Ako naučiť 16. mesačného jesť tuhú stravu?

lindda
16. jún 2008

Ahojte uz si neviem ady mame sice iba 6 zubov Nino nechce chlieb rozky proste nic co treba kusat ☹ Vsetko rýpe a roztlaca medzi prstami nic nezje cele iba kusom jedine co zje je rano mlieko s flasky a vecer kasa s flasky ☹
Uz som zufala , ved uz musi jest aj normalne jedlo. Prosim vas o kazdu rada dakujem

lienka55
2. júl 2008

Mila Deni ale tie nase deti s nami zametaju. Dufam ze to budu v buducnosti vediet ocenit kolko sme sa s nimi natrapili. Tvoj maly uz rozprava? Vedel by si uz vypytat jest keby bol hladny?Horsie je to u nas ked este nerozprava takze mi nevie povedat ci je hladny alebo nie je.idem mu nieco uvarit tak som zvedava ako budeme na tom dnes.

deni78
2. júl 2008

Lienka rozprava akurat len zaciatky...takze polievka je PO, stolicka je STO, lyzicka je JI, a tak...ale kde by si on pytal jest!!! jedine, ked sa pyta do stolicky na jedenie, ze TAM STO, tak si myslim, ze by aj jedol...ale bez kniziek sa nic nekona!
moja mama sa s mojim braskom natrapila teda riadne a naucil sa jest...a v puberte vyjedal tusim aj klince! boli aj hadky, ked zjedol skoro celu knedlu a ocovi nenechal...

no ideme zachvilu obedovat...dnes vstaval o pol 7, takze zachvilu ide hajat...budeme papat spenatik s vajickom...samoska ze potlacene vidlickou...

marorlinko
2. júl 2008

moj papa pekne,aj ked mu zuby idu, jedine ked sa tlacia zubky,tak nepije mlieko z flase, inac papa pekne, ale nejde o mojho, prave mi pisala kamoska,ma syna 3rocneho a odkedy mu zacali ist zuby, tak neje takmer nic, nevie, co ma robit uz

lienka55
2. júl 2008

Takze aj dnes z kazdeho rozka troska. Papkal po troskach ale asi mu staci uz sa nebudem rozculovat,pretoze ak uz nechce aj tu trosku co mi zje tak mi otoci hlavu a uz nedostanem do neho nic.Uvazujeme s manzelom ze mu zacnem mixovat polievky a davat cez flasu uvidime co to spravi.

martinka16
2. júl 2008

Ahoj lienka aj my talk bojujeme ale ani my s muzom sme neboli velki jedaci ked sme boli mali....takze.... a okrem toho sme mali nejaku vyrozu teplotovali sme a tak sa teraz budeme velmi dlho rozjedat...skus mu davat B-komplex mne o poradila sama dr. na podporu chuti do jedla ...nam to zabralo,,,

lienka55
2. júl 2008

My berieme uz 10.mes. antibiotika takze neviem ci nemame to jedenie pokaslane od toho.Berieme probiotika Adulus Dophylus a myslim ze to nepomaha.Spytam sa na to lekarky pretoze ja mu nemozem naordinovat co ja chcem.

martinka16
2. júl 2008

jasne ale to je len vitamin....nemalo by to ovplyvnit ale radsej jasne....a na co beriete ANTB? a taky dlhy cas? Moj este nebral ANTB...klop klop klop....

lienka55
3. júl 2008

Antibiotika berieme na opakovane infekty moc.ciest,ktore nam zasiahli ked mal 2.tyz.oblicku.A odvtedy sa to s nami vlecie az doteraz.

lindda
autor
3. júl 2008

cafte tak vidím nie som sama s problemom s papakanim 🙂
U nas stale rovnako vsetko brble v rukach siape po tom a podobne stale mixujeme okrem toho uz 3 dni reve v noci zo zubov tak zabavicka 😠
Ani nemam naladu na druhe mimi 😀

martinka16
3. júl 2008

lindda-neboj to prejde...a spravi sa aj chut...my mame zase vyhadzane cele brusko ,od pondelka sme vrackali-vraj daka vyroza takze jedenie des a hroza...konecne som sa tesila ze pribral a aha...vzdy musi nieco prist----nemam to rada-teraz jeme otrasne a este aj tie tepla tomu vobec neprispievaju....

lindda
autor
3. júl 2008

martinka my hovor nam idu zuby a mame od sopla hnaciek a revu hadam vsetko co sa da maly je este k tomu jedos tak si vies predstavit uz ma stoho poraza ☹

martinka16
3. júl 2008

to it verim nic zavideniahodne...nas bol dnes poobede nejaky podrazdeny,,,za vsetko hned pustil slzave udolie...fakt som sa uz bala ze to nieje len obdobie vzdoru ale nieco vaznejsie,,,aj zaspaval tazsie ale v rkordnom case 20.55 huraaaa...inak je to aj o pol desiatej...kde su tie casyy ked sme si v klde pozreli celovecerny film,,,,dufam ze sa to v zime dostane zase do nomalu

lindda
autor
3. júl 2008

No my chodime az o 22hej nech aspom do osmej spi i ked teraz spi tak do druhej rano a potom iba reve 😒 Dufam, ze dnes to uz bude troooska lepsie 😉

martinka16
3. júl 2008

snad ano ....a aj ty si oddychnes...a neskusala si Mundisal gel,,,celkom to znecitlivie bolave zubky....my to teraz pouzivame na posledne stolicky este nam 4 chybaju,,,,

lindda
autor
4. júl 2008

ja davam Kamistad gel na chvilku to zaberie ale je nejaky citlivy na bolest asi ☹
Inak dnes sme sapli o 90% lepsie 🙂 akurat ja som zle spala boli ma krk nemozem ani hybat hlavou ☹

lenka1smejka
5. júl 2010

Ahojte som rada,ze tu taka tema je-moja mala zacala strajkovat-zubama to nie je uz mame vsetky ale vsetko tam kde je neaky kusok napriklad hrasok tak to vypluva.Nikdy som nemixovala iba roztlacala vydlickou a teraz aj to jej vadi zje mi iba rozmixovane a ked su tam malicke kusky.Cestoviny u nas nehrozia,rozok tiez nie,chleba a ani z banana si nevie ukusnut ale za to tie detske sulance zje normalne aj cipsy jej chutia a to si ich natlaci hned aj 5do puse a to pokuse.Prosim poradte mi dakujem alebo aspon povzbudte,ze ju to prejde 🙄 dakujem

sasrnka
5. júl 2010

@lenka1smejka, za 1. by som tak malemu dietatku nedavala cipsy a za 2. pozri jej ustocka. Kolko ma mala zubkov?
Napr. hrasok jej moze vadit, ze ma supku 😉 A dalsia vec je, ze v tychto teplach ani detom nechuti tolko jest...

lenka1smejka
6. júl 2010

sasrnka-tak mala je uz vsetko-uplne vsetko
zubkov mame 20-uz mame vsetky
no a predtym jej supka nevadila

tynushqa
8. júl 2010

@lenka1smejka tak ako pise sasrnka, pre Boha preco jej davas cipsy? 😲 ved to nejem ani ja...vela mamiciek sa cuduje preco ich deti odmietaju jest, a ja nechapem preco sa cudujete ked ich tlacite takymi somarinami ako su cipsy a sladkosti... na tvojom mieste by som jej nedavala nic taketo, a ked nezje normalne jedlo, tak ju nechat aj vyhladovat. A nie ze dam jej cokoladku aby zjedla "aspon" nieco. Dieta sa nauci a vela odpozera od rodicov....

janka_pn
10. júl 2010

tak nasa je momentalne chora ☹ vsetko vyvracia alebo sa pokaka, daco schytala na dovolenke... u lekara sme boli... je aj dehydrovana a chipsy je je asi jedina vec ktoru momentalne zje. predtym som jej nic takeho nedavala, ani sladkosti, ale teraz skusam vsetko, skutocne vsetko ☹. uz neviem co robit, poradte prosim.

tynushqa
11. júl 2010

janka_pn kup v lekarni dehadratacny roztok a daj jej ho vypit, alebo si urob "domaci" vybublinkovanu mineralku, troska soli, troska citronu a lyzicku cukru, najlepsie glukozu. To by jej malo doplnit potrebne mineraly. Davaj jej pit po malom mnozstve. Napr. po lyzickach aj kazdych 5 min. Potom to nevyvrati. Ked to trva 1 den, tak ju nemusis este nutit nic jest. Hlavne ale vynechajte mliecne vyrobky a sladene veci. A este super vec su cucoriedky. Ak by si mala tak daj malej 😉
Aj Vam robili nejaky vyter? ci to uzavrel ako nejaku virozu? ako dlho to trva?

tynushqa
11. júl 2010

@janka_pn myslela som rehydratacny 😀

janka_pn
12. júl 2010

@tynushqa uz mame asi klop klop po problemoch, vynechali sme mlieko, nahradili nemliecnou riedkou kasou a davali smectu spolu s kuliskom v striekacke a pomohlo to behom jedneho dna. chvalabohu ☹ , trvalo to 4 dni, uz sme sa zacali fakt bat. dakujem za radu 🙂 aj cucoriedky som skusila a pila ich fajin, len sa jej spravil povlak na zuboch 😕 , tak teraz bojujeme s kefkou a pastou, kedze u nas to je akoze za trest cistenie zubov. neznasa to.