Ako dať 4 mesačnému dieťatku Nutrilon?

majusienka
16. apr 2008

Ahojte, prosím, poraďte ako dať 4 meačnému dieťatku nutriton? Píšu, že lyžičkou ale on ešte nikdy nejedol lyžičkou a striekačkou je to strašne dlho dávať a potom mi je z toho nervózny. Nemohla by som mu to dať do flašky s väčším otvorom na cumlíku? Je plne kojený, môžem mu to dať aj do prevarenej vody, Ako je lepšie? Aké máte skúsenosti? Ďakujem

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaburgerka
16. apr 2008

ja to davam striekackou napr. z antibiotik alebo Nurofenu, miesam to s vodou, ale nie az take huste ako tam pisu. A zabera to. Skusala som aj lyzickou aj z flase, ale Elenka (8mes) to nechcela, toto mi funguje najlepsie. Davam jej to potroske pred kojenim a pocas kojenia. Nam staci tak 5-8 ml.

gangulienka
16. apr 2008

ja davam lyzickou, niekedy to spapa v pohode niekedy sa potrapime lebo ju to bavi vypluvat z pusinky 🙂 ale ked jej dam malinko na lyzicku a je to take zelatinove (nie moc riedke ) tak to vacsinou spapa, moja mala napr. nevie vobec pit z flasky

tribitka
16. apr 2008

ja dávam do každej dávky jednu odmerku...cca do 8O ml.....

martina46
17. apr 2008

prosim vas, mozem dat malej nutriton len tak, bez konzultacie s lekarom a vysetrni na reflux? mala ma podla jasnych priznakov tichy reflux, ale v poslednom case si veru aj ublinkava, vela krat pocas dna, ale vzdy len malinko.
problem je, ze bokotuje kojenie a myslim ze je to preto, lebo ju pali zaha a ma to asi spojene s kojenim. doktorke som o tom vravela, ale vravela, ze reflux je, ked dieta prudom grcaka, alebo proste vela.
preto rozmyslam, ci dat nutriton a ci to vobec pomoze. to grckanie vlastne nevadi, je to naozaj malicko, hoci casto, len aby sa jej to chudatku nevracalo a nemala tie neprijemne pocity ☹

jahodka11
17. apr 2008

martinka - neviem, ale moze ist o tichy reflux a vtedy negrcka...a nechrci ti? to zvyknu, ked je mliecko niekde medzi...ani hore, ani dole v brusku....
nutriton - fakt netusim, hadam napise mamina, ktora bude vediet poradit 😒

martina46
18. apr 2008

Áno, všetky tieto príznaky sú, aj chrčí ☹

sorscha
18. apr 2008

martina46 môžeš si ho kúpiť aj bez odporúčania, je to len vláknina. My ho používame od narodenia, okrem toho poisťovňa Ti to aj tak nepreplatí. Je dosť drahý 277sk., ale pomôže. 😉

kili
18. apr 2008

martina, kludne môžeš dávať, nič tým nepokazíš. Doktorka je teda .... keď povie, že reflux je len, keď dieťa vracia prúdom 🙄 , by sa mala vrátiť do školy.

cistko
18. apr 2008

Prezradte mi prosim viac nieco o nutritone. My sme mali tiez problem s grcaknim, drobec ja na UM ale lekar povedal ze pokial pekne pribera je to ok. Ale grckal sice v malych davkach ale fakt casto. Teraz uz dostava um len rano a kedze uz po nom nezaspi tak je stale "v pohybe" a tu sablicka, tam sablicka, sem sablicka. Mam pocit ze polovicu z toho mliecka vygrcne.
Inak uz papa ovocie, zeleninu, vyzivy a to vygrcne len fakt obcas.
Tak myslite ze by mi nutriton pomohol na ranne mliecko???? 😕

tribitka
18. apr 2008

cistko, mysme mali Nutrilon HA + nutriton, do každej dávky 1 odmerku, odvtedy malá negrcká, nám to fakt pomohlo... teraz papáme Nutrilon AR, tam už nutriton nedávame a stále je to ok.... 😉
niekedy sa stále ešte pogrcká, ale mám pocit, že kvôli pažravosti a nie kvôli refluxu 😀

kili
18. apr 2008

cistko, asi by pomohol, stačila by fakt asi len tá jedna odmerka do 200ml, keď to len tak vygrckáva, možno dve (v návode je totiž 2-3 do 100ml)
Samko má tiež Nutrilon AR, to nevygrciava ale príkrmy často, ale sa nedivím, keď sa z refluxom stavia na hlavu 😀 . Ale teraz ma napadlo, že v poslednej dobe prestal, asi preto, že sa na hlavu už tak často nestavia ale už rovno o nábytok.

sorscha
18. apr 2008

kili 😀

cistko
18. apr 2008

kili 🙂 🙂

Kupim ho normalne v lekarni? Tak teda si skusim. Napadlo ma davat mu do toho ranneho mliecka trosku kase ale nemalo to vobec efekt, grcakl aj tak svojim sposobom sa pri jeho pohybe nedivim ale chcela by som mu to ranne mliecko koli vitaminom aspon do roka davat ale takto .... minuly tyzden som prezliekala periny a cela postel je ogrckana z jeho akrobatickych cviceni rano 😉

kili
18. apr 2008

normálen v lekárni

lentilk.a
18. jún 2009

Zienky, poradte prosim, ako ho mam dat cca 4 tyzdnovemu babatku, ked sa chcem vyhnut flaske? Skusala som lyzickou, ale to vobec nechce, vypluva, aj ked je to redsie... Okrem toho, kedze som to chcela dat pred papanim, tak uz nariekal ako dazd, kedze bol hladny... 😒

tinkaaa
18. jún 2009

ahojte kočky
my papáme nutrilon od dvoch mesiacov,lebo som prišla o mliečko 😒
dávam ho normálne do fľašky a cumlíkom na mliečko 0-6mesiacov prevarím si lucku alebo drobčeka ale obe vodičky ružové a potom podľa návodu zarobím
lyžičkou si to neviem veľmi dobre predstaviť to skôr čajík tak ak začínate ešte len čajíkovať
a upozorňujem,že po nutrilone niekedy detičky nekakajú pravidelne ale len raz za dva dni alebo aj viac,pokiaľ nemajú krčiky tak je to v poriadku
my používame Nutrilon HA1 a keďže som alergik máme ho na predpis ale len určité množstvo
inak ho bežne kupujem v lekárni a pozor na vec,sú na ňom všade iné ceny 😠 ale poväčšine okolo 300SK

tinkaaa
18. jún 2009

a ešte jedna rada,ja keď som ešte kojila tak som najskôr dala moje mliečko aj z jedného aj druhého prsníka a až potom nutrilon
vaše mliečko trošku oklame bruško a zavtedy si stihnete pripraviť nutrilon 😉

lentilk.a
18. jún 2009

tinkaaa dakujem, ale mne islo o Nutriton, nie Nutrilon 😉

silvia27
18. jún 2009

lentilk.a---ja ho dávam mojej malej na lyžičke ale trocha redší ako píšu v návode aby mi ho nevytlačila jazýčkom celý von, alebo skús so striekačkou - tak som skúšala dávať ten nový sirup na reflux - "gastrotuss" - no ten nefungoval tak dobre ako Nutriton. My sa tiež trápime aby aspoň niečo z toho spapala a netrápilo ju to mliečko z bruška.

lucia1004
18. jún 2009

lentilk.a, pripajam sa k silvii - striekackou a este jedna otazocka, konzultovala si Nutriton aspon s dvoma pediatrami, ci je vo vasom pripade potrebny?

lentilk.a
19. jún 2009

Dakujem, skusim striekacku. 🙂
lucia - nie, iba s jednym. Ale malinky grcka kazde mliecko, tak nam to dokina odporucila, na gastro nas objednali o mesiac. A dnes prvykrat vyzvrackal komplet cele mliecko. ☹

gabika25
20. jún 2009

ahojte, ja davam nutriton do mlieka. Na 120 ml mlieka 2 odmerky a celkom to pomaha. Uz nemame grckanie take strasne ako predtym. Teraz si len sem tam ublinkneme. Skusala som aj na lyzicku, ale vypluvali mi to. Uz su tak na to zvyknuti, ze ked im dam mlieko bez toho, tak mi ho ani nechcu. Jediny problem mame s tym, ze z toho maju hnacky. Ked je to uz neunosne, tak ho na jeden den vysadim, aby sa precistili, aj ked velmi vracaju a na dalsi sa k nemu vratim.

ingra73
20. jún 2009

gabika25: aj moj malicky (4 a pol. mes.) mal najprv z nutritonu hnacky, ale zvykol si, konecne sme sa vsak dopracovali k vysetreniu na gastre, kde mu potvrdili reflux, a tak mame nutrilon AR na predpis, jedna 400g plechovica nas stoji do 5€..neskusis? je to hustejsie mliecko, malemu chuti...no ale ucinok ma opacny ako nutriton, nutrilon AR ho zapeka, no kedze uz zaciname s prikrmami, taK to riesim zopar lyzickami slivkovej vyzivy, alebo stavicky 😉

lentilk.a
21. jún 2009

ingra - a ked mate ten Nutrilon AR to uz vobec nekojis? Dakujem. 😉

ingra73
21. jún 2009

lentilka: no ja som ho ani nedojcila, pretoze maly sa narodil o 6t. skor, zo zaciatku bol tych 6t strasne spavy, on sa nebudil ani na jedenie, takze som ho poctivo po dvoch hodinkach krmila 20ml davkami, viac nevedel vypit, lebo tvrdo spinkal a nevladal vypit viac, lebo ho samotne pitie tak unavilo, ze po 20ml odkvecol uplne, on mal aj dost silnu zltacku, co je u nedonosenych deti vraj normalne, ☹ ...po porode sa mi mliecko zacalo ako tak tvorit az na 7. den, aj to ho bolo ako safranu, nech som robila cokolvek, caje, hoemopatika, aj som si potierala nosovu sliznicu oxytocinom, brala som kvapky secatoxin, davala som si zabaly, polievky, proste skusala som kade co, no mliecko neprislo..., toto je moje 4. dietatko a v podstate som dojcila len 3. aj to s dokrmovanim a vydrzalo nam to iba tri mesiace ☹...

lentilk.a
21. jún 2009

ingra - aha, to som nevedela, dakujem. Mas moj velikansky obdiv ako stvormamina!!! 😵 😵 😵

ingra73
21. jún 2009

lentilka: dakujem 😀 😀 😀 😀 ...a este nieco ma napadlo, ak malickeho kojis, a mliecka mas dostatok, tak ani by som neskusala umele mlieko, este existuje nejaky sirup pre babatka s refluxom, no neviem si spomenut jeho nazov ☹ ale ju tu tatka tema prave ohladom toho sirupu...a kazdopadne sa porad s detskou lekarkou kym sa dostanete na gastro vysetrenie... my sme tiez cakali dost dlho kym sme sa tam dostali.... a malicky mi pekne priberal, takze to nebolo az take akutne, lenze bolo to o drzku, najprv stale spinkal, co som ho musela krmit spiaceho a potom, ked sa prebral, tak stale poplakaval, v noci sme boli hore aj 3-4 krat, stale mrncal, tlacil, no bol nespokojny, teraz je to uz ok.... ten reflux je poriadne neprijemna zalezitost aj moj starsi syn ho mal, no ten nam nespal do 15. mesiacov, pri nom sme nevedeli co ho vlastne trapi, lebo on stale plakal ☹ bol velmi nepokojne babatko ......ale vyrastol z toho 🙂 drzim ti palceky 😉

gabika25
22. jún 2009

ingra: my mame potvrdeny reflux sonom. Ja by som aj davala Nutrilon AR, ale moji krpci maju intoleranciu laktozy, takze musim davat bezlaktozove mlieko a jedina moznost je do neho pridavat nutriton. Aspon, ze to mlieko mi doktorka predpisuje 🙂, lebo ja mam jednu plechovku na jeden den ☹ .

lentilk.a
22. jún 2009

ingra este raz dakujem. Aj ja Vam moc moc drzim placeky, nech sa Vam dari. 😵 😵 😵