Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

kacenka83
15. apr 2008

ahojte, zaujimalo by ma odkedy davate detickam kase a hlavne kedy... namiesto predposledneho kojenia? som v tomto len zaciatocnik, este len teraz sme nabehli na zeleninku namiesto obeda tak nejako v tom nemam jasno...

junovka
15. apr 2008

ja Nelinke davam kasu ako prvu veceru a potom druha vecera asi o hodinu a pol je mlieko. 😉

sammy
24. apr 2008

Kacenka, ja davam kasu tak okolo 18.00-18.30 a potom tesne pred spanim este kojim, to je okolo 19.30. No je pravda, ze z kase mi zje len tak 50-80 ml.

sammy
24. apr 2008

Ja mam zas otazku: zacala som nemliecnymi kasami zarabanymi s MM, teda mala som len jedno balenie ryzovej od Nestle. Tu som davala 3 tyzdne, uz som ju minula. Tak som zacala davat mliecnu ryzovo- bananovu Nestle, lebo uz neodstriekam tolko mlieka ( a popravde ani ma to nebavi, lebo aj tak som vacsiu cast vzdy vyliala, kedze mala mi to nechcela jest). Po kasi nemame ziadny problem.
Mozem po tejto kasi skusit dat mliecnu Hami alebo Hipp? Nebude to robit sarapatu, ked mala ochutna tolko mliek (i ked len v kasi)? Alebo radsej mam davat len Nestle?

petraluk
24. apr 2008

Sammy já dávam od všech výrobců a po každý jinou, aby to nebylo tak jednotvárný, vždycky, když dodělam krabici. A měla by se tedy dávat jen 1x denně, oběd taky nejíš 2x denně 😕 😉

kacenka83
25. apr 2008

dakujem za odpovede... zacala som davat kasu na prvu veceru, teda o tej siestej, kubkovi strasne chuti, spapa mi 130ml a po kupani asi o tie dve hodiny mu davam mliecko... dala som od hami-prvu kasu, je to mliecna kasa, lebo tolko mlieka si neodstriekam, ale tak mu chuti, ze nestiham naberat 🙂

flipinka
1. máj 2008

Neviem, ci to tu uz bolo - ale ktora kasa u vas vedie? Dcerka je mizerny jedak, tak by som jej chcela dat kasu, ktoru mi tu odporucite, mozno jej zachuti.

valhali
2. máj 2008

ja davam malej kase roznych znaciek,ale nemliecne, radsej preferujem to jej mliecko,ktore papa cez den, nech ho ma aj v kasi. Vcera som jej skusila dat od nestle kasu "Zdrave zazivani", slivkovu, no mne tak chutila, mnaam,ze som sa tesila,ze to mala len tak zbasti. Figu borovu! Napinalo ju z nej 🙄 Jej chutia obycajne nemliecne ryzove kase Sunarka s bananovou prichutou, co mne zas az tak nechutia.

makelka
2. máj 2008

Ahoj já dávala dlouhou dobu od sunarky jen rýžovou, chutnala malýmu a v poho, je bez jakýkoli příchuti. Teď dáváme od Sunarky banánovou třeba, je výborná 😉 je to kaše na noc 😉

jahodka11
2. máj 2008

valhali a aj sunar ma nemlliecnu kasu? lebo maly moze len take a nenasla som inu, len nemliecnu ryzovu nestle.... tak sa pojdem popozerat, nech dostane aj s prichutou raz 🙂

fifla
3. máj 2008

flipinka, nas bobes sa ide utrhnut za nutrilonmi vseobecne, hlavne ta medova a ryzova, ale hami bananova do 4m. je suprova tiez.

nensy
3. máj 2008

ahoj mi kupujeme nestlé ale malá má ráda kašička od hami takže to střídáme 😀

valhali
3. máj 2008

jahodka, aj sunar ma nemliecne, tusim 4 druhy. Ryzova, ryzovo-kukuricna a potom s prichutami jablko a banan. To su len tie nemliecne co poznam ja, mozno ich je viac. No a mliecnych ma sunar kasi plllno,ale my tiez mliecne nepapame.

ina.b
3. máj 2008

My dáváme rýžovou Hipp a Hami, ale myslím, že ta Hami Adélce chutná víc 🙂

dadulik75
3. máj 2008

no caute asi budem zla ale ja mam svoje deti dochovane na krupicke a pudingu uz od pol roka a papame 4 krat denne, rano jogurty alebo vianocka,chlebik z maslom medikom obed normalne co je navarene a potm okolo 16hod ovocie a vecera krupicka ,puding samozrejme ze ty dvaja starsi maju ine a ziadne dalsi krmenie po hodine nebolo ,takze prepacte coho sa bojite sak moc sa nezmenilo od doby co sme boli my male a vtedy neboli hami a atd a sme tu takze sa nebojte nemate coho skuste sa opytat svojich mam a nieco take ako ze si nepametaju neverim moja ma 70 a velmi dobre si pameta co nam davala jest

valhali
3. máj 2008

praveze sa vela zmenilo do doby, co sme boli mali my, pretoze teraz su uplne ine poznatky z mediciny, stravovania deti...a vela terajsich tridsiatnikov je alergikov,co je dosledok krmenia nasimi mamami. Moju mamu ani nepocuvam,ked mi radi, co mozem dat malej,lebo mi stavaju dupkom vlasy. Ona by jej uz dala kakao, ribezle, jahody, med...a jej trvdenie,ze mne uz davala vsetko zaradom a nic mi nie je, neobstoji. Nech je rada,ze ma obisli alergie, alebo celiakia. Na svojom dietati experimentovat radsej nebudem. Ale neodsudzujem tych, co sa riadia radami nasich mam. Je na kazdej mame, aku volbu si zvoli. Nase mamy nemali ziadne vedomosti z oblasti stravovania deti,takze respektujem to,ze nam davala vsetko najlespie podla svojho uvazenia.

dadulik75
4. máj 2008

valhali prepac a preco nie ......co ked doplati tvoja dcera na to ze si jej predsa len nedavala vsetko a raz ti to bude vycitat ....este k tomu ty mas vedomosti co sa tyka stravovania deti?ja sa s nikym nechcem handrkovat ano kazdy mame svoj nazor ale tak zas treba skusat nie vsetko z obchodu konzervovane moze byt super co ked akurat z toho bude alergik namiesto toho aby jedli cerstve ovocie do radu a aj vsetky vyrobky......ak som ta urazila osparavedlnujem sa aj vsetkym ostatnym mamickam ja len nechapem ako mozte stale do deti pchat vyrobky ktore nemaju chut ked doma si to navaris chutnejsie......................ESTE RAZ VELKA OMLUVA TYM KTORYCH SOM NECHTIAC URAZILA 🤐

fifla
4. máj 2008

dadulik ja si myslim ze pravda je zas len niekde v strede vsetkych nazorov. fakt je ten, ze krupica je fajn, ale vela deti ma alergiu na kravske mlieko. volakedy sa to neriesilo, deti len hnackovali a mali bolesti bruska samozrejme nie vsetky. moj muz ma problemy doteraz len preto, ze sa o tom nevedelo. radsej do roka s mliekom pockam a necham maleho testovat ako mu robit problemy neskor.
ono prevencia je vzdy lepsia ako liecba potom.
ja sa nedrzim len reklamovanych veci, ktore teraz propaguju, nemam papierove plienky ani nepouzivam umelu stravu v poharikoch(teda okrem mlieka lebo nemam vlastne), ale zas kasicky su fajn, to musim priznat.

valhali
5. máj 2008

dadulik, nedovolim si tvrdit,ze mam vedomosti z oblasti stravovania,ale snazim sa byt informovana. Na temu prikrmy som sa radila so svojou pediatrickou a snazim sa citat hlavne lekarske clanky ohladne prikrmov, co ano a co nie. Malej som nikdy nedala kupenu flasticku,pretoze preferujem doma uvarene jedlo,ale kasicky kupujem instantne. Pride mi to casovo narocne varit domacu ryzovu, kukuricnu,ci pohankovu kasu. Tiez dam malej casom vsetko zaradom,ale kazda potravina ma svoj cas,kedy ju organizmus zacne dobre tolerovat. Varim doma vsetko z bio zeleniny,kedze svokrovci maju bio zahradku,ale budem respektovat zavadzanie roznych druhov odstupnovane podla veku dietata. Moja mama o takom odstupnovani nevedela a tak som jedla krupicu uz na 5 mesiac, stavu z pomaranca mi dala na 4.mesiac,lebo mi chcela dopriat vit.C... 🙂 Toto je podla mna nevedomost.
Inac aj ja dam malej puding,aj medik, aj biele pecivo...vsetko,co si spomenula, ale casom, nie teraz 😉

fifla
5. máj 2008

dadulik este nieco...podobne nazory ako ty ma aj moja svokra. minule jej prislo strasne zdrave dat malemu med. nikdy doteraz som nemala problem s grckanim. po tom mede grckal cely den. takze kazde dieta vnima urcite potraviny rozdielne a treba to tolerovat a pomalinky odcitavat.
ale samozrejme nemam nic proti tvojmu pohladu na vyzivu mimisov. ked vam ide vsetko, je to len dobre.

zuz11
6. máj 2008

bobulka34 • Dnes o 22:15
chcem zacat davat malej kase na veceru, lebo ma 9 mesiacov(korig. 7). Ma HA nutrilon. ake kase su pre nu vhodne, ja mozne vecernu davku nahradit kasou?

filipa • 1d • Dnes o 22:45
bobulka, skus nemliecne kase - idealne od Nutrilonu - do vami pouzivaneho HA mlieka (pokial viem, HA formule su hypoalergenne s korigovanym obsahom bielkoviny kravskeho mlieka, takze mliecnu kasu, ktora je na baze kravskeho mlieka by som aspon zo zaciatku eliminovala); priprava podla navodu na krabici. nie som si vsak ista, ci Nutrilon ma aj nemliecne kase. ja pouzivam stale nemliecnu kasu ryzovu od nestle, navyse je aj bezlepkova. v podstate inu si maly ani neoblubil. a vzdy som ju davala len do vecerneho mlieka, taku hustejsiu konzistenciu. takze to bolo 2 v 1, mlieko aj kasa... ale mozno ti poradi lepsie tvoja lekarka.

iva211
7. máj 2008

No podľa toho čo tu čítam je asi jedno s akými kašičkami začneme, či to budú mliečne alebo nemliečne. Alebo nie?

besova
8. máj 2008

My pijeme ha2 nutrilon a vecer na 180mlieka mu tam dam dve naberacky ako ma mlieko kase ja davam hami nemliecnu banánovu, a to popapá a haja celu noc.. a cez den mu dam zas iba nemliecnu zas zarobenu s z ha nutrilon mliekom a pridm mu tam nejaku ovocnu výzivku.. ze vraj je lepsie ak je ovsem dovod preco pijete ha mlieko zarábat iba nemliecne, potom nemá az taký ucinok to hypoalergenne mlieko, tak mi povedala nasa gastroenterologicka..

katy1979
16. máj 2008

u nás zatial vedie humana. Skusili sme aj hipp a ešte od hami - banánovú - ani ju nechcel a vôbec mi to dávkovanie podla nich nesedelo.
Dávam mu mliečne kaše aj napriek tomu že je kojený. Nekupujem mu zvlásť HA mlieko a nemliečne kaše. ň
Zatial s tým nemá problém.

tiež si myslím že sa doma a medicínske poznatky menia. To že niekde nie je alergický neznamená žo že to tak ostane. Moja mama je alergická od svojich 50 rokov. Takže predispozície môžeme mať všetci ale nemusíme o tom vedieť.

Krupicová kaša??? no moja sestra ma 2 synov ten mladší má 12 rokov a vtedy ešte vládol trend krupicových kaší a všetci doma sa strašne čudujú že prečo mu ju chudáčikovi nedám a samozrejme aj puding a ostatné veci.
Ja sa držím toho čo mi povie lekárka a my sme kaše začali dávať až po 8.mesiaci.

viem že to patrí do inej temy, ale nemám rada ked všetci v okolí su najmudrejší že čo by mal môj syn jesť.
Prababka mu chcela dať rezen a ryžu a ked som jej povedala že on má najradšej mlieko tak išla do chladničky zobrať kravské mlieko.
a čudovala sa ked som ju stopla že také on nejedáva a nepije.

dadulik ja aj varím ale aj kupujem výživy pre prípad že nestíham alebo sa mi nechce variť, poprípade sme vonku.
Ak si prečítam zloženie nemyslím si že tým ublížim svojmu synovi a aspon viem teda dúfam že zelenina a ovocie bolo čerstvé a kontrolované na rozdiel od určite zdravej a čerstvej zeleniny kupenej v marci.

vocko3
20. máj 2008

ahojte, chcem sa opytat, od kedy mozem malej spravit krupicovu kasu? ma 11 mesiacov, je este kojena. myslim ze uz je dost velka aby som jej mohla spravit taku kasu s umelym mliekom (lebo MM dost nemam), co myslite?

sylviaado
16. jún 2008

Do troch rokov by sa nemala davat klasicka krupica, lebo je to to najtazsie na zaludok, co mozes dat. A vlastne na celu traviacu sustavu. Ak velmi chces, daj jej tu kukuricnu krupicu, je to omnoho lepsie. Pa

abetka
25. jún 2008

tak u nas vedie Hami- prva kasa ine mi vobec nechcel.Z broskynovej Hami sa mi cely vysypal, tak skusime nieco ine, ale zostaneme asi pri Hami.
Inak s tym stavovanim deti aj ja som pri dcerke davala krupicu od 8 mesiaca a tvaroh od 1é a nikdy viac by som to neurobila. Radsej budem davat to iste dookola, ale nechcem nic uponahlat. Dufam, ze sa mi to podari 😉

zuzka99
25. jún 2008

prosím vás, viete mi niekto poradiť, keď kojim, alebo lepšie povedané keď budem vtedy kojiť a už budem dávať na večeru kašičky a nebudem mať dosť MM na zarobenie kaše nemliečnej, možem dávať mliečnu s UM? ide o to aby sa tie mlieka nebili, že bude mať kojenie MM, potom napr. kašu Nestlé, ktorá je asi s Bebou (myslím, keď je Beba od Nestlé), potom mu skusim dať nejaku Sunarku - v nej bude Sunar a tak ďalej. viete, keď tie UM sa nemaju striedať. pri kašiach sa možu? uffff, dufam, že ma niekto pochopí čo som tu chcela sa opýtať 😀

pipisek
25. jún 2008

ahoj zuzko
já jsem kojila a na noc jsem v malé 5měs. dělala tuhle kaši, dělá se jen z vody, protože už obsahuje UM

http://www.internetlekarna.cz/inshop/-vsechny-p...[id-8590340101588].html

to jsem jí dávala asi měsíc, pak jsem koupila jinou /myslím, že banánovou Hami/ a v pohodě ....a když se mi po ukonč. 6 měsíci malá sama odstavila, tak jsem kupovala všechno možný, Sunarku, od Hippu, Hami...sní všechno 😀

pipisek
25. jún 2008

a jako UM měla od toho ukonč. 6měs. Sunar