ahojte,
my sme zacali papkat kasicku uz od ukonceneho 4teho mesiaca, lebo sme boli na umelom mliecku. Maly ma velmi rad sunarku ryzovo bananovu, skusala som aj ine ale nechutili mu a dokonca prislo po nejakej od nestle aj nechutenstvo. Davam mu ju aj tri krat denne ale tak ze rozrobim len z 50 ml. vody riedsiu kasicku a do toho prilejem este normalne rozrobenu Bebu 120 ml a tento mix pije z flasticky, pekne sa mu to udrzi v brusku lebo po cistom mliecku casto vygrgava aj mlieko.

hela2107
20. apr 2010

maryy,
piskotky uz dostat kupit aj bezlepkove. su z kukuricnej muky a u nas ich maju normalne v potravinach Bala, su vsak take sladke ze moj maly sa za nimi az trasie :D

rainee
30. apr 2010

ja sa chcem spytat ked papame nutrilon comfort a HA ,aku HA kasu je najlepsie dat - ci nutrilonovu s mliekom, alebo nemliecnu zarobit s nutrilonom? musim zostat pri tej nutrilonke ci mozem napr.nestle nemliecnu zarobit s nutrilonom mlieckom?

rainee
30. apr 2010

este sa chcem spytat ci davate kasicky uz od 5 mes. a kedy ich davate, ci 1x denne na noc alebo ako.

lucie777
2. máj 2010

Ahoj, nečetla sem vše, asi to tu už padlo, ale co myslíte o cukru v kaších? Je snad ve všech, měli sme od Nestlé, tam cukr není, ale nikdy se mi nepodařilo jí rozmíchat bez hrudek, teď máme Babylove, ta nehrudkovatí, ale její konzistence mi přijde zvláštní a je tam hroznový cukr, obě kaše mléčné.. Dávám na noc, jinak kojím.. je nějaká kaše, kde není cukr?

delfi
3. máj 2010

Lucie777: bohužel mléčné kaše bez cukru nejsou. a v té nestlé sice cukr není, ale je tam vanilin, takže v konečném důsledku je to ještě sladší a horší než třeba ta babylove co je s hroznovým cukrem (který je mimochodem lepší než ten "klasický"). bez cukru jsou pouze nemléčné kaše třeba hipp nebo i babylove, ale ty mi malej vůbec nechce i když jsem je dělala z MM i z UM. Popravdě jsou fakt hnusný. tak to řeším tak, že do vody udělám část tý mléčný a část tý nemléčný. není to tak sladký, ale má to chuť a malej to sní.

lucie777
4. máj 2010

Delfi, děkuju, asi teda zkusím koupit nemléčnou a UM a uvidíme, jen teda nevím, jestli UM 1 nebo chvíli počkáme a koupím pokračovací.. Já bych nesnědla ani tu mléčnou kaši.. 😅

marketa137
14. máj 2010

ahoj, je nějaká kaše která se dobře zamíchá i rovnou ve flašce? nebo musim napřed rozmíchat v talíři a pak přelít do flašky 😉 . malej je na sunaru tak asi začneme sunarkou, ta se prý zamíchává dobře, ale nikde jsem nečetla jestli když udělam sunar v lahvi tak můžu přisypat i tu kaši nebo mlíko nalít do talíře a zamíchat a pak zase lít zpět do lahve 😒

carculka
14. máj 2010

market ja myslim ze muzes 😉 dyt tomu se nic nestane,das to Tomikovi hned

lucie777
14. máj 2010

Market, já nasypu vše do flašku-mlíko, kaši, pak přileju vodu a třepu! 🙂 Dnes teda poprvý, jinak sme jedli lžičkou, ale takhle to je nejjednodušší.. 🙂 ale i na misku sem nasypala vše a pak vodu..

lucie777
14. máj 2010

do flašky.. dneska mi to teda jde.. 😅

carculka
14. máj 2010

luci vy davate kasicky a jak maly chutnaji?