Aké skúsenosti máte s instantnými kašami?

lodia
30. aug 2006

Zdravicko!
Chcem sa spytat na Vase skusenosti s instantnymi kasickami pre dojcata a batolata...my sme s nimi este nezacali, tak neviem, ci skusat a ktore..doporucili by ste mi? dakujeeemmmmm..myslim hlavne na bezlepkove, ryzove, mliecne, ci nemliecne.. 😅

zuzac
30. nov 2008

na krabici píšu, že sa nasmie šlahat, tak je nešlahám, len miešam, ale tých hrudiek...tak ja skúsim trošku šlahat aspon s takou tou metličkou.

soso
4. dec 2008

ahojte, viete mi poradit nemliecnu obilninovu kasu? taku, co by sa zarabala s MM, pripadne s vodou? este kojim a nera by som UM. Dakujem🙂

libka1
5. dec 2008

V DM-ku mas kopec kasi nemliecnych od Alnatury, su Bio a nasej malej celkom chutia, papame ich kratko, lebo su s lepkom, ale beru jej, napr. ovsena, psenova, spaldova. A doteraz sme papali ryzovu od Nestle, alebo kukuricovo ryzovu od Nutrilonu tusim... a kupila som aj v normalnom bio obchode kukuricno prosovu, ta je tiez bezlepkova... 😉

yasmina
5. dec 2008

Soso...Nestle robi nemliecnu ryzovu, Hami jablkovu nemliecnu, Hipp nemliecnu ryzovu...odskusane mam tieto lebo mame UM ale antirefluxne a to mliecne kase nemaju tak kombinujem SR mliecko a nemliecne kase a su dobre... 😉

lexis
6. dec 2008

My sme začali s ryžovou, náš doktor je extrémne opatrný ale má pravdu. Teraz sme prešli na mliečnu s vanilkovou príchuťou. Na to, že má 9 mesiacov a ešte sme sa nedostali dalej je to dosť pomalé ale neriskujeme alergie.

kisska
6. dec 2008

soso -Nestle ma aj nemliecnu osemzrnnu a je celkom dobra aj len s vodou..
Ja inak k tym hrudkam - niekedy sa podari a niekedy nie, ale mam pocit, ze malemu chutia prave tie 😉

norik1
7. dec 2008

Sunarka je nemliecna ryzovo-kukuricova a ovocna, Hami cista ryzova alebo ryzova s prichutou jablko, banan alebo broskyna...my lubime tu bananovu najviac, ale papame vsetky. Nestle robi ryzovu nemliecnu krupicu....
ja rozrabam UM HA (preto nemliecne kase) no ked prisypem kasu tak sa mi tie hrudky netvoria....miesam vidlickou 😅

avanka
8. dec 2008

Babulky a nejake kase, ktore sa robia s vodou a neobsahuju UM? Kojime sa, ale tolko mlieka neodstriekam...

matinka
7. jan 2009

my tiez davame kasu, od 6,5 mes, lebo sme malo priberali. Davala som nutrilon mliecnu s ryzou, lebo som nemala vzdy dost mliecka a teraz chcem zarabat aj nemliecne, len sa mi nejako nedari. Kupila som Hami aj Hipp ryzovu nemliecnu, ale na chvilu zhustnu a ked ideme papat, tak su zase riedke ako voda. Kde robim chybu?

Inak vyskusali sme od Nutrilonu Prvu kasu (vzorka mi prisla postou) a maly mal do rana velky flak ako mensia slivka na rucicke ☹ , stalo sa to uz niekomu z vas?

daskak
9. jan 2009

martinka tak by som ju viac nedavala
a ako dlho nechas tu kasu stat... lebo ja ju zamiesam ahned jeme a nikdy nie je riedka

matinka
9. jan 2009

daskak, vcera som viac zohriala mliecko a bola dobra, tam bola chyba 😉 , akurat nas zapekala a doktorka mi ju kazala vysadit, tak teraz nekasujeme 😒 a tu prvu kasu uz urcite nedam 😠

slaavka
11. jan 2009

Davali by ste ryzovu kasu nemliecnu u UM aj 4 mesacnemu babatku? uz je dost velky - 8 kg a len mliecko mu nestaci..neviem totiz co to znamena ukoncenie 4 mesiaca...diki za rady

dzanka3
11. jan 2009

slaavka ja davam tie nemliecne do UM mlieka - od hami kase...vcera som mu tiez dala - dala som tu ryzovu nemliecnu a dnes troska take tvrde vykakal....tak skoro ju uz nedam...
ale davam kase od 4mesiaca ako je napisane na krabici ...ale nie lyzickou papat,ale taku redsiu do deraveho (zvacsena dierka) dudla 😵 ...tak sa pekne napapa a s lyzickou len vymysla 😔

saska.t
11. jan 2009

ukonceny 4 mes. znamena ked je maly napr. narodeny 11.7 tak ukonceny 4 mes. ma 11.11 a tym padom 12.11 zacal 5 mes. 😀
pridaj si do svojho pasu dieta a zadaj jeho datum narodenia a ono ti to bude ukazovat kolko ma ... 😀

zoubek
12. jan 2009

Ahojky mi papáme kaši od nutrilonu od 6.měsíce obilno mléčnou - špaldovou. Malému chutná. Dávám mu jí každý večer. Jen mám takový problém, myslím si že ji papá mnoho. Jaké máte zkušenosti vy? Dělám mu 170ml vody a 65g. Držím se návodu na přípravu, jen jsem si propočítala větší množství.

libka1
15. jan 2009

Ahojte, som trochu na pochybach, tak sa chcem spytat, je nejaky rozdiel medzi tym ked dam malej kasu z normalnych ovsenych vlociek ako ked jej dam ovsenu kasu z DMka od alnatury? Zda sa mi to byt to iste, ale nejak som zneistela 😝

bejkabambulka
16. jan 2009

Ahojte baby, prosim poradte mi, maly ma 7 mesiacov, na veceru by som mu chcela zacat davat kase. Vedeli by ste mi odporucit nejake nemliecne bezlepkove, ktore sa zarabaju iba s vodou? Kojim sice, ale tolko mlieka si neodstriekam a umele hypoalergenne mu nechcem davat. Je pravda, ze z ryzovej kase zapeka?

junovka
16. jan 2009

Libka, rozdiel je podla mna v cene a to ze vraj z DM je BIO, ci naozaj to neviem 🙂 😉

Bejkabambulka, skor potom ryzove kase/napr. od Nestle, alebo Sunar/, ktore sa vlastne odporucaju davat aj na zaciatok stravy v prikrmoch.Ci bude zapekat?....to je individualne od kazdeho babatka.Nas nezapekalo, aj ked je pravda, ze my sme papali od Nutrilonu mliecne kase. 🙂 😉

libka1
17. jan 2009

Hm, ked ja neviem ake vlocky kupit v obchode... Maju ich tolko ze som bezradna 😝 😔

sonenschein
17. jan 2009

Ahoj baby ja som dala 6.5 mesacnej kojenej dcerke bezlepkovu kasu od Nutrilonu a na 8 den mala cervene flaky okolo ustociek tak som ju vysadila. Je mi to luto lebo jej chutila uz sa vam stala alergicka reakcia na kasu?
Skusila som o den neskor aj od Nestle a to iste moze byt alergicka na susene mlieko? Aku kasu jej mam spravit?

kisska
17. jan 2009

ahoj sonen 😉 , skus jej dat nemliecnu - taku co sa zaraba s MM alebo s vodou. ak mas tolko mliecka(skus odstriekavat "zvysky" z celeho dna a vecer dat do kase), ze mozes zarobit kasu, bolo by to to najlepsie a tak zistis, ci je to alergia na UM, ktore je v kasi, alebo na inu zlozku...

bejkabambulka
17. jan 2009

Dik, junovka, kupila som ryzovu kasu od nestle, tak uvidim...my radsej nutrilon a mliecne kase neskusame, maly ma trochu ekzemy, nechcem mu to zhorsovat...
a este mi prosim skuste poradit, maly mi vobec nechce jablcko, uz som to zmiesala aj s mrkvickou, ale nechuti mu to...akou fintou ho na jablcko nalakat???? alebo mam skusit hrusku, banan, marhulu?

sonenschein
17. jan 2009

Ahoj kisska 😉 dala som jej taku co sa zaraba s vodou mam vtom chaos ktora je mliecna a nemliecna. Ktora od Nutrilonu sa moze zarobit s MM? Dik
ale uz sme si zvykli bez kase, dala som jej jablcko do parneho hrnaca na 20 min hmm aka dobrota 😀 spapala viac ako stara mama 😵

kisska
17. jan 2009

hmmmm, nenasla som od Nutrilonu ziadnu nemliecnu kasu. Vacsinou to je napisane na krabici a vacsinou je dost velky rozdiel aj v cene (su ovela lacnejsie) 😉

pekacka
18. jan 2009

a dávate každý deň na večeru instantnú kašu - kupovanú?? alebo sa snažíte niečo vy vykuchtiť?
lebo mi ich papáme každý večer a striedam mu príchute, a máme aj rôzne značky. a fakt každá má inú chuť. napr.jablková od nutrilonu a jablková od hami je fakt rozdiel.

amarelka
18. jan 2009

neviem ako malému, ale mne sa zdala najlepšia nestle banánová, fakt chutila banánovo, ozajstne, nie tak umelo...ale teraz robíme nemliečne kaše a pridávame nutrilon HA....

janzi
8. feb 2009

Prosim vas a ked zarabate kase, date vodu iba zovriet v rychlovarnej konvici alebo ju nechate v hrnceku prevriet cca 5 min? A v com uskladnujete otvorenu kasu, v tom sacku a v krabici, alebo momzem ju dat aj do nejakej nepriehladnej dozy, nie?

stankatt
10. feb 2009

janzi, davam 5 min prevarenu vodu 😉 A skladujem v tom origos sakli, len to dobre zavrem- so stipcom, aby nenavlhla. Ale ta kasa sa rychlo mina, tak nestihne navlhnut 🙂

addaa
10. feb 2009

Ahojte baby, malý bude mať rok. Chcem sa spýtať, máte niekto skúsenosť s obyčajnou krupicou? Kamoška ju dáva od pol roka. Mne sa to zdá skoro a neviem, či po roku je to tiež vhodné...

tulinocka
13. feb 2009

addaa detska krupica v utlom veku vraj zatazuje zaludocek tym ze sa tazsie travi.Skus tie instantne kasicky su celkom fajn.Maly mi jedaval hippkove ale chtili mu aj babylove z dm drogerky a su aj cenovo dostupnejsie.Obyc. krupicu som mu dala prvy krat az ked mal 2 roky