Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

pipisek
25. jún 2008

teď koukám, že ten odkaz nějak nefunguje...je to rýžová mléčná kaše Nutrilon

zuzka99
25. jún 2008

pipisek, asi viem aku kašu myslíš, posielali ju poštou ako reklamnu vzorku, mam ju doma. len vieš ide mi o to, ked budem kaše striedať či nebude vadiť jeden den Nutrilon kaša, druhý Sunarka, tertí Hami, štvrtý Nestle. každá kaša obsahuje podla mna iné UM a aby to nevadilo. ked zakazuju striedat často bez dohovoru s lekárom aj samotné UM. no ja asi moc premýšlam a špekulujem 🙂

pipisek
26. jún 2008

jo takhle....já to mám tak, že jsem koupila třeba kaši od Hami, tu jsem vypotřebovala, pak dala třeba kaši od Sunaru...já to střídala až když to došlo.ale tu Nutrilon kaši jsem jí dávala určitě měsíc, až pak jsem koupila jinou. říkala jsem si, že si musí tělíčko zvyknout na úplně nové jídlo. já bych asi pro klid duše dávala ten měsíc jen jeden druh kaše,nejspíš nějakou tu rýžovou a pak bych koupila třeba jinou. myslím, že když jde jen o jednu porci denně, že by ani to střídání vadit nemuselo.
dr. asi myslí spíš to, že když někdo nekojí a dává UM, tak aby nestřídal po týdnu různá mléka, přece jen dítě do těch +- 6měs. na UM (bez příkrmů - bez zeleniny, bez ovoce, bez jogurtu apod.) vypije denně cca 600ml mléka a nic jiného vlastně nejí.

kuky8
26. jún 2008

zuzka99 - ja som presne toto riešila v predstihu prostredníctvom netu s jednou pediatričkou. tiež sme plne kojený a 8 dní sa už trápime so zeleninou. Mlieka mám dosť, ale len na pitie 🙂 Na prípravu kaše by som neodstriekala potrebné množstvo. Po porade aj s mojou pediatičkou aj preštudovaní množstva článkov som si urobila taký plán, že v 7. mes. skúsim kašu nemliečnu, rozrobenú vodou. Totiž ak budem kojiť (ak) tak načo zaťažovať obličky UM ktoré je v mliečnej kaši. Tie mliečne by som chcela niekedy až okolo 10-11 mes.,
Ale to vieš, môžem mať plány, keď mi to malý nebude baštiť... Tak potom nastúpime mliečne, ochutené a tak.
Každopádne sa ho budem snažiť "presvedčiť", že aké zdravé a chutné su nemliečne 😀

zuzka99
26. jún 2008

kuky, ale ja som práve pozerala tie kaše, mám doma aj mliečnu aj nemliečnu a mliečna už obsahuje sušené mlieko tak sa rozrobí z vodou a nemliečna neobsahuje mlieko tak sa robí do mlieka. čiže keď neodstriekaš každopádne nejaké UM mať bude. to je celá veda okolo tých kaší 🙂 alebo to ja zle chápem?

petraluk
26. jún 2008

Kuky já tedy mléko odstříkávala na tu nemléčnou kaši, ale když jsem třeba nestíhala časově, tak jsem je dělaal z vody. Nic tím určitě nezkazíš, jen dej pozor ne každá nemléčná kaše se smí dělat z vodou, některý jsou opravdu jen s mlékem 😉
Taky jsme měli až do 10 měsíce jen ty nemléčný, teď už papáme mléčný 🙂

androna
26. jún 2008

kuky mas to dobre premyslene.my papame doteraz stale nemlecne kase a zarabam ich iba do vody.ziadne mlieko akurat ich vylepsujem troskou bananu alebo par lyzickami presnidavky aby to nebolo take bez chuti.
zuzka 99 zle to chapes nemliecne sa mozu robit iba s vodou ale mozes ich vylepsovat i MM ale neni to nutnost.

klaudia74
26. jún 2008

Ja dávam malému tiež nemliečnu kašu zarobenú do vody a neprotestuje. 🙂
Dokonca som objavila v Kauflande bio ryžovú kašu, majú to zabalené v priesvitnom sáčku 200 g, u nás je vyložená tam, ako je krupica, múky, atď. a veľmi sa mi pozdáva - aj cenovo, stojí okolo 22 Sk. Ale nielen to, páči sa mi, že to obsahuje iba ryžu a nič viac, zarobím ju vo vode a ochutím ovocím.

zuzka99
27. jún 2008

aha, tak som žila v tom že nemliečne sa zarábaju s mliekom, je na krabici napísané že pridať iba mlieko. tak to je potom OK

kuky8
27. jún 2008

no ženy, tak ako zuzka, aj ja som si myslela že nemliečne sa rozrábajú iba s MM alebo UM (príp. klasickým krav.) Tak to bolo napísané na krabiciach. Mám kúpenú Hami s banánmi - tú teda môžem v pokoji s vodou?

zuzka99
27. jún 2008

no fakt som myslela, že nemliečne su nemliečne preto, aby si každá mamička do nich pridala mliečko aké používa (aby sa dieťatku nemiešali rozne druhy mlieka). jedna kojí, jedna má nutrilon, sunar, bebu....
preto som nechápala ako može niekto striedať mliečne kaše ked každá obsahuje iný druh mlieka
ale asi budem používať nemliečne a zarábať s vodou veď keď budem kojiť bude mať mlieka dosť, alebo ak sa mi podarí tolko mlieka ušetriť a odstriekať dám mu s MM, zatial mám na kašičky odložených 20 fliaš MM v mrazáku

reruna
27. jún 2008

zuzka99, jestli se ti podaří odstříkat, tak je nejlepší nemléčná s MM, ale jestli ne, tak určitě mléčná, budeš kaší nahrazovat kojení a mléko dítě do jednoho roku potřebuje asi 700 ml, tzn. že od 8-9 měsíce to je jedna dávka mléčné kaše, jeden jogurt a 3-4 kojení za den. Zezačátku můžeš zkusit nemléčnou s vodou, aby si zvykl na chuť, ale jak už bude té kaše jíst víc, tak určitě mléčnou a druhy klidně střídám, malý je kojený, žádné UM nezná a kaše od různých značek mu nevadí.

zuzka99
27. jún 2008

reruna ďakujem za radu, pozerám si z Kroměříža? ja som žila v Holešove, teraz som na materskej ale na Slovensku

kuky8
27. jún 2008

zuzka - to úprimne závidím, že môžeš ešte aj odstriekať do zásoby. Ja mám mlieka tak na papanie, ale pár krát som skúsila odstriekať - cca 50ml ☹ To je dosť málo na kašu. Tak budem robiť ako písala reruna.

reruna - aj ja ďakujem za radu 🙂

zuzka99
27. jún 2008

kuky, no pomaly ale iste už do zásoby odstrekovať nebude čo, niekedy mi vyjde presne na papanie a som rada, ked večer zaspí aby ssa mi rýchlo dorobilo mlieko. budem musieť znova začať intenzívnejšie odsávať a zvýšiť si tvorbu nech mám na kaše

kuky8
27. jún 2008

ja tiež začínam "pokulhávat" s pitným režimom... 😠

zrzulka
2. júl 2008

kocky ja ked pripravujem kasu tak sa mi v nej vytvoria hrudky. vzdy to musim cez sitko preliat nech ju ma peknu hladku. co robim zle? pripravujem podla navodu. nevarim len zalievam horucou vodou. som z toho jelen...

denisocka
2. júl 2008

zrzi robíš tie kaše z DM? ja som ešte neskušala ,ale asi skusim

zrzulka
2. júl 2008

kupila som len jednu na skusku. nestle ku ktorej boli aj vyzivy. 🙂

ena
2. júl 2008

zrzulka skus najprv vodu a do toho sypat kasu postupne a miesat, miesat, miesat 🙂

sirinka
2. júl 2008

zrzulka ja som si kupila taku malu metlicku a s tym sa da krasne rozslahat

zrzulka
2. júl 2008

praveze na tejto bolo pisane neslahat 😠 inak by som ju rozslahala.
skusim este postupne pridavat ako ena radi.

sirinka
2. júl 2008

zrzulka 😨 rozslahala do coho? to bola aka? ja mam tiez od nestle a pekne mi to ide.

denisocka
2. júl 2008

ja som vykupila všetky kaše z kuponov 😀 ktovie či to nepožeriem ja

kuky8
2. júl 2008

denisočka - ja to isté 😀 😀 😀 a to sú mliečne
keďže som sa rozhodla dávať nemliečne, tak tieto počkajú (už som kukala na spotrebu, tak ešte vydržia do 02/2009). A ešte som zo sebou vypiekla, pekne som kúpila napr. takú že "první kaše...od 4m " tak tam potom budem musieť asi primiešať nejaké ovocie, aby to malo aspoň akú-takú chuť 🙄

klaudia74
2. júl 2008

Kuky8, mmôjmu malému chutí najviac práve tá "prvá kaša...", ani mu už inú mliečnu nedávam, striedam ju s nemliečnymi. A tá je aspoň bez cukru, lebo mňa išlo poraziť, keď som začala vyberať kaše a skoro všade bol písaný ten cukor! 😖 Skús ju dať ako prvú, keď začneš s mliečnymi a uvidíš...

sirinka
2. júl 2008

ja davam do kazdej kase aj trochu vyzivy...

kuky8
7. júl 2008

sirinka, klaudia - skúsim ako 1. mliečnu tú "první kaša..." a dám do toho ovocie 😉

Malému som už 3x dala nemliečnu, riedenú s vodou (nemám dosť MM na varenie a UM nechcem dávať). Celkom to do neho išlo, ale na konci som si všimla, že to už nie je kaša, ale akoby zahustená voda... môže sa také niečo urobiť? Máte s tým skúsenosti, prípadne pri mliečnych kašách?

kuky8
9. júl 2008

A ešte by som chcela vedieť jednu vec - malému dávam tú nemliečnu, ako píšem vyššie, no on sa mi v noci budí na kojenie aj každú 1,5 hod... Akoby ho to vôbec, ale vôbec nanasýtilo 😠
Tak som vytiahla ryž-ban mliečnu, ale ju mám ešte zavretú, neviem sa odhodlať ju otvoriť... či malému zbytočne nebudem miešať mlieka. Len ja by som sa rada aspoň 4 hoďky vyspala 😅

abetka
14. júl 2008

baby davali ste mliecne kase z DM.-babylove??? Boli ste s nimi spokojne???