• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako dať 4 mesačnému dieťatku Nutrilon?

11. februára 2016 
gabika25: nutriton sa tiez da predpisat, ale tam ustrite na krabici cca 3€, a este ako som vyssie spominala ten sirup- Gastrotus, tak aj ten sa pouziva podobne ako nutriton, dava sa po jedle, je to gelova forma sirupu, zabranuje podobne ako nutriton-grckaniu po jedle, no ten sme neskusili, je tu o nom tema, skuste si ju vyhladat, snad vam to pomoze :slight_smile:
22. jún 2009 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ingra: dakujem. 2.7. idem do poradne, tak sa skusim opytat doktorky. Mne uz odporucala homeopatika a rozne ine lieky, ale jediny pozitivny vysledok vidim pri Nutritone, aj ked ma na nas vedlajsie ucinky :frowning2:
23. jún 2009 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Gabika, ake neziaduce ucinky ma na vas Nutriton? Ja som ho malej podala vcera prvy krat a dnes mi vobec nekakala, az som sa zhrozila ked som si to uvedomila, tak dnes jej ho asi uz nedam kym sa nevykaka. Pred Nutritonom mi kalala aj 5-6 krat denne.
Mimochodom neviete ako casto sa moze Nutriton podavat? Lebo neviem co som to vcera neprehnala. Moze sa davat pri kazdom dojceni?
8. aug 2009 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... my davame nutriton od 4 tyzdna, jednu odmerku do jednej davky mliecka (do cca 100-120 ml) zatial nemame s tym ziadne problemy... a kakame kazdy druhy den, niekedy dokonca aj 4 dni, ale to nutritonom urcite v nasom pripade nie je...

a ake vedlajsie ucinky z toho mate? ved to je uplne neskodne...
8. aug 2009 o 22:47  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, v tejto teme http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=72092&vGroupOffset=0&vOffset=90 som pisala nase skusenosti s Nutritonom. osobe som zlepsenie pri jeho podavni nevidela, dokonca po ukonceni podavania nastalo zlepsenie, nehovoriac o tom, ze sme uz maleho netrapili niecim co nechapal preco ma papat :unamused:
9. aug 2009 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule ja som malemu zacala davat nutriton od piatku lebo nam zistili reflux na sone :frowning2: :frowning2: chcem sa vas ale opitat ze ci aj vase deti po tom tak strasne prdeli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: moj prdi a asi ho boli aj brusko lebo sa puci a budi sa nechce mi ani spat a strasne place...na krabici je davkovanie na 90ml try odmerky ale kedze mali uz papa skoro 200ml davam mu pet odmeriek...nasa doktorka ma dovolenku tak sa nemam skym poradit :frowning2: l
24. aug 2009 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pajinka, v inej téme som písala, že toho Nutritonu vôbec netreba dávať tak veľmi veľa ako píšu na krabici.
Ja dávam pol odmerky na 140 ml a celkom to stačí.
veľmi môjho synčeka zapekalo, aj sa pučil a bolelo ho bruško, teraz je to už trošku lepšie (čo sa týka kakania) a nezvracká o nič viac a to má diagnostikovaný reflux silného stupňa, či tak nejako :sweat_smile:

takže určite nedávaj 5 odmeriek!!! na 200ml by som dala tak 3/4 - 1 celú...
najdôležitejšie je polohovanie podľa mňa...
24. aug 2009 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davam to svemu 7tydenimu synovi a jelikoz nekojim tak mu to davam do flasticky s dirkou na kasi..a neblinka..a u kojenych nevim jak ..jedine odstrikat a pak zahustit a dat z flasky
24. aug 2009 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuuu tak nutriton uz nikdy viac :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: uz je v kosi nebudem sa predsa pozerat ako mi dieta trpi :angry: :angry:
25. aug 2009 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mali je spokojny ako mu ho nedavam ale zacali sme mu davat zase vyvar s ovsenych vlociek a do toho mu robim mliecko,,trochu mu to to mlieko zahusti a este ktomu s vlakniny krasne kaka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Nasu doktorku uz v tychto veciach neposluchnem ani ras lebo vzdy nam dala pre maleho kravinu ktora mu ani raz v nicom nepomohla a este vsetko zhorsila :angry: :angry: :angry: asi od nej aj prestupim k inemu dok :confused:
29. aug 2009 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pajinka, gratulujem. pozor však na ten vločkový vývar, vločky sú obilnina,a by sa ti tam neprejavila intolerancia, ako celiaklia napríklad... alebo nejaké alergie, atop. exzém a pod.
4. sep 2009 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, holky.

Paji a ten vločkový vývar vám zabírá i na blinkání?? Díky :wink:
5. sep 2009 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas po Nutrilone AR zapekalo, tak sme presli na Nutriton, ale nedodrziavame davkovanie podla navodu na krabici. na 120 ml UM som davala 2 mierne navysene odmerky nutritonu. k tomu 1 kvapku infacolu pred papanim a odvtedy sme nemali problem s prdkanim, ale kakanie nebolo pravidelne. dokyna vravela, ze sa nemusime pridrziavat podla navodu, ide o to, len aby mu to ostalo v zaludocku. len my sme mali potvrdeny mierny reflux.. na gastre nam este dokyna odporucila biogaiu, my sme vtedy este nemali 3 mesiace, ale ze mozme davat 3 kvapky, ze v nemocnici to davaju uz novorodencom :astonished: a po ukonceni 3.mesiaca zvysit na 5 kvapiek. uzivame, odvtedy nepotrebujeme infacol a kakame pravidelne raz denne... :slight_smile:
5. sep 2009 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky, chcela som sa popytat tych, ktore plne koja a ich deticky maju reflux. tu je moja otazka - nutriton lyzickou podavate pri kazdom kojeni? alebo nie pri kazdom? dakujem.
3. okt 2009 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siouxie: já jsem ho ještě nedávala, ustoupilo nám to blinkání, když jsme se naučili brknout, ale asi bych ho dávala pokaždé a po pár dnech zkusila jedno vynechat a uvidíš, jestli blinkne nebo ne a pak to takto zase postupně vyřadila. :slight_smile:
3. okt 2009 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pospecka: dakujem za reakciu na moju otazku. my sme nutriton vyfasovali len vcera, takze zaciname a nevedela som sa rozhodnut, ako ho podavat.
3. okt 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky my jsme nutrilon dostavali uz v porodnici, malemu moje mlicko nestacilo.. V porodnici jsme mu to davali z kadinky. Doma jsme presli na lahev a vubec nema problem potom s kojenim. Prikrmujeme jen vyjimecne, kdyz je fakt hodne hladny a moje prsa zejou prazdnotou... vzdy davame z flaseny a maly se tim nekazi a jeho saci reflex k prsu zustava stejny.
3. okt 2009 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj baby,
vcera nam potvrdili reflux sonom, mala nam v noci 6krat grcala prudom tak sme skoncili na pohotovosti, zasla som aj k detskej dokine a ta mi povedala kupit nutriton.Podavam ho lyzickou lenze je to hrozne huste, malej sa to prilepi na podnebie a hned plac, davam podla navodu 25ml lucky a 2 lyzicky nutritonu tak to davate aj vy? musi spapat celych25ml alebo kolko lebo pisu podavame po lyzickach ale kolko lyziciek mam dat, inak stale kojim a nemam mliecka az tolko aby som odsavala. poradte mi...
a mozem malu nosi na rukach lebo v lehatku mi strasne vrieska. aj ju na rukach uspavam hlavku oprieo moju hrud ja ju drzim pod zadkom a takto mi aj zaspinka, inak kojim len po leziacky smie sa to?
dakujem
8. okt 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ode dneška dávám malému nutriton. Ráno ho vyblinkal, pak 2x neměl, ale neblinkal, tak jsem si říkala, že to asi pomohlo a pak jsem mu dala zase a zase blinkal. Ale hlavně od rána nekakal, což u něho není obvyklé, protože kaká většinou po každém kojení :confounded:
8. okt 2009 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzka: ja ten Nutriton davam obcas, dost to otravuje mne i malou, tak se tomu vyhybam, ale kdyz ji to zrovna dam, tak nesni snad ani polovinu...jestli to vadi nebo ne, to nevim :unamused:
A jestli to pomaha, to taky nevim, nekdy jedeme cely den bez nej a neblinka a jindy zase jo, tak fakt nevim
8. okt 2009 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blka, skus ji dat jiné mlíko. Možná mu jen nesedí Nutrilon. Nám zjistili ve 3 měsících alergii na nilkovinu s Kravského mlíka, a teď.... Máme 9 měcíců, pije 2 x denně velkou flašku sunaru a na noc mi vypije celou¨flašku děcké krupičky (z normálního mlíka) :grinning:
8. okt 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smoulinko, jak se zjistuje ta alergie na to kravsky mliko? Co te vede k doktorovi?
8. okt 2009 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to by aj mna zaujimalo ako to zistili v troch mesiacoch........tu alergiu na kravske mlieko
8. okt 2009 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Šmoulinko, ale tady se jedná o nutriTon, který zahušťuje mateřské mléko :wink:
9. okt 2009 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my dáváme Nutriton už 4 měsíce, nejdřív jsem odstříkávala a zahušťovala, pak ale došlo MM tak jsme přešli na Nutrilon AR, po kterém měl šílenou zácpu.Teď dáváme obyčejný Nutrilon+3 odměrky Nutritonu, je to ok, nekaká každý den ale to nemusí, bříško ho bolívá občas jako každé mimčo, rozhodně blinká míň -spíš ublinkne, ale proti těm prvním 2 měsícům je to ok
9. okt 2009 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ajojte!tak my sme dnes zacali tiez s nutritonom.NO ja som nesla podla navodu.my pijeme 150ml tak davam jednu odmerku aj nieco a uvidime
3. feb 2010 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Fórum nie je pre firmy".
3. feb 2010 o 23:25 • itsik
Zhanam nutrilon ha1 poprad a okolie
3. mar 2011 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, davam nutriton uz druhy den, do sunaru, mame 3 a pol mesiaca, a zatial super. grckol si len raz za tie dva dni, aj to len tam minimum, a kakame normalne, brusko neboli...nechcem to zakriknut :wink: len som sa chcela opytat, ze aky cumel mu mam kupit, zatial mame avent s 2 dierkami, a dost tazko sa mu to taha....
6. jún 2011 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, my sme davali nutriton asi 1 tyzden, ale mala mala take zacpy, ze som ho musela vysadit... teraz sme skusali gastrotuss a lepsie, uz nema z toho taku zacpu :slight_smile:) a urcite menej grcka
6. jún 2011 o 09:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok