Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

amaca
10. aug 2010

Ahojte, existuje nemliecna kasa pouzitelna od 4 mesiaca, ktora sa zaraba s dojcenskou vodou?

klementina
10. aug 2010

existuje od humany, tusim jablkova nemliecna, ktora sa zaraba s vodou--original je to pisane na krabici. ale neviem, ci je presne od 4M, my sme ju papali od 6M a bola fakt dobra, aj mne chutila, na rozdiel od vsetkych ostatnych 😉

katka444
16. aug 2010

@lucie777 mozem mi prosim poradit ako davas kasu flasou? je strasne husta na flasu. a aj ked sme dali viac vody tak nam upchavalo dierku na cumliku. a moc velku dierku nechcem, lebo malej este zabehuva aj ked dam mliecko cez trosku vacsiu dierku. aky teda pomer voda : prasok?

iwusca
16. aug 2010

amaca aj kase od nestle su od 4. mesiaca a daju sa robit s vodou..myslim ze sa to vola Moja prva kasa 😎 ...treba si precitat na krabici

k.jolanka
16. aug 2010

@amaca my jíme rýžovoz nemléčnou kaši od Sunarky která se dá dělat i s vodou 🙂

marketa137
17. aug 2010

Ahoj, jaká je dobrá akše s lepkem. nevím jestli kupovat instantní, co jsme viděla tak jsou všechny s ovocem nebo medem 😒 a nebo jsem viděla bio krupičku 😉 . tak nevim jestli ty instantní jsou líp stravitelné nebo můžu i tuhle 😉

muriella
21. aug 2010

Ahoj holky, koupila jsem kaši od Hami rýžovou nemléčnou-ale až doma jsem si všimla, že se nepřipravuje z vody ale jen z mléka a já bohužel tolik neodstříkám ☹ kupujeme normálně sunarku ale nemléčná rýžová nemá tolik druhů, tak jsem chtěla nějakou změnu 🙂 děláte někdo ty nemléčné kaše s vodou aniž by to bylo v návodu?

vlastovka385
21. aug 2010

@marketa137 Asi bych jako první s lepkem zkusila ovesnou. Jinak já kupuju pouze nemléčné kaše, máme alergii na BKM, tak je dělám do Nutrilonu Allergy Care, nejraději máme Nestlé osmizrnnou a Nestlé pětizrnou s lipovým extraktem.

marketa137
21. aug 2010

@vlastovka385 nevíš jak se dělá ta ovesná. Tomík zatim má tu rýžovou od nestlé jak prodávají v sáčku, ted jsem koupila od hami s malinama a s hruškou tak uvidim jak mu bude chutnat. A počítam že za 14 dní přejdeme na lepek, u nás naštěstí alegie nejsou.

vlastovka385
21. aug 2010

@marketa137 Já kupuju kaše ve zdravé výživě, protože v těch vyloženě pro děti není takový výběr. Mám jich hodně od firmy Nominal: ovesnou, jáhlovou, pohankovou, špaldovou, dělám je normálně do Nutrilonu AC, takže by měly jít do jakéhokoli UM. Jsou zcela přírodní a bez cukru, takže mu je míchám většinou s přesnídávkou, protože ten Nutrilon je dost hořkej, ale jinak mu šmakujou 🙂 .

pampalini
29. aug 2010

@marketa137 Ahoj, pokud chceš nějakou lepkovou, tak nejlépe i cenově vyjde koupit si nějaké mléko které vám chutná (my používáme Sunar) a k tomu třeba rýžovou nebo kukuřičnou krupičku (buď od nestlé nebo ve zdravé výživě...tam mají i jiné) a podle libosti přídat piškoty nebo dětské sušenky 🙂 . Já občas k tomu ještě přidám nějakou přesnídávku, nebo banán a malý má boule za ušima a neví kdy má dost. Ty předpřipravené kaše vyjdou zbytečně draze 😠 Pak tu krupičku přidáš do udělaného mléka a plus něco na ochucení a máš kaši lepší než z krabice - drahou. Koupila jsem si od aventu takové ty kelímky a v těch větších to vždycky protřepu a mám to za 2 minutky hotovo 😀

marketa137
29. aug 2010

@pampalini to zní dobře, já právě nevim jestli by moh i klasickou krupičnou, ted z jeho mlíka nebo je lepší ta instantní a do zdravé výživy se budu muset někdy jít podívat protože jsem slyšela že je tam na výběr hodně kaší 😉

pampalini
29. aug 2010

Krupičná sama o sobě lepek obsahuje, protože je z pšeníce ale dětskou krupičku, co jsem koukala můžou děti až od 1 roku. Tak mi přijde třeba ta rýžová taková lepší už proto, že je líp stravitelná a pokud tam nepřidáš třeba ty piškoty, tak je i přirozeně bezlepková a nemusíš do prcka denně ládovat ten lepek, toho si ještě v životě dost užije. 🙂

zdienka
11. sep 2010

ahojte, nepoužívate niekto kaše nomina? mám teraz doma ryžovú (zlozenie je ryzova muka a kukuricna krupica) a su v nej take cierne zrniecka sem tam. ze ci je to bezne alebo ju mam dat bokom... diky za radu.

lulupopo
29. sep 2010

Baby , mozem malemu zarobit ryzovu kasu nemliecnu so vodou? Alebo len s umelym mliekom? Lebo ja uz tolko neodstriekam, aby som zarobila kasu. Vcera som mu skusila dat trosku tej kase zarobenej s umelym mliekom, ale dnes ho bolelo brusko z toho umeleho mlieka, mate s tym niektora skusenost?

tygrous
4. okt 2010

@lulupopo Muzes delat nemlecnou kasi s vodou😉 Maly ma alergii na mlecnou bilkovinu, takze mu delam jen nemlecne kase ve vode a basti o sto sest😉

lulupopo
4. okt 2010

dakujem za info, uz mu davam s vodou, i ked raz som mu dala so sunarom a to mu chutilo viac, ako z cistej vody zmiesana

ivanka85
12. nov 2010

my papame Milupu a Sunar,myslim ze su najchutnejsie🙂

pampalini
18. nov 2010

Milupu jsem tu neviděla, je jenom na Slovensku?

lidiab
24. nov 2010

Ahoj, sice ma syn jeste zatim 3 mesice, ale mamka pojede brzy autem do Nemecka a tak jsem ji chtela poprosit aby nam tam koupila do zasoby kase. Mam takovy dotaz...pokud malymu davam Nutrilon, tak i tu kasi mu musim davat od Nutrilonu? Jde mi o ty mlecne kase. Musi byt mlecna kase kterou malymu dam stejne znacky jako UM co pije? U nemlecnych je to asi jedno kdyz do kase Hipp dam treba Sunar? Sorry za blbe otazky, ale nejak to nechapu a nemam se koho zeptat 😀
A vubec, co je dle vaseho nazoru vyhodnejsi a pohodlnejsi - davat rovnou mlecnou kasi nebo michat nemlecnou s UM?
A posledni blby dotaz - rozumim tomu spravne ze ty detske kase jsou bez lepku?
Diky 🙂

fraufrt
25. nov 2010

@lidiab ahoj ja tiez davam nutrilon ha a zacali sme v 6 mesiacoch s prikrmami
- najprv bezmliecne kase,rozne, v lekarni mi odporucili od sunarky, kasu ryzovu bez prichute, neskor aj s prichutami.
Moja pediatricka neriesila aku znacku pouzit az neskor mi ina znama dr.
Povedala,ze by sme mali pokracovat iba v 1 znacke, teda nutrilone aby sme nenarusili traviaci trakt, ale nakolko sme toho vyskusali uz viac a mala nemala ziadne problemy,tak sme to neriesili. Kolko ludi,tolko nazorov.

poleva
27. apr 2011

ako ste zaviedli osemzrnnú kašu? naraz? alebo postupne? že ste miešali s ryžovou?
dakujem za rady

zuzicka1982
30. apr 2011

@poleva Ahoj.Ja som dala osemzrnnu kasu dnes prvykrat.Miesto mlieka som dala vodu,lebo dost kojim. Malemu velmi chutila.Zjedol cca 140 ml.Ale nabuduce dam viac,lebo este pytal.

poleva
1. máj 2011

aha,,dík aj my už na nej frčíme tretí den...ja robím len tolko kolko je na krabici,150ml a asi viac nedám ked je tam také davkovanie asi to je idealna davka...a vidím že majú dosť,ja ju rozrábam s bebou 2,je fajna hustá mne samej chutí

halime
22. sep 2011

Ahojte....vidim ze sa tu toho popisalo az az. Nenasla som ale odpovved na moju otazku. Mam 5 mesacneho maleho a je stale hladny zacali sme prikrmovat zeleninkou a ovocim a sem tam mu urobim aj kasicku. Moja otazka je zahustuje niekto mlieko Nutrilon extra svojemu babatku na noc? Uz od mesiaca pijeme Nutrilon extra (tuna v uk je to aptamil extra hungry baby) a napriek tomu ze mi maly vypije skoro 200 ml na noc aj tak sa dvakrat v noci zobudi a je hladny. Nemozno ho nijak utisit :((( odkedy mu zahustim 150 ml malou lyzickou inst.kasky spi nam zase celu noc. Nemozem mu nejako uskodit???

evka4
23. sep 2011

@halime ak mu davas inst. kasicku, ktora je urcena pre jeho vek, tak mu urcite neublizis... ja by som si ale dala pozor, aby som davala do mlieka kasu bezmliecnu, ak by som davala mliecnu, tak by som urcite kupovala tu istu znacku, ako mliecko... bala by som sa miesat rozne znacky, ale len co sa mlieka tyka, ked kupis bezmliecnu kasu akejkolvek znacky, to je podla mna uplne jedno.

halime
23. sep 2011

@evka4 hej evi zatial davame len bezmliecne tak dufam ze to bude v poriadku. este ho tak naucit pit cez den, vobec nechce pit :( mozno skusim ci nebude chciet zo zalky lebo rano lape po mojej od kavy a priklada si ju k puse tak skusime dneska ;)

evka4
23. sep 2011

@halime a co ti nechce pit, vodu, resp. caj? ak pije dost mlieka, tak to ani neries... v mlieku ma dost tekutin...hlavne pocitaj pocikane plienky, ak ma aspo 5-6 za den, tak prijima dost tekutin. ja mam skoro rocnu dceru a ked vypije 100ml caju za den, tak som rada...deti nie su hlupe, oni jedia a piju tolko, kolko potrebuju 🙂

moen
15. apr 2012

stretli ste sa s tým, že vaše bábätko bolelo bruško z ryžovej kaše Nutrilon?

pia22
15. apr 2012

@moen urcite moze, je tam vela chemickych pridavkov. Skus mrknit na Ryzovu nemliecnu od Hami, mam ju v albume😉.