Ako často má papať bábätko od narodenia?

zuzka_puska
9. jan 2014

Máme 3 týždňové bábätko.... Nekojím, dávame mu BEBU. SPapá 60ml každé 3 hodinky. Do kedy bude papať toľko? Kedy máme začať dávať viac a menej často?? Ako to je? Poraďte prosím

klh013
9. jan 2014

Ahoj, náš malinký bude mať teraz koncom jan. 3 mesiačiky, a tiež dávam BEBU od 1. mesiaca, a taktiež každé 3 hodiny papá 🙂
A dávku som zvyšovala podľa krabice, tam na boku to máš napísané koľko má spapať bábo, aj doktorka mi povedala že to mám tak robiť 🙂
A papá stále každé 3 hodiny,lebo už je tak naučený 🙂

lulistek
9. jan 2014

@zuzka_puska Ahoj babatko si vypyta ked bude chciet viac alebo castejsie. zaplacka ti a das mu papat. raz sa stane ze ti vypije tych 60ml a este si bude prosit, zaplacka a spravis mu este a odvtedy zacnes robit viac tych 90ml. Inak na krabici byva pisane orientacne podla vahy alebo veku ze kolko babatko spapa.

lulistek
9. jan 2014

@klh013 Neboj ono si vypyta aj pomedzi tymi 3 hodkami ked bude hladne ;)

luba28
9. jan 2014

@zuzka_puska skus urobit viac /90ml/a uvidis ci vypije a ci sa cas nepredlzi,.....ja som to tak robila,.....

sense
9. jan 2014

ak ti vypije celych 60ml tak skus zarobit viac ako ti napisala @luba28 a uvidis ci ostane ak neostane tak mu treba viac....apropo moja v troch tyzdnoch pila kazde tri hodiny 90ml

klh013
9. jan 2014

@lulistek ja dávam teraz 150ml a nie vždy mi to spapá, niekedy nechá 10 alebo 20 ml, inokedy spapá všetko a ešte by ťahal, ale medzi papaniami mi ešte neplakal žeby bol hladný, práveže niekedy mám z neho pocit že je prejedený

luba28
9. jan 2014

a nekojene deti mozu aj cajik,takze mozete aj to davat medzi jedlom,...nemusi ist vzdy o hlad,.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ushuaia
9. jan 2014

@luba28 plne suhlasim...my sme vobec nesli podla tabulky, to by sme mali doma hladosa... 😀 , ma 3mes a da si 180 az 210 ml...ako kedy..., asi podla nalady... 🙂, a presne ked sa skusi dat viac cas sa predlzi, a teraz ju nechavam samu kedy si vypyta atiez v noci dobre spi...zatial...

lulistek
10. jan 2014

@klh013
@ushuaia waw mojej 9 mesacnej davam 150ml a vacsinou to nevypije. obcas v noci vypije 180ml. teraz uz sice papame vsetko ostatne, ale aj predtym ked len mliecko mi vela nevypila.

ushuaia
10. jan 2014

@lulistek ,@klh013...najskor som aj ja rozmyslala ci to nieje vela...ale jednoducho mala prosto plynulo prechadzala na vyssie davky v cca skoro 2 tyzdnovych intrevaloch...teraz sa to ustalilo, v noci vypije na sup 210 ml, a ako vravim cez den niekedy 180ml - do 210 ml, pred tyzdnom sme boli na poradni ma 6050 gr a 64 cm, je dost dlha, nosi uz vel. oblecenia c. 68, vsetko co som jej kupila v rozpati 3-6 mes. je nam male... 😀 ...

klh013
10. jan 2014

@ushuaia no ja zatial idem podľa tej tabulky čo je na krabici, mne to tak aj doktorka povedala, aj ked sa niekomu nepáči ísť podľa tabulky nám to tak vyhovuje 🙂
a však každé bábo je iné, a má iný apetít 🙂

ushuaia
10. jan 2014

@klh013 urcite mas pravdu, kazde babo je ine - niesu vsetky ako z ucebnice 🙂 ..., niekomu vyhovuje ist podla tabulky...ved na to tam aj su uvedene...no u nas to nefungovalo... a tiez lekarka mi odporucila davku zvysit... 🙂