Ako dlho môžem skladovať zamrazený príkrm v mrazničke?

dredy
28. nov 2012

Ahoj babenky. Malemu som pripravila rozne druhy prikrmov z domacej zeleninky. Ako dlho to mozem skladovat v mraznicke ? Samozrejme aby sa to nepokazilo ale nebolo z toho nejake riziko ? Mesiac , dva , tri alebo aj dlhsie ? dakujem za odpoved.

junovka
28. nov 2012

@dredy uz teraz si pripravujes prikrmy pre male?Prikrmy sa zacinaju davat od 5-6 .mesiaca, takze taku dlhu dobu by som urcite varene neskladovala.!!!! 😲

mahmulienka
28. nov 2012

@dredy ahoj, toto som nasla na nete - vseobecne odporucania skladovania jednotlivych potravin v mrazaku:

mleté mäso - 3 až 4 mesiace
konzervované mäso (údené, nasolené) - 1 až 2 mesiace
spracované mäso - 1 až 2 mesiace
ryba - 3 až 6 mesiacov
hydina - 6 až 9 mesiacov
ovocie a zelenina - 8 až 12 mesiacov

ja osobne, ked robim mladsej prikrmy, robievam jej ich tak na tyzden, max. dva dopredu. kedze papa masovo-zeleninove uz od zaciatku, nikdy som nepresiahla dobu 1 mesiac.
pre tvojho maleho je to podla mna naozaj velmi skoro, ale samozrejme, pri najblizsej prilezitosti by som sa opytala aj pediatricky...

verronicka
28. nov 2012

@dredy ahoj. ja si myslim tiez, ze je zbytocne skoro. Ved Tvoje babatko ma len 1,5mes. daj si zmrazit az ked zacnes prikrmovat,az vtedy zistis ake prikrmy mu chutia, prip. moze mat na niektore zle reakcie a Ty budes mat plny mrazak prikrmov, ktore ani nemoze papkat 😉

A ja osobne si nedavam zmrazovat varim mu cerstve, ale ak Ti tak bude lepsie vyhovovat,tak ja by som si to tam nechala asi tak cca 1 mes. potom by som to postupne pouzila a keby sa minali...uvarila si zase cerstve a dala zmrazit 🙂

katkuz
28. nov 2012

@dredy ahoj, suhlasim s tym co uz bolo napisane 🙂 ja ked som zacinala s prikrmamy u dcery, ktora bola slaba jedacka tak som zamrazovala hlavne z dovodu ze som nevedela uvarit taku mini porciu a jedla by to snad cely tyzden 😀 u syna to bolo s jedenim lepsie ale tiez som mrazila lebo bolo praktickejsie navarit o 1-2 porcie viac ktore sli do mrazaku - ale nebolo to pravidlo a tiez som skladovala najviac 1 mesiac.
Sama zistis co Tvojmu dieťatku najviac chuti a vyhovuje, co by si si vsak mohla dopredu pripravit uz teraz je ovocny prikrm - jablcka, hrusky - spravit vyzivu a zavarit 🙂

dredy
autor
29. nov 2012

super dakujejm baby velmi za pomoc ... takze to je este zbytocne a zelenink,u radesej pripravim pre nas dospelych 🙂

stanislavao
29. nov 2012

jedlo z mraznicky ne nevhodne aj pre dospelych a nie to este pre deti. nema ziadne ziviny a verte mi, ze aj na podlad to nieje vabne, rozprazovane jedlo. jedlo treba pripravit stale cerstve. hovorili o tom aj v nejakej relacii, ze jedlo ani pre dospelych by sa nemalo zamrazovat. samozrejme, ze aj ja zamrazim, ale tak do tyzdna sa to skonzumuje aj z mraznicky. a skladovat vareny prikrm pre dieta je uplne zle.

dredy
autor
4. dec 2012

dakujem moc babenky