Ako dať bábätku rohlík či chlieb aby sa ním neudusilo?

tucniacik
31. okt 2008

ahojte,
natalka ma 9mes. a uz niekolko krat som jej skusala dat zuzlat rohlik alebo chlieb a skonci to vzdy rovnako ze sa zacne dusit...uz mam z toho paniku, ona ked si to rozzuzle tak jej stane v pusinke vacsi kus a ten nevie prehltnut... teraz jej dava rohlik iba na chvilku co nema vyznam lebo jej ho hned musim zobrat... ako mam naucit babatko aby sa s tym nedusilo???
kukuricne chrumky jej problem nerobia...

ena
31. okt 2008

nedaj cely rohlik do ruky ale mensie kusky do pusy.

nevesta
31. okt 2008

Tucniacik, Ena ma pravdu, moja sa tiez drhla na zaciatku, tak som jej odlamovala malinke kusky a tie davala do pusy... No a neskor sa naucila, ze si netreba odkusovat mega kusky... Inak nam sa viac osvedcila striedka z chleba, nerobi take nerozzutelne kusiska 😉

tucniacik
autor
31. okt 2008

dakujem...
my este nemame ani zubok...
asi ake velke kusy?/v cm/

lante
31. okt 2008

Tučniačik, vy už máte 9 mesiacov????? Teda to letí....myslím, že chlebík, je lepší ako rohlík. Rohlík sa viac lepí na podnebie 😉

emjee
31. okt 2008

tiez si myslim, ze chlebik je lepsi, obcas mam sama problem nezadrhnut sa rohlikom 😝 😀

bambusko
31. okt 2008

tucniacik, daj len chlebovu korku, lepsie obschnutejsiu 😀 my tak zuzleme, tiez bez zubov

andrea78
31. okt 2008

daj jej taký kúsok, ktorým sa ani pri prehltnutí bez požutia nepridrhne, nanapne ju pri prehltnutí v celku - teda malý, cca ako 2 hrášky dokopy...veľkosť si musíš odsúšať a pozorovať, možno zvládne aj väčší (ja taký "rozmer" dávam 13mes. synovi, tiež odkusne veľký kus a rovno hltá, potom sa alebo drhnne, alebo vyvráti všetko, čo pojedol 😀 😅 on zuby má, no nepovažuje za potrebné žuť 😎 ) chce to len čas a o chvíľku to prejde a naučí sa 😉

annon
31. okt 2008

no môj sa dusí aj s rožkom aj s chlebom. a všetko sa mu nalepí na podnebie a potom sa s ním dusí ale keď dáme zapiť, tak je to v pohode 😉

janina77
31. okt 2008

V jednej teme sme uz cosi podobne rozoberali, tam maminy poradili davat kusky do prazdnych priestorov ust - do lica. Neviem presne ci mi rozumiete, ale proste nevlozim kusok chlebika na jazyk, ale bud celkom vpravo alebo celkom vlavo za zubky k licku. Odtial si to dieta pohybmi jazyka a ust pomalicky vyberie a je nutene to aspon trochu pohryzt a nie rovno prehltnut. U nas to tiez pomohlo, najlepsie papame vianocku, ale aj chlebik, a rozok si zuzle pekne aj sam.