Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako dlho trvalo vášmu dieťatku rozpapanie sa?

niagara11
2. aug 2012

Zas dalsia papacia otazka 🙂 Snazim sa prikrmovat plne dojcenu 6,5 mes dcerku tak uz asi 5 tyzden. Okolo obeda zeleninkove specialitky- mrkva, zemiak, zlta tekvicka, cukina ju prehnala tak tu som vylucila a posedny tyzden jej davam na veceru trosku varenej ryze s jablckom. Z kazdeho zje tak max 5-10 mini Avent lyziciek a viac odmieta. Jasne ze nasilu to do nej nepcham ale ako dosiahnut aby zjedla viac? to co citam ze vam male zjedia 200 ml, tak to ona asi za 4 dni, tak neviem, ci mate aj taketo skusenosti. Zatial mala nechudne ale ani teda moc nepribera skor by som povedala ze stagnuje a mam obavy ze zacne chudnut ked to bude takto pokracovat ma 6,5kg oblecena 🙂

sisaha
2. aug 2012

@niagara11 gratulujem, zrejme mas jedno z tych deti, ktore jedlo nezaujima. moje dieta ma 3 roky a este sa nerozpapalo.. 😉

niagara11
autor
2. aug 2012

ako to co je na stole to ju zaujima ale to co jej navarim to iba tak nonsalantne ochutna a dost 😒

veri25
2. aug 2012

tak my máme štěstí, u nás co se nandá na talíř, to se sní!!! 😅

jasminka7
2. aug 2012

Dlllho. Pri starsej to bolo postupne a plynule ale narast mnozstva, co zjedla bol len velmi maly, najradsej by sa len kojila. Naozaj lepsie zacala jedavat, ked som ju prestala kojit asi v 15tich mesiacoch.
Mladsia ma 11 mesiacov a stale sa len rozbieha. Ale odkedy som prisla na to, ze nemixovane je lepsie ako mixovane, tak je ovela lepsie. Ja som predpokladala, ze to bude tak ako u starsej, kym neje poriadne mixovane, nemixovane by nezjedla ani nahodou. Raz som jej len tak nahodou dala trochu ryze a tak to papala, az som neverila vlastnym ociam. Nuz, kazde dieta je ine.

nadja11
2. aug 2012

ja som zacinala s tym istym, ako ty. po case vsak slecinku presla chut byt krmena, tak sme presli na jedlo "do ruky": kratko duseny karfiol, taka ista brokolica, varene zemiaky (krajane ako hranolky), dcera dodnes odmieta kase (ovocne, ryzove, mliecne, krupicove) a takisto jedava najradsej sama (vlastnymi silami). viem, ze som zacinala 1 tyzden len s 1-2-3 lyzickami k obedu, potom som pridavala davku- stale iba tu obednu, a uberala mlieko (tiez kojena do 11 mesiacov)az z toho bol plnohodnotny obedicek. dalsie prisli na rad desiate a olovrant, potom zase ranajky, veceru sme zacinali az okolo 10-11 mesiacov, mala ma 17 mesiacov a ma 12 kg, vykakana 😀

sisaha
2. aug 2012

@niagara11 aj moju zaujima co ma kto na tanieri, ale ked nalozim jej, tak ochutna a povie, ze uz nevladze... 😒

eeffka
2. aug 2012

Ja krmim dceru asi 2 tyzdne,ma skoro 6m zacala som ju krmit ked mi ocami vyjedala z taniera. Tak jej davam ide do nej ako do miesacky.dnes na kupku zdusila od 12-18, prikrm masovy,mne z yaniera ujedala ryzu,pol bananu a 2x sa kojila.pirana ako jej sestra.raz ma zjedia.

zaneta123
2. aug 2012

@niagara11 žiadnen strach, skúšať, skúšať, pred pár mesiacmi som tu riešila presne ten istý problém. tiež dojčím a tiež mi odmietal príkrmy a podstatne dlhšie ako tvoja dcéra. PO troch mesiacoch od začiatku prikrmovania som doňho dostala jednu polievkovú lyžicu a to trvalo trištvrte hodiny. Prvý mesiac, všetko čo dostal do úst, tak ich nechal otvorené a čakal kedy to vypadne, druhý mesiac zdokonalil techniku a naučil sa obsah úst vypľúvať. Išlo to veľmi ťažko a dostať doňho niečo iné ako mlieko z prsníka bol obrovský problém. Prelomilo sa to až cca 3 mesiace dozadu (teraz má 16 mesiacov) keď začal ako tak normálne jesť, teraz chodí za mnou a len mňam mňam 😀 😀 .Dokonca mu doktorka brala krv, či má dostatok železa, lebo nedostatok spôsobuje nechutenstvo, všetko bolo úplne OK. Narodil sa mal 4080g a teraz ako 16 mesačný 9950 g. Takže veľa trpezlivosti. PS: posledné dva mesiace po vyriešení jedenia sme zas riešili pitie akýchkoľvek iných tekutín z akéhokoľvek iného obalu, len nie z prsníka - tvrdohlavý baran nie a nie pochopiť, že nie som dojná krava a smäd sa dá zahasiť aj niečím iným ako mojím mliekom,x fľašiek, magic cupov atď...pochopil, ale zas to chcelo čas a veeeeeeeeeeeľa trpezlivosti 😉

mummy01
2. aug 2012

@niagara11 tak ja mam doma 2 extremy....syn sa rozjedol pri svojej prvej lyzicke a srotuje od vtedy vkuse a dcera sa este nerozjedla-bude mat 6...ale rokov 😀
Takze prudko individualna zalezitost....

zmrzlinkams
3. aug 2012

@niagara11 žltok sa može davať až od 7 mesiaca možno preto jej nerobi dobre skus urobiť nejake konbinácie polievočiek - my sme sa rozjedali 2 tyž. a dr. že jej mam roztlačať ani za svet mne sa osvedčilo to že som všetko rozmixovala a iba nedavno my začala prijimať roztlačen veci a ovocie u nás len banan a broskyna, nektarinka nakrajana na kocky napr. jablka vobec nechce a tak som jej robila kokteili na večeru kde som využila čerstve ovocie aby som nejako vitamini dostala do nej a jedina tak mi zjedla ovocie...
skusim dať fotku čo mi raz jedna priatelka z MK poslala a ja sa toho viac menej držim len si jedalniček upravujem sama - myslim konbinácie jedál a chuti da sa všelijako s konbinovať a možno niečo zachuti a rozpapa sa možno zrovna to čo mu davaš nechuti, ja som väčšinou rovnake jedlo davala max 3 dni lebo dieťatko sa preje tej chuti a može odmietať jedlo treba mu chute meniť aby sa učilo spoznavať a radčej potom bude papať ked nepapa ešte všetko tak mu skus urobiť raz mrkvičku a zemičky, potom zemiačky a krarfioli, zemiačky a brokolica necha ma rozne chute a aj sa takto nauči spoznavať nove jedlo a zistiť čo mu vadi a čo nie - alergia na jedlo sa prejavi do 3 hod. od zjedenia 🙂 alebo si skus napr. aj na hami stranke maju krásne urobeny jedalniček aj s receptami ako urobiť babu papať a určite je ich viac kde sa to da pozrieť - držkám palčeky aby ste sa rozpapkali a hlavne pevne nervy 🙂 tiež som sa bala ale za mesiac sme už papkali uplne v pohode - iba ked zubky idu tak je ťažšie 😒

niagara11
autor
3. aug 2012

Dakujem baby za rady, skusim teda nieco ine ci v inej forme jej podavat. Nejaku specialitu sefkuchara 🙂. A este otazocka prikrmovali ste iba ako na obed, ci raz denne a ked z toho iba olizla, tak ste skusali aj neskor, ci ste to nechali na druhy den. vdaka

dejka77
3. aug 2012

@niagara11 Ja som zacala s prikrmami ked mala dcera 6mes., ale nemala velmi zaujem o jedlo. Podla mna este nebola pripravena. Potom ked mala 8mes. som si povedala, ze sa uz musi rozjest. Davala som obed (zeleninu) kazdy den a potupne mi jedla viac a viac. Vtedy uz aj otvarala usta a prejavovala zaujem o jedlo. Potom to uz slo celkom dobre. Teraz mi papa celkom ok, ale zacala odmietat obedy. Takze bud pripravena na to, ze aj ked sa rozpapa tak moze prist obdobie ked ti zacne nieco odmietat.

lusja
20. aug 2012

nuz, musim sa pridat do klubu nepapkacov. Moj drobec z nicoho nic stopol jedenie.... ma 8 mesiacov, min. tyzden mal virozu, vracal, prehanalo ho, mal horucku... a schudol... teraz mam problem do neho dostat akekolvek jedlo, a to sa este pred tyzdnom v nedelu natlacil vecer kasou... o tom dnes mozem len snivat, za cely den zje tak cca 100 ml - 120 ml kase + uvareneho jablcka s keksikom + vecernej kase. Este je kojeny, takze mu dam napit, kolko pyta, ked nechce jest... neviem, ci mam krmenie riesit tym, ze ho necham trochu vyhladovat... Dnes sme boli v poradni a dr. mi povedala, ze je chudy, ma 7450g a teda 8 mesiacov.
co s tym? pekne jedaval a odrazu je s tym koniec? ma 2 spodne zubky a ostatne este len na ceste. ☹ ☹ ☹ pomoooooc

katyxq
21. aug 2012

Malá sní dopoledne 30-50g ovocného příkrmu a brzo odpoledne 70-80g zeleninového příkrmu, v tom má občas maso, rozvaŕené vločky, rýži nebo oboje, teď zkoušíme vajíčko. Pak ji dokojím, jak chce, někdy hned a někdy třeba za půl hodiny. Začali jsme v 5,5 měsících zavedením lepku, od 6.měsíce má zeleninu, ovoce dostala až po 7,5měsících, kdy sice pořád zdaleka nesnědla celou dácku zeleniny, ale začla ráno vyžadovat strašně moc mlíčka, kojila se víc jak 4x během dvou hodin, snažila se mě úplně vycucnout, tenhle stav nepřešel ani po vić jak týdnu, tak jsem zkusila nakojit, pak jak měla hlad, dát ovoce, podle přaní dokojit a pak zas normální kojení až do brzkého odpoledne a zafungovalo to, kojím ráno a dopoledne dost, ale už to není mučení mých prsou. Kaše nechce, plive je, takže jí je nedávám a kdoví jestli kdy budu. Během jídla jí párkrát nabídnu z hrnečku vodu, moc nevypije, ale pak sní o trochu příkrmu víc.

Malá prostě moc příkrmům nedá, přibývá, sice nijak zázračně (momentálně má něco málo přes 6kg), ale prospívá výborně. Tak to neřeším a kojím, však minimálně do roku je mlíčko stejně to nejdůlěžitější 🙂 a po roce má taky svůj význam. Když jí rostou zuby, sní příkrmů ještě míň a kojení taky byl docela boj, ale čůrala dost, tak to bylo v limitu a po vyklubání zubů zas najela na své zvyklosti.

katyxq
21. aug 2012

A ještě nikdy moc nechtěla dohladka rozmixované příkrmy, takže mixuju nahrubo, protože větší kousky zatím plive.

katyxq
21. aug 2012

@lusja Zkus nakouknout do tématu Podpora dlhodobeho dojčenia 😉, máš naprosto normální dítě, neboj. Možná teď moc nejí, protože rostou zoubky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli