Ako dať 4 mesačnému dieťatku Nutrilon?

majusienka
16. apr 2008

Ahojte, prosím, poraďte ako dať 4 meačnému dieťatku nutriton? Píšu, že lyžičkou ale on ešte nikdy nejedol lyžičkou a striekačkou je to strašne dlho dávať a potom mi je z toho nervózny. Nemohla by som mu to dať do flašky s väčším otvorom na cumlíku? Je plne kojený, môžem mu to dať aj do prevarenej vody, Ako je lepšie? Aké máte skúsenosti? Ďakujem

julienka
6. jún 2011

@zipsy ahoj, ked mate problem s aventackym cumlikom, skus iny.... lovi su podobne aventom, ale kratsie, skor by som vyskusala napr. mam. My sme podobne presli z Aventov na MAM, pretoze s aventackymi sa nam tazko pilo. Mam cumle su o tom, ze cim väcsie dietatko, tym väcsia dierka na pitie a to je myslim, ze trosku lepsie, ako dve malinkate dierky 😉))) vyskusajte, nedate za to nic 😉

kvetka84
6. jún 2011

@zipsy my pouzivame Nutrilonod 6teho tyzdna. Najprv som pouzivala Aventku flasku, ale nepil pekne, pil aj vzduch, stale sa odtahoval a pil nepokojne. Mala som aj flasku Mam a ta sa nam velmi osvedcila. Je to flaska proti kolikam, maly si na nu hned zvykol a krasne papka 🙂 Uz sme presli na cumel c. 2, papka rychlejsie ale stale ked dopapka tak sa stastne usmieva. Ked mal 1ku tak bolo vidno, ze sa musi viac snazit a potom uz bol nervozny. Uz mu bola mala dierka, takze teraz s 2kou sme maximalne spokojni 🙂 Takze ja odporucam flasku MAM 😉

zipsy
8. jún 2011

@julienka ahoj, dakujem za radu, kupila som si vcera MAM c. 3 a tecie mu to velmi rychlo, 150 ml + ma spapane asi za 3 minuty, tak rozmyslam, ze kupim este dvojku a to bude optimalne 🙂
.... a musim napisat najnovsie poznatky...po 5 dnoch uzivanie nutritonu - do kazdej davky sunaru som velmi spokojna. maly negrcka, ak tak len mu trosku po odgrgnuti vytecie, malinko...a kakame pekne, dokonca krajsie ako predtym, a 2 x za den 🙂 ale to moze byt aj tym, ze davame bio gaia probiotika /neviem teraz ako sa to pise/ ... takze nedajte sa odradit...treba to skusit, kazde babo je ine 🙂

julienka
8. jún 2011

@zipsy Určtie skús menšie dierky, trojkové sú dosť veľké. My sme z nich pili až keď malá mala asi 7 mesiacov. Teraz sme prešli na 6+ (to má o pár dní 10 mesiačikov). Ak dávaš aj čajík, tak na ten skús dokonca jednotkový cumlíček 😉

zipsy
8. jún 2011

@julienka pijeme vodicku, a to cez avent 2 dierkovy, ale to mu ide tiez asi dost rychlo ... tak ale snad to prezije 😉 uz mam doma tolko cumlov a fakt mi ten mam prisiel naj ...este raz vdaka

julienka
8. jún 2011

@zipsy nie je zač 😉)
Ináč ak chceš, kukni môj bazárik, čo ponúkam.. možno ťa to osloví, možno nie 😉

nonika
9. júl 2011

Ahojte, vidim ze mate skusenost s nutritonom, chcela by som sa vas opytat ci ho mozem primiesat aj do klasickeho Nutrilonu, nie ARkoveho...dakujem

majal
12. júl 2011

Ja som ho primiesavala malej do klasickeho nutrilonu...

majal
12. júl 2011

neviete poradit, kde sa predavaju tie mam cumle a flase?

em_ka
12. júl 2011

@majal urcite v DM

majal
12. júl 2011

@em_ka tak dakujem , pojdem pozriet,lebo aj malemu davam nutriton do mojho mliecka a tiez sa mi zda ze cez ten avent cumlik ,mu to moc netecie...tak by som skusila ten MAM a uvidime...

lubuskad
28. júl 2011

@zipsy ahojky, chci se te zeptat, ci davas primo do flasky s mlekem ten nutriton? a kolik asi, zda se mi ze 2 odmerky je hodne...a pred jidlem je to utrpeni ji to davat...

zipsy
28. júl 2011

@lubuskad ahoj, uz to nedavam. ale ano, priamo do flasky som davala. odhadom 1 odmerku na 100 ml. a cca 2-3 minuty nechat odstat a potom riadne potriast.

lubuskad
28. júl 2011

@zipsy a jak dlho si ho davala? a dakujem 🙂

zipsy
1. aug 2011

@lubuskad no, zhruba 2 mesiace..... ono to bolo take divne...chvilu to pomahalo, potom zasa nie, tak som prestala, potom ked zas velmi grckal som zas davala a tak dokola...teraz uz ma 5 mesiacov, tak bud som si zvykla, alebo grcka menej, takze uz nedavam 😉

dokina
21. sep 2011

Existuje cumel Avent s variabilnym prietokom I,II,III /podla toho ako otocis flasu oproti nosteku dietatka/ cez ktoru ja podavam Nutrilon AR. Odvtedy ako som zacala davat malemu grcne mliecka len trosku. Zo zaciatku si musel zvyknut na novy cumlik - oproti jednej dierke mu to tieklo rychlejsie, obcas mu zabehlo, ale teraz je to v pohode.Myslim,ze uz ani iny cumlik nebudeme potrebovat. A na vodicku nam ostane ten s jednou dierkou.

rachotinka
11. feb 2016

Ahojte kočeny potrebovala by som poradiť nasadili sme malému Nutrilon jediné z čím je problém je že ho bolieva bruško ako keby mal kŕče pekne prudká a vôbec negrcka len to trápenie z bruškom