Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako na dieťa, keď nechce papať?

zuzuliena264
23. máj 2013

Ahojte všetci,mam dcérku 2,5 ročnú a mame problém s jedlom.Váži 13 kg takže v norme,ale papa stale menej.Varené jedlo 3-4 lyžičky a je sitá,alebo len pol chlebíka ....stále si však pýta fľašu z mliekom a to ma stale na rano a večer.Pije strašne málo a stále treba chodiť za ňou z vodou.Za deň je to asi jeden pohár 2 deci a niekedy ani toľko.už neviem čo mam robiť.krik slzy ani vyhrážky už nezaberajú.Detská lekárka nám dáva len sirup na chuť do jedla ale to je prd platné.ako to riešiť ďalej??

xenicka13
23. máj 2013

su take deti, ktorym staci malo, nic s tym nenarobis, podvyzivena zdaleka neni, netrapit sa tym, vahu ma predsa normalnu 🙂

ivik9
23. máj 2013

ja som predcasom prezivala to iste......dcerka odmietala jest, jedla len velmi male mnozstva podobne ako tvoja a pila kakavo.....ale za to caju pila dost.....skusala som na nu vsetko, nezaberalo nic.....tak som to vzdala....teraz mava obdobie, kedy zje naozaj dost a potom pride obdobie, kedy skoro nic.....
...a nejdu malinkej zubky - zadne stolicky? ....lebo ja som si potom vsimla, ze mojej isli a dost ju to bolelo, tak nechcela nic take tuhsie, len polievky, vyzivky, kasicky a samozrejme kakavko......

lejlla
23. máj 2013

aaj segra ma taku dcerku...spapa 3-4 krat z polievky a uz ju napina.bola na kadejakych vysetreniach co sa segra pytala,lebo sa bala.teraz ma 5 rokov a stale to iste...je drobna ale vsetky vysledky ma ok.
ale asi im to staci,to co spapaju...
skus pikovit sirup

vierkama
23. máj 2013

Moj maly ma 21 mesiacov a papa tiez malo, ale pije dost. Ja som mu skusila pridat k cajiku aj vode asi poldeci jablkoveho dzusu a pekne pije, kupila som mu aj taku flasku so slamkou, lebo nevedel pit so sosakom a teraz po dlhsom case som mu kupila zase balenu mineralku so sosakom a tiez ho to zaujalo a pekne vypil aj bez dzusu. U nas je to skor o zaujati vizualne ako o chuti, lebo vacsinu jedla odmietne skor ako to ochutna. Tak skusam...nech sa dari 🙂

evickapooh
24. máj 2013

odporucam B-komplex kvapky pre deti......nam pomohli!!!!

prasiatko30
24. máj 2013

ono otazka je ci neje len vtedy ked je na stole nalozene a po obede - po stanovenych casoch sa doje keksikmi, chlebami alebo niecim inym co ju v podstate zasyti alebo fakt neje. lebo niektore deti fakt nepotrebuju tolko jedla ako si my rodicia predstavujeme cize ona ak sa potom medzi normalnymi jedlami naje niecoho tak ked pride cas na normalne jedlo tak jasne ze nechce - vtedy plati len vyradit vsetko ostatne okrem toho co chceme aby jedla a v casoch kedy chceme aby jedla

andiekens
24. máj 2013

ja som sa s tym tiez trapila.. ale pochopila som, ze s ty nic nenarobim. ak vazi normalne, tak sa s tym netrap.. nasa ma dni, ked nezje skoro nic a dni, ked je chuti viac. zavisi aj od toho, co je na obed. v tomto som nekompromisna a ak nechce, co ma na tanieri, nic ine nedostane. jedine, ak skusam novu vec, to vsak musi aspon ochutna.

winka99
24. máj 2013

uz som to pisala v inej teme, obmedzit kakavko, clovek by neveril ako dva deci kakaa dieta zasyti, moj 6 rocny je stale kakaovy, ale viac ako 1 dcl rano mu dat nemozem, lebo vynecha desiatu aj obed a hladny zacne byt az okolo 14 tej. pomoze aj pohyb na vzduchu, dieta vyhladne a po prechadzke viac spapa. a urcite treba z jedalnicka vyhodit sladkosti. az ked sa dobre napapa moze dostat kusok keksika, nie celu horalku, lebo to zas nebude jest dva dni....proste mame take deticky, nejedakov, musime udrziavat stravovu disciplinu, aby zjedli poriadne jedlo, nie iba kakao a sladkosti

milka1978
24. máj 2013

@zuzuliena264 Ahoj ... to isté mám aj ja so svojím 3,5 ročným synom .... nechce nám veľmi papať a ani piť ... stále by len pil mlieko z fľaše ... som rada, že má rád mlieko, lebo je zdravé no na druhej strane nechce veľmi varenú stravu ... tak sme to vyriešili takto .... najskôr mu pustím rozprávky a k nim mu dám napr. raňajky ..... ak nechce papať pri rozprávkach tak mu asi 3x poviem nech je lebo inak ide do stoličky (myslím jedálenskú stoličku) ak neje tak ho jednoducho zoberiem a odnesiem do stoličky a položím pred neho raňajky s čajíkom a neodíde od stola pokiaľ ich nezje .... samozrejme, že najskôr sa sprieča a nechce jesť a hovorí mi veci ako, že som zlá a neveim čo ešte .... ale nakoniec vidí, že so mnou nevyhrá a pokiaľ nezje raňajky tak od stola neodíde .... a nakoniec sa do nich tak či tak pustí ..... trvá nám to síce asi pol hodinu ale nakoniec vždy zje buď celý rožok s maslom a šunkou alebo krajec chleba s niečím a k tomu vypije celý hrnček čaju .... a ak to zje tak ho vždy odmením buď nejakou sladkosťou alebo cukríkom ..... a to isté aj na obed .... už to teraz viacej chápem, že jesť musí a zatiaľ sa mi táto metóda osvedčila a pomáha ... tiež sme spočiatku skúšali všetko možné aj nemožné no nakoniec som pristúpila na razantnosť a nepustím ho od stola pokiaľ to nezje a nech si plače koľko chce .... a začiatku to tak aj bolo, plakal a plakal ale aj tak to zjedol ... a ver mi, že nikedy sme raňajkovali aj vyše hodiny ... teraz to trvá trochu dlhšie ale myslím si, že ak by okolo toho nerobil tie svoje "tanečky" tak to by sa už ani nenajedol 😉 😀 ale došli sme nakoniec k tomu, že mi pekne zje raňajky, obed aj večeru .... vždy som mu vravela, že ak to neide podobrotky tak to pôjde inak .... držím palce 😉

anjelicek26
24. máj 2013

@zuzuliena264 - pokial bude aj pocas dna dostavat flase z mliekom, bude syta stale... nam sa osvedcil finger food, pokrajane ovocie, pokrajany chlebik, male kusky kolaca, tycinky, proste vzdy viac veci na vyber na tanieri, do izby a nechat dieta dzobkat... ono niektore deti proste nesadnu k obedu ci ranajkam dobrovolne, ale popri hre su ochotne jest... neni univerzalny recept na to dieta prinutit jest, ale toto je fajn... plus flasu zo slamkou mat stale po ruke...