Ako dať 4 mesačnému dieťatku Nutrilon?

majusienka
16. apr 2008

Ahojte, prosím, poraďte ako dať 4 meačnému dieťatku nutriton? Píšu, že lyžičkou ale on ešte nikdy nejedol lyžičkou a striekačkou je to strašne dlho dávať a potom mi je z toho nervózny. Nemohla by som mu to dať do flašky s väčším otvorom na cumlíku? Je plne kojený, môžem mu to dať aj do prevarenej vody, Ako je lepšie? Aké máte skúsenosti? Ďakujem

ingra73
22. jún 2009

gabika25: nutriton sa tiez da predpisat, ale tam ustrite na krabici cca 3€, a este ako som vyssie spominala ten sirup- Gastrotus, tak aj ten sa pouziva podobne ako nutriton, dava sa po jedle, je to gelova forma sirupu, zabranuje podobne ako nutriton-grckaniu po jedle, no ten sme neskusili, je tu o nom tema, skuste si ju vyhladat, snad vam to pomoze 🙂

gabika25
23. jún 2009

ingra: dakujem. 2.7. idem do poradne, tak sa skusim opytat doktorky. Mne uz odporucala homeopatika a rozne ine lieky, ale jediny pozitivny vysledok vidim pri Nutritone, aj ked ma na nas vedlajsie ucinky ☹

kozicka
8. aug 2009

Ahoj Gabika, ake neziaduce ucinky ma na vas Nutriton? Ja som ho malej podala vcera prvy krat a dnes mi vobec nekakala, az som sa zhrozila ked som si to uvedomila, tak dnes jej ho asi uz nedam kym sa nevykaka. Pred Nutritonom mi kalala aj 5-6 krat denne.
Mimochodom neviete ako casto sa moze Nutriton podavat? Lebo neviem co som to vcera neprehnala. Moze sa davat pri kazdom dojceni?

lindula3
8. aug 2009

ahojte... my davame nutriton od 4 tyzdna, jednu odmerku do jednej davky mliecka (do cca 100-120 ml) zatial nemame s tym ziadne problemy... a kakame kazdy druhy den, niekedy dokonca aj 4 dni, ale to nutritonom urcite v nasom pripade nie je...

a ake vedlajsie ucinky z toho mate? ved to je uplne neskodne...

tin007
9. aug 2009

ahojte, v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... som pisala nase skusenosti s Nutritonom. osobe som zlepsenie pri jeho podavni nevidela, dokonca po ukonceni podavania nastalo zlepsenie, nehovoriac o tom, ze sme uz maleho netrapili niecim co nechapal preco ma papat 😒

pajinka23
24. aug 2009

babule ja som malemu zacala davat nutriton od piatku lebo nam zistili reflux na sone ☹ ☹ chcem sa vas ale opitat ze ci aj vase deti po tom tak strasne prdeli 😝 😝 moj prdi a asi ho boli aj brusko lebo sa puci a budi sa nechce mi ani spat a strasne place...na krabici je davkovanie na 90ml try odmerky ale kedze mali uz papa skoro 200ml davam mu pet odmeriek...nasa doktorka ma dovolenku tak sa nemam skym poradit ☹ l

pasoa
24. aug 2009

pajinka, v inej téme som písala, že toho Nutritonu vôbec netreba dávať tak veľmi veľa ako píšu na krabici.
Ja dávam pol odmerky na 140 ml a celkom to stačí.
veľmi môjho synčeka zapekalo, aj sa pučil a bolelo ho bruško, teraz je to už trošku lepšie (čo sa týka kakania) a nezvracká o nič viac a to má diagnostikovaný reflux silného stupňa, či tak nejako 😅

takže určite nedávaj 5 odmeriek!!! na 200ml by som dala tak 3/4 - 1 celú...
najdôležitejšie je polohovanie podľa mňa...

jeudi
24. aug 2009

davam to svemu 7tydenimu synovi a jelikoz nekojim tak mu to davam do flasticky s dirkou na kasi..a neblinka..a u kojenych nevim jak ..jedine odstrikat a pak zahustit a dat z flasky

pajinka23
25. aug 2009

fuuu tak nutriton uz nikdy viac 😠 😠 😠 😠 😠 uz je v kosi nebudem sa predsa pozerat ako mi dieta trpi 😠 😠

pajinka23
29. aug 2009

mali je spokojny ako mu ho nedavam ale zacali sme mu davat zase vyvar s ovsenych vlociek a do toho mu robim mliecko,,trochu mu to to mlieko zahusti a este ktomu s vlakniny krasne kaka 🙂 🙂 🙂 🙂 Nasu doktorku uz v tychto veciach neposluchnem ani ras lebo vzdy nam dala pre maleho kravinu ktora mu ani raz v nicom nepomohla a este vsetko zhorsila 😠 😠 😠 asi od nej aj prestupim k inemu dok 😕

pasoa
4. sep 2009

pajinka, gratulujem. pozor však na ten vločkový vývar, vločky sú obilnina,a by sa ti tam neprejavila intolerancia, ako celiaklia napríklad... alebo nejaké alergie, atop. exzém a pod.

andu
5. sep 2009

Ahojte, holky.

Paji a ten vločkový vývar vám zabírá i na blinkání?? Díky 😉

mata222
5. sep 2009

nas po Nutrilone AR zapekalo, tak sme presli na Nutriton, ale nedodrziavame davkovanie podla navodu na krabici. na 120 ml UM som davala 2 mierne navysene odmerky nutritonu. k tomu 1 kvapku infacolu pred papanim a odvtedy sme nemali problem s prdkanim, ale kakanie nebolo pravidelne. dokyna vravela, ze sa nemusime pridrziavat podla navodu, ide o to, len aby mu to ostalo v zaludocku. len my sme mali potvrdeny mierny reflux.. na gastre nam este dokyna odporucila biogaiu, my sme vtedy este nemali 3 mesiace, ale ze mozme davat 3 kvapky, ze v nemocnici to davaju uz novorodencom 😲 a po ukonceni 3.mesiaca zvysit na 5 kvapiek. uzivame, odvtedy nepotrebujeme infacol a kakame pravidelne raz denne... 🙂

siouxsie
3. okt 2009

ahojte kocky, chcela som sa popytat tych, ktore plne koja a ich deticky maju reflux. tu je moja otazka - nutriton lyzickou podavate pri kazdom kojeni? alebo nie pri kazdom? dakujem.

pospecka
3. okt 2009

siouxie: já jsem ho ještě nedávala, ustoupilo nám to blinkání, když jsme se naučili brknout, ale asi bych ho dávala pokaždé a po pár dnech zkusila jedno vynechat a uvidíš, jestli blinkne nebo ne a pak to takto zase postupně vyřadila. 🙂

siouxsie
3. okt 2009

pospecka: dakujem za reakciu na moju otazku. my sme nutriton vyfasovali len vcera, takze zaciname a nevedela som sa rozhodnut, ako ho podavat.

katunka82
3. okt 2009

Holky my jsme nutrilon dostavali uz v porodnici, malemu moje mlicko nestacilo.. V porodnici jsme mu to davali z kadinky. Doma jsme presli na lahev a vubec nema problem potom s kojenim. Prikrmujeme jen vyjimecne, kdyz je fakt hodne hladny a moje prsa zejou prazdnotou... vzdy davame z flaseny a maly se tim nekazi a jeho saci reflex k prsu zustava stejny.

zuzkaxx4
8. okt 2009

Ahoj baby,
vcera nam potvrdili reflux sonom, mala nam v noci 6krat grcala prudom tak sme skoncili na pohotovosti, zasla som aj k detskej dokine a ta mi povedala kupit nutriton.Podavam ho lyzickou lenze je to hrozne huste, malej sa to prilepi na podnebie a hned plac, davam podla navodu 25ml lucky a 2 lyzicky nutritonu tak to davate aj vy? musi spapat celych25ml alebo kolko lebo pisu podavame po lyzickach ale kolko lyziciek mam dat, inak stale kojim a nemam mliecka az tolko aby som odsavala. poradte mi...
a mozem malu nosi na rukach lebo v lehatku mi strasne vrieska. aj ju na rukach uspavam hlavku oprieo moju hrud ja ju drzim pod zadkom a takto mi aj zaspinka, inak kojim len po leziacky smie sa to?
dakujem

blka
8. okt 2009

Ahojte, ode dneška dávám malému nutriton. Ráno ho vyblinkal, pak 2x neměl, ale neblinkal, tak jsem si říkala, že to asi pomohlo a pak jsem mu dala zase a zase blinkal. Ale hlavně od rána nekakal, což u něho není obvyklé, protože kaká většinou po každém kojení 😖

kasenka228
8. okt 2009

Zuzka: ja ten Nutriton davam obcas, dost to otravuje mne i malou, tak se tomu vyhybam, ale kdyz ji to zrovna dam, tak nesni snad ani polovinu...jestli to vadi nebo ne, to nevim 😒
A jestli to pomaha, to taky nevim, nekdy jedeme cely den bez nej a neblinka a jindy zase jo, tak fakt nevim

smoulinka.ciko
8. okt 2009

Blka, skus ji dat jiné mlíko. Možná mu jen nesedí Nutrilon. Nám zjistili ve 3 měsících alergii na nilkovinu s Kravského mlíka, a teď.... Máme 9 měcíců, pije 2 x denně velkou flašku sunaru a na noc mi vypije celou¨flašku děcké krupičky (z normálního mlíka) 😀

kasenka228
8. okt 2009

smoulinko, jak se zjistuje ta alergie na to kravsky mliko? Co te vede k doktorovi?

matysekasasenka
8. okt 2009

to by aj mna zaujimalo ako to zistili v troch mesiacoch........tu alergiu na kravske mlieko

blka
9. okt 2009

Šmoulinko, ale tady se jedná o nutriTon, který zahušťuje mateřské mléko 😉

rioko
9. okt 2009

my dáváme Nutriton už 4 měsíce, nejdřív jsem odstříkávala a zahušťovala, pak ale došlo MM tak jsme přešli na Nutrilon AR, po kterém měl šílenou zácpu.Teď dáváme obyčejný Nutrilon+3 odměrky Nutritonu, je to ok, nekaká každý den ale to nemusí, bříško ho bolívá občas jako každé mimčo, rozhodně blinká míň -spíš ublinkne, ale proti těm prvním 2 měsícům je to ok

to.beruska
3. feb 2010

Ajojte!tak my sme dnes zacali tiez s nutritonom.NO ja som nesla podla navodu.my pijeme 150ml tak davam jednu odmerku aj nieco a uvidime

itsik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nuda21
3. mar 2011

Zhanam nutrilon ha1 poprad a okolie

zipsy
6. jún 2011

ahojte, davam nutriton uz druhy den, do sunaru, mame 3 a pol mesiaca, a zatial super. grckol si len raz za tie dva dni, aj to len tam minimum, a kakame normalne, brusko neboli...nechcem to zakriknut 😉 len som sa chcela opytat, ze aky cumel mu mam kupit, zatial mame avent s 2 dierkami, a dost tazko sa mu to taha....

ducci
6. jún 2011

ahojte, my sme davali nutriton asi 1 tyzden, ale mala mala take zacpy, ze som ho musela vysadit... teraz sme skusali gastrotuss a lepsie, uz nema z toho taku zacpu 🙂) a urcite menej grcka