Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

ja0
14. júl 2008

Mate niektora skusenosti s hotovym mlieckom s ryzovou kasou od Nestle? Staci to uz len ohriat ... poznate to?

ria80
15. júl 2008

Ahoj,tak tyhle věci nekupuju,je to slazený a snažím se cukru vyhýbat.
Právě se chci zeptat,dělám malé kaši s MM,takže kupuju nemléčnou.Ale ráda bych i nějakou bez cukru a bez lepku.Je taková jen čistě rýžová nebo existuje ještě nějaká?
Kaší bez cukru a bez lepku je dost,ale ty jsou zas mléčný.

iva211
15. júl 2008

My sme vyskúšali mliečnu ryžovú od nestlé bola výborná a malú zasýtila, len samá hrudka tak som mala čo robiť aby som to vymiešala aj keď písali že nešľahať ináč sa to nedalo, teraz máme od hami prvú kašu a banánovú na dobrú noc tak to striedam, tiež výborné malej chutia, výborne sa miešajú len recept na prípravu mi nesedí, musím dať raz také veľké množstvo prášku ako píšu na krabici, ináč by to bolo len mlieko a nie kaša.
Chcela som už kúpiť aj nejakú od 6.mesiaca ale v ovocnej od Hami je aj pomaranč, čo teda neriskujem, jablko jej veľmi nejde, iné obsahujú cukor alebo lepok, ktorý jej tiež ešte nemienim dávať hoci už môžme. Je to vysoká škola kŕmenia tie kaše a príkrmy.

martinka81
15. júl 2008

Ria v DM mají bio pohankovou a špaldovou, míchám je napůl s instatními, aby to nebylo zbytečně sladké.

janicka.ziv
15. júl 2008

Já teď zkoušela dm kaši a jedla ji. Jsem za to rada. Ona jen tak něco nesní a sladké moc nemusí.

ria80
15. júl 2008

Ve špaldový je lepek,ale tu pohankovou zkusím.

kachnik
19. júl 2008

Holky a když jste s kašičkami začínaly, jaké jste dávaly porce? My jsme zkusili první dávky z většinou 5 lžice kaše do 125 ml tekutiny a v pohodě to snědl, jen nevím, zda ho tím nějak zezačátku necpu.

kuky8
21. júl 2008

iva211 - my to isté pri Nestlé... hrudky,hrudky... ale ináč je výborná, ja som ju dojedla 😉 Prešli sme aj my na Hami ryž-ban., to bolo o.k., ale ešte lepšie mu išla marhuľová... ale to trvalo tak 2 týž. a začal štrajkovať, tak som sa vrátila na Nestlé. A to mám ešte v zásobe Hipp a Sunarku. Neviem, či ich použiť teraz, alebo počkať... 😕

kelly1
21. júl 2008

🙂

kelly1
21. júl 2008

😨

hubka
22. júl 2008

Baby a co mylite na tu klasiku-tiez instantna kupovanu v kauflande-ryzovo-pohankova, maju ich medzi bio potravinami-tiez sa bojim klasickej ryzovej, lebo maly ma tiez dost tvrdu stolicu a musim mu pomahat a ovocie sme este nezacali, len zeleninku, tak mu nechcem miesat chute....mozem zarobit s Luckou??co myslite, bo maly sa mi uz v noci budi a ja neviem potom zaspat, tak nech sme obaja spokojni 😀

lubecka
23. júl 2008

prosim vas, mozem do ryzovej kase primiesat rozmixovane ovocie alebo zeleninu ked sama nechuti? dik

kachnik
23. júl 2008

Holky, zkoušely jste ty se švestkami? Malej je po té rýžové pěkně zacpanej...

katulienka1
23. júl 2008

lubečka,no jasne že môžeš 🙂
a nielen ovocie,môžem tam primiešať kludne aj zeleninku a urobiť kašičku na slano alebo tam primiešaj kúpenú výživu napr. broskynovu.....

iva211
23. júl 2008

lubečka ale len ovocie ktoré už máte vyskúšané

binki
24. júl 2008

ja0: ahoj, tuhle mlékokaši znám a kupuju to, malému chutná i bez ohřívání a tím, že je to v tetrapaku, beru to s sebou, když déle cestujeme (většinou do letadla), má to lepší trvanlivost i chuť, než když nachystám mléko, kupujeme rýžovou a banánovou...

kuky8
30. júl 2008

katulienka1 - dík, na to isté som sa chcela opýtať ako lubečka 😉

jenjanka
24. aug 2008

Jaky je rozdil mezi mlečnou a nemlečnou kaši mě to přijde stejne ne?

sirinka
24. aug 2008

nemliecnu kasu mozes urobit s akymkolvek mliekom, ake ti vyhovuje, napr aj s MM, v mliecnej uzto mlieko mas a nemas na vyber 😉

kuky8
24. aug 2008

a rozdiel je aj v tom (podľa niektorých lekárov), že nemliečne sa odporúčajú deťom, ktoré sú kojené. Je to vraj preto, aby sa im nemiešalo MM s UM.
My sme boli plne kojený do 6 m, nemliečne nám vôbec nechutili (je pravda, že som ich rozrábala vodou), tak sme prešli na mliečne a sme v pohode 😉

jesssie
1. okt 2008

Ahojte, chcem sa spýtať či máte skúsenosti s kašou od Hipp-Bio obilná ryžová. Je to nemliečna kaša a ja ju chcem malej zarábať s mojím mliečkom. Neviete mi poradiť či mám moje mlieko prevárať tak ako sa píše v návode, alebo stačí iba zohriať? Mám ho uskladnené v mrazničke a nie som si istá ako ho mám pripraviť na tú požadovanú 50 stupňovú teplotu.
A neviete mi poradiť aké sú ešte na trhu tieto Bio kaše? Ja by som teda zatiaľ chcela iba tú ryžovú keďže začíname, ale kde to kúpiť, resp. akú značku 😨

kisska
1. okt 2008

Ahojte, ja len davam info, ze som videla inzerat, ze HIPP ma v lekarnach akciu 1+1 zadarmo na instantne kase a aj mlieka 😉

maarie
9. okt 2008

Ahojte,chtěla jsem se zeptat,dáváte kaše třeba i dopoledne místo dopolední přesnídávky?My nedáváme žádnou kaši,ani večer,malej spí pěkně i po mléce,ale myslela jsem pro zpestření jídelníčku.Viděla jsem,že jsou kaše rozlišený např. na noční,takže nějaké ty "lehčí" by mohly být i přes den?Nebo nee?Malej mi totiž nechce piškoty(koupila jsem v lékárně bezlepkové),takže točíme pořád jen ovocné přesnídávky,nebo ovoce s bílým jogurtem.Museli bychom mít nemléčné(mámě HA Bebu).

pipisek
9. okt 2008

ahoj,
Sunarka má kaše "Dobré ráno" tak myslím, že mu můžeš dopoledne nebo ke snídani klidně kaši dát...a dělají se i zeleninové, ale na ty nějak nemám odvahu 😀

emjee
13. okt 2008

amarelka • 1d • Včera o 22:40
ahojte mamky, s čím je lepšie začať ak kojím, s mliečnou alebo nemliečnou kašou? alebo je to jedno? ešte sa nechystám dávať kašu, až po tom 6-tom mesiaci, len už zistujem a kolko ste začali dávať? spinkalo babo potom celú noc?

annag • 2d, 39tt • Včera o 22:50
amarelka, najprv zeleninový a ovocný príkrm, potom kašu. Prechod na tuhú stravu má byť v prvom rade na stravu bezmliečnu, nepotrebuješ mliečko dopĺňať, ale nahrádzať tak, aby okolo tri štvrte roka - roka papal cca 500 ml mlieka a mliečnych výrobkov a ostatnú stravu, ktorá sa podobá upravenej strave dospelých. Väčšina bábetiek prespí noc tak okolo roka. Dá sa aj skôr, ale musí mať pokrytú energetickú dávku cez deň, čiže dobre papať príkrmy a zároveň mať tých 500 ml mliečka. Dojčenie nie je len o potrebe papať, ale aj o citovej potrebe byť čo najbližšie s mamičkou. Najmä v noci mávajú detičky obdobie (práve v druhom polroku), keď si jej prítomnosť veľmi vyžadujú, bez ohľadu na to, či sú na UM alebo na MM.

junovka • 2d • Včera o 22:51
ak kojis, tak jednoznacne nemliecnu kasicku Ja som spravila na jednu porciu, podla navodu...a cuduj sa svete, hned na prvy pokus zjedla celu porciu Skusala som prvykrat dat na olovrant, keby naaaaahodou boli problemy z bruskom, a potom som to presmerovala na 1.veceru

katullka • 2d • Včera o 22:57
amarelka, ja si tiez myslim, ze je treba zacat so zeleninkou, neskor ovocie a potom kasu. Ak sa nauci na sladku kasu, moze sa stat, ze nebude chciet potom papat zeleninku. A okrem toho kasa Ti vobec nezaruci, ze prespi noc, ono to prespanie nemusi byt len o tom, ci je hladny alebo nie je. Je malo deti, co prespia napr.: v pol roku celu noc a tie co prespia, tak by prespali aj bez kase. Presne tak ako pise annag. Dieta sa budi, lebo chce citit mamicku. To vstavanie je niekedy dost unavne, ale treba len vydrzat.
No a myslim, si ze mozes potom v pohode davat aj mliecnu kasu, lebo ak nemliecnu, tak by si si musela odsavat mlieko a zarabat to s nim, ale mozes dat kludne mliecnu kasu a potom este pred spanim nakojit. Ja som inak zacala davat kasu az okolo 7,5 mesiaca, no budia sa deti stale, ale staci ich trosku upokojit, pomojkat, dat dudku a spia dalej .

nobave • 2d • Včera o 23:00
Amarelka
Tak ja sa pripojím s opačným názorom - aj ja som si preštudovala všetky diskusie okolo príkrmov ale nakoniec som i tak urobila po svojom - mala som doma vzorku kaše nutrilon - ryžovú alebo takú nejakú a tak som mu ju vyskúšala strašne mu chutila - nič mu po nej nebolo - bola mliečna a tak som mu začala kupovať iba mliečne. Doteraz na nich fičíme a je jedno akej je značky - všetky mu chutia. Aj ja som výlučne kojila do 6 mesiaca a kojím dodnes... Bábo mi spalo dobre - raz za noc bol hore či som dala kašu alebo nie - ale pokazil sa keď mu začali ísť zuby to bolo okolo 8 mesiaca....
Je to výhradne na tebe - ako sa rozhodneš ...

katulienka1 • 1d • Včera o 23:02
amarelka,ja som tiež kojila a začala som dávať napriek tomu mliečnu kašu,lebo som jednoducho bola lenivá odsávať celý den mlieko na večernú kašičku a ani by som toho mliečka možno ani toľko nemala.
Samozrejme najlepšie je kašička z MM,ale je to na tebe a nič sa nestane ak začneš aj s mliečnou.
a s tým spaním je to všelijak.Moja Kika bude mať rok a stále sa budí každé 3hod a ked večer zje kašu a potom ju ešte nakojím.

amarelka • 1d • Včera o 23:06
dakujem, áno samozrejme začnem so zeleninkou,napr. na desiatu už som si niečo prečtudovala o tom ako zaradovať postupne nové..že každé tri dni, keby náhodou nejaká alergia...len s tou kašou som v tom nemala jasno, dakujem vám hmmm, tušila som, že sa može zobudiť tak či tak, nevadí, tak sa pomojkáme a trochu si cucne...ale ved ešte uvidíme ako to prebehne, ešte je to len pred nami a máme čas, počkám teda s kašou do 7 m., ak to vobec nemá vplyv na to či prespí noc alebo nie a na sladké ho nechcem učiť, tak radšej bez cukru

miriamka • 1d • Dnes o 09:26
Amarelka...ja som malemu skusila dat tiez kasu mliecnu (zatial kojim) na noc,lebo sa budi kazde 2 hodiny...kasu pekne popapa,a budi sa kazde 2 hodiny aj tak

boni • Dnes o 09:31
ahoj baby, ja som začala zeleninkou na obed po 4 týždňoch som pridala kuracie mäsko, potom som začala s desiatou- ovocie, teraz aj ja uvažujem nad kašou ako nad 3. príkrmom. Stále kojím, ale nikdy som mliečko neodstriekavala, bolo ho tak akurát.Teraz, keď potrebujem do mliečnej polievočky tak odstriekam max. 30-40. Chcela by som sa opýtať,či sa dá na večernú kašu použiť materské mliečko z viacerých odstriekaní počas dňa. Postupne odložené v chladničke a večer zmiešané spolu na prípravu kaše.Je to vhodné? Robí to tak niekto?

miriamka • 1d • Dnes o 09:33
Boni...ja som citala,ze odsate materske mlieko sa da to tej istej nadoby odsavat a uskladnovat v chladnicke 24 hodin,takze by to malo byt ok.

dididi30 • 2d • Dnes o 09:49
ja by som malemu dala nemliecnu, lebo jemu mlieko vadi, tot moj nazor, zalezi ake je babo.

boni • Dnes o 10:17
dididi30 a s čím zarábaš kašu-voda, ovocné pyré, jogurt? Daj nejaký recept.

rohacka • 2d • Dnes o 13:32
Ja som po zeleninkach a ovoci zacinala bezmliecnou kasou - ale nezarabala som ju do mlieka, ale do vody. Do toho roztlacila kusok bananu. Chutilo.

lila794 • 1d • Dnes o 14:22
Miriamka, ja tiez zatial kojim a krpec sa mi v noci stale budi, tak som vcera skusila mliecnu kasu- budil sa tiez ale je pravda, ze jej vela nepopapal.

jitdan
19. nov 2008

Ahojky, jsem tu nová a mám na vás dotázek
Hned týden po porodu jsem dostala akutní zánět močového měchýře a nasadili mi antibiotika a já začala ztrácet mléko a malý svojí váhu ... Takže se k MM nasadil UM-Nutrilon HA1, ale to způsobovalo koliky a tak se změnila UM na Nutrilon Comfort a bylo to lepší, ale kombinace UM s MM mu nedělala stále dobře a tak jsem musela přestat úplně kojit (on tedy měl ze mě jen 20ml). A zůstali jsme jen na NU Comfort a bylo po problémech.
Teď jsou malému přesně 4 měsíce a Dr. říkala, aby jsme na č.1 vydrželi co nejdéle a při hladu dávat kaši. Koupila jsem tedy Nutrilon-první kaše (mléčná-rýžová) a teď se chci zeptat.... V noci se mi začal budit hlady a tak ji chci začít dávat zatím jen na noc. Ale nechce se mi ještě lžičkou... Lžičku chci trénovat ve dne a né v noci
Dáváte tyto kaše také do flašek?? Mám to víc naředit vodou než píšou?? Kolik asi vody a kolik kaše?
Malý teď pije toho Nutrilonu 5x-6x 200ml. Díky........... !!!!!!!

krista
29. nov 2008

petrina • 1d • Dnes v 10:16
Zdravím všechny maminky... Potřebovala bych poradit. Máme doma 5-ti měs.klučinu. POslední dobou, resp.už asi měsíc a půl se mi v noci často budí a chce papat. Stále kojím, malý přibívá, má 8,5 kg, ale v noci chce pořád po dvou někdy třech hodinách jíst. A že by si jen cucnula usnul,ale pije docela dlouho a dost... Přemýšlela jsem už o kaši nebo nějakém mléku.Prosím poraďte mi nějakou ověřenou kaši,která by ho zasytila.. Našla jsem HAMI HAJAJA 2. Je to dobrá volba...? Prosím poraďte, dám na rady zkušených maminek... Už jsem z toho nočního vstávání dosti unavená. ☹

jakoubka • 1d • Dnes v 10:41
Ahoj.Kamarádky se to Hami Hajaja pochvalují.Já jsem dávala Nutrilon Good Night,anebo mlíčko s kaší od Nestlé.(rýžové),je to takové husté mléko a mooc dobré.

jandaj • 3d • Dnes v 10:50
Ahoj, mám ten samý problém, zkoušela jsem různé kaše, bohužel nepomáhá ☹ stejně se budí a chce pít ode mě 😝

nensy • 2d • Dnes v 11:20
tak mi kupujeme od Nnestle kaše na dobrou noc výborná je medová ale ta je od 6 měsíce

mysinka
29. nov 2008

Holky, tak se vám asi nebudí hladem 😉 My jsme to taky tak měli (teda máme doteď)...malý večer zblajzne 150ml kaše, pak se ještě nakojí a v noci se budí po 1-2h 🙂

zuzac
30. nov 2008

my dávame kašu od nestlé a neviem ako ju spravit, aby nemala tolko hrudiek. nakoniec ju musím dat ešte aj cez sitko.sypem ju po lyžičke, hrudky sú, dám všetky lyžičky naraz, ako píšu na krabici,je to ešte horšie. ako to robíte vy?

nevesta
30. nov 2008

Zuzac, ja ohrejem vodu a do teplej sypem kasu a zaroven miesam takym rucnym slahacom 😉 To iste som robila aj pri mliecnej... Nezhrudkovala sa mi nikdy 😉