Ako naučiť 9 mesačného piť iné mlieko ako materské?

malamargaretka
31. jan 2012

Dobrý deň mamičky, chcem sa opýtať na nejaké rady, postupy pri učení môjho 9mesačného synčeka pri pití. Ešte ho dojčím, ale už aj papáme príkrmy- desiata, obed, olovrant a aj pomedzi to, by som chcela aby prijímal aj tekutiny iné ako má len z dojčenia a tekutín zo stravy. Máme doma Aven* fľašku, z ktorej si potiahne raz a odmieta ju, lyžičkovať je pre mňa zdlhavé a to tiež dlho nevydrží - teraz zaberá len dávkovač - čo je priložený k Panadolu- akoby striekačka, ale na to ho veľmi nechcem učiť a z pohára, to len chlipká a všetko tečie mimo. Som bezradná...budem vďačná za každú radu, pomoc, návrh, nápad, skúsenosť. Dakujem🙂katka

martinex
31. jan 2012

@malamargaretka len vydrzat a nukat flasu aj 100x denne.... ked tak skus kupit flasu s inym dudlom...mne sa chytil len na NUK,ine nechcel...a skus ponuknut caj,vodu,nejaku stavicku...uvidis,pojde to..chce to len pevne nervy 😉

malamargaretka
autor
31. jan 2012

@martinex dakujem ti...ja som vcera skusila prvykrat baby čaj, ale ten odmietol (ved chuti ako trava vyvarena), a jablkovu stavu (z odstavovaca) pil uplne krasne, ale len ked mat teploty, vcera nechcel:(...a vies ze aj sesternica ma NUK a jej maly uplne karsne z nej pije...
my mame doma asi tri druhy flias, co nam kupili k vybave, ale vsetky maju take divne dudle, ktore odmieta:/...a z tej avem* aspon dvakrat trikrat potiehne...dakujem ti ...a aky NUk mas ty? ak sa mozem spytat?

gabika7706
31. jan 2012

@malamargaretka moj zacal pit vodu popri prikrmoch a dojceni az niekedy okolo 9-10 mes, pil cistu vodu ale chutil mu aj roibos caj. Pil z pohara so slamkou (klasicky pohar, slamka) alebo z flasky od Rajec vody prip. Lucky...klasicke flase a cumle sme nemali (kedze bol kojeny) a postupne sa naucil aj z pohara pekne pit. Skus nechat v tej flasi so sosakom vodu niekde na stole, ked sa k nej dostane a bude sa s nou hrat, skusi sa aj napit...

vierkasteffi
31. jan 2012

ja mam ten isty problem mliečko síce vypije z flašky ked ide spinkať, ale čaj, vodu donho je ťažke dostať nepomaha ani flaška a to mame doma 5 druhov flašiek zopar lyzičiek čaju vypije s ťažkou biedou na ranajky ku chlebiku a to je asi tak všetko skusala som aj poharík nič už som toho zufala a to uz má 1 rok 😒

martinex
31. jan 2012

@malamargaretka netusim,obycjny,kupovala som v tescu....stala okolo 4-5€ tusim...
ja som inak davala granulovany caj sunarek,ten malemu velmi isiel...a teraz mu uz robim obycajny ovocny

malamargaretka
autor
31. jan 2012

...mno...ta rajcova fľaša ma nenapadla, ale skušala som mu dať aj tu slamku raz...inak sme zatial ...odkedy "pijeme" (asi 2,5mes) davali len vodu, aby sa naucil na nesladene veci...mno...asi budem musit nakupit veeela trpezlivosti a uvidime🙂...zatial vam maminky dakujem🙂

gabika7706
31. jan 2012

@malamargaretka cista voda je najlepsia a z cajov naozaj ten roibos

malamargaretka
autor
17. mar 2012

@gabika7706 ahoj maminka, som sa vratila k tejto konverzacii, aby som vam podakovala za rady...maly uz pije lepsie...aj ked cez den je to malo...pred spanim z ahodinu vypije aj 100ml...ale dufam, ze ked si zvykne na flasu-vodu, tak s pribudajucimi teplotami ho to bude k nej viac tahat🙂 nech s avám darí...katka

gabika7706
17. mar 2012

@malamargaretka Katka dakujem, som rada, ze aj moja mala rada pomohla, ak je k tomu stale este aj dojceny, tekutin ma dost, prajem pevne zdravie vam obom a vela radosti 🙂

zape269
17. mar 2012

@malamargaretka ahoj, a mozem sa spytat kolko m bejby mesiacov?? My mame teraz po 6 mes. a prave dnes som jej uvarila cajik Hipp detsky ovocny - samozrejme bez cukru - no nadsene sa moc netvarila.
Neni to skoro? Dojcim na 100 %

kvetinka211
17. mar 2012

@zape269 ahoj, caje jej vobec nemusis davat a uz vobec netreba tie granulovane, staci vodicku par krat za den ponuknut, trosku si cucne ale ked je plne dojcena a pokial dost cika tak si netreba robit starosti v tomto veku .. mne zacal viacej vodicky pit az po roku, teraz sa snazim ponukat a vzdy sa rad napije. Raz som uz skusila 100% detsku ovocnu stavu slamkou, ale to len vynimocne na chut. Tiez som par krat uvarila slaby detsky bylinkovy cajik a chutil, ale inak len vodicka. Dufam ze sa aj v buducnosti vyhneme sladenym napojom 😉

malamargaretka
autor
17. mar 2012

@zape269 ahoj,nas maly ma teraz 10a pol mesiaca a pije uz vodicku castejsie ako predtym, ale este stale si mylsim, ze malo...ak si uz zacala podavat prikrmi- teda inu stravu ako mliecko, tak je dobre naucit babatka na pitie, aj ked u teba este staci malinko, kedz eeste okrem pevnej stravy plne dojcis🙂...a ja dodnes podavam len cistu prevarenu dojcensku vodu, akurat ked bol chory, tak som mu uvarila - detsky caj prosti nahcladeniu (megafyt) a to pil tiez rad, ale potom sme presli na tu vodu znova🙂 radsej ju neuc na sladene, lebo sa moze stat, ze ti bude pytat len skadene veci...hmm?

xenicka13
17. mar 2012

moji kym boli kojeni cize do roku nevypili ani hlt vody ani v horucavach

zape269
18. mar 2012

@malamargaretka
@kvetinka211
baby dakujem, ten cajik nie je granulovy - je to obycajny BIO HIPP cajik v sacku, ktory som jej uvarila a samozrejme dala bez cukru. POmaly skusam ., bo ide teplo a sem tam treba trosku osviezit. Urcite sa jej nechystam davat sladke vody ani nic podobne.
Zacali sme j s prikrmy - so zeleninkov a mäskom a uz davame aj vyzivu ovocnu. Vsetko nam chchuti tak som rada. Vy ste ako na tom. My mame vyse pol roka - kolkokrat ste davali prikrm. Raz denne? Inac plne kojim. Ale v noci od tej 3 hodiny sa mi zvykne budit kazdu hodinu a neviem co stym. Napapa sa a spi dalej - ale asi nie dostatocne. Pekny vecer 🙂

kvetinka211
18. mar 2012

@zape269 ahoj, tak taky cajik je oki 😉 v pol roku sme davali este iba prikrm na obed, najprv par lyziciek a potom neskor viac, vzdy sme este aj zapili mlieckom. neskor sme pridali aj desiatu a potom sme mali take chaoticke obdobie ked rastlo naraz viac zubkov a bol problem cokolvek zjest, takze medzi 8-10 mesiacom sme mali obdobia ked jedol takmer len materske mliecko. s prikrmami netreba rychlo pokial chces dalej kojit, tak kludne az po niekolkych tyzdnoch zarad postupne dalsi prikrm az kym sa dostanes okolo roka na cca. 4 nemliecne jedla denne, potom 5. Ja som nocne pitie poriesila tak, ze spinkame vedla seba ... boli aj obdobia ked pil velmi casto, asi to vtedy potreboval. A teraz si to velmi nepamätam co sa v noci deje, ale pocas mojho spanku asi max. jedno kojenie a potom az rano v mojom polospanku ... pospime si tak aj do 9 😉

michaela510
13. dec 2015

Najlepsie je co najskor naucit dietatko pit cez slamku... Nasej sa to velmi paci.

Tu som videla ako naucis pit dietatko so slamkou

https://www.youtube.com/watch?v=yWiCN1NFQcw