Aké výrobky odporučíte na prikrmovanie?

marhulka88
1. okt 2008

chcem sa poradit ake produkty resp. znacky by ste odporucili v ramci prikrmovania napr. kase a pod. dokyna nam odporucila zo znacky nestle ale ja by som si dala poradit odbornickami mamickami 😀 dakujeem

stresmenka
1. okt 2008

ja som tiež za nestle to mi tiež bolo paradené maminami ale čo mamina to iný názor 🙂
Doky mi zas povedala, že treba pokračovať v značke takej aké sa dávalo UM

zuzka1.
2. okt 2008

Toto by zaujimalo aj mna, uz nie sme kojeny, a od ukonceneho 4.mesiaca, by sme chceli nieco poskusat!
Tak miminky poradte, co je najlepsie, najchutnejsie a mate s tym dobre skusenosti

michru
2. okt 2008

Ja nekojim, mlieko sa mi odislo ☹ , mne bolo poradene aj od detskej lekarky, ze si mam kupit Nutrilon, malemu to chuti a konecne ho nebolí brusko a aj pravidelne kakava. Z mojho mliecka sa nevedel tak často vykakať. Aj v lekarni mi odporučali Nutrilon, že Nutrilon ma najbližšie k materskému mliečku. Aj v porodnici dalavi niektorým detičkám Nutrilon. Maju aj rozne kašičky už od ukončeného 4 mesiaca. Ja a aj Damianko sme s Nutrilonom spokojný. 🙂

marhulka88
autor
2. okt 2008

my sme kojkani ale zda sa ze dost hladni hlavne na noc...dokyna teda odporucila ryzovu kasu tak skusim pozriet ten nutrilon ;) dakujem za radu

nevesta
2. okt 2008

No v kazdom pripade si dajte pozor na zlozenie... Ovocne vyzivy bez cukru a obedy bez soli... Napriklad pozor na Hipp spenat, ten ma v sebe smotanu (nevhodne do 1 roka) a na Hipp je napisany tusim od 5, ci 6. mesiaca... Hipp je od 8 mesiaca normalne soleny 😠 , Takze mi sme ho prestali papat... Prestali sme tuto znacku kupovat... Tiez nechapem medovu kasu od 6. mesiaca...

marhulka88
autor
2. okt 2008

no nad tou medovou kasou som sa aj ja zamyslela ... hipp nam odporucila dokyna nejaky jablkovy dzus na vystriedanie s ryzovou kasou ak by mal z nej zapchu tak neviem

nevesta
2. okt 2008

Na zapchu je speci kasa so slivkami od 6. mesiaca 😉 Ja som malej davala a stale davam pit iba cistu vodu... Zbytocne zvykat na sladke...

nevesta
2. okt 2008

Sa ospravedlnujem za preklep 😅 my sme ju prestali papat...

titkovamiriam
2. okt 2008

tak ja som za domacu stravu-pekne zacat prikrmovat ryzovou kasou,potom zacat pomalicky pridavat zeleninku,a postupne vsetko ostatne.aj ta super znacka ,,kvalitnej,,detskej stravy je niak spracovana aby vydrzala a je to poriadny biznys.
tak pozor hlavne na cukor,e-cka,stabilizatory a konzervanty,soli a podobne

nevesta
2. okt 2008

Tiez som malej na zaciatku vylucne varila, je to to najlepsie a nezaberie to vela casu 😉

stresmenka
2. okt 2008

Miriam a ako si robila tú varenú ryžovú kašu? Klasika mlieko a ryža či aké mliečko si používala mi sme na bebe.
Miriam a ešte môžem mu dávať aj odšťavené jablko myslím šťavu.
A akurát včera som si pozerala v obchode tie hipp príkrmi že mrkva morčacie maso a zemiačky a trvanlivosč 10/2009 tak koľko škodlivých látok tam musí byť a hl. vec že od 4+ mesiaca a aj v tých výživách ja som tiež za varenú stravu doma 😉

jannicka
2. okt 2008

ahojte. ano na hipp pozor, ten spenat dorazil aj mna, ze od 4. mesiaca a smotana!!! nastastie som mu to nedala. aj s tou solou je to pravda, treba to dobre citat do ovocia (nie kazdeho) pridavaju cukor aj do stiav niektorych, proste dobre citat!!! my sme spkojni s alnatura v dm. ale na zmiesanej zelenine tam pisu ze obsahuje cesnakovu vnat a neni to pravda je tam por,neviem kto to prekladal :( este je tam aj nakresleny.... inac ak mate zeleninku zo zahrady super, ale kupovana je plna dusicnanov casto a niektore deti to neznasaju dobre. pozor aj na kase od 4. ci 6. mesiaca co obsahuju lepok! nas inac z ryzovej zapieklo aj krce ale kamoskna ju papa aj po nej dobre spi a kaka.... kazde babo inac 🙂

titkovamiriam
2. okt 2008

3M-mimi to by ma nenapadlo davat nieco,ja som prikrmovala az od 8m-no kojila som,ale myslim ze aj nekojene ma este trosku cas

ryzu som dobre umyla a uplne rozvarila,pridala som potom moje mlieko 😀

som chemicka takze ja nedavam ziadne kupovane hotove jedla ani starsim detom ☹ ,nehovorim ze aj to doma varene je suprove no obmedzujem co najmenej chemikalii.

marhulka88
autor
2. okt 2008

miriamka my sa chystame tiez varit nechcem do bambulka pchat uz hotove jedla z obchodu to nie...skor ma zaujimali tie kase...trosku sa aj bojim toho aby ho z toho 1. nezapekalo a 2. vela z nich nepribral...
to s tou domacou ryzovou kasou napadlo aj mna ale zabudla som sa pytat dokyny ci by to mohlo byt aj takto
...myslite ze namiesto kase by dieta mohlo nieco ine zjest na veceru co by ho zasytilo aby nevstavalo kazdu hodinu na kojenie? aj ked moj nazor je ze on bude stale chciet didacku kazdu hodinu v noci no ale dokyna vraj je velky a hladny tak mu dajme najest 😀

jahodka11
2. okt 2008

marhulka, podla mna ano, ak mu das papat nieco ine namiesto kase, a nebude hladny, nie je to problem....kasa nie je povinna... 🙂

davidko7
2. okt 2008

No ja som čitala nazory viacerych lekarov a oni doporučuju kupovane prikrmy-napr.Hipp su bio a su spracovane za sterilnych podmienok,ake doma nie su.A to množstvo soli je veľmi minimalne.

titkovamiriam
2. okt 2008

jasne ze kasa nieje povinna,inak nemala by zapekat-ked tak das feniklovy cajik 😀 ten je dobry na brusko a samozrejme nesladit-no je to na kazdej z nas a aj lekari su rozny.treba len dufat ze sa rozhodneme spravne,po ryzi mozes prejst na zemiacky a roznu zeleninku,k roku uz mozes skusat mliecne vyrobky/domaci jogurt a vyrobky z neho/,dusene masko/rybie,jahnacie a potom ostatne/zeleninku ovocie .
kto chce spravi si doma.
bohuzial ma este nic nepresvedcilo ze ak ma nieco zaruku neviem ako dlho a nedajboze je tam maso ze je to uplne nezavadne.
nastastie z mojich deti niesu ani alergici ani niak zvlast chore deti 🙂 -tak som spokojna.

davidko7
2. okt 2008

Samozrejme,že je na každej z nas čo si vyberie...Len som už viackrat čitala od lekarov,že kupovane prikrmy su zdravšie.A myslim,že lekari by nas mali o tom pravdivo informovať.Ak ma niekto zahradku a použiva nestriekane ovocie a zeleninu,tak je to ok.Ja malemu varim/svokra ma zahradu/.ale občas dam aj hippku,alebo hame.Hlavne vtedy.keď cestujeme,alebo keď sme boli na dovolenke.

emfi
2. okt 2008

Ahojte, moja malá má 9 mesiacov a ešte kojím, ale len občas lebo je veľký jedáčik a od 6 mesiaca prikrmujeme.
Začali sme zeleninkou, domácou zo záhrady. Podľa mňa je to lepšie aj chutnejšie ako kupované , ale keď niekto nemá záhradu, tak aj také môže skúsit, veď musí to byť v súlade s potrebami dieťatka.
Vždy na večeru pred spaním varíme kašu, nám sa osvedčila značka Nutrilon a Sunarka. Mali sme aj Nestlé, ale tie pri zarábaní robili dosť hrudky. Ale je to individuálne, treba vyskúšať

titkovamiriam
2. okt 2008

ale jasne ked sa cestuje,dovolenkuje 😀 -inak aj lekari maju dobry biznys s toho co doporucuju a hlavne umele mlieka 🙂 ,no ale taky je dnes svet vsetko je to otazka penazi 😠

stresmenka
2. okt 2008

Miriam ja ešte malému nejdem dávať príkrmy, len so to čítala tak ma napadlo opýtať sa mi máme ešte mesiac čas 🙂

zanetak
3. okt 2008

tak ja som najskôr varila zeleninu a potom som začala kupovať hippky a som spokojná, pretože malej chutia.
Takisto mám príkrmy aj z IT a tam majú aj mäskové od 4.mesiaca/kura,ryba,hovädzina.../.Je to rozomleté na kašu a obsahujú aj vodu, takže to není až také silné mäso. A od piateho mesiaca dávam malej aj zeleninové, aj ovocné aj mäsové a papá pekne všetko rad radom.
A čo sa týka toho zapekania. Tak malú zapekalo zo Sunaru /Nutrilon sme nemohli, pretože z neho grckala/ a doktorka mi poradila, aby som jej to varila do vody z ovsených vločiek,alebo do harmančeku. Harmanček zmení dosť chuť mlieka, ale ovsené vločky ho nezmenia. Takže už nezapeká 🙂

marhulka88
autor
5. okt 2008

ak mozem rada by som sa s vami poradila aj o tom ako prikrmovat...ja som citala ze prvy mesiac treba testovat zeleninu (7mes.) potom pridat maso a ovocie (8mes.) atd. dokyna mi povedala ze mame dat 4dni mrkvu potom pridat zemiak 4dni a potom na desiatu zacat pridavat ovocie...ok tym padom na obed nemam uz nic nove pridavat? som z toho jelen ako potom zistim na co dieta pripadne reaguje nevhodne???
tiez ma zaujima ci ste pri podavani ovocia ovocie varili alebo ste ho davali surove? dakujjeeemm

katmi
5. okt 2008

ahojte.. my papame prikrmy od HAMI.. a velmi nam chutia.. a my papame podla toho,co nam poradili tetusky odbornicky na vyzivu z HAMI.. jeden prikrm 125g mame na 3dni.. 😉 momentalne papame mrkvicku so zemiacikom..zajtra budeme mat karfiol..

pizzamati
5. okt 2008

Ahojte. Katmi ked dawas malej tu mrkvu HAMI dokrmiš ešte aj mliečkom? My davame malej tiež prikrmy od HAMI a mala zhltne 125g zeleninovu zmes na jeden krat a mliečko už nedam a vydrži 3-4hodinky 😀

amatula
5. okt 2008

ahoj marhulka mi sa tiez kojime a chystame sa prikrmovat lebo mali zacal casto cuckat 😀 lekarka nam odporucila zacat s ryzovou kasickou robia ju vsetky znacky a myslim ze je to to same,rozdiel je len v znacke..kazda kasicka je rozdelene pre urcity vek dietata.velmi dobri na zaciatok je slaby nesoleny vyvar a zeleninku a ovocie postupne po trochach.neboj ked to nebude babatku chutit nebude papat.mam taku skusenost pri prvom dietati.a tropicke ovocie sa neodporuca,vraj az do 2 rokov 😕 len banan....

katmi
5. okt 2008

pizzamati ahoj.. ja som jej zacala davat tak,ze napr.mrkvu prvu,a to som jej dala na skusku 2lyzicky na prvy krat, potom na dalsi den 4lyzicky a na dalsi sme dopapali.. vzdy sme dokrmili mlieckom.. ide o to,ze ked sa dava nova zeleninka,malo by sa to takto.. postupne.. inak mam pocit,ze mala by mi tiez spapala jedno cele balenie naraz 😅 ale este jej nedavam..
a davas jej ten prikrm ako? ako obed?? ja planujem davat neskor ako obed..

junovka
5. okt 2008

Marhulka, ano mas pravdu, ze prvy mesiac sa ma davat zeleninka, stale ked davas novy druh ci je to zeleninka, alebo ovocie, tak mas mat odstup 3-4 dni, aby si vysledovala, ci je nejaka reakcia, ako napr.hnacka, zapcha, zvracanie, vyrazky, upch.nosteka.....Potom na 6 mesiacov by si mohla zacat davat ovocie, na 7 masko.....
Tu zeleninku by si mala davat na obed, cize by si vynechat mala jednu davku mliecka, ale zo zaciatku mozes dokrmit este mlieckom, ked si to babo vyzaduje.My sme takto zeleninku dokrmovali asi 2 tyzdne, kde sme zapijali 90 ml mlieka a postupne si Nely sama vyradovala mliecko z obeda.Ked zacnes s ovocim, tak to sme papali na desiatu, takze to uz boli 2 davky mlieka v 6 mesiaci , kde sme uz vynechavali.Co sa tyka ovocia, tak ja som zacala davat surove jablko, tak isto aj hrusku, ale po 2 tyzdnoch mi zacala odmietat surove, tak som ich trocha obvarila, rozmixovala na pyre. 😉
Viac info ziskas na teme Prve prikrmy 😉

katmi
5. okt 2008

junovka prosim ta kedy alebo ako si presla len na cisty prikrm?? ked si odskusala uz vsetku zeleninku??

junovka
5. okt 2008

Katmi, ja som zacal davat na 5 mesiacov najprv mrkvu, tu mi zjedla hadam celu na posedenie.Potom som jej dodala este tych 90 ml mlieka, takto som to robila s mrkvou 3 dni.Potom som k mrkve pridala zemiak, dokrmila mliekom.Znova to iste 3 dni, potom som k zemiaku pridala tekvicu, dokrmila mliekom.....no, hovorim, zhruba 2 tzydne som dokrmovala mliekom este, ale medzitym sa dajako nam mnozstvo mlieka zmensovala, pokial nam nestacilo cisto len zeleninovy prikrm, nakolko sme uz mali vyskusanych asi 5 druhov zelenin, tak si myslim, ze z toho sa babo uz naje a nepotrebuje mlieko 😉